Идват празници за нашите цветя - СЕПТЕМВРИЙСКИТЕ деца

  • 24 824
  • 764
  •   1
Отговори
# 705
  • Варна
  • Мнения: 2 075
И едно среднощно включване от мен. Wink Днес на 04. май моето момиченце става на цели седем години. Та искам да почерпя по този повод, заповядайте:



Да са ни здрави децата, да са ни пълни къщите и чисти душите ни!

# 706
  • София
  • Мнения: 308
Антония, честита ти рожденничка! Да порастне добра и умна, чаровна и усмихната и да ти е голяма отмяна!  bouquet  bouquet  bouquet

И на свой ред да почерпя за осмата месечинка на Никола!

# 707
  • Пловдив
  • Мнения: 6 637
Деси, ами лошото е, че аз съм абсолютно толерантна и наистина, когато съм на различно мнение си мълча, за да не се получава това, което се получи днес. И в един момент изказваш мнение и си обвиняван в някакви неща...е кажи, защо да пиша...
Exactly ...Какви ли не упреци получих... whatever... Peace Peace Peace

Да са живи и здрави порастналите дечица!

# 708
  • Мнения: 102
Деси, ами лошото е, че аз съм абсолютно толерантна и наистина, когато съм на различно мнение си мълча, за да не се получава това, което се получи днес. И в един момент изказваш мнение и си обвиняван в някакви неща...е кажи, защо да пиша...
Exactly ...Какви ли не упреци получих... whatever... Peace Peace Peace

Да са живи и здрави порастналите дечица!


еми,тогава недейте да правите нова тема и готово.тя тази и бездруго свършва и всичко ще е наред. така няма да има нападнати и няма да има чудещи се за какво да пишат, и няма да има досаждане с повтаряне на обсъжданите теми  Peace


Честито на голямото момиче на Антония и порасналия мъж на Мирка. Да са ви живи и здрави децата   bouquet

# 709
  • Мнения: 2 222
Честито за осмия месец на Никола, да расте здрав и щастлив  Heart Eyes

antonia, честито на дъщеричката ти, да ти е жива и здрава  Heart Eyes

Пентаксима ни разказа играта тоя път. Детето беше нервно цял ден, а вечерта вдигна и температура, и то висока Sad Цяла нощ горя и не спахме почти. Много ми е криво. За капак сутринта го изпуснахме да падне от количката, това му е първото падане. Към 6 часа го прехвърлих на баща му да поспя 1 час и съм заспала много дълбоко. А той го приспал в количката и излязъл за малко от стаята. Дани като се събуди обикновено реве веднага, тоест аз се будя също веднага. По едно време се събуждам аз едва - едва от силен рев, чудя се какво става, а то - детето вече си пълзеше по пода. Та повече никаква количка, ако няма някой до него. Нямам идея как се е ударил, но понеже спи по корем, надявам се да се е плъзнал първо с крачетата напред. И добре, че е ниска количката.

Съжалявам, че заради полиомиелита се е стигнало пак до за и против ваксините ooooh!  Confused

# 710
  • Мнения: 26
За съжаление и темата и групата на септемврийските деца май вървят към своя край  Sad

Разгледах какво се писали миналата година по същото време,
видях  група момичета изпълнени с трепет, вълнение, положителни мисли и добронамереност.

Сега . . . не знам какво виждам . . .
Повечето от нас не пишат, най-вероятно не виждат смисъл в това.

Темите са едни и същи обсъждани 100-кратно.
Чудя се защо тогава, когато Гери предложи да разкаже за Париж,
с изключение на Антония, никой не изяви желание - все пак е нещо ново  newsm78
Освен ако пък всички не сте ходили там - тогава е разбираемо.   

Ивчи, честно казано, аз твоя пост го разбрах като нещо от сорта:
"Аз като ви казвах  . . . видях те ли вие сега . . ." и т.н.
Предполагам, че и част от другите майки са го  разбрали така и ето какво се получи накрая.

# 711
  • Мнения: 26
Забравих да честитя на малките ни дечица, които празнуват днес,
все пак заради тях сме се събрали тук!

Бъдете живи и здрави, растете щастливи и обичани!  Hug

Желая хубав ден на всички!  Hug

# 712
  • Мнения: 214
Добро утро,
ох и аз съжалявам,че пейстнах статията тук.
Дана и аз изтървах Димитър вчера, аз от спалнята както си играхме и изведнъж той напраяи нещо като скок в ръцете ми  и се изхлузи с главата напред, в последният момент успях да го хвана но дотолкова да не се удари много ами само да се чукне на ламината.
мисля че няма проблем не плака повече от 20сек.

