Парфюмни размисли и страсти - 100

  • 34 028
  • 727
  •   1
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 1 210
Аз го знам като бъз - и наистина е прекрасен - обичам сок от него, едно време нашите правеха...
Сега трябва да издиря и този Diptyque, за да се убедя окончателно, че съм туберозна (освен тамянена, роза - ва, виолеткова, каква ли не друга  Mr. Green)

# 691
  • Мнения: 2 445
Да ви кажа повредили сте ме тотално Crossing Arms
Наложи ми се много бързо да изляза от къщи,дето се казва скочих в първите дънки,маратонки,нахлузих един топ,грабнах чантата.....не си и помислих,да си сложа крем на лицето,но в движение метнах в чантата един Не парфюм и в асансьора се офъщях Joy
За протокола:не съм излизала без старателно положен крем на лицето поне от 15-16г.

# 692
  • Мнения: 3
 Благодаря, densi, винаги се радвам да чуя нов за мен аромат и да го пробвам съответно, което засега е лесно, слава Богу, имам доста за пробване и може би това ще е туберозата с жасмин, които ще ми харесат  Hug.
 Един лаишки въпрос имам, според вас пудрената нотка в някои парфюми на какво се дължи, каква точно пудра е това, от какво? Химия някаква? Как така улавят аромат на пудра, как се постига този будоарен мирис?
 Какви мисли занимават главата ми, явно съм щастлив човек  Blush

# 693
  • София
  • Мнения: 1 210
Не знам повреда ли е или какво, но съм сигурна, че повечето от нас при бърза евакуация може да си забравят паспорта, ама 1-2 парфюмчета ще метнат в чантата Joy

# 694
  • Германия
  • Мнения: 71
Не знам повреда ли е или какво, но съм сигурна, че повечето от нас при бърза евакуация може да си забравят паспорта, ама 1-2 парфюмчета ще метнат в чантата Joy


 Blush    4. При едно леко земетресение.   Embarassed


ПП Чанта нямах.

# 695
  • София
  • Мнения: 1 210
Аз без чанта не мога, но тя си стои до вратата Wink
Натали-печелиш...как си избрала само 4 - не мога да си преддставя - нещо като "Изборът на Софи" е било сигурно...

Да не е тотален спам - много ми хареса летния Ланком, днес ще го пробвам на кожа пак. Дано да е супер нетраен.

# 696
  • виртуално
  • Мнения: 2 865
20-30  Blush грабвам на секундата
(зимните аромати са ми прибрани в едно сакче в спалнята
на една ръка разстояние)

goddess - аз винаги имам 3-4 виалчета в чантата, сакън да не остана без парфюм  Crazy

# 697
  • Германия
  • Мнения: 71

Натали-печелиш...как си избрала само 4 - не мога да си преддставя - нещо като "Изборът на Софи" е било сигурно...


Не съм избирала. Толкова имах общо.  Whistling

# 698
  • Германия
  • Мнения: 71
според вас пудрената нотка в някои парфюми на какво се дължи, каква точно пудра е това, от какво? Химия някаква? Как така улавят аромат на пудра, как се постига този будоарен мирис?
 Какви мисли занимават главата ми, явно съм щастлив човек  Blush

Чисто пудрена нотка като в L`Instant Magique, Guerlain
(класическа, луксозна пудра)

Ombre Rose L'Original, Jean Charles Brosseau
(романтична, розова пудра) си е химично съединение, което се продава като съставка за парфюмите. Талкоидно беше името му, но не го помня наизуст. А иначе, усещането за опудреност идва най-често от ирис или ирисови корени. Хелиотропът също внася особено усещане за пудра, без да е същинска такава.  Hug  Обожавам пудра в парфюмите. Без гранивата от Rouge Hermès, Hermès  и производните (винтидж пудра).

# 699
  • Мнения: 3
 Ех, Натали, как ми напомни нещо! Докато ви четях, а аз доста дълго ви чета, няколко пъти се изказвахте неласкаво за един от моите любими парфюми  Grinning, а именно Rouge Hermès. За мен той е пудра от рози и нищо друго и много се забавлявах, че предизвиква истинско отвращение  Joy.
 Редактирам се, аз имам предвид деликатният, ако това променя нещо де http://www.fragrantica.com/perfume/Hermes/Rouge-Hermes-Eau-Delicate-8.html

# 700
  • Германия
  • Мнения: 71

 Редактирам се, аз имам предвид деликатният, ако това променя нещо де http://www.fragrantica.com/perfume/Hermes/Rouge-Hermes-Eau-Delicate-8.html

Това променя всичко Hug Помоли Атти да те запознае някой път като си в София с неделикатният.

ПП И за Мицуко на Герлен я помоли, тя не отказва правото на никой да му става лошо от любимците ѝ  bouquet

Атти, съвестно нося Инсоленс за да го опиша където ми даде задача. Няма. Няма виолетки. Знам, че съм единствената, но продължавам да твърдя, че това не са бонбоните виолетка нито теменужка /Милейди, благодаря, че ме светна за разликата/. Дори да долавям теменужно присъствие, то е несъществено някак, сравнено напр. с Метеоритите. Обаче в Инсоленс все повече подозирам една анемична гардения или нещо от твоите белоти, което ми обяснява защо ти е вечен любимец Hug

Последна редакция: пт, 13 май 2011, 15:50 от Натали Никол

# 701
  • Мнения: 2 445


 Blush    4. При едно леко земетресение.   Embarassed


ПП Чанта нямах.
Натали,сигурна съм,че си изумила съседите,като са те видяли с пълни ръце и то не какво да е,ами парфюми Joy

Рапунцел,и аз така бях по едно време,я виалче,я спринцовка,ама смених чантата преди две седмици и всичко остана в старата Joy

Между другото оня ден една лелка в аптеката не ми даде спринцовки Shocked,купих си от друга де Wink

пп.Как стара пудра в Деликатния Руж,една проба пътува към Рени,моля,да запознае и Атти,а последната да направи съпоставка после тук между двата Flutter

Натали,не си единствената,която не открива бонбоните теменужки в Инсоленс Peace ама си трая за да не ме линчуват тук hahaha

Последна редакция: пт, 13 май 2011, 15:56 от goddess

# 702
  • София
  • Мнения: 5 658
Една ТУБЕРОЗА скоро ще лети към теб. Хай дано се свършат, макар Whistling
Хай!  Grinning  Hug  bouquet

И за да не туберознича повече на главата на Натали, да й се отчета, понеже настояваше да пробвам Агента Първи и да потърся прилика с Ароматикс Еликсира. Е, отидох и пръснах  Stop майчице мила! Имах някакви спомени от предишното му пробване, но то беше от виал, а от флакон усещането е несравнимо! Все едно жената, която чисти в офиса на Асса, не е била на работа доста дълго време и е нямало кой да почисти онова място, което най-много се нуждае от чистене  Blush да ме прощавате, ама колко по-деликатно може да се изкаже човек за нещо, от което му е паднал носа? Имам и свидетели за усещанията си  Whistling Е, наистина след около 3 часа нещото на кожата ми реши да се трансформира в наистина ароматикс-еликсирена посока, ама аз не мога да вървя отделно от ръката си 3 часа  Crossing Arms

Ама разбира се, че няма бонбони теменужка в Инсоленс! Не ми е бонбонен, не ми е теменужен, само цветът подвежда, и то, ако питате мен, подвежда към ирис, а не към виолетки. Пирамида изобщо не мога да разкостя там, а и не желая.
Благодаря за изследователската работа, ще чакам с нетърпение в блога  Hug

Последна редакция: пт, 13 май 2011, 16:16 от Атти

# 703
  • Германия
  • Мнения: 71
Една ТУБЕРОЗА скоро ще лети към теб. Хай дано се свършат, макар Whistling
Хай!  Grinning  Hug  bouquet

И за да не туберознича повече на главата на Натали, да й се отчета, понеже настояваше да пробвам Агента Първи и да потърся прилика с Ароматикс Еликсира. Е, отидох и пръснах  Stop майчице мила! Имах някакви спомени от предишното му пробване, но то беше от виал, а от флакон усещането е несравнимо! Все едно жената, която чисти в офиса на Асса, не е била на работа доста дълго време и е нямало кой да почисти онова място, което най-много се нуждае от чистене  Blush да ме прощавате, ама колко по-деликатно може да се изкаже човек за нещо, от което му е паднал носа? Имам и свидетели за усещанията си  Whistling Е, наистина след около 3 часа нещото на кожата ми реши да се трансформира в наистина ароматикс-еликсирена посока, ама аз не мога да вървя отделно от ръката си 3 часа  Crossing Arms

Ама разбира се, че няма бонбони теменужка в Инсоленс! Не ми е бонбонен, не ми е теменужен, само цветът подвежда, и то, ако питате мен, подвежда към ирис, а не към виолетки. Пирамида изобщо не мога да разкостя там, а и не желая.

Атти, видя ли сега как се чувствам аз с Фракас и подобни Hug Hug Hug Жалко, че си се измъчила. Аз прилика на Агента с Еликсира не откривам, само, че ги харесвам еднакво много. И по последни данни от преброяването, почитателите върли на Агент Първи се оказахме само двама - Денс и аз. Hug Толкова по-добре за нас. Ако има някой изтърван, да се покаже, да не се срамува.

ПП Да бе, Атти, ирис или нещо бяло. От твоите. Whistling В Инсоленс ЕДТ.

# 704
  • София
  • Мнения: 5 658
 Laughing Викаш отмъщението на копчето  Grinning Hug Имах прекрасната възможност да го убия отгоре с каквото си пожелая, целия Дъглас ми беше на разположение, но любопитството ми и екстремалните ми наклонности се оказаха по-силни. Но на другата ръка имах пръснат Инсоленс едп за противоотрова и вдишвах от време на време.

Общи условия

Активация на акаунт