Получихте ли семейни добавки за деца/детски/този месец?-22

  • 94 824
  • 766
  •   2
Отговори
# 15
  • в пустинята
  • Мнения: 195
Здравейте,ако пропусна срока за подаване на документи,плщат ли се месеците назад?

Не.
да,в закона е записано,че детските надбавки може да се получат за 3 месеца назад,така че........................ Peace

# 16
  • Хасково
  • Мнения: 18
Здравейте,ако пропусна срока за подаване на документи,плщат ли се месеците назад?

Не.
да,в закона е записано,че детските надбавки може да се получат за 3 месеца назад,така че........................ Peace
В закона може да е записано ,но на мен не ми изплатиха един месец назад!Тъй като трябваше да подам юни 2010 а подадох на 1 юли и ги питах.От социалното служителките ми казаха че"от къде на къде ще получаваш за юни като подаваш в юли месец".Да съм си чакала детските за юли до края на август.Така и стана на 30 или 31 август бяха ми преведени детски за месец юли.Пих една студена вода за юни и това е! beer

# 17
  • Мнения: 2 957
Здравейте,ако пропусна срока за подаване на документи,плщат ли се месеците назад?

Не.
да,в закона е записано,че детските надбавки може да се получат за 3 месеца назад,така че........................ Peace
В закона може да е записано ,но на мен не ми изплатиха един месец назад!Тъй като трябваше да подам юни 2010 а подадох на 1 юли и ги питах.От социалното служителките ми казаха че"от къде на къде ще получаваш за юни като подаваш в юли месец".Да съм си чакала детските за юли до края на август.Така и стана на 30 или 31 август бяха ми преведени детски за месец юли.Пих една студена вода за юни и това е! beer

И аз преди 2 години бях закъсняла с няколко месеца и не ми ги изплатиха за изминалият период.

# 18
  • в пустинята
  • Мнения: 195
Здравейте,ако пропусна срока за подаване на документи,плщат ли се месеците назад?

Не.
да,в закона е записано,че детските надбавки може да се получат за 3 месеца назад,така че........................ Peace
В закона може да е записано ,но на мен не ми изплатиха един месец назад!Тъй като трябваше да подам юни 2010 а подадох на 1 юли и ги питах.От социалното служителките ми казаха че"от къде на къде ще получаваш за юни като подаваш в юли месец".Да съм си чакала детските за юли до края на август.Така и стана на 30 или 31 август бяха ми преведени детски за месец юли.Пих една студена вода за юни и това е! beer
ами потърсиси правата,няма смисъл да те убеждавам повече.има безплатна консултация във форумите,попитай за твоя проблем и си направи сама извода.приятен ден

# 19
  • Хасково
  • Мнения: 18
Здравейте,ако пропусна срока за подаване на документи,плщат ли се месеците назад?

Не.
да,в закона е записано,че детските надбавки може да се получат за 3 месеца назад,така че........................ Peace
В закона може да е записано ,но на мен не ми изплатиха един месец назад!Тъй като трябваше да подам юни 2010 а подадох на 1 юли и ги питах.От социалното служителките ми казаха че"от къде на къде ще получаваш за юни като подаваш в юли месец".Да съм си чакала детските за юли до края на август.Така и стана на 30 или 31 август бяха ми преведени детски за месец юли.Пих една студена вода за юни и това е! beer
ами потърсиси правата,няма смисъл да те убеждавам повече.има безплатна консултация във форумите,попитай за твоя проблем и си направи сама извода.приятен ден
сигурно имаш това в предвид:

СЕМЕЙНИ ПОМОЩИ ПРИ БРЕМЕННОСТ, РАЖДАНЕ И ЗА ОТГЛЕЖДАНЕ НА ДЕЦА (ЗАГЛ. ДОП. - ДВ, БР. 69 ОТ 2004 Г.)
Чл. 12. Вземанията по този закон се погасяват в срок, както следва:

1. три години - за еднократните помощи при раждане на дете, считано от края на месеца, през който е родено детето;

2. три месеца - за месечните помощи за деца до 18-годишна възраст, считано от края на месеца, за който се отнасят;

3. три месеца - за месечните помощи за отглеждане на дете до 1 година, считано от края на месеца, за който се отнасят;


Това ми бе обяснено като срок в който трябва да подам документите за детски надбавки,но както и да е .Няма кой да ми ги даде тия детски макар и смешни 35 лв!
Надявам се този месец малко по рано да ги преведат заради Великден! easter

Последна редакция: ср, 13 апр 2011, 12:20 от aleks101

# 20
  • Мнения: 121
Нахлувам в темата с един въпрос относно правото да се получават детски добавки - при изчисляването на минималния доход на член от семейство брутните доходи ли се смятат или нетните? Благодаря ви предварително!

# 21
  • Мнения: 418
Нахлувам в темата с един въпрос относно правото да се получават детски добавки - при изчисляването на минималния доход на член от семейство брутните доходи ли се смятат или нетните? Благодаря ви предварително!
Брутните като трябва да са до 350 лв на член от семейството Peace

# 22
  • Мнения: 47 993
Са повторя, макар че е казвано, но все някой пита- за по-големте деца, които вече не им се слагат ваксини пак се нсои бележка, в нея пише че са проведени профилактичните прегледи в съотвествие свъзрастта.
Само за децата с ТЕЛК отпадна бележката от личния лекар.

# 23
  • в пустинята
  • Мнения: 195
Са повторя, макар че е казвано, но все някой пита- за по-големте деца, които вече не им се слагат ваксини пак се нсои бележка, в нея пише че са проведени профилактичните прегледи в съотвествие свъзрастта.
Само за децата с ТЕЛК отпадна бележката от личния лекар.
моето дете е с телк,и изобщо не е отпаднало.пак носих бележка

# 24
  • Мнения: 41
И моето детенце е с ТЕЛК и ми искат бележка от личния.

# 25
  • Мнения: 47 993
http://www.asp.government.bg/ASP_Client/ClientServlet?cmd=add_co … 779&selid=779
"Последните изменения и допълнения на Правилника за прилагане на Закона за семейни помощи за деца влизат в сила от днес, 21 януари 2011 година. Според тях отпускането на месечните добавки за деца с трайни увреждания ще се извършва от началото на месеца, през който е определена датата на инвалидността в експертното решение на ДЕЛК/ТЕЛК/НЕЛК, но не повече от 3 години назад. Този режим се прилага в случаите, когато молбата за отпускането на добавката е подадена в срок от 3 месеца от издаване на експертното решение. При неспазване на този срок добавката се отпуска от началото на месеца, през който е подадена молбата. Чрез тази промяна в нормативната уредба се предотвратява загубата на добавки поради забавяне на издаването на експертните решения.

Освен тези промени, от днес отпада и изискването за прилагане на служебна бележка, удостоверяваща извършените задължителни имунизации и профилактични прегледи към молбата-декларация при кандидатстване за месечни помощи за дете с трайно увреждане до завършване на средно образование, но не повече от 20-годишна възраст, както и при кандидатстване за месечни помощи за отглеждане на дете с трайно увреждане до навършване на една година."

# 26
  • Мнения: 6 274
Току- що разбрах, че другата седмица щели да ги превеждат.
Дано!
  Praynig

# 27
  • Мнения: 34
при подаване на молба включват ли се детските всеки месец към брутния доход?

# 28
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 343
при подаване на молба включват ли се детските всеки месец към брутния доход?

Не.

# 29
  • Мнения: 169
вторник , сряда може да ни огрее  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт