Парфюмни размисли и страсти - 100

  • 34 029
  • 727
  •   1
Отговори
# 675
  • Германия
  • Мнения: 71
Нат, а каква е цената на Бежа?

 Hug

75 мл.   - 110 евро
200 мл. - 210 евро

# 676
  • Мнения: 3
 Благодаря bubanka и Рапунцел, явно няма да е той, щом няма характер, а изчетох толкова позитиви за него. Около 30 съм, да  Grinning, този парфюм като дизайн винаги ми се е набивал на очи, сякаш е бил навсякъде, а никога не съм стигала до проба, а сега като го търся по магазините тук /в Италия съм в момента/ не го откривам. За това се запалих сигурно, че това е летният парфюм с главно “Л“  Grinning. Идеята за летен Cinema не е лоша, но все имам чувството, че изпускам нещо, а  вчера пробвах 20 парфюма и реших да си поръчам нещо от интернет, но явно ще се върна в магазина и ще дерзая на място.

# 677
  • София
  • Мнения: 5 658
Някой милостив да ми пише като се оттече ТУБЕРОЗАТА в темата   Whistling   Hug Hug Дотогава се занулявам защитно. Whistling
Натали, sorry   bouquet Аз продължавам с титаничните си и самоотвержени усилия да събера при мен неблагоразумно плъзналите навсякъде представители на този парфюмен монстър, за да спася човечеството от тях и да ги държа на тъмно и студено, но все се намира някоя и друга бройка, която ми се е убягнала  Crazy

Отивам да подновя Фракас  Joy

# 678
  • Германия
  • Мнения: 71
Някой милостив да ми пише като се оттече ТУБЕРОЗАТА в темата   Whistling   Hug Hug Дотогава се занулявам защитно. Whistling
Натали, sorry   bouquet Аз продължавам с титаничните си и самоотвержени усилия да събера при мен неблагоразумно плъзналите навсякъде представители на този парфюмен монстър, за да спася човечеството от тях и да ги държа на тъмно и студено, но все се намира някоя и друга бройка, която ми се е убягнала  Crazy

Атти,  Hug, казвала съм и ще се почетвъртя, трябва да ти вдигнем паметник за самоотвержието. Ти ще спасиш света от чумата. Ако не те прекръстя на Жана д'Арк, пу ми кажи  bouquet   Една ТУБЕРОЗА скоро ще лети към теб. Хай дано се свършат, макар Whistling

Добре дошла на Sofi Sof  Hug Подкрепям с две ръце предложенията на Рапунцел. Ще добавя и нови, след малко.

# 679
  • Мнения: 31 322
Има тубероза и тубероза. Фракас обичам, а Тиаре Монтала ми е меко казано неприятен. Да не споменавам Отровата на Диор, че ми тръгва. Mr. Green Майкъл Корс е тубероза, но не е неприятен. В общи линии си е страшница туберозката.
Нещо последните няколко дни ми прилошава от сладки аромати, не мога направо да ги понасям. Добре, че са шиприте в такива моменти. Спасяват ме от неприятни чувства. Днес така съм се напръскала с Агента Първи, че ми е кеф и то страшно. Heart Eyes
Това, че ми е гадно от сладости обаче си има и добра страна, не ми се яде сладко. Юхууууу. Crazy Crazy Crazy Една тава тирамису виси пред мен и не ми се яде. Дано това е тенденция, а не момент. Mr. Green
Ще си нося шиприте повече, само да не ми се яде сладко.

# 680
  • вляво от асансьора
  • Мнения: 1 262
Направих голямо откритие, пръснах днес Будоар, лееекииичко и с голям страх, заради топлото време и стана "чудо", разви се прекрасно, сега вече разбирам защо Фрагрантика казва, че е цветен шипър, за мен си беше ванилов ориенталец и което е по-радващото в случая, няма и следа от потната нотка  Grinning.
Въпреки това, едва ли бих го ползвала в това време, рискувам да уморя някой, а в студ пък също, заради гадната нотка, която ми избива. Tired

А като сте заговорили за тубероза, аз обожавам свежия Адикт-->значи и аз съм туберозолюбителка. Mr. Green

# 681
  • Германия
  • Мнения: 71

Това, че ми е гадно от сладости обаче си има и добра страна, не ми се яде сладко. Юхууууу. Crazy Crazy Crazy Една тава тирамису виси пред мен и не ми се яде. Дано това е тенденция, а не момент. Mr. Green
Ще си нося шиприте повече, само да не ми се яде сладко.


Денс,  Hug, не искам да звуча песимистично и да те обезкуражавам, но нося шипри от 18 години и като видя тирамису се разтрепервам. Не искам да си представям, да не взема да го сънувам като ситуация, но ако ме изтезават на избор между буркан Нутела и красив шипър, ще се събудя в пот. Да не взема да избера насън шипъра. Whistling


Джиджи, точно така чувствам и аз Будоарът.

# 682
  • Мнения: 4 806
денси, така са те, шиприте, държат в коловоза и, а стъпка вляво или вдясно
и почват да боцкат. Любимите ми те Simple Smile Но не и това, с което си днес, опре-
делено.
Знам, че си широкоскроена душа, та затова ще си разкажа случката с АП1.
Мен откровено ме отблъсна ароматът и в опит да се отърва от него, го да-
дох на жената, която чисти. И, какво си мислите ... идвам след 2-3 утрини
в кабинета и се носи този ми ти ... АП1. Хъм, най-малко от жена над 50 с
този вид кариера съм очаквала да се носи този аромат, но истината е, че
както влязох, така си и излязох - още по-звучно ме прати в оркестъра ...
Благодаря за отзивите за Интенза, спасихте ми слепия отстрел  Hug

А това за ароматите в сезоните ... Просто напомням на всички, че не е
лошо да експериментирате - през лятото някои от типично зимните арома-
ти преподнасят чудни изненади, а част от тях са и приятни даже  Joy

# 683
  • вляво от асансьора
  • Мнения: 1 262
...
Джиджи, точно така чувствам и аз Будоарът.


Хехе, Натали, как съм нацелила, направо се издигнах в собствените си очи. Hug
Пропуснала съм ти този коментар в блога и реших, че съм направила "откритието на годината" Joy

# 684
  • Мнения: 3
  Аз се чудя дали проблемът ми е в туберозата или в жасмина, защото в повечето парфюми с тубероза, които съм пробвала се мъдри и жасмин, имам чувството, че самата комбинация ми идва в повече, ако не са заедно не ме дразнят. Не че съм такъв нос, че да ги различавам със затворени очи, обаче съм забелязала че присъствието едновременно на тези две съставки рядко ми харесва.

# 685
  • София
  • Мнения: 1 210
Денси, ако говориш за Michael на Michael Kors (http://www.fragrantica.com/perfume/Michael-Kors/Michael-2416.html) - аз и него харесвам, но там усещам повече виолетки, заради тях го взех. Но виждам в пирамидата, че има и тубероза.
Натали - аз спирам с "онова" цвете, извинявай, че ти омирисахме деня Mr. Green

# 686
  • Козлодуй
  • Мнения: 775
Аз съм много нещастна Sad
В официалния сайт на Фрагонар има Румъния като дестинация,а България липсва.До кога,ма'а му,ще ни дискриминират Twisted Evil

# 687
  • Германия
  • Мнения: 71
Руми, Hug, аз всъщност съм много доволна като го спрягаме "онова" цвете. Старателно съм си отворила един doc файл и пиша всички имена с него, да не взема да се спъна в някое. Добавих току-що и Michael на Michael Kors. Whistling

Като се сетя Атти как ме убеждаваше, че мирише на кокиченца и аз как доверчиво наврях нос  ooooh!

Вчера ходих на джогинг (!) с ХН. Великодушно ме взе да ме тътри по полето и мен. За тичане, не тичах, обаче си набрах това, което ми е познато от детството. Наричаха го свирчовина или бъз. На немски е Holunderblüten, но не съм сигурна как се нарича официално на български. Срещали ли сте парфюм с този аромат? Кухнята ми ухае прелестно, искам и аз.

# 688
  • Мнения: 31 322
Денси, ако говориш за Michael на Michael Kors (http://www.fragrantica.com/perfume/Michael-Kors/Michael-2416.html) - аз и него харесвам, но там усещам повече виолетки, заради тях го взех. Но виждам в пирамидата, че има и тубероза.
Натали - аз спирам с "онова" цвете, извинявай, че ти омирисахме деня Mr. Green
Да точно за него става въпрос. И той си е туберозен отвсякъде. Simple Smile

Асса, знам аз, че ти не се спогоди ти с Агентите. Hug  bouquet Но тези който ти носиш и обичаш са и най-прекрасните шипри създавани някога, така че не съм и очаквала Агентите да те грабнат.
sl ги носи същите, но не си спомням дали тя хареса Агентите. Мисля, че носи Първи. Heart Eyes Hug


 Аз се чудя дали проблемът ми е в туберозата или в жасмина, защото в повечето парфюми с тубероза, които съм пробвала се мъдри и жасмин, имам чувството, че самата комбинация ми идва в повече, ако не са заедно не ме дразнят. Не че съм такъв нос, че да ги различавам със затворени очи, обаче съм забелязала че присъствието едновременно на тези две съставки рядко ми харесва.
Sofi Sof, добре дошла! Hug
Пробвай ако ти се отдаде възможност невероятно, красивата комбинация на тубероза и жасмин Do Son Diptyque. Един от най-любимите ми парфюми. Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes много може да се каже за него, но трябва да се пробва за да се усети истинската му красота.

Нати, добави го и него в "онзи" списък и го пробвай непременно, да видиш какво означава "природен аромат". Диптик са най-добрите в термина "природен аромат".

# 689
  • Враца
  • Мнения: 2 706
Свирчовина звучи прекрасно !  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт