ХИПЕРИНСУЛИНЕМИЯ - да се подкрепим! Тема 7

  • 45 215
  • 744
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 294
Аз пък останах без нищо в тая зона, голяма ми е драма. От лежанката - и малкото, дето го имах, се стопи, вече втори месец преди цикъл много ме болят, някъде мине ли предполагаемата дата на овулацията, която нямам идея случва ли се, или не, започва напрежението. Предвид, че спя само по корем, това си е сериозен дискомфорт, ама все пак аз вътрешно се радвам, защото все си мисля, че това може и да е  от прогестерона, в резултат на някой овулиращ яйчник.
Аз спрях за известно време да пия инофолик, някак вътрешно прецених, че трябва да си почина от един месец.
Иначе килограмите ги запазвам, въпреки нарушенията в хранителния режим. Имам чувството, че докато спокойно си пия метформин, няма да се науча да се храня като хората. И май ще рискувам и ще го спра и него. И така, хубави и спокойни почивни дни, дами Simple Smile

# 31
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
..., ама все пак аз вътрешно се радвам, защото все си мисля, че това може и да е  от прогестерона, в резултат на някой овулиращ яйчник.
На прав път си Simple Smile

# 32
  • Мнения: 1 849
И аз съм като Инсейн. И на 55, и на 75 кг все съм си чашка Д-Е.  Peace И добре, че не ми порастнаха с килата, че не знам ако станат по-големи къде ще си търся сутиени и колко ще ми тежат!  Wink

# 33
  • Мнения: 2 492
 Party Започнах от вчера кардио тренировки на кроса.
Мисля да ми стане навик , всяка сутрин преди работа - 30 мин.
От вчера имам и намаление.

Важното е да е с максимална интензивност, а не просто да се отбие номера.
Редувам максимално темпо с по лежерно и се получава нещо , като интервална тренировка, при която процеса на горене е двоен и продължава 30 мин след тренировката.


Ето и нещо подкрепящо теорията за ефекта на кардио тренировките върху нивата на инсулина.

http://carbsanity.blogspot.com/2011/03/diet-cardio-resistance-tr … ning-insulin.html


С две думи за тези , които не четат английски .

Три групи са сформирани.
Първа група - е сложена на диета, втора група е на диета и кардио упражнения, трета група - диета и вдигане на тежести.

In any case, th really mind-blowing results are the insulin!  Fasting levels were reduced in all cases, but in DA & DR the reduction was more than 2.5X that of DO. 

Ето и превод на част от пасажа ...
Във всеки случай, найстина впечатляващи са резултатите при инсулина. Нивото на гладно е намалено във всичките случай , но при групата спазваща диета и аеробно натоварване и тези на диета и вдигащи тежести намалението е над 2.5 X от групата спазваща единствено диета.

Последна редакция: нд, 27 мар 2011, 10:05 от Nepukistka

# 34
  • Мнения: 1 904
Момичета, с тези чашки D направо ви съжалявам Simple Smile Аз нямам пищна гръд, ама лятото мога да си ходя без сутиен и си ми е много добре  Party

# 35
  • София
  • Мнения: 1 673
Момичета, с тези чашки D направо ви съжалявам Simple Smile Аз нямам пищна гръд, ама лятото мога да си ходя без сутиен и си ми е много добре  Party
Ами аз лично съм доволна на по-големия си бюст и не си го давам за по-малък  Laughing На мен лично ми стои много добре  Simple Smile
Днес ходихме на разходка доста дълга и много се изморих.Вчера реших,че целта ми е до юни да смъкна до 63кг., което не би трябвало да е особено трудно.Сега мисля имам хранителен прием около 1500-2000кал на ден, ако смъкна на около 1200 би трябвало да стане.А лятото винаги смъквам независимо колко ям така,че би трябвало да стане от само себе си.Много ме дразни обаче как всичко съм натрупала в талията  Sad много е дизкомфортно.Иначе се отдадох както споменах на изкушения, обаче ще ги спра пак,защото не става ще взема да стана като преди  година, когато ядях всеки ден по 1 шоколад или сладолед и бях като пристрастена.Сега поне мога и да не ям сладко

# 36
  • Мнения: 1 904
Аз се тревожа за лятото, че обожавам сладолед, а сега няма да мога да ям Sad

# 37
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
Преди 2-3 седмици се загледах във фризерите в Метро.Имаше сладолед с подсладител Whistling
Ако много закъсам за сладко лятото ще имам вариант  Flutter
Аз си вземам един шоколад на Нестле пак с подсладител,но засега съм го намирала само в Кауфланд
За тези месеци само това и понякога кола лайт съм си позволявала като сладко и то ако наистина много ми се яде.
Те и подсладителите са вредни,нооо не ги ям всеки ден все пак. newsm78

# 38
  • Мнения: 800
Здравейте и от мен. Попътувахме малко, оставихме детето при нашите и ето ни обратно в СФ.
Интересни теми сте засегнали. Мен гърдите никога не са ме боляли особено, даже мога да кажа, че и докато бях бременна нямах особена чувствителност в тази зона. Не смятам, че на мен метформинът ми влияе по някакъв начин в това отношение, но пък имам по-болезнени овулации с мнооого обилна цервикална слуз. Преди хапчето, овулациите ми минаваха само със зачервявания на кожата на лицето, сега ги усещам и в бъбреците. За размера на бюста какво да кажа - със свалянето на килцата има известна разлика, но тя е по-скоро в обиколката, на чашка съм си все между В и С в зависимост от модела.
Идният петък тръгвам на работа и мисля да се присъединя към кардиотрениращите, наред с ежедневното ходене. Надявам се наистина да има добър ефект.
Тези дни покрай седенето при нашите се опасявах, че ще върна поне килограм, още повече, че като си сменя мястото стомахът ми веднага реагира със затягане. Въпреки това не съм качила нищо, дори съм смъкнала някой грам, но точно колко ще стане ясно утре сутрин, когато се претегля на празен корем. Честно да си кажа май позагубих желание да ям сладко. Нещо повече - и месото не е сред най-желаните храни, а преди ядях месо ежедневно и ми харесваше. Може би организмът вече е привикнал към новия начин на хранене и се затормозява като го променя по един или друг начин.
За разделното хранене - наистина в много източници пише, че между храненията трява да има поне 4 часа. Това сигурно е най-правилният начин, но аз не издържам само с три хранения дневно, затова спазвам тричасова пауза и въпреки това резултатите са доста добри. Всъщност си имам един списък, в който пише коя храна за колко време се разгражда. Като знаеш това, не е нужно след всички храни да спазваш 4 часа, защото някои се разграждат за доста по-малко.
Храните с подсладител не ги харесвам, имам някакво предубеждение. В крайна сметка толкова рядко ям сладичко, че мога да си позволя да са съсъ захар или фруктоза.

# 39
  • Мнения: 1 904
Аз избягвам подсладителите, за мен те са по-вредни от захарта. Имам един шоколад със 70% какао и кафява захар. Ако преритам за сладко едно парченце ми стига. Ям го вече 2 седмици, а не съм стигнала половината Simple Smile Не харесвам българските шоколади, още повече на Нестле. За сладоледа - просто няма да ям както преди, толкова много, а количеството няма да превишава 50гр.

# 40
  • София
  • Мнения: 1 673
Аз се чудя ако изстудявам кисело мляко с парченца плодове дали ще стане нещо, но не да ги замръзявам, а изстудявам? Може и да заприлича на нещо като сладолед  newsm78 А иначе при мен лошото е,че си имам любим шоколад и сладолед и съвсем не са с подсладител и си казвам,че ако не ям тях няма никакъв друг, защото не ги харесвам останалите.А иначе някога като не знаех,че са вредни подсладителите и в частност аспартама изпивах и това години наред с литри безалкохолни имаше едно спринт и понеже нямаше калории беше перфектно, а също и кола лайт пиех с кофите.И така само това пиех без вода и то години наред с леки прекъсвания.Така че що подсладител съм изпила не е истина.Но откакто разбрах,че е много вреден дори дъвки спрях да дъвча  Grinning Иначе напоследък както и казах май само джънк фуд ям.Ще се опитам пак да се разготвя.При мен май това е проблема, толкова мразя да готвя,че предпочитам да ям хляб и кашкавал, отколкото да седя над котлона.и все пак няма как

# 41
  • Благоевград
  • Мнения: 2 872
Здравейте красавици  Hug
Виждам, че сте говорили пак за храните  Laughing Със сладоледа нямам проблем, мога веднъж годишно да ям, но само един, този от машината сметановия   Heart Eyes Много години се занимавах с пеене, та съм свикнала да не ям пуканки, семки, сладолед, да не пия студена вода, а безалкохолно не близвам  Grinning Вече си спазвам препоръките на докторката ми и ям 3 пъти в седмицата по 4 ореха, сурови. От днес си почнах диетата от диетоложката в ИСУЛ, дано да има ефект. Иначе до сега съм изпила 2 литра вода, аз съм герой  Laughing Утре ще ходим на диско, току виж сваля някой грам  Laughing От тези антибиотици така съм се подулаааа  Cry Писна ми вече от тях. Наистина ли е възможно да се напълнее от тях или си въобразявам?  Rolling Eyes

# 42
  • Мнения: 749
На мен напоследък не ми се яде сладко- нали с онази диета на всеки 4 дена имаше торта и като че ли ми втръсна. Въпреки, че онзи ден нападнах един купешки козунак и набутах и метформина с него  Thinking.
За сега съм доволна, че успявам да задържа килограмите, въпреки че тези дни макар и разделно добре си компенсирах от предната диета  Laughing.

tina_star ако си с цистит, на мен повечето вода след като имам инфекция не ми помага. Даже обратното правя- напоследък забелязах, че кивито ме пооблекчава, но аз ги ям въз кисели, та хапвам едно киви и чакам да ми облекчи пикочния мехур и после започвам да пия вода повече. А и с този екстракта от боровинки беше така- като не пия вода като че ли се концентрира в пикочния мехур и е по-ефективно, а после започвам да наливам, за да се изхвърлят бактериите. И аз онзи ден не пих вода и резултата е на лице (въпреки, че си държа една половин литрова бутилка с мин вода и все гледам да са поне 3 за деня), та сега ако кивито не оправи нещата ще мина на прополис на 4 часа  Peace

# 43
  • Мнения: 1 904
Като казахте вода по колко пиете на ден? Аз по 1.5литра най-малко на ден, а в летните дни съм стигала до 2-3литра. Тъй като не пия никакъв алкохол и безалкохолно, организма ми се дехидратира единствено от чашата кафе сутрин.

# 44
  • Мнения: 800
Аз по принцип пия много малко вода. Трябва доста да съм се изморила от нещо, та да ми се допие и да изпия 2-3 чаши наведнъж. Как ли не се опитвам да пия повече, но не става, все забравям. Не знам дали и 1 л дневно изпивам.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт