ХИПЕРИНСУЛИНЕМИЯ - да се подкрепим! Тема 7

  • 45 231
  • 744
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 492
Аз предимно само чета ...
Стигам до един и същи извод - инсулина се влияе най - добре от спорт, който при това е задължителен в нашият случай. 30 мин всеки ден.
Докато аз се скъсах от диети, за да сваля каченото , братовчедка ми щом откри същият проблем се записа на сто вида спорт.Е аз още си се моря с калории , диети и режими - стигнах килограмите, но инсулина ми е все така извън нормата, а тя само за една година вече е в норма. Спортува всеки ден или през ден .

# 16
  • Мнения: 749
Nepukistka  при мен е точно обратното- никакъв спорт не ме оправя, ако не съм и на диета- има да си вдигам гирите по цял ден и да се спуквам от кардио и нищо  smile3511

И на мен така ми се отразяваха тези дни в 90-дневната, за това и се отказах от нея. От скоро минах на инсулиновото разделно хранене и се чувствам много добре. То е подобно като идеи на 90-дневната, но не се делят храните по дни, а всеки ден може и въглехидрати, и белтъчини, и всичко останало. Ако ти писне от твойта, мини да прочетеш при нас.  Wink
А тия мудри не съм ги виждала до сега!  ooooh!
Jana Ina и аз тъкмо мислех нещо да я премодифицирам тази диета, защото циклите са много дълги и докато съм на протеинов умирам от глад за въглехидрати, а като съм на въглехидрати ми се ядът пържоли до пръсване  ooooh! . Вчера приятелка ми каза за една диета- яде се всичко разделно, но 4 часа след въглехидрат не се яде и 2 часа след протеин. Мисля да й се пробвам като същевременно си почина малко от тези по-сложните диети и ако не свърши работа ще се метна и на диетата на Папе  Tired

И аз се записвам.
Да споделя какво научих тази седмица: като добавим оцет може да намалим гликемичния индекс на някои неблагоприятни храни и съответно да поукротим инсулина.
И аз поливам салатите обилно с оцет и ми е много добре, но от чаша вода с 1с.л. оцет сутрин на гладно ми трепери  Thinking

# 17
  • Мнения: 800
Аничка, благодаря и аз за новата тема.
Наде, с риск да стана отегчителна, също ще споделя, че при класическото разделно хранене е много по-поносимо. Сутрин мога да изям кофичка кисело мляко (обезмаслено), към 10 ч. някакъв плод, на обяд пържола/яйце/риба със салата, следобед плод, чай, плодов сок, малка въглехидратна закуска (дори малък сладкиш), а вечер картофи/ориз с голяма салата или готвени зеленчуци и т.н. Това си е моята комбинация, но не е казано, че това трябва да е последователността или пък че всеки ден трябва да ядеш протеини. Правилото е след всяко голямо хранене да имаш поне три часа без храна от друг вид. Вода се пие 1 час преди или 1 час след хранене, а не по време на яденето, за да не се разреждат ензимите, които разграждат храната. По принцип плодовете се разграждат за половин час, така можеш да ги ядеш половин чак преди всяко хранене. Ограничения за количествата няма. Важното е да не се смесват помежду си в един прием следните групи храни:
- месо;
- млечни продукти;
- яйца;
- ядки;
- захари и сладкиши;
- кисели плодове (ябълка, портокал, други цитруси);
-скорбялни зеленчуци (картофи, царевица);
- въглехидрати (хляб, тестени храни идр.)
- сладки  храни;
-сладки плодове.
Зеленчуците се комбинират с всичко без плодовете и сладките храни. Гъбите по същия начин като зеленчуците. Сметаната може да се комбинира с всичко. Зехтинът също. Избягват се мазните меса и пърженето. В нета има таблици за възможно комбиниране между някои групи храни.
Верно е, че възможните комбинации не са кой знае колко, но пък не е нужно да се лишаваш от един или друг вид храна всеки ден. А с времето се свиква и резултатите са много добри. Могат да се свалят много килограми докато достигнеш до оптимално тегло, при което вече свалянето става доста трудно.

 

# 18
  • Мнения: 1 849
Поли, аз преди години се хранех строго разделно и ако не се лъжа, трябва да минат мимимум 4 часа между две храненения.  Peace
Наде, Папе е модифицирано разделно хранене. Сутрин - всякакви въглехидрати, на обед - смесено хранене, вечерята е само протеини и зеленчуци. Ако искаш да дръпнеш по-бързо, сменяш обяда от смесено на протеиново (като вечерта). Единственото условие е да минат 5-6 часа между храненията. Елементарно е, но действа!  Peace Той е немски лекар - ендокринолог. Работи в клиника и се занимава основно с диабетици, които са над 100кг и има много добри резултати.  Wink Аз покрай Поли пак се заглеждах към разделното, но реших преди да мина към строгия му режим, да пробвам с този. Тук може на обед да смесваш и това е супер за дните, когато просто всичко ми се яде.  Laughing

# 19
  • Мнения: 749
Мерси за изчерпателните отговори  Grinning. Ами аз за сега съм се спряла на следния вариант за хранене- до обяд плод през 2 часа (обикновено са 2 плода, но ако стана по-рано закусвам в колкото ми се прияде, и в 5.00 да е), на обяд протеини със салата (да ми е по-леко през деня  Wink) като гледам да не е много строго разделно напр в каймата за кюфтета се слага и сух хляб, малко картоф (този път реших да си спестя пърженето и направих каймата на руло и във фурната). Мой познат ми каза, че ако искам да отслабна трябва да вечерям преди 17.00, а понеже до към 22.00 докато си легна има много време, за 17.00 съм оставила въглехидратите. Ако преди лягане пак ми прискърца съм решила да хапвам малко нещо протеиново, така ще ми почине организма от инсулина до сутринта Peace. Като хранене е супер, а ако има и резултат Party Метформин мисля да си взимам само с въглехидратите по малко- 250 мг да кажем  newsm78.

Да ви кажа и аз съм забелязала, че чак строго разделното хранене не е от такова значение за организма, само се сваля по-бавно. По важното е протеините да преобладават, защото и при Зоната се ядът повече протеини (поне на мен са ми повече, въпреки че си обичам протеини), но там се яде и малко хляб, за това свалянето е толкова бавно- 2 кила на месец.

# 20
  • Мнения: 1 849
Наде, ти не беше ли -5кг вчера? Днес вече -9?!?  #Crazy

# 21
  • Мнения: 749
Наде, ти не беше ли -5кг вчера? Днес вече -9?!?  #Crazy
Това е резултата от всичките диети до момента (голям резултат, нема що), иначе съм качила кило, но се надявам да не си върна всичките от разделното  Sad

# 22
  • Мнения: 1 905
Аз първия месец свалих 5 кг и съм задържала теглото вече 2 седмици, не съм мръднала.

# 23
  • Благоевград
  • Мнения: 2 872
Здравейте, красавици!  Hug Как сте?
Аз съм добре, старая се да избягвам някои храни като захар, но тази дни много ми се яде козунак и направо полудях...е, хапнах си де, ама малко. Иначе да се похваля - вчера бях на разходка и имам 6 км пеша, но сега едвам ходя  Laughing Болят ме ходилата, ама така е, като ходя един път в месеца  Embarassed Свалих си едно клипче каланетика, на руски, но нещо и този спорт не ми харесва. Май ще започна по-често да ходя до Бачиново, 2-3 пъти в седмицата по 6 км ще ми се отрази добре  Grinning
Това е от мен. Хубав и ползотворен ден ви желая  Hug

# 24
  • Мнения: 1 905
Клипчето с каланетиката и аз го имам. Някои от упражненията са доста натоварващи. Не е нужно да ги правиш със същата продължителност. В началото задържай по-малко, постепенно ще ти е по-лесно.

Момичета, не знам някакъв забавен ефект на метформина ли е, на друга случвало ли й се е - вече месец ме болят гърдите, когато свалях те се запазиха Simple Smile И сега бавно, но трайно растат, което ми се вижда забавно, но и много болезнено. Отделно преди цикъл болката се увеличава още повече.

# 25
  • Благоевград
  • Мнения: 2 872
Клипчето с каланетиката и аз го имам. Някои от упражненията са доста натоварващи. Не е нужно да ги правиш със същата продължителност. В началото задържай по-малко, постепенно ще ти е по-лесно.

Момичета, не знам някакъв забавен ефект на метформина ли е, на друга случвало ли й се е - вече месец ме болят гърдите, когато свалях те се запазиха Simple Smile И сега бавно, но трайно растат, което ми се вижда забавно, но и много болезнено. Отделно преди цикъл болката се увеличава още повече.

Моите гърди пораснала, откакто напълнях  Laughing Стигнах 96 см и чашка С  Laughing Всички блузи са ми тесни хахаха Иначе от ОК ме наболяват, от метформина не ми се е случвало  Thinking

# 26
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
От метформина мойте се посмалиха hahaha Ама то 5кг все от някъде трябваше да паднат,а тези дни май ще станат 6 вече Whistling
От дуфастона обаче доста ме болят преди цикъл-повече от преди да започна да го пия.

# 27
  • Мнения: 1 905
Аз пия Дуфастон вече година, но от 16-тия ден 2х1табл, а ме болят през целия месец и то след като почнах метформина. А това, че свалих килограми - 5.200кг - не ми е повлияло. Все още съм си чашка В, обиколката ми е същата.

# 28
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
Е те при мен не са се смалили драстично.Понеже последните 5-6 кг ги бях качила за 3-4 месеца и не бях стигнала до идеята още да си сменям сутиените и леко попреливах Embarassed.Сега просто сутиените си ми станаха моя номер.В момента съм на нивото на което бях миналата година по това време като килограми Party

# 29
  • София
  • Мнения: 1 673
Мен винаги преди цикъл ме болят страшно.Седмица преди това.Иначе моите са си константа така да се изразя, като бях най-слаба 53кг носех чашка D, сега 67 пак същата чашка D.Винаги съм се чудела що не мърдат с промяната на кг, ама явно така ми е устроено.ИНаче аз доста му отпуснах края, ям пици, шоколади всякакви сладки, почнах да си мисля, че нищо ми няма.Като ям сладко не огладнявам кой знае колко по-различно от обикновено след това.Общо взето като гледам изследванията ми стойностите са ми супер, няма какво да се пъна толкова.

Общи условия

Активация на акаунт