ХИПЕРИНСУЛИНЕМИЯ - да се подкрепим! Тема 7

  • 45 225
  • 744
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 904
Най-добрият вариант: всяка сутрин си вземаш едно пълно шише 1,5литра вода и до заспиване трябва да е празно. Голяма част от организма ни е вода. Не забравяйте чашата вода след закуска, обеда или вечерята.

# 46
  • София
  • Мнения: 1 673
Не я засичам, но ми се струва,че пия мин по 2л на ден, което си е доста.А сутрин като тренирам и се потя доста така че е нужно да компенсирам.Но дори да не тренирам пак пия по толкова

# 47
  • Мнения: 1 849
Гледам много теми сте подхванали... Wink
Аз подсладителите не ги тача особено, единствено кола зиро и то в краен случай.  Peace От много време не съм близвала сладко и днес от лакомия изядох едно парченце черен шоколад. Ами странно ми е, но е факт, че преди о едно парченце ставаше един шоколад, а сега изобщо не ми се услади и не посегнах да си взема второ парченце.  Grinning
Аз сладолед много обичам, но нали избягвам захарта, та си имам няколко любими, домашно приговени. Единият е разбити белтъци се смесват с някакви сладки, меки плодове и се доразбиват. Сместа се замразява и става страхотен сладолед без захар. Другото, което си правя е намачкан банан с канела и пак замразен. Става и с други плодове, но банановият ми е фаворит!  Peace
И да не забравя за водата...Аз не пия други напитки освен вода. Обичам и газирана, и нормална. Пийвам си със сигурност около 3 литра на ден, а лятото и повече.  Laughing Дори и бира да пия, пак вода към нея си взимам, т.е. редувам една бира, една вода. Голям смок съм си!  Mr. Green

# 48
  • Мнения: 749
И аз напоследък се замислям за печени ябълки на фурна с канела, посипани с ядки и други ей такива по-достъпни сладки неща.  Grinning Но то се и свиква без сладко- кафето с мляко  и чая отдавна не ги пия нито със захар, нито с подсладител и даже вече са ми блюдкави, ако са подсладени.

# 49
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
Здравейте момичета.
Имам един много странен въпрос Whistling.
По скоро е отправен към пиещите метформин.Каква ви е телесната температута. Аз обикновено съм с 36,5-36,6,нооо сега напоследък я поддържам 36,2,а снощи беше 36.
Не ме втриса и не ми е студено и тази температура я забелязах преди 3 седмици когато карах пиелонефрит.Чувствах се много отпаднала и реших да я измеря,че така обикновено я усещам като е над 37.Личната беше спорила с половинчо като отиде да ми вземе болничния,че с това възпаление трябва да имам висока темп.,а тя напротив беше ниска.Та се чудя дали на метформина може да се дължи това странно явление при мен.  newsm78
Е аз след 2 седмици съм на контролен преглед та ще забия въпроса и на ендото Whistling

# 50
  • Мнения: 1 904
На мен вечер ми е студено и цялото ми тяло е студено, но се старая да се стопля в мъжа ми  Laughing Не съм си мерила температурата. Само вечер изпитвам студ, ще направя няколко вечери засичания и ще ви пиша.

# 51
  • Мнения: 749
Момичета рових се днес в старите теми по повод това, че исках да видя дали само с инсулин на гладно може да се каже дали се е засилила ИР, но май няма как да стане само с единия инсулин на гладно. Видях, че 4 момичета от темата вече имат бебчета или са бременни  newsm78 и си мисля, че не е коректно внушението на лекарите в стил- пий метформина да се оправиш, пък после чак бременност. Аз най-вече заради килата се колебая, но и това не е болка а умиране- като гледам много жени наддават много кила докато са бременни, макар и да са били слаби преди това  Thinking. Мисълта ми е, че поне знаем , че имаме проблем и как отчасти поне да го компенсираме по време на бременност с разумна диета и движение. До този ред на мисли ме доведе и заключението, че от това оправия няма (гениално заключение, няма що), особенно ако подхванеш някоя стриктна диета направо си хващаш бика за рогата- ето няколко ден съм на новата схема, не ми е гладно, но пак това треперене след като ям въглехидрати  #Cussing out (ша го преживея де, стига да свалям)

# 52
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
Надин моята гинеколожка ми каза,че мога да си бебеправя и дори,че няма да спирам метформина ако забременея,защото не вредял на бебето.Доколкото четох в старите теми това не се е знаело преди 2-3 години и са ги карали да спират метформина при бременност. Изглежда ИР е състояние,което тепърва ще се изучава newsm78
Гинеколожката ми е добра според отзивите за нея,а онзи ден като я питах за инофолика имах чувството,че беше нещо което за пръв път чува.Ноо каза ако искаш пий няма да ти навреди.
insane ммм не.Меря я с два термометъра-живачния показва 36,2, другия 36-което не е голяма разлика бих казала.Малко отговора дойде преди въпроса,но не ми се пуска на ново.А иначе до преди 2-3 месеца нормалната темп. си ми беше 36,6.

Последна редакция: ср, 30 мар 2011, 18:54 от pospalancho

# 53
  • София
  • Мнения: 1 673
pospalancho, да не би да я мериш грешно? С тия новите термометри изобщо не мога да си я измеря като хората, направо ужас.Иначе имах един познат, който така му беше ниска към 35 градуса даже каза,че ставала и в крайна сметка нищо му няма, а със сигурност не е пил метформин.
Надин защо да няма оправия, съдейки по последните ти изследвания си добре, в смисъл,че аз лично не видях там да имаш проблем, а предишните, които публикува мисля бяха лоши.Нали изследванията, които си направи не са били под въздействието на метформин? Захарта ти мисля беше 4 и нещо от това по-ниско накъде  newsm78 .Значи оправия има с разумно хранене и движение и не на последно място с по-малко стрес Wink

# 54
  • Благоевград
  • Мнения: 2 872
Здравейте!
За водата - аз с тези проблеми с бъбреците се старая да пия поне по 2 л. на ден, случвало се е и по-малко, но веднага ме срязва кръста или уретрата. Днес още съм на 1 литър, но станах в 14:30 ч. след нощното вилнеене по дискотеките  Embarassed Laughing Сега ще си направя половин литър билка, после пак вода и до довечера ще съм ги направила 1,5 л. Сега сутрин на гладно пия една хранителна добавка Имунобор Уро. Засега добре се чувствам от нея, но пия и антибиотик вече 13 дни, може и повече.
Искам да се похваля, че от вчера закусвам кисело мляко с 3 с.л. овесени трици със зародиш и се чувствам много добре от тях. Половин час след храненето ми се задвижва метаболизма и ми е много леко на стомаха. Е, не ме засища много, но се старая след около 3 часа да хапвам нещо. Вчера на обяд бях на пица, вечерта на салата, после 4 часа танци  Laughing и дрехите ми бяха все едно съм се къпала с тях  Laughing, но днес талията ми е 2 см по-надолу  Laughing Ако всяка седмица правим такива маратони, ще взема да отслабна  hahaha
Иначе ме наболва ляв яйчник, довечера ми е последното 5-то хапче дуфастон и чакам тези дни да ми дойде, определено много съм яхнала метлата и нямам търпение да ми дойде, та да се кротна    Laughing

# 55
  • Мнения: 749
insane ами те са добре изследванията (не са с метформин), но дори и тези 10 еденици над нормата ме карат да дебелея- ако се отпусна ще се окръгля пак. Вече си мисля, че може да е и нещо анатомично- преди няколко месеца ендокринолог спомена за зачестяване на случаите на доброкачествен тумор на панкреаса предимно в резултат на многото подсладители в храната, което може да е причина за завишен инсулин.

 И аз да спомена, че много обичам газирано, но не купувам, защото съм като смок- пия само газирано докато не свърши  #Crazy. Не съм прекалявала системно де, но не пропускам шанс ако ми се отдаде  ooooh!

Термометрите могат да мерят с разлика до половин градус, така че не им се връзвайте много. А и причините за усещане за студ са сигурно в забавения метаболизъм

# 56
  • София
  • Мнения: 1 673
Наде, по-добре не се вкарвай в такива филми с тумори и тем подобни.Едва ли имаш, това само ти товари психиката.Ако става въпрос съм убедена,че едва ли има по-голям ветеран с подсладителите като се има предвид, че години я карах на въпросните безалкохолни и степчета вместо вода, като казвам години разбирай някъде поне 8 с леки пропуски.Сигурно съм изпила тонове безалкохолни с аспартам, докато един приятел преди 2 години ме светна,че са вредни и тогава и дъвки даже спрях да дъвча.А тия 10 единици на инсулина отгоре изобщо не ги мисли, ще успееш да ги коригираш и тях щом си упорита.А отделно си мисля,че тия норми до 24 не им е много читава работата.Нещо са грешни, не може и трите пъти 24 да е.А пък да ти кажа, аз лично за себе си установих,че моя глад си е глад, значи гладно ми е един път ще пукна и се боцкам гледам КЗ 6.9 мисля беше.И общо взето колкото и пъти да се боцна все ми е над 5, рядко и то на гладно може да ми е 4 и нещо си.От което си направих извода,че ниаккви хипогликемии не получавам ами просто ми прилошава от глад понеже съм свикнала да ям като прасе и все за ядене да мисля  Embarassed Та и лично аз затова напълнях, не от инсулина ами от много ядене, ям на едно с приятеля ми,даже някой път повече.Другия вариант да ми прилошава като съм гладна е гастрит, колит, дизбактериоза и понякога киселините, които имам, но дълбоко ме съмнява, така че вероятно ми е апетит

# 57
  • Мнения: 856
insane, един от признаците на висок инсулин е именно повишения апетит. Аз също така напълнях. Имах огромен апетит, можех и повече от приятеля ми да изям. След започването на метформина, това рязко се промени. Вече определено не изпитвам такъв апетит и ям по-нормално. Така че това си е един от проблемите на инсулина и не е, че нямаме воля и т.н.

# 58
  • Мнения: 800
Така е . Високият инсулин влече повишен апетит, от което пък се напълнява и намалява инсулиновата чувствителност, което пък кара панкреаса да произвежда още повече инсулин. И така попадаме в омагьосан кръг. Изходът е в познатите начини за отслабване и лекарствата.
Аз веднъж съм мерила температура, когато здраво ме втресе и реших, че съм я вдигнала много от някой вирус. Оказа се 35,7. Така стана ясно, че не е вирус, а хипогликемия. Не съм имала други обаче - първо, намалих метформина вечер от 500 на 250 мг и второ, ако ми стане зле, веднага си меря КЗ, но си поддържам съвсем нормални стойности.
Склонна съм от личен опит да смятам, че метформинът не е вреден за плода по време на бременност в малки количества. Моята гинеколожка ми каза, че според най-новите проучвания бременните могат да приемат до 2 г метформин дневно. За последното не мога да си заложа главата, но аз все пак вземах по 250 мг метформин през последните три месеца от бременността и не е имало никакъв проблем с бебето ми.

# 59
  • Мнения: 749
insane мерси за подкрепата  Hug. На мен това ми е редовния номер- като постоя малко на диета и ме хващат едни депресии... Но това с яденето и аз съм го забелязала- понякога ям колкото мъжа ми, но на него не му се лепи, а ако той започне да яде колкото мен се вталява за два дена. Ама какво да се направи- май повечето жени прекарват половината си живот в диети и мерене на кантара. И аз имам киселини, гастрит, напоследък признаци на колит и ми се струва, че нещо не храносмилам храната като хората и от това получавам треперенето и глада- от киселините. Обикновенно голяма чаша вода или топла напитка пооправят нещата. Вчера пак налапах едни пшеничени макарони и забелязах, че от тях не ми е добре- глад, киселини и сърбеши по кожата след няколко часа и съм решила да си взимам ръжени само. Откакто прочетох, че пшеницата засилва синтеза не естрогени и натрупването на мазнини избягвам всичко пшеничено и наблягам на ръж и картофи, по-рядко ориз и ми е по-добре. Даже забеляах, че като ми се яде сладко, ако го хапна преди основното ядене не ми се лепи- една бисквита докато си затопля яденето доста ми облекчава глада, а като ям картофи и ориз не получавам хипогликемии от ръжения хляб- че ако е само ръжен хляб докато ми смели гледам изцъклено Shocked

Poli BK това, че са ти нормални стойностите, не означава, че клетките ти се хранят- може да са нормални, защото се храниш балансирано, но кр захар пак да не влиза в тях. Клетките усещат кр захар по това дали тя влиза в тях, а не в зависимост това каква е в кръвоносните съдове- тя там може да е всякаква, даже нормална, ако си яла малко въглехидрати.

А това с глада е като изтрезвителното при алкохолиците- като намалиш въглехидратите няколко дена не знаеш къде си, но после минава. Вчера до обяд ядох няколко сушени сливи и едно варено яйце, на обед домат с филе и кашкавал и чак следобяд спагетите- никога не съм си мислела, че ще издържа до 17.00 без въглехидрати, но като му свикне организма не е толкова трудно. Обратното също важи- за две седмици след теста ядене каквото ми щукне, защото нали нищо ми няма  Wink, се докарах до зверския глад и прилошаването отпреди 6м. Сега ако ми се яде сладко- само веднъж, най много два пъти в седмицата, верно, че може и да е стабилно похапване (парче торта напр.), но поне психически не ме влече така после.

Общи условия

Активация на акаунт