Помощ-българско име за момче!

  • 6 197
  • 66
  •   1
Отговори
  • Мнения: 198
Помогнете ми да избера име на бебко!
Не  ми остава никакво време- на 11-04 ми е датата, а все още съм неподготвена. Иска ми се да е с буквичката "Ц", българско и да звучи мъжкарско. Но като гледам именниците, освен Цветомир, което не ми харесва, друго не мога да избера. В крайна сметка, мога да направя компромис с буквичката, но да не е от тези масово разпространените:Александър, Виктор, Валентин, Калоян...., и да е българско.
Хайде Кръстници на помощ Praynig!

# 1
  • София
  • Мнения: 291
Бързам да ти предложа името Лазар.   Simple Smile
Може пък да си дойде с името.

# 2
  • Мнения: 4 569
Този критерии "да звучи мъжкарско" какво означава?  Rolling Eyes

Цветан,Цветомир,Цветелин...

Ако държиш да е цветно име
Цитат
Имен ден празнуват всички, които носят имена, произлизащи от названия на растения:

    Айнур
    Биляна, Беляна
    Божура
    Виолета, Върба, Върбан, Върбинка, Венета, Венцислав, Ванеса
    Гергин(а), Гроздан(к)а
    Далия, Дафина, Делия, Дилян(а), Делян(а), Динка, Детелин(а)
    Елица - (от Ела)
    Евелина — в превод от френски означава горски орех
    Жасмин(а)
    Здравка, Здравко, Зюмбюл(ка)
    Ива (име)
    Иглика
    Калина (име), Калин, Карамфил(к)а, Китка, Камелия, Кестен,Кала
    Латинка, Лили, Лила, Лилия, Лиляна, Люляна, Лора
    Маргарита, Магнолия, Малина

Нева, Невен(а),Незабравка HAHA

    Петуния , Паулина
    Ралица,

(от фр.сорт ябълка), Роза, Розалина, Роксана

    Росен
    Росица
    Смилян(а), Сияна
    Теменуга, Теменужка, Трендафил(ка)
    Фидан(ка),
    Цвета, Цветан(а), Цветанка, Цветелин(а), Цветомир(а), Цветослав(а), Цвятко, Цветин(а)
    Череша
    Явор(а), Ягода, Ясен(а), Ясмина
от уикипедия- http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A6%D0%B2%D0%B5%D1%82%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B0

И Сияна я има тук.
К'ви са тия мъжки имена, бе - Карамфил, Трендафил, Смилян, Зюмбюл?  Shocked Rolling Eyes #Cussing out ooooh! Tired

# 3
  • Мнения: 8 892
Симеон, Филип, Константин, Боян, Петър, Теодор,Слав, Борис...
Български, т.е. такива, които отдавна са популярни и приети у нас, нали?

# 4
# 5
  • Мнения: 198
Да Ева Луна, точно това имах предвид.
Колкото до това да е цветно името, само първата буквичка да е Ц, а не да е такова, което се почита на цветница.

# 6
  • Мнения: 8 892
Трудна буква е Ц, само Цанко, Ценко, нещо с корен Цвет. Но никак не са ми "мъжкарски".
Евентуално предложението на Мимина, но в по-характерен вариант Царимир.
Ако кажеш защо искаш да е с "ц" -  на конкретно име ли, човек ли, може да се измисли нещо, близко по съдържание Thinking

# 7
  • Мнения: 15 379
Първото "цветно" име за мъж, за което се сещам и е с "Ц" е Цветан.

# 8
  • Мнения: 198
Искам да е с Ц, за да носи буквичката на мойте родители-мама е Цецка, а тати Цветан/ с един коршум два заека/. Но и на мен всички имена с корен цвет не ми звучат мъжкарско. Това е причината, поради която се замислям дали изобщо ще е кръстен на някой бебко. Предлагайте ми и други български имена, които не започват с Ц. Може да се спра на вариант с А/ на тати буквичката/ или на никого, стига да е хубаво името само по себе си.

# 9
  • София
  • Мнения: 291
Цанислав.
Цанимир.
Царимир не е лошо.
Цезар?   Rolling Eyes

# 10
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
Цветослав, Цветозар, Цвятко, Цветан

Аспарух, Кубрат, Кардам, Ангел, Данаил, Кирил, Огнян, Павел, Пламен, Чавдар, Ивайло, Ясен, Явор, Преслав, Христомир

# 11
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 4 384
с А Андрей,Адриян иначе предлагам Мирослав  Mr. Green

# 12
  • Мнения: 8 892
Може да се спра на вариант с А/ на тати буквичката/ ...
Освен предложеното Андрей (колко по-мъжко от това, само май ще стане и то много експлоатирано), допада ми Антон. Антон обикновено му дават значенията "безценен" или "влизащ в бой" ( пак мъжкарско!), но пък на гръцки "антос"е цвете, така че е близко до имената на родителите ти.
Огнян и аз много го харесвам Peace и няма сякаш индикации да стане много популярно.

# 13
  • Мнения: 6 993
Цветан е най-хубавото с Ц и не е женствено като Цветомир, Цветелин и прочие  Rolling Eyes

# 14
  • Мнения: 1 796
С "Ц " имена не харесвам, единствено Цветан е долу-горе приемливо. Всичко останало ми звучи ужасно.
С "А" предлагам също Андрей.

Други - Георги, Ивайло, Константин, Михаил, Павел, Симеон

# 15
  • Мнения: 399
Цветан е най-хубавото с Ц и не е женствено като Цветомир, Цветелин и прочие  Rolling Eyes
Съгласна. Peace
Цветиян (познавам Цветиана,та се сетих)

# 16
  • Мнения: 1 897
И на мен Цветан не ми звучи женствено. Честно казано, даже много ми харесва.  Peace
Други предложения от мен: Момчил, Димитър, Иван, Камен, Никола, Огнян, Росен, Стефан, Георги, Тодор, Филип, Явор...
С буквата А - Асен, Андрей, Антон.
П.П. Росен и Горан са мъжки имена, които също празнуват на Цветница, заедно с Цветан.

Последна редакция: пн, 28 мар 2011, 08:58 от Ulia

# 17
  • Мнения: 1 615
Ц: Цветан, Цветко, Цанко, Цани.
Други:
Асен, Андрей
Боян, Борис, Борислав,
Велин, Велизар, Владислав,
Димитър, Деян,
Ивайло, Илия(н)
Камен, Калоян, Константин,
Лазар,
Михаил, Момчил, Марин
Никола,
Павел, Петър, Пламен
Стефан, Симоен, Стелиян, Станислав, Светослав
Ясен, Явор

# 18
  • Мнения: 61
Любимите ми мъжки имена: Васил, Борис, Камен, Огнян, Емил, Стефан, Антон. Също и Мартин и Виктор, но те вече са толкова популярни, че до някаква степен са се обезличили.
Дано да сме ти полезни!

# 19
  • Мнения: 1 207
Аз съм Цветомира, избери си друга буквичка, моля те....
Няма смисъл от някакво измислено име, което на теб самата не ти харесва. Иначе Цветан звучи най-приемлино, но краткото Цецо ми е отвратително. 

# 20
  • София
  • Мнения: 553
Цветин

# 21
# 22
  • Мнения: 198
Мацки, благодаря Ви за помощта!  bouquet
За сега съм се спряла на Царин и Цветиян, но изборът ми не е на 100%, така че продължавайте да ми предлагате Simple Smile

# 23
  • Мнения: 1 897
Цветиян е ужасно. Stop
Цветан или Цветин са къде, къде по-хубави.

П.П. Царин също не ми харесва. Меко казано.

Последна редакция: пн, 28 мар 2011, 16:16 от Ulia

# 24
  • Мнения: 399
Мацки, благодаря Ви за помощта!  bouquet
За сега съм се спряла на Царин и Цветиян, но изборът ми не е на 100%, така че продължавайте да ми предлагате Simple Smile
Sunglasses  Laughing Peace

# 25
  • Мнения: 6 993
Сетих се, че тук някъде съм мяркала по подписите Цветай.
Симпатично е.

# 26
  • Мнения: 4 555
Цветай е от Именникът на българските ханове, ако не се лъжа.

Аз лично не мога да предложа име с Ц, понеже никое не ми се връзва с условието да е хубаво. Затова - Явор, Андрей, Борил, Симеон и... хайде да се опитам да си пробутам фаворита Севар Simple Smile
Може да обмислиш и Диман.

# 27
  • Бургас
  • Мнения: 372
С "Ц" изборът е ограничен.. Rolling Eyes Но Царин и Цветиян са най-ужасните за мен с тази буква... Crazy Цветан и далеч по-нормално от Цветиян.. А Царин..наистина е кофти.По-добре Цветомир,Цветан,Цветелин.

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 14 065
Цветан и Цветин. Другите не ми харесват.

# 29
  • Мнения: 1 796
Цветиян и Царин са ........ думи нямам.
Цветан е далеч по-хубаво.

# 30
  • някъде по морето
  • Мнения: 809
На мен ми харесва Цанислав и Цветан.
Иначе - Борис (любимото ми) - но много е разпространено вече.
С А - Ангел(много мъжко) и Асен (чисто българско, не славянско и не християнско)

# 31
  • Мнения: 11 747
Нито едно мъжко име с Ц не е хубаво, окепазявате детето зорлем  Confused Да те притискаха за тази буква, ама сама да си я избираш, при все, че сама казваш, че не ти харесват тия имена, нито звучат 'мъжки'... Майка си и баща си по друг начин ги зарадвай, не за сметка на детето, цял живот да си носи кръста - Цветиян?! Звучи като лоша шега.

# 32
  • край морето
  • Мнения: 44
Нито едно мъжко име с Ц не е хубаво, окепазявате детето зорлем  Confused Да те притискаха за тази буква, ама сама да си я избираш, при все, че сама казваш, че не ти харесват тия имена, нито звучат 'мъжки'... Майка си и баща си по друг начин ги зарадвай, не за сметка на детето, цял живот да си носи кръста - Цветиян?! Звучи като лоша шега.
Подкрепям pina. Докато има време помисли за някоя друга буква и име, а не слагай автоматично Ц заради родителите си.

# 33
  • Мнения: 198
Момичета, промяна в плана- Петър излиза на дневен ред.
А Вие продължавайте да предлагате. Simple Smile

# 34
  • Мнения: 11 747
Петър го подкрепям с 3 ръце, пред всичко с 'Ц'!  Simple Smile

# 35
  • Мнения: 6 993
Петър и Цветан са ми на едно ниво, много над всичко останало с Ц.

# 36
  • някъде по морето
  • Мнения: 809
Ако е Петър - по-добре Камен (едно и също е)

# 37
  • Мнения: 399
Теми като тази са ми много интересни-своеобразен социален експеримент! Laughing
И понеже аз предложих имената,от които очевидно ви призлява (но не и на авторката  Mr. Green ) се чувствам длъжна да кажа нещичко...да се защитя така да се каже  Joy Никъде не съм писала,че тези именца са ми любими-просто ги намирам за достатъчно приемливи за случая-явно момичето държи на буквичката на родителите си и се постарах да й предложа нещо различно,защото мисля,че тя точно това търси! Peace
Аз вероятно съм свикнала със звученето на Цветияна и съответно мъжкия вариант никак не ме възмущава! Laughing  Peace И понеже много харесвам Яни като мъжко име,според мен то придава необходимата мъжкарска нотка в името Цветиян! Peace
А Царин колкото повече си го повтарям,толкова повече ми харесва! Sunglasses Много си е мъжкарско даже и ако трябваше аз да кръщавам с "Ц",определено това би бил избора ми! Peace

И докато пиша,децата ми ме прекъснаха 100 пъти поне,та гледам има нова мисъл по темата...и ще бъда докрай откровена - Петър е едно най-най-противните имена за мен! Sick Peace

п.п.Явно съм в тотална грешка относно критериите на авторката! Peace

# 38
  • Мнения: 1 897
мимина, няма нужда да се защитаваш или оправдаваш. Peace
Нито Царин, нито Цветиян ми харесват - факт, който споделям за да помогнем заедно на авторката да избере име за сина си. Но, в никакъв случай не те обвинявам, че си дала такива предложения. Хора разни, вкусове- също.
Изобщо, важното е накрая да се избере хубаво име с което детето ще се чувства комфортно.

# 39
  • Мнения: 4 569
Нито едно мъжко име с Ц не е хубаво, окепазявате детето зорлем  Confused Да те притискаха за тази буква, ама сама да си я избираш, при все, че сама казваш, че не ти харесват тия имена, нито звучат 'мъжки'... Майка си и баща си по друг начин ги зарадвай, не за сметка на детето, цял живот да си носи кръста - Цветиян?! Звучи като лоша шега.
Подкрепям pina. Докато има време помисли за някоя друга буква и име, а не слагай автоматично Ц заради родителите си.
И аз.  Peace

Петър ми допада.

Андрей
Антон
Асен
Адриян
Адам
Александър
Ангел
Алеко
Аспарух
Арон


Как се казва бащата?

# 40
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 282
Пресиян
Преслав
Севар
Бисер
Дамян




# 41
  • Пловдив
  • Мнения: 14 065
Петър ми харесва. Повече от всички имена с "Ц". Мимина знам, че няма да ми се разсърди ако кажа, че нито Царин, нито Цветиян ми харесват.  Hug Цветияна също не ми харесва изобщо.

# 42
  • Мнения: 399
Вещице,разбира се,че няма...това са детинщини! Laughing
Севар е готино!
Кардам също.
Самуил  Heart Eyes
Боян
Волен

# 43
  • Мнения: 1 615
Ц си е неблагодарна буква... Освен Цвета, всичко друго си е... компромис Simple Smile Но Цветан си е обичайно мъжко име и ако човек държи на буквата, за мъж е най-добре. Любимият ми дядо беше Цветко, викаха му Цанко, та съм свикнала с тези имена и си ги харесвам, но не си правя илюзии как се възприемат.
Петър е едно от възможно най-универсалните мъжки имена, което никога не излиза от "мода", без да добива популярността му колосални размери. Познавам Петровци на всякаква възраст, вкл. един на 3 годинки (голям сладур!) Wink Има и благодатна почва за галени имена.

# 44
  • Бургас
  • Мнения: 372
Радвам се,че Царин и Цветиян са изместени от Петър.. Wink Мимина,хич не се защитавай,на мен имената изобщо не ми харесват,но всеки има различен вкус,то това е най-хубавото  bouquet.
Сега по темата да кажа ,че Петър ми харесва. Предлагам Георги,Ивайло,Иван-Асен,Явор,Андрей,Стефан,Теодор,Тодор,Самуил,Боян. Но Петър наистина ми допада Wink.

# 45
  • София
  • Мнения: 291
И на мен Петър ми допада.
Имам слабост към мъжки имена, завършващи на "р".
Хубаво, обичано, вечно име.
И си е мъжкарско - от всякъде.

# 46
  • Мнения: 1 897
А защо Петър излезе на дневен ред?
Изобщо, около кои имена или критерии се върти избора ви последно?  Може да се добави и анкета, ако имате колебания между няколко имена, за да можем да гласуваме.

# 47
  • Мнения: 198
Критериите са за българско име с мъжкарско звучене, което да не е измежду нашумелите напоследък Александър, Виктор, Мартин, Калоян и пр. Буквичката Ц вече не е водеща Simple Smile

# 48
# 49
  • Мнения: 1 897
Критериите са за българско име с мъжкарско звучене, което да не е измежду нашумелите напоследък Александър, Виктор, Мартин, Калоян и пр. Буквичката Ц вече не е водеща Simple Smile
А, добре.  Peace
Реших, че може и да сте ги променили и да търсите нещо екстравагантно, след като се спря на Царин и Цветиян. После се изненадах как така от тях изведнъж скочихте на Петър и съвсем се обърках ...

# 50
  • някъде по морето
  • Мнения: 809
Андрей?

# 51
  • Мнения: 1 473
Мъжки имена, които ми харесват -
Михаил
Борис
Боян
Теодор
Стефан
Константин
Никола

С буквата Ц нямам имена, които да ми допадат.

# 52
  • Мнения: 1 207
За мен имена с мъжкарско звучене са Борис, Борил (много ми харесва), Камен, Андрей, Крум, Кирил... Петър да, също. Със сигурност има още, ще допълвам ако се сетя.
Много по-добре Петър според мен отколкото някоя измислица с Ц.

# 53
  • Мнения: 4 199
Силно пристрастна съм но - Тервел Mr. Green

# 54
  • Мнения: 6 993
 Laughing
Че не е лошо, какво  Grinning

# 55
  • Мнения: 4 199
Цитат
Че не е лошо, какво
Хич, хич Heart Eyes

# 56
  • Мнения: 198
Мацки, а как според Вас е галеното на Андрей?

# 57
  • Мнения: 11 747
Както си го измислите! Аз съм чувала Андро - ама на времето. Сега Анди е модерно.

# 58
  • Мнения: 1 897
Може Aнди или Андро.

П.П. pina ме превари.

# 59
  • Мнения: 198
Анди ми звучи добре. Аз само за Дечо се сещам, което ми е адски дъртанянско.

# 60
  • Мнения: 11 747
Дечо, за галено на Андрей, никога не съм чувала  Thinking То няма нищо общо...

# 61
  • Мнения: 4 555
Племенникът ми се казва Андрей. Майка му му казва с цяло име, а баща му Анди. На мен Анди много ми харесва.

# 62
  • Мнения: 5
Аз предлагам Цветозар  Wink

# 63
  • Мнения: 11 747
Ужасно е, това като Петрозар  Confused

# 64
  • Габрово
  • Мнения: 23
Цветин

# 65
  • София
  • Мнения: 7
На yoanka днес и е термина, но от няколко дни не е писала, дали няма да има радостна вест Simple Smile

# 66
  • Мнения: 722
Не разбрах Царин, Петър или Андрей избра?

Общи условия

Активация на акаунт