Помощ-българско име за момче!

  • 6 193
  • 66
  •   1
Отговори
# 30
  • някъде по морето
  • Мнения: 809
На мен ми харесва Цанислав и Цветан.
Иначе - Борис (любимото ми) - но много е разпространено вече.
С А - Ангел(много мъжко) и Асен (чисто българско, не славянско и не християнско)

# 31
  • Мнения: 11 747
Нито едно мъжко име с Ц не е хубаво, окепазявате детето зорлем  Confused Да те притискаха за тази буква, ама сама да си я избираш, при все, че сама казваш, че не ти харесват тия имена, нито звучат 'мъжки'... Майка си и баща си по друг начин ги зарадвай, не за сметка на детето, цял живот да си носи кръста - Цветиян?! Звучи като лоша шега.

# 32
  • край морето
  • Мнения: 44
Нито едно мъжко име с Ц не е хубаво, окепазявате детето зорлем  Confused Да те притискаха за тази буква, ама сама да си я избираш, при все, че сама казваш, че не ти харесват тия имена, нито звучат 'мъжки'... Майка си и баща си по друг начин ги зарадвай, не за сметка на детето, цял живот да си носи кръста - Цветиян?! Звучи като лоша шега.
Подкрепям pina. Докато има време помисли за някоя друга буква и име, а не слагай автоматично Ц заради родителите си.

# 33
  • Мнения: 198
Момичета, промяна в плана- Петър излиза на дневен ред.
А Вие продължавайте да предлагате. Simple Smile

# 34
  • Мнения: 11 747
Петър го подкрепям с 3 ръце, пред всичко с 'Ц'!  Simple Smile

# 35
  • Мнения: 6 993
Петър и Цветан са ми на едно ниво, много над всичко останало с Ц.

# 36
  • някъде по морето
  • Мнения: 809
Ако е Петър - по-добре Камен (едно и също е)

# 37
  • Мнения: 399
Теми като тази са ми много интересни-своеобразен социален експеримент! Laughing
И понеже аз предложих имената,от които очевидно ви призлява (но не и на авторката  Mr. Green ) се чувствам длъжна да кажа нещичко...да се защитя така да се каже  Joy Никъде не съм писала,че тези именца са ми любими-просто ги намирам за достатъчно приемливи за случая-явно момичето държи на буквичката на родителите си и се постарах да й предложа нещо различно,защото мисля,че тя точно това търси! Peace
Аз вероятно съм свикнала със звученето на Цветияна и съответно мъжкия вариант никак не ме възмущава! Laughing  Peace И понеже много харесвам Яни като мъжко име,според мен то придава необходимата мъжкарска нотка в името Цветиян! Peace
А Царин колкото повече си го повтарям,толкова повече ми харесва! Sunglasses Много си е мъжкарско даже и ако трябваше аз да кръщавам с "Ц",определено това би бил избора ми! Peace

И докато пиша,децата ми ме прекъснаха 100 пъти поне,та гледам има нова мисъл по темата...и ще бъда докрай откровена - Петър е едно най-най-противните имена за мен! Sick Peace

п.п.Явно съм в тотална грешка относно критериите на авторката! Peace

# 38
  • Мнения: 1 897
мимина, няма нужда да се защитаваш или оправдаваш. Peace
Нито Царин, нито Цветиян ми харесват - факт, който споделям за да помогнем заедно на авторката да избере име за сина си. Но, в никакъв случай не те обвинявам, че си дала такива предложения. Хора разни, вкусове- също.
Изобщо, важното е накрая да се избере хубаво име с което детето ще се чувства комфортно.

# 39
  • Мнения: 4 569
Нито едно мъжко име с Ц не е хубаво, окепазявате детето зорлем  Confused Да те притискаха за тази буква, ама сама да си я избираш, при все, че сама казваш, че не ти харесват тия имена, нито звучат 'мъжки'... Майка си и баща си по друг начин ги зарадвай, не за сметка на детето, цял живот да си носи кръста - Цветиян?! Звучи като лоша шега.
Подкрепям pina. Докато има време помисли за някоя друга буква и име, а не слагай автоматично Ц заради родителите си.
И аз.  Peace

Петър ми допада.

Андрей
Антон
Асен
Адриян
Адам
Александър
Ангел
Алеко
Аспарух
Арон


Как се казва бащата?

# 40
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 281
Пресиян
Преслав
Севар
Бисер
Дамян




# 41
  • Пловдив
  • Мнения: 14 065
Петър ми харесва. Повече от всички имена с "Ц". Мимина знам, че няма да ми се разсърди ако кажа, че нито Царин, нито Цветиян ми харесват.  Hug Цветияна също не ми харесва изобщо.

# 42
  • Мнения: 399
Вещице,разбира се,че няма...това са детинщини! Laughing
Севар е готино!
Кардам също.
Самуил  Heart Eyes
Боян
Волен

# 43
  • Мнения: 1 615
Ц си е неблагодарна буква... Освен Цвета, всичко друго си е... компромис Simple Smile Но Цветан си е обичайно мъжко име и ако човек държи на буквата, за мъж е най-добре. Любимият ми дядо беше Цветко, викаха му Цанко, та съм свикнала с тези имена и си ги харесвам, но не си правя илюзии как се възприемат.
Петър е едно от възможно най-универсалните мъжки имена, което никога не излиза от "мода", без да добива популярността му колосални размери. Познавам Петровци на всякаква възраст, вкл. един на 3 годинки (голям сладур!) Wink Има и благодатна почва за галени имена.

# 44
  • Бургас
  • Мнения: 372
Радвам се,че Царин и Цветиян са изместени от Петър.. Wink Мимина,хич не се защитавай,на мен имената изобщо не ми харесват,но всеки има различен вкус,то това е най-хубавото  bouquet.
Сега по темата да кажа ,че Петър ми харесва. Предлагам Георги,Ивайло,Иван-Асен,Явор,Андрей,Стефан,Теодор,Тодор,Самуил,Боян. Но Петър наистина ми допада Wink.

Общи условия

Активация на акаунт