Пътуване до ада!

  • 4 546
  • 73
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 918
Аз не разбрах въпросната служителка, каква длъжност изпълнява: наземна стюардеса, граничен полицай или представителка на България Еър newsm78

# 46
Служителките на летището имат особенно отношение към чужденците Wink ако ще и пакистанци да са  Laughing Предполагам всички лично сме видели разликата в обслужването и то не само на летището  Twisted Evil
MamaNL, ние влязохме в БГ с британския документ и изрично ни попитаха къде е българският. На излизане поискаха пълномощно, въпреки коментарът ми, че децата постоянно пребивават в кралството, а едното има и британски документ. Аз не го дадох отначало, но не обичам скандали и го представих след като настояха, че трябвало  newsm78 А веднъж пък ми прибраха оригиналното пълномощно, защото нямали ксерокопирна машина на летището!!!! Чудя се какво правят с парите от летищните такси  Thinking


Mery, znachi nezavisimo ot dvoinoto grajdanstvo pak iskat palnomoshtno. Taka li da razbiram.

Problemat pri nas e che niamam garantzia che ako bastata dade palnomoshto niama da go ottegli posle i deto mi da ne moje da se varne obratno v NL. To e s dvoino grajdanstvo i az znam che ne moje da napuska bg bez razreshenieto na bastata, tai kato e i bg grajdanin. ta za tova i e ne se pribira v bg  Cry.... da ne bi neshto da se e promenilo ili az da sam propusnala niakoi zakon............


 

# 47
  • Bristol
  • Мнения: 9 366
Според цитата от сайта на МВР може без пълномощно. Аз затова не си показах моето веднага, бяхме коментирали тук този въпрос пролетта. Но като видях как настръхнаха служителите и го извадих. Най-добре се консултирай с юридическо лице в БГ.

# 48
  • Мнения: 3 394
аз пък мисля че трябва да се пътува с полномощно-при този трафик на деца и прочие гадости по -добре така, отколкото никакви следи  Cry

# 49
  • Мнения: 1 215
Е,мисля, че лондон не ти е виновен, а липсата на организиран транспорт от рлетището и закъснението на мъжа ти!
Следващия път ще си по-подготвена.

А хората на бг летището са си такива и се опитват да си вършат работата - затова и ти искат пълномощно! Ваденето му отнема 5 мин и спестява куп главоболия ,като тези които си имала. Нищо ,че детето е с двойно гражданство, те искат да се презастраховат след като не пътува с двамата родители.

А относно електронните билети-мене ме мотаха 40 мин на летището в малага (Испания) и то на връщане! Тъй че никой не е виновен

Ей сега влизам в интернет и почвам да отговарям:
Първо, никъде не съм казала, че Лондон ми е виновен, макар хич да не го долюбвам този град. Думите ми бяха "Пристигнах в Лондон з амой ужас и безумие, ако не се лъжа"
Второ. в това, че с еопитват да си вършат работата, няма нищо лошо, ако тов аим е работата. На госпожата, която ми чекира багажа изобщо не й е работа да ми иска пълномощно, което от своя страна е привилегия на гранична полиция. Затова и информацията е на сайта на МВР, а не на сайта на авиокомпанията. За проверка на паспортите има служители на гранична полиция на летищата и всички ние минаваме през съответните паспортни гишета. Само да отбележа, че от тези хора нямам никакви оплаквания, тъй като явно си познават разпоредбите.
Трето, за електронния билет, звънях около 10 пъти да питам как да го взема и ми беше обяснено 10 пъти, че той не ми трябва. Също така, служител на авиокомпанията ме изпрати в билетния център на НДК, "За всеки случай", както каза той, а там ми обясниха, че той бил идиот да ме изпраща напразно. Така че....
все си мисля, че за съответните проблеми, нямах никаква, ама никаква вина.

# 50
  • Мнения: 1 215
  Sallys, bi li mi kazala tochno koi zakon si tzitirala. tova jivo me interesuva.
Там е работата, че закон не съм цитирала а това:
НАЦИОНАЛНА СЛУЖБА  "ГРАНИЧНА ПОЛИЦИЯ"
КАК МОГАТ НЕПЪЛНОЛЕТНИ И МАЛОЛЕТНИ ДА ПЪТУВАТ САМИ В ЧУЖБИНА
От Национална служба "Гранична полиция" напомнят на всички, че напускане на страната от деца не може да бъде разрешено без писмено и нотариално заверено съгласие на двамата родители. (Когато детето пътува с единия от родителите е необходим документ със съгласието на другия родител). За родители, които са в чужбина, заверката се извършва от компетентно длъжностно лице в съответното българско посолство или консулство.
Децата - български граждани, постоянно пребиваващи в чужбина или с двойно гражданство, чиито родители живеят постоянно или дългосрочно в друга държава - не са задължени да представят декларация от родителите.
Тези мерки са предприети, за да се предотврати незаконното извеждане на деца от България, за защита на техните права и интереси.

Другия път ще им занеса и закона, макар че пак казвам на тях не им е работа да ме питат, а на гранична полиция.

# 51
  • Мнения: 1 215

обаче Салис си казва , че е изпаднала в истерия и ...не знам ..никой не обича да се държат агресивно с него , все пак .....

Аз казах, че съм изпаднала в истерия накрая, ако прочетеш внимателно, съм написала, че чинно и търпеливо си обяснявах и отговарях на въпроси. Но когато почват да крещят по мен на грозен диалект и от другия край на летището- да, изпаднах в истерия. Повярвай ми, ако и на теб ти се случи и ти няма да седиш спокойно с усмивка на уста.
А по въпроса за ангелите небесни и пакистанеца, който си изпращала, както казах по- нагоре, никога не съм имала проблеми, когато мъжът ми заминава. Винаги са любезни, и на него са му задържали 2 пъти самолет защото е закъснял. Но той е британец.

# 52
  • Мнения: 1 215
Аз не разбрах въпросната служителка, каква длъжност изпълнява: наземна стюардеса, граничен полицай или представителка на България Еър newsm78
Мисля че се наричат наземни стюардеси, но не съм сигурна. Тя е от служителите, които ти мерят багажа и ти дават бордната карта. Преди да минеш през сензорите и гранична полиция.

# 53
  • Мнения: 1 002
Случая с пътуването много прилича на нашето пътуване от БГ-до Барселона,и не ме изненадва хич.Спор няма,че нашите не са от най- любезните,"Вие с тази количка къде се бутате отпред,я отзад -последни ще бъдете"-така ни каза на нас една мнооооого важна служителка.Няма какво да се коментира .
[/quotе]

предлагам ''елитарните'' дами да си сложат една табелка кога как им е кеф да се държат туземците с тях ...
преди време една бг се оплака , че й били обръщали внимание сънародниците й в чужбина , докато местните на правили така - те се отнасяли към нея като към всеки друг  - никой не й отстъпвал място и прочее и нея тоя вариант я устройвал

моментално темата се разду и всички бременни споделиха как им е било неприятно това специално внимание ( от българите естествено ) и как , ах , каква досада била вниманието към тях ...
сега пък, на теб не ти се иска да чакаш на опашката ?
'начи , ако ти обръщат внимание ти е неприятно , а ако трябва да чакаш на опашката пак ти е неприятно ?!?! ...ауууу , мале , мале ...сложи си една табела - така ще знаем и няма да смущаваме крехката ти душевност ....
така ти е кеф сигурно тоя ден или ..?

# 54
  • Мнения: 1 002
аз пък мисля че трябва да се пътува с полномощно-при този трафик на деца и прочие гадости по -добре така, отколкото никакви следи  Cry
ами , да по принцип искат да защитят интересите на детето
ако едно дете бъде отвлечено , тогава какво ?!

а за истериите си има хапчета и лекари - никой не е длъжен да я търпи !!
има си лекари - да си пие успокоителни жената
( извинявай , че е към твоя постинг  - но не ми се отваря нов пак )

# 55
  Sallys, bi li mi kazala tochno koi zakon si tzitirala. tova jivo me interesuva.
Там е работата, че закон не съм цитирала а това:
НАЦИОНАЛНА СЛУЖБА  "ГРАНИЧНА ПОЛИЦИЯ"
КАК МОГАТ НЕПЪЛНОЛЕТНИ И МАЛОЛЕТНИ ДА ПЪТУВАТ САМИ В ЧУЖБИНА
От Национална служба "Гранична полиция" напомнят на всички, че напускане на страната от деца не може да бъде разрешено без писмено и нотариално заверено съгласие на двамата родители. (Когато детето пътува с единия от родителите е необходим документ със съгласието на другия родител). За родители, които са в чужбина, заверката се извършва от компетентно длъжностно лице в съответното българско посолство или консулство.
Децата - български граждани, постоянно пребиваващи в чужбина или с двойно гражданство, чиито родители живеят постоянно или дългосрочно в друга държава - не са задължени да представят декларация от родителите.
Тези мерки са предприети, за да се предотврати незаконното извеждане на деца от България, за защита на техните права и интереси.

Другия път ще им занеса и закона, макар че пак казвам на тях не им е работа да ме питат, а на гранична полиция.



Sallys, osven tazi informatzia ot saita na MVR , bi li tzitirala tochno zakona.

# 56
  • Мнения: 1 017
моми4ета, предварително се извинявам за оффа  Embarassed Embarassed Embarassed
но ми се струва, 4е много от вас знаят доста по въпроса: майка ми  доведе Гого при мен, естествено с декларация от таткото и от мен(4е тя може да го извежда през граница), така ни бяха предупредили о6те във Финландското посолство в София...Въпросът ми е: на митницата са задържали декларацията, редно ли е?? Струва ми се, 4е е редно, ама да попитам, та следва6тия път ако ми се спори, да споря  Mr. Green
Извинявайте отново за оффа   bouquet


И само не6то да вметна: вси4ки тук сме разли4ни. На един му се струва, 4е това което се е слу4ило е глезотия и едва ли не предизвикано от "нервна мама" с бебе на ръце и тонове багаж, друг от сърце съ4уства, трети се заяжда, за6тото му се заяжда...Ами пак да кажа:разли4ни сме. слу4ило и се е на жената, като ад и се е видяло, иска да сподели...Верно, 4е в спора се ражда истината, оба4е като запо4не и злоба да се просмуква и работата отива на зле. Гледайте от къде тръгнахме и къде стигнахме.
Хубав ден на вси4ки   bouquet Grinning
 

# 57
...Въпросът ми е: на митницата са задържали декларацията, редно ли е?? Струва ми се, 4е е редно, ама да попитам, та следва6тия път ако ми се спори, да споря  Mr. Green
....
Да задържат ги.

# 58
  • Мнения: 1 017
...Въпросът ми е: на митницата са задържали декларацията, редно ли е?? Струва ми се, 4е е редно, ама да попитам, та следва6тия път ако ми се спори, да споря  Mr. Green
....
Да задържат ги.

мерси, Хонда   bouquet

# 59
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
преди време една бг се оплака , че й били обръщали внимание сънародниците й в чужбина , докато местните на правили така - те се отнасяли към нея като към всеки друг  - никой не й отстъпвал място и прочее и нея тоя вариант я устройвал
кой е този случай?
аз не помня от тукашния форум такъв Crossing Arms

Общи условия

Активация на акаунт