витамини

  • 20 848
  • 154
  •   1
Отговори
# 150
  • София
  • Мнения: 1 391
Пълнее се от витамин Б,
Предполагам знаеш, че витамн В не е само един, а са цяла група  (включително и  Фолиевата киселина ), така че твърдението ти е несериозно .

# 151
  • София
  • Мнения: 2 481
Знам.

# 152
  • Across the Multiverse
  • Мнения: 1 104
Повечето витамини от Б комплекс дори ускоряват метаболизма и спомагат за обработката на въглехидрати (Б1), липиди (Б3) и белтъци (Б2). Освен това имат диуретично действие и се съдържат естествено в храни като пшеничените трици, които пък имат доказано благотворен ефект в балансираното хранене и диетите, така че няма логика да се пълнее от който и да е от витамините от група Б.  Peace

# 153
  • Мнения: 297
Здравейте! С MTHFR C677T съм. В 30 г.с. Пия алеракт(в него има малко витамин B6 - 1.3 mg) и метилиран витамин B6 - P5P - bioactive Vitamin B6 -20 mg през ден. Направих изследване и ми е над горна граница с 20 единици. Четох доста из нета - но има само инфо за ниски нива на B6, за високи нищо не намирам. Преди година и половина ми беше 4 пъти над горна граница - тогава още не знаех за мутацията ми. Има ли някой с подобен казус и може ли да ми обясни какво означава това пренасищане с витамина и дали е опасно? Разпитвала съм доста лекари, но и те не са нясно с точно с този витамин.

# 154
  • Мнения: 268
Че се пълнее, пълнее се от витамн Б, бях на Elevit по препоръка на д-р Димитров.Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт