Парфюмни размисли и страсти - 100

  • 34 003
  • 727
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 5 656


Уважаеми дами, мили момичета, скъпи приятелки,


На шега или наистина, ето, че навъртяхме 99 издания от любимата ни тема (даже ако трябва да сме точни - и повече, под различни имена, но за да се празнува рожден ден, цифричката е важна Simple Smile ). Откривайки стотната, юбилейна тема, искам най-напред да благодаря поотделно на всяка една от вас и на всички заедно, че сте това, което сте, че споделяте тук своите парфюмни страсти, любови, разочарования, надежди, че пишете и раздавате душите си денонощно, че правите темата ни това, което е - островче на красивите неща в заобикалящото ни рутинно ежедневие, място за отмора, за споделяне на лични радости и болки (надявам се мод Бубс да не се сърди много за това, с кой друг да споделиш какво те вълнува, ако не с толкова близки хора?  Blush ) - пък и вече парфюмите са толкова вплетени в нас и около нас, че нещата стават трудно разграничими Simple Smile

В днешната


ТЕМА ЗА ТЕМАТА

наред с любимите ни аромати предлагам да отделим внимание на самата тема - как се озовахте тук, какво ви носи темата, какво ви отнема, кои неща/потребители/друго ви направи впечатление в началото, какво спечелихте, пишейки тук, както и всичко останало в тази връзка. Опитвате ли се да си налагате ограничения или се отдавате безрезервно на страстта си? Чувствате ли се удовлетворени, постигнали ли сте парфюмна нирвана или сте неспокойна натура, жадна и любопитна за все нови и нови неща?

Благодарна съм, че ви има! Благодарна съм, че и аз съм част от вас!

Пожелавам на всички още 100 пъти по 100 нови теми с прекрасни парфюмни трепети, зареждащи емоции, нови приятелства и срещи. Пожелавам на всички да продължават да изпитват любов към тази красота, която е невидима за очите, недосегаема за ръцете, но всички ние я носим в душата си, виждаме я със сърцето си... която ни кара да мечтаем, да се усмихваме на слънцето и на хората и с усмивките си да правим този свят по-красив... и ароматен  newsm51






Предишната тема.


# 1
  • Мнения: 1 998
Първа:)))Честитоооо smile3508
Атти  smile3525 newsm51 smile3525

Последна редакция: вт, 03 май 2011, 19:36 от РЕ (от Рени)

# 2
  • Мнения: 2 575
Ehaaa -Айде на почерпкатааааа - Атти  Hug Hug
Само не разбрах каква е темата от мерак да се запиша Joy Joy Joy

# 3
  • Мнения: 24
Момичета честита 100 тема,
аз се включвам при вас с един въпрос.
http://www.sephora.fr/Parfum/Parfum-Femme/Tous/Jasmin-Noir-Eau-de-parfum/P71243

 Дали този парфюм - Jasmin Noir Bvlgari, става за подарък за рожден ден на дама на 41 години? Тя самата обича лукса и красивите вещи, но се облича по-скоро спортно-елегантно в ежедневието.
Или този, че е нов? http://www.sephora.fr/Parfum/Parfum-Femme/Tous/Mon-Jasmin-Noir-E … de-parfum/P458040

# 4
  • Мнения: 31 173
Честита Юбилейна тема! Hug  bouquet


kookai, първия е идеален за подарък. Peace

# 5
  • USA, Steak State
  • Мнения: 2 480
Цитат
как се озовахте тук, какво ви носи темата, какво ви отнема, кои неща/потребители/друго ви направи впечатление в началото, какво спечелихте, пишейки тук, както и всичко останало в тази връзка. Опитвате ли се да си налагате ограничения или се отдавате безрезервно на страстта си? Чувствате ли се удовлетворени, постигнали ли сте парфюмна нирвана или сте неспокойна натура, жадна и любопитна за все нови и нови неща?

Един ден ми беше ужасно скучно и се ровичах в Красива мама чудейки се какво да чета, за да мине времето. Избягвах темата, все си мислех, че е за "баш познавачи", но този ден просто си влязох и започнах да чета. Направиха ми впечатление няколко имена Богинята, Атти, Маринска.. не мога да се сетя още кой.
Темата ми носи определено разтоварващо облекчение от стреса на който съм изложена всеки ден, а какво ми отнема... хмм.. Мисля нищо... поне не тя е виновна за собственото ми лакомвство да имам всички аромати, които са ме пленили. Иначе аз печеля- джоба ми губи.  Mr. Green
Парфюмна нирвана не мисля, че бих могла да достигна. Винаги има нещо, което искам!

# 6
  • Мнения: 2 031
Честита юбилейна тема на всички!  smile3501
Атти,благодаря че се грижиш за това  bouquet
Не знам защо започнах да чета темата,тъй като преди година и половина изобщо не се впечатлявах от парфюми.Имах по един два  колкото да не съм без нищо.Може би ме плениха вашите прекрасни описания,че винаги сте много дружелюбни и това,че тук никога няма кавги,разправии и обиди.Абе с една дума чудесни сте Hug

# 7
  • Мнения: 35 961
Атти, парфюманки,  Hug

моля, следващата тема да бъде # 135  Mr. Green

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 6 935
Пиша за парфюми още преди да я има тази тема, но възникна след големия взрив, т.е. разрив между група потребителки в другата парфюмна тема, която вече и не помня от къде почнахме.  Grinning В началото не ми беше интересна и не пишех, защото се откриваха и обсъждаха възторжено масови и отдавна омръзнали ми аромати. Нещата се развиха бързо и темата в сегашния и вид ми харесва. Намерих и няколко приятелки покрай парфюмите.  Heart Eyes

# 9
  • Мнения: 1 998
Аз влязох в темата преди около 3 г.Имах 3-4 парфюма и исках някакъв нов,цвете,хубав,и траен и всички ми препоръчваха всякакви аромати много отзивчиво.Спрях се на Ралф Лорен- Романс и така и не стигнах до него ( и до денс днешен). Все имаше нещо по-неотложно. Надявам се някой ден да успея да се запозная и с него- главния виновник   smile3502

# 10
  • Мнения: 2 435
Я да се запиша и аз в юбилейната тема Grinning Grinning
Атти,просто прекрасна,благодаря ти  bouquet

Как попаднах в темата ли!?.....Беше ми свършил парфюма,ходих душих по парфюмерии,но не си харесвах нищо.Потърсих в Гугъл и попаднах на незнам коя по ред тема,върнах се на първата и започнах да чета,четох мисля някъде до към 30 и някоя,после влетях в последната и се завъртя въртележката Joy с първия ми купен аромат на сляпо,а именно Kelly Caleche EDT Wink
Кой ми е направил впечатление в началото Thinking мисля,че беше Мимс,най-вече с това,че в един момент установих сходен вкус нея,колкото за останалите момичета и дами,много компетентни,ама много,бях истински омагьосана от знанията които имат Crazy
Хубаво ми е тук при вас Hug Heart Eyes
Спечелих много искрени приятелства,някой виртуални,други реални...
От приятелка в този форум получих първия в живота си подарък парфюм,а това ми беше една малка мечта,която Сънчо  Heart Eyes ми сбъдна.....,слънчице благодаря ти  bouquet.....хайде стига толкова съм писала,че ми се просълзиха очите.
TheBlackWidow Blush  bouquet

# 11
  • Мнения: 17 546
Хуууубва тема!!!    bouquet Браво, Атти! Hug Не знам какво ще кажа по темата, след малко, да си събера мислите. Blush


Цитат
Кръстницата го иска  Hug Hug Много се изненадах. Не те ли души ванилията, Бижу? Мисля, че и ти не я обичаш особено.
Нати, да ти отговоря - имам умопомрачение явно. Тегли ме към такива аромати, дано още някой подобен не харесам, че това е ненормално за мен, просто. Влюбих се в едП. Обаче ей сега си душа едната ръка, напръскана с Код едп и другата с Крласик едп (Зимната ни повреди с това Joy Hug ) и намирам ванилова прилика. Взех да се вълнувам как ли е Код едТ Thinking По-свеж бил. Колко ли пък е свеж? По-цитрусово начало? Ако е като разликата в цитрусовото начало на Алюр сеншуъл едт, за сметка на плътността на едп, а аз предпочитам едт-то в този случай - това не е зле. Имал повече бели цветя в средата. Мисля, че не всички разбираме правилно "белите цветя", в това число май и аз. Rolling Eyes
Моля ви, който ги познава, опишете ми вашите усещанията за едт и едп на Кода на Армани. Познавам само едп и искам преди да имам възможността да пробвам едт, да добия някаква представа. Hug

# 12
  • Мнения: 2 575
И пак аз, че да не редактирам - леле, наистина не помня кога и как попаднах тук в темите. Само помня, че много четях и пишех в някаква много стара тема с Монда и си мислех кога ли и аз ще имам такова количество парфюми.
А тук намерих толкова сродни души. Обичам да ми идват на гости  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Някои искам да познавам и лично, но ззасега е само виртуално. И не на последно място страстта към парфюмите ме срещна макар и виртуално с добре позната личност от детството ми ( чудни години бяха, а толкова отдавна) - Натали Hug Hug Hug Hug

# 13
  • Мнения: 31 173
Аз пиша също още от онези теми на Монда и когато Ксения разказваше за парфюми. Оттогава познавам Аси, Бубанка, sl, Карън, Емия, Мимси, Атти, Bettie Page, eta, ga_aMa_He, Бубка, Асса, lalique, Pelagia, *Jeny*, Karimma, L'Agent и ако пропускам някой да си каже. Мисля, че това са и хората останали през всичките теми. Много хора отпаднаха, някои липсват много, други не толкова. Много нови хора дойдоха и завързахме приятелства виртуални и реални. Тук съм се запознала с най-много хора, които са ми станали близки в последните години. Имам няколко приятелки, с които съм буквално денонощно, в домовете ни, навън и в нета. Благодаря им! Hug  bouquet

началото
Първата тема
Втората тема
Трета тема
Четвърта тема
Пета тема

# 14
  • Мнения: 17 546
Цитат
как се озовахте тук, какво ви носи темата, какво ви отнема, кои неща/потребители/друго ви направи впечатление в началото, какво спечелихте, пишейки тук, както и всичко останало в тази връзка. Опитвате ли се да си налагате ограничения или се отдавате безрезервно на страстта си? Чувствате ли се удовлетворени, постигнали ли сте парфюмна нирвана или сте неспокойна натура, жадна и любопитна за все нови и нови неща?


За темата - не помня как и защо попаднах. Blush Било е преди повече от две години.  Първата парфюмна среща, на която отидох, беше в МОЛ София на 17.09.2009г. Запознах се с хубави хора в темата. Някои от тях ми станаха наистина близки и парфюмите вече не са първото нещо, което ни свързва, а приятелството с тези дами ми е близко и скъпо. Heart Eyes
Не помня началото, не помня дали не се извиних, че "нахълтвам в темичката ви" Laughing , но в никоя друга общност в този форум, в който съм от 2006-та, не съм оставала с такова удоволствие и толкова дълго.
Спечелих чудесни познанства, скъпи приятелства, огромно удоволствие от стотици ухания и много знания, които ме радват. Налагам си ограничения, разбира се! Веднъж защото бюджетът ми не е неограничен, а аз съм лакома за доста още нещица, но не мога да имам всичко, което искам. По принцип съм доста безразсъдна с покупките... Но пък купувайки си любими аромати ограничих покупките на някои други далеч по-излишни ми неща от предишните ми страсти.
Удовлетворена съм и още как! Освен всичко, което изброих по-горе, ароматите са истинска терапия за сетивата. Мога да потъна в облачето на любим аромат и да забравя света около себе си! Пафюмна нирвана - това би могъл да постигне само един посредствен човек с бедна фантазия. Имам предвид нирвана, заради която човек би изгубил интерес от откриването(не задължително закупуването) на нови аромати. Надявам се това да не ми се случи никога.
Благодаря, че ме приехте в редиците си, че ме търпите такава, каквато съм и че ви има! Първо вас търся като включа компютъра сутрин, а често и с едно око преглеждам среднощните диалози още в леглото през телефона. Laughing Ей това, ако не е обич, здраве му кажи! Joy Heart Eyes
Ами това е! Hug    bouquet

Последна редакция: вт, 03 май 2011, 21:15 от Бижy

Общи условия

Активация на акаунт