кое АМ избрахте за вашето бебче?

  • 30 491
  • 765
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 599
Розов Хипп - от болницата  я дохранвах с него и още го пие. Никога не е имала проблеми с тоалетната.

# 46
  • Мнения: 8 894
До навършване на годинка давах само Аптамил - АР, 1, 2. Като новородено и малко бебе само на мляко не ми се правеха експерименти. Като направи 1 год. - Аптамил 3, Хип Лека нощ и сега отскоро по чисто финансови съображения - Бейбилав 3.

# 47
  • Мнения: 143
След като сменихме няколко марки пропи Лактана Био. След годинката мина на Нестле Джуниър.

# 48
  • Мнения: 146
ние се кърмим, но от време на време му давам Нутрилон

# 49
  • София
  • Мнения: 117
Здравейте! Имам въпрос и ако някой може да ми помогне ще съм благодарна!
Дохранвам от 2 седмици с АМ. Бебчо е на 1,5 месеца. Педиатъра ми препоръча да взема НА формула. Предполагам, че се застрахова т.к. не е установена алергия към белтъка на кравето мляко. Вие, майчета, как решавате какво мляко да дадете и дали да е НА?

# 50
  • Мнения: 275
Май повечето педиатри препоръчват ХА формулата без да са установили алергия. Аз не бих го давала ако няма причина. Лично аз първо се порових доста из нета да видя мненията за различните млека и тогава избрах, а педито ми беше препоръчала Фризолак, но аз не го харесвам.

# 51
  • Мнения: 15 379
ХА формула се дава на бебета с повишен риск от поява на алергия, например при фамилна анамнеза.
Но просто за превенция при здраво бебе не е правилно.

# 52
  • София
  • Мнения: 117
Благодаря за отговорите, момичета!

Тази сутрин бебчо се измъчи с акането. Беше запечен. От 2 дни давам НАН НА. Т.к. не е добре да се сменят начесто се чудя как да постъпя- дали да си вземем пак Фрозо или Аптамил. Вторият ми идва скъпичко ако е НА. Не смея да рискувам да не е НА за да не стане нещо макар, че нямам алергични в семейството....

# 53
  • Мнения: 75
Здравей, аз също мисля, че ако нямате изявена алергия няма смисъл превантивно да сте на НА. За НАН и ние първоначално бяхме с него и получихме запек,но пък то зависи колко сериозен е запекът,все пак за запек може да се говори когато детето не акало няколко дни. После михахме на фризолак, от който не сме имали  оплаквания. До момента, в който развихме лактозна непоносимост след лечение с антибиотик.Бебчо започна да повръща  Пробвахме FrisoVom, но той пак беше с лактоза и не свърши работа. Сега сме на  Aptamil Lacrose Free. Доволна съм. Няма запек, няма разстройство, харесва го на вкус, качва грамчета Simple Smile. Малко е по-скъпичко от Frisolac-а, но...е по-евтино от някои други безлактозни, пък и добре го приемаме. А преди НАН на какво мляко сте били и как ви е понасяло? Ако го е хапвал с желание и акото било нормално може би си струва да се върнете към него. просто мнение.

# 54
  • Мнения: 838
Ние сменихме няколко, НАН1 НА, НАН1 нехипоал., Аптамил, Фризовом с формула за повръщане и др., бебето няма претенции към някое, но основно е на кърма.

# 55
  • Мнения: 40
В родилното го дохранваха с розов Хип с пробиотици,с него си продължихме и вкъщи-много бях доволна,но след като спряхме с кърмата някъде към 2,5м.,взе да се изхожда малко по-рядко на 3-4 дни и то с доста усилие,а понякога и помощ (преди беше на 1-2 дена).Реших да пробвам мляко с пребиотик-взех Милумил.Много му хареса на вкус,но от него взе да се изхожда след всяко хранене,и то доста редичко и не така светло жълто като с Хипа,понякога с малко слуз и зловонно.От форума бях чела за Лактана Био-невероятно съм доволна,всеки ден се изхожда,съвсем нормална консистенция,светло жълтички като при кърменето.Като консистенция за разтваряне Милумил и Лактана са перфектни,Хипът значително по-трудно се разбива.Но най-добрите млека за мен са тези с добри щамове пробиотици-розов Хип и Лактана Био,особено последното,останалите компоненти са почти еднакви във всички млека!!!  :party.

# 56
  • София
  • Мнения: 561
Аз дохранвам с ХиПП 1 розов, доволна съм, нямаме проблеми Peace

# 57
  • Мнения: 31
Ами ние сменихме много млека.Бяхме на Нутрилон,после Аптамил ХА и Ар и накрая аз се ядосах и си минах на нормален Аптамил.Детето ми го понесе добре и все още сме на него.Незнам какво да ти кажа защото всеки педиатър различно казва и работи но моето мнение е че след като нямате алергии не би трябвало да има проблем да сте на обикновенно мляко.Аз лично имам лека сенна хрема но нашето педи ни предписа капки и това е.Някои педиатри като чуят че бебето повръща или има трудно акане и веднага дават ХА,знам защото го изпитах на собствен гръб.Смених си педиатъра и всичко се оправи.Ти си преценни все пак .
Успех Grinning

# 58
  • Мнения: 284
Кърма. До годинка и 2 месеца. А иначе Нан.

# 59
  • Wonderland
  • Мнения: 809
До 40 дни бяхме на кърма, след това започнах да го храня с Милумил и досега се храним с това АМ, само след 6 месец го сменихме с Милумил 2 и съм много доволна. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт