Парфюмни размисли и страсти - 100

  • 34 014
  • 727
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 3
  Ето колко са различни възприятията и това е хубаво
 Hug. Действително АП не е гранив, не е мухъл, не е прах, но за мен е някак равен и в същото време силен, като парфюмите едно време, не виждам особено развитие, никаква пирамида, просто каквото пръснеш това си остава на моята кожа.

Последна редакция: пт, 13 май 2011, 17:54 от Sofi Sof

# 721
  • Варна
  • Мнения: 1 919
И аз да се обадя, не по обсъжданите от вас в последните страници аромати, защото повечето не познавам. Още не съм дорасла за тях. За съжаление не на възраст или мерки и кг., а ароматно  Embarassed
От днес си имам голям Кристал Ноар ЕДТ. Досега си имах миниатюрка и виалче, но не знам защо си мисля, че минито беше ЕДП, защото долових известна разлика в началото, но като улегна се превърна черното шоколадено (и аз ще кажа горчив шоколад) амброво кадифе, което очаквах. Това е парфюма, за който  преди ок. 2 год., една тийнейджърка каза на гаджето си в БЗ - ето това ми е мечтата. Аз го подуших и казах на ММ - уфф какъв тежко-сладък парфюм  Mr. Green Явно и аз си променям вкуса, може би и под ваше влияние  Heart Eyes, но все още най-обичам флорал-фрути и по-леките ориентал флорал.
Имам си и Дизел - Ънлимитед. Това, което съм харесала на блотер е било началото на парфюма, което пък на кожа ми се стори по-агресивно и несвежо, именно лимона и бергамота. На блотер ги усещам много дълго, а сега изчезнаха след 3-5 мин и след това се првърна в много приятен топъл, женствен аромат, в който усещам предимно ликориче (или както се казва) и някакви цветя. Анасон не усещам. Това беше мечтан от мене аромат, от който засега не съм възхитена и не мога да потвърдя многото ласкави оценки във фрагрантиката. Стори ми се малко нетраен и побързах да се поолея с Версачето.

# 722
  • Мнения: 2 004
.......... Имам и свидетели за усещанията си  Whistling............


да Mr. Green, забава си е да видиш  Атти да се блещи и мръщи така от аромат Peace Като се има предвид какви "бомби" обича ooooh! Уби ни и двете Агент 1  ooooh! Май от Агент Провокаторите само Метресата ми допада ,но не до там,че да се вземем .(макар по едно време да я исках)

Годесче, обещавам като получа пробичките ,веднага да свирна на Атти да " се донесе" (както тя казва) с Ружа и да го сравним с Деликатния Руж.Стана ми любопитно и на мен.И после ще се отчетем Hug Heart Eyes Hug

ПП. То е излишно,но да си кажа- и вчееера и днес и утре ....... все ще съм окъпана със Здравеца на ДК  Mr. Green Егаси кефа  Laughing

# 723
  • при морето
  • Мнения: 911
Ей,сладки сладурки мои...здравейте Peace
Първо да попитам-кво значеше "винтидж" ,между другото,аз така и не мога да обясня на себе си защо продължавам да искам и да купувам Петицата на Шанел,а да не я пръскам. WinkТия дни разнасям Лейди Венджънс/за което специално благодаря на прекрасната ми Натали,дар божи е тя!/,дори пръснах Клое първия път на другата си китка.СЪВСЕМ различни.Едното е роза с локум,силна и присъствена ,и много трайна.Другото е ТъмночервенИ и много рози,но доста по-бързо се притаява и заглъхва.Прекрасни са тия рози в Отмъстителната.Да,определено я искам! Hug

# 724
  • Враца
  • Мнения: 2 679
Винтидж означава:
Ретро, но не гадно, а по-изискано  .
В буквален превод- нещо старомодно, с антикварна стойност дори.  Peace
Смарти ме е научила!  bowuu

# 725
  • Германия
  • Мнения: 71
Ей,сладки сладурки мои...здравейте Peace
Първо да попитам-кво значеше "винтидж" ,между другото,аз така и не мога да обясня на себе си защо продължавам да искам и да купувам Петицата на Шанел,а да не я пръскам. WinkТия дни разнасям Лейди Венджънс/за което специално благодаря на прекрасната ми Натали,дар божи е тя!/,дори пръснах Клое първия път на другата си китка.СЪВСЕМ различни.Едното е роза с локум,силна и присъствена ,и много трайна.Другото е ТъмночервенИ и много рози,но доста по-бързо се притаява и заглъхва.Прекрасни са тия рози в Отмъстителната.Да,определено я искам! Hug


Така се радвам, че ти е харесала. Повярвай на мен и на Годесчето, на живо, от флакон, е още по-пленителна.

Винтидж е термин свързван най-вече с модата и обхващащ модните течения от началото на 30-те до средата на 70-те на миналия век. Винтидж са напр. лентите за коса и роклите тип Джаки Кенеди. Точки, панделки, ей такива неща. Станало е нарицателно за този период от години и се ползва във всяка област, дори при инструментите за коли има винтидж комплекти. По-скоро е синоним на ретро, в позитивния му смисъл.

ПП Вили ме е изпреварила Hug

# 726
  • Мнения: 31 236
Това с перлите и дантелите може само да ме ласкае. В Агент Първи няма нищо винтидж, обаче. Винтидж парфюмите са толкова характерни, така граниво пудрени, че не могат да бъдат сбъркани Hug Руж на Ермес, Мицуко на Герлен, Шанел 19, ..... , миришат на стара пудра или червила Ален Мак, а  Агент Провокатор е суха, стържеща, дървесно - хартиена роза за мен. При това го намирам за футуристичен и модерно намахан, отколкото винтидж носталгичен. Денс, на теб винтидж ли ти е? Не, нали?

ПП Денс, този мъж от снимката ми прилича на твоят Blush Много.
Да , аз затова явно толкова много го обичам, защото моя мъж наистина прилича на него и то много. Heart Eyes
Нати, любимия току що каза, че за направения голям комплимент лично ще ти донесе една бутилка ракийка и един парфюм в немско. Heart Eyes

Не не ми е винтидж хич Първи. Абсолютно ни се припокриват усещанията. Heart Eyes Hug  bouquet

Асса, задължителна проба на Перлите. Супер труден аромат, миришещ на много неща и правещ странни и дори понякога страшни асоциации. Важното е да си го почувстваш точно ти.

Смарти е страхотна учителка. Hug  bouquet

Последна редакция: пт, 13 май 2011, 19:31 от densi

# 727
  • София
  • Мнения: 5 658
Заповядайте в Н О В А Т А   Т Е М А

Общи условия

Активация на акаунт