първо плодово или зеленчуково пюре

  • 5 009
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 1 249
Аз захраних първо с плодово. След месец започнахме и зеленчуковите пюрета...като цяло въвеждах бавно всички храни. Мога да кажа, че след плодовите, синът ми си ядеше зеленчуковите без проблем, без да се мръщи, плюе или нещо такова. Peace

И при нас така  Peace

# 16
  • Мнения: 3 241
Захраних първо с плодово.
После зеленчуково. Не е имало проблем заради сладостта Simple Smile

Кашата никога не съм давала. Тук няма такава схема с каша така или иначе.

# 17
  • Мнения: 45
Захраних със зеленчуково пюре, после въведох оризовата каша, но нея като следобедна закуска и в нея започнах да слагам плодове. Дадох първо картоф, но със следващото си  дете бих дала морков или тиква като първа храна.

# 18
  • Мнения: 141
Аз започнах първо с зеленчуково,защото според мен е по-безвкусно

# 19
  • Мнения: 735
Аз започнах със зеленчуково. Не знам дали защото е безвкусно, но не мога да се похваля с успех. Бебчо не иска да го яде. Може би плодовото се приема по-добре, ще трябва да пробвам.

# 20
  • Мнения: 15 379
Започнах с плод. После зеленчук.
В началото мислех, че това е грешка, но той и досега не яде със завиден апетит, а предпочита мляко.

# 21
  • Мнения: 135
Първо със зеленчуково пюре. Peace

# 22
  • Мнения: 105
Захраних (на 6 месеца) с плодов зеленчук  Mr. Green - тиква (варена с добавена към пюрето кърма).  Плодово пюре въведох около две седмици след старта на захранването, като започнах с комбинирано плодово - зеленчуково пюре - тиква с ябълка.  При нас този метод на дегустация на нови вкусове, освен кърма, се оказа най-добрият вариант.Peace

# 23
  • Бургас
  • Мнения: 2 041
Захраних с картоф, после с тиква + кърма .  Peace

# 24
  • Мнения: 4
Именно! Значи зеленчуковите са по-блудкави, но като свикне в началото с тях и няма да ги отхвърля после. Картоф, морков, тиква, тиквичка, лук, са идеални за начало, защото не предизвикват запек или разстройство. За ориза аз се притеснявах да не предизвика запек, за това го вкарах по-късно и смесен. Обаче факт е, че всичко се приема най-добре когато е смесено с кърма, или с малко АМ ако не е кърма. И по малко се променя съотношението - повече зеленчуци с по-малко мляко. А плодовете трябва да се внимава да не са кисели, иначе винаги се приемат. И личен съвет - хранете бебетата си с правени пюрета колкото можете повече! Защото бурканчетата..............да ме прощават производителите, ама нищо общо нямат с храна!!! Извинете!
Поздрави Simple Smile и здрави дечица ! Успех мами!

# 25
  • Мнения: 194
Именно! Значи зеленчуковите са по-блудкави, но като свикне в началото с тях и няма да ги отхвърля после. Картоф, морков, тиква, тиквичка, лук, са идеални за начало, защото не предизвикват запек или разстройство. За ориза аз се притеснявах да не предизвика запек, за това го вкарах по-късно и смесен. Обаче факт е, че всичко се приема най-добре когато е смесено с кърма, или с малко АМ ако не е кърма. И по малко се променя съотношението - повече зеленчуци с по-малко мляко. А плодовете трябва да се внимава да не са кисели, иначе винаги се приемат. И личен съвет - хранете бебетата си с правени пюрета колкото можете повече! Защото бурканчетата..............да ме прощават производителите, ама нищо общо нямат с храна!!! Извинете!
Поздрави Simple Smile и здрави дечица ! Успех мами!
Лук? Лукът май след 8-ми месец се въвеждаше.

# 26
  • Мнения: 15 379
Лукът определено не е една от първите храни Stop.

# 27
  • Мнения: 143
Аз дадох първо зеленчуково пюре и след около месец и плодово. В последствие бебо спря да яде плодовите. Явно му идваха много сладки.

# 28
  • Мнения: 2 216
Според мен е по-добре да се започне със зеленчук /картоф, морков или тиква/ размесен с кърма или АМ. Плодовете имат захари и е по-добре да се изчака с тях.
Чета навсякъде, че нова храна се дава поне след седмица, за да се проследи за алергична реакция.
П.С.
Решила съм да захраня с безмлечна оризова каша, но на 6 месеца по съветите на Американската Педиатрична Асоциация и СЗО Peace

# 29
  • Мнения: 284
Първо зеленчуково (фабрично). После почнах да правя и в домашна обстановка, за да мога да слагам и кърма вътре (много държах на кърмата). После вече с плодово пюре. А каши...избягвах да и давам. Не съм фен на кашите.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт