Парфюмни размисли и страсти - 100

  • 34 048
  • 727
  •   1
Отговори
# 660
  • София
  • Мнения: 767
Вили, не съм съвсем съгласна..
Фракас ми е по зелен и много по променлив.Душила съм го веднъж само.Може и паметта да ме лъже.
 Монтала,  е по кремест и цветен, с лека химична нотка.

# 661
  • София
  • Мнения: 1 481
Аз също намирам Intense Tiare по-кремест и цветен от Фракас, последния усещам прашен и сух.
РумиК  Hug кутията ти е пълна

# 662
  • Враца
  • Мнения: 2 729
На мен също Фракас ми е по-зелен, а Тиарето по-лъскав и по - елегантен.
По-кремест е от кокосовото мляко, аз съм го споменала , но не по-същият начин Simple Smile
Мда Simple Smile

# 663
  • София
  • Мнения: 1 210
Оооо...Вили, аз Монтала го имам Wink, ама той е една идея по-хард...Обаче си права, че май няма смисъл да имам два подобни newsm78 После пак ще разменям.
 Hug реши ми една дилема - мерси   bouquet

# 664
  • Враца
  • Мнения: 2 729
 bowuu
Защото ми прати ванилия.  Hug

# 665
  • София
  • Мнения: 1 210
Пращам всичко аз...само да поиска човек. Няма само аз да се мъча и зарибявам, я Mr. Green
Толкова се плашех от туберазата по страховитите описания за девойките, а тя била толкова хубава на мен (не че някой ми е казал, ама така си мисля).

почистила съм пощата ... скоро и в къщи трябва да изчистя Joy

# 666
  • София
  • Мнения: 5 658
Тиарето е по-близък до Пойзън, отколкото до Фракас и това не само според мен. Иначе, Руми, да, това е ужасяващата тубероза, призракът на седемте морета  Mr. Green от който трепери народа Simple Smile
Като че ли съм усетила, че ще се коментира Фракас и сутринта сложих от негоооо...ооо...оооххх... няма такъв кеффффф  Crazy

# 667
  • София
  • Мнения: 1 210
Нали?  Grinning
Аз харесвам само Среднощната отрова, но сега като каза - наистина има нещо общо с някоя от другите - май с Чистата newsm78

# 668
  • Враца
  • Мнения: 2 729
Мен пък не ми прилича на пойзън ...  Thinking

Но най-красивата тубероза, която познавам към днешна дата е това:

http://www.fragrantica.com/perfume/L-Artisan-Parfumeur/Tubereuse-4435.html

 Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 669
  • София
  • Мнения: 5 658
Нали?  Grinning
Аз харесвам