относно дискусията аз не мисля че има кой знае каквъв спор просто много от момичетата си позволиха да изкажат мнение. Лошото в случая е че явно много от момичета са се обиждали от едно или друго нещо назад във времето и сега всичко излиза наяве.

Гале, няма как да пишем за нещо кой знае колко  различно от нашите бебета мисля че темата е затова
всеки да пише опит съвет несъгласие съгласие и т.н
знам че е досадно понякога да се пише само едно и също но няма как. бебковците растат а такива мами като мен с първо дете ми е много интересно какво се случва с малкия ми човек
спомням си за първи път като се изплаших че нещо е ухапало Димитър по рамото
добре че беше Дана да ме светне, че е от имунизацията в родилното , а аз така се бях притеснила
и мен ми беше писнало да чета постовете за кърменето всеки втори пост "към консултатнките"
после виждам един огромен ферман отговор, но какво от това не ме е интересувало не съм чела
знаех,че 90% от мамите ги вълнуваше

Ивчи не виждам защо се цупиш, мисля че извън форума също ще има хора които няма да са съгласни с теб относно ваксините. споменаваш, че Яни е груба
е как го разбра? да не се чухте по скайп та и чу интонацията и тона?
сигурна съм, че всяка една от нас пише с най-добри чувства така че нека оповече не намесваме думи като  "тон" и "груба"

Аз също пиша всичко с най-добри чувства

 Hug Hug Hug

# 713
  • София
  • Мнения: 308
Благодаря за пожеланията, момичета!  bouquet
Да почерпя и едно кафенце към тортичката -  Simple Smile

След поредната безсънна нощ определено имам нужда от едно кафе.  Tired Вече почти седмица Никола се пробужда безброй пъти на нощ със силен рев  Cry, който се успокоява само с люшкане и гушкане. Отказва да суче и по това съдя че пак са тръгнали зъбки.  ooooh! Толкова съм уморена вече, че вчера сутринта след като изпратих тати и кака, се гушнах с него и така откарахме до обяд.  Blush За пръв път от години ми се случи да се излежавам до толкова късно. Днес обаче очаквам гости по случай месечинката и не знам как ще намеря сили да си оправя къщата. Добре, че снощи направих тортата, та поне нея няма да я мисля.
Тази сутрин по случай месечинката Никола без малко да се почерпи с листо от една от саксиите, които стоят на пода.  Shocked След няколко безуспешни опита малкия бандит най-накрая успя да я катурне, докато бях в банята и добре че шестото ми чувство проработи, защото като влязох в хола тъкмо мушкаше листото в устата си.  Sick  Явно ще трябва да се прави нова ревизия на обезопасяването вкъщи.
Сега се върнах да си прочета отново снощния пост и преди още някой да се е обидил искам да уточня, че под "човек да си зарови главата в пясъка и да се носи по течението" нямах в предвид само конкретната тема за ваксините, а също така най-вече визирах самата себе си преди 2 год.

# 714
  • на североизток
  • Мнения: 460
Ивчи, надявам се че последните постове няма да те откажат да споделяш с нас интересната информация, до която си достигнала. На мен лично много от нещата, които пишеш са ми били от полза и са ме карали да се размисля. Да, темите, които повдигаш не са от най-приятните. Но това не означава, че не трябва да се говори за тях. Наистина е много по-лесно човек да си зарови главата в пясъка и да се носи по течението, вместо да си отвори очите и да се бори срещу системата.

Да, темата хич не е приятна, но не разбирам защо пък толкова ви притеснява да научите нещо различно newsm78 Какво като вече сте сложили повечето ваксини, никога не е късно човек да си промени мнението и решението. Аз например съм сложила всички ваксини на големия си син, тъй като тогава не знаех това, което знам сега, даже не знаех имената на ваксините и болестите с/у които са  Embarassed Но всеки път, когато го бодяха сърцето ми се свиваше и се питах дали е необходимо, дали е безопасно? Единствената информация, която имах бе тази, общоизвестната, че е много полезно, че е много безопасно, и аз се носех по течението и се примирявах. А вътрешно се притеснявах и само се молех всичко да е наред с детето ми!
Сега Елена има първите три ваксини, които се слагат още в родилното. Тогава все още не знаех нищо! Разбира се, вече бях чувала, че някои майки се отказват и аз като вас се чудех защо и ги гледах странно. Мъжът ми беше този, който пръв започна да чете и да се информира и започна да ми носи и аз да чета. В началото и аз четях с голямо недоверие и подлагах на съмнение всяка дума, защото съм наясно че в днешно време не можеш да вярваш на никого и на нищо. Но фактите сами говорят за себе си.
Пак казвам, целта ми не е да ви агитирам, а да ви провокирам да се замислите по темата. И аз съм майка като вас и не пожелавам на никого детето му да страда! Точно затова не мога да се примиря с факта, че някой произвежда нещо, което е опасно за здравето; друг ме задължава да го сложа на детето си(държавата), без да ме пита съгласна ли съм и същия този (държавата) взема от джоба на всички данъкоплатци огромни суми, за да плати на първите, пак без да ни питат дали сме съгласни!!!
Защо според вас лично директорката на РИОКОЗ ми се обади да ме пита вярно ли е, че се отказваме от ваксини? И защо ми заяви в прав текст, че щом сме интелигентни и образовани няма да ни глобява??? Какво значи това според вас? Че ако бяхме неинформирани, много лесно щеше да ни сплаши с глобата от 100лв и да ни убеди да не се отказваме, но като видя че сме наясно с нещата ни остави на мира!!!
И за да не пиша пак фермани, ще приключа с това, че няма да се примиря със системата и ще продължавам да се боря! Много щеше да ми е лесно да си замълча и да не ви казвам нищо, но пак казвам, искам да накарам повече хора да се замислят, да прочетат, да потърсят информация и да се събудят. Нали по това се различаваме от маймуните, че можем да мислим, а който мисли може и да си променя решенията с времето, а не цял живот да тъпче на едно място!

# 715
  • Мнения: 102
еййй, набелязахте си я Ивчи още преди с корема на Яничка и това си е, нЕма празно.
жалко, момичето е толкова интелигентно и по такъв приятен начин си изказва позицията.

Последна редакция: ср, 04 май 2011, 09:40 от gala.

# 716
  • Мнения: 3 267
Аз пък не виждам темата да е към края си. Много е хубаво да общуваш с хора, които ги вълнуват същите неща. В други теми съм виждала агресивни и нетолерантни хора, тук не съм.
За еднаквите въпроси за захранването, сученето и подобни - нормални са. Някой не е доразбрал нещо - имал е нужда да пита в момента - питал е. Не може да следим и да знаем какво е писано във всички страници. За ваксините всеки си и взел решението вече. И никой не е казал на Iv4i да не изказва мнение.
За първи път изобщо се изказаха мнения след нея за ваксините, винаги всички са замълчавали. И хайде да не правим нова тема. Това, което се изписа не е заради вчерашния пост какво съдържат ваксините, а заради постовете по този повод и отпреди. Просто сега се казаха мнения. Както тя си каза мнинието, така и останалите си го казаха. Нищо лошо не виждам. Хайде като някой не е съгласен с нас, да затваряме темата.

Аз видях само изказвания с доводи, нападки не съм видяла.

Честито на рождениците  Heart Eyes

Последна редакция: ср, 04 май 2011, 09:42 от brawn

# 717
  • Мнения: 102

За еднаквите въпроси за захранването, сученето и подобни - нормални са. Някой не е доразбрал нещо - имал е нужда да пита в момента - питал е. Не може да следим и да знаем какво е писано във всички страници.

именно,нали все пак това е целта. обаче а някои неща е досадно ,за други не е - това имах предвид вчера. а би трябвало всичко да си се коментира.

# 718
  • Пловдив
  • Мнения: 1 564
Ох, момичета, момичета...  Simple Smile
Не е виновна темата!На каквато и тема да захваним, никога няма да сме на 1 единствено мнение, нали  Wink Ще има разногласия винаги.Нормално е!И аз съм подминавала не един пост, тук, който не ме интересува!Така че, който иска, нека пише, който иска нека чете!Но не "затваряйте" септемврииския форум, ей така, с лека ръка  Hug
Ивчи, темата която повдигаш не е нова!Чела съм и съм слушала дебати по телевизията, още преди да знам, че ще имам бебета отново!Но никой не е успял до момента да ме убеди, че слагането на ваксини е нещо по-лошо и по-опасно от самите болести, от които пази!И избор да имах, щях да ги сложа  Peace
Я днес, по ведро  Laughing Честито на всички празнуващи!!!

# 719
  • Мнения: 214
Гале стига де Simple Smile))
набелязана била Ивчито глупости

предлагам темата  с васкините да приключи СЕГА Wink

Честити месечинки на всички бебковци !!!
антония честит ти рожденик! да ти е жив  и здрав и много да те радва   bouquet  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт