Пътуване до ада!

  • 4 553
  • 73
  •   1
Отговори
# 30
  • UK
  • Мнения: 1 334
Салис, ЕМа с кой паспорт е влязла в страната ? Ако е с английския не виждам защо е необходимо пълномощно. Питам, защото аз ще се прибирам февруари сама с бебето, тя има само английски паспорт, но и българско гражданство. да не трябва да и вадя и да не знам?

# 31
..... bi li mi kazala tochno koi zakon si tzitirala. tova jivo me interesuva.
МОже би тази част
Цитат
НАЦИОНАЛНА СЛУЖБА  "ГРАНИЧНА ПОЛИЦИЯ"
КАК МОГАТ НЕПЪЛНОЛЕТНИ И МАЛОЛЕТНИ ДА ПЪТУВАТ САМИ В ЧУЖБИНА
От Национална служба "Гранична полиция" напомнят на всички, че напускане на страната от деца не може да бъде разрешено без писмено и нотариално заверено съгласие на двамата родители. (Когато детето пътува с единия от родителите е необходим документ със съгласието на другия родител). За родители, които са в чужбина, заверката се извършва от компетентно длъжностно лице в съответното българско посолство или консулство.
Децата - български граждани, постоянно пребиваващи в чужбина или с двойно гражданство, чиито родители живеят постоянно или дългосрочно в друга държава - не са задължени да представят декларация от родителите.

Това е в сайта на МВР - намира се най-отдолу

# 32
  • Мнения: 978
Сали, аз ако съм на теб ще си направя труда да пусна официално оплакване за некомпетентност на служителката. такива неща не бива да толерираме.

# 33
  • UK
  • Мнения: 1 334
...та другия път верно да си свърши работата
значи февруари пътувам с разпечатка от закона и всичко ще е ток  Grinning

# 34
  • Мнения: 1 002
ей , тук е по-емоционално отколкото в латинска америка

как пък все с вас са неучтиви , пък вие сте едни ангели небесни ...

чудно ми е понеже единия му шеф е британец ..и много пъти съм била с него , когато си тръгва , винаги е с билет закупен онлайн и никога не е имал проблем , ама никога , а той е от пакистански произход все пак , даже паспорта му беше с лепена снимка , направо будеше съмнение у тях  и винаги са били супер учтиви , аз затова седя там , за всеки случай ...
 понякога минава да го чекират на билетите първа класа , въпреки , че е с 2ра класа билет ...
никога не са му мерили багаж , или нещо такова ...

относно детето - имаше един случай на отвлечено дете в сирия , от смесен брак , вдигна се много шум , и просто мисля , че жената се е застраховала ...и лошо няма ...

но честно казано просто не разбирам как една служителка може да ви изкара от нерви и да не успеете да се разберете ...
направо ми е чудно , никога не съм имала проблеми , а и аз пътувам чат-пат

# 35
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
как пък все с вас са неучтиви , пък вие сте едни ангели небесни ...
ми сигурно от женска злоба Mr. Green...

предполагам само, предполагам Stop

аз нямам проблеми с нашите, казах вече Crossing Arms

# 36
..... bi li mi kazala tochno koi zakon si tzitirala. tova jivo me interesuva.
МОже би тази част
Цитат
НАЦИОНАЛНА СЛУЖБА  "ГРАНИЧНА ПОЛИЦИЯ"
КАК МОГАТ НЕПЪЛНОЛЕТНИ И МАЛОЛЕТНИ ДА ПЪТУВАТ САМИ В ЧУЖБИНА
От Национална служба "Гранична полиция" напомнят на всички, че напускане на страната от деца не може да бъде разрешено без писмено и нотариално заверено съгласие на двамата родители. (Когато детето пътува с единия от родителите е необходим документ със съгласието на другия родител). За родители, които са в чужбина, заверката се извършва от компетентно длъжностно лице в съответното българско посолство или консулство.
Децата - български граждани, постоянно пребиваващи в чужбина или с двойно гражданство, чиито родители живеят постоянно или дългосрочно в друга държава - не са задължени да представят декларация от родителите.

Това е в сайта на МВР - намира се най-отдолу



tova sam go chela no ne  e mnogo iasno za moia sluchai - moeto dete e s dvoino grajdanstvo, jivee postoianno v chujbina a basta mu jivee v bg. e, triabva li deklaratzia ot bastata?
moje bi ima oshte niakakv zakon..........
pak i kak se dokazva che i dvamata roditeli jiveiat v chujbina, kogato deteto patuva samo s edinia?

# 37
  • UK
  • Мнения: 1 334
и аз си спомням този случай с детето в Сирия, но не знам подробности. и все пак закона трябва да се спазва, а служителите на летището да са запознати с него. аз си правя труда да разбера трябва ли ми пълномощно, те трябва да знаят имат ли право да ми искат. иначе и с мен са били много учтиви, особено с бебето последния път.

# 38
  • Мнения: 978
ей , тук е по-емоционално отколкото в латинска америка

как пък все с вас са неучтиви , пък вие сте едни ангели небесни ...

чудно ми е понеже единия му шеф е британец ..и много пъти съм била с него , когато си тръгва , винаги е с билет закупен онлайн и никога не е имал проблем , ама никога , а той е от пакистански произход все пак , даже паспорта му беше с лепена снимка , направо будеше съмнение у тях  и винаги са били супер учтиви , аз затова седя там , за всеки случай ...
 понякога минава да го чекират на билетите първа класа , въпреки , че е с 2ра класа билет ...
никога не са му мерили багаж , или нещо такова ...

относно детето - имаше един случай на отвлечено дете в сирия , от смесен брак , вдигна се много шум , и просто мисля , че жената се е застраховала ...и лошо няма ...

но честно казано просто не разбирам как една служителка може да ви изкара от нерви и да не успеете да се разберете ...
направо ми е чудно , никога не съм имала проблеми , а и аз пътувам чат-пат

Адашке, нали си чувала за "Законите на Мърфи"? Ето ги в действие. На краставичар тръгнали краставици да продават. Да \рист, да обясняват законите, ама ей на!
Иначе е всеизвестно отношението към чужденци и българи на граничните служители, тъй, че що се чудиш? На мен директно са ми искали пари под масата. както съм на опашката.

# 39
  • Мнения: 1 002
и аз си спомням този случай с детето в Сирия, но не знам подробности. и все пак закона трябва да се спазва, а служителите на летището да са запознати с него. аз си правя труда да разбера трябва ли ми пълномощно, те трябва да знаят имат ли право да ми искат. иначе и с мен са били много учтиви, особено с бебето последния път.


просто ми е чудно как тия хора не успяват да се разберат с една служителка ( а те са учтиви , никога не съм видяла някаква грубост към никого )
 на мен ми се е случвало да задържат самолет, защото закъснявам , а аз закъснявам по моя вина , и всички бяха много мили , една дума не чух по мой адрес Wink ...
и свръхбагаж съм носила ...абе не съм много изрядна , ама  все се оправям някак си  ...

обаче Салис си казва , че е изпаднала в истерия и ...не знам ..никой не обича да се държат агресивно с него , все пак .....

относно случая със сирия - тая жена никога няма да го види това дете , или когато го види, то няма да я помни , за мен това е голяма драма ...

# 40
  • Германия
  • Мнения: 8 102
Салис, явно за теб си е било адско това пътуване, дано се помирите по-скоро с половинката и да забравиш ядовете.

..а честно казано и аз съм ставала хаплива, когато дете ми реве в ръцете, а на мен ми се задават излишни въпроси или пък околните ми дърдорят на главата.

# 41
  • Bristol
  • Мнения: 9 369
Служителките на летището имат особенно отношение към чужденците Wink ако ще и пакистанци да са  Laughing Предполагам всички лично сме видели разликата в обслужването и то не само на летището  Twisted Evil
MamaNL, ние влязохме в БГ с британския документ и изрично ни попитаха къде е българският. На излизане поискаха пълномощно, въпреки коментарът ми, че децата постоянно пребивават в кралството, а едното има и британски документ. Аз не го дадох отначало, но не обичам скандали и го представих след като настояха, че трябвало  newsm78 А веднъж пък ми прибраха оригиналното пълномощно, защото нямали ксерокопирна машина на летището!!!! Чудя се какво правят с парите от летищните такси  Thinking

# 42
  • Мнения: 3 146
Брей че драма! Само не разбрах такси защо не може да се вземе (или пък просто собствената кола) , когато жена ти идва със 100 кила багаж и бебе от Бг. Това ума ми изобщо не може да го побере!
А този синдром на жените, които се правят на гранддами по бълг. летища и поучават хората как да си вършат работата ми е до болка познат. Изобщо не усещат колко са смешни в очите на "тъпите туземни българи", и не само в техните.

# 43
  • Мнения: 1 246
Случая с пътуването много прилича на нашето пътуване от БГ-до Барселона,и не ме изненадва хич.Спор няма,че нашите не са от най- любезните,"Вие с тази количка къде се бутате отпред,я отзад -последни ще бъдете"-така ни каза на нас една мнооооого важна служителка.Няма какво да се коментира .

# 44
  • Мнения: 3 394
...та другия път верно да си свърши работата
значи февруари пътувам с разпечатка от закона и всичко ще е ток  Grinning


е, дали ще има келепир от това-на мене например ми нацапаха оригиналото пълномощно издадено и заверено в бг посолството ни в лондон с толкова търчане и прочие и на стойност *скромните* 30 паунда с мазни от баничка ръце (служителката закусваше и едновременно ми проверяваше документите), но какво да правиш: все така ще си я караме Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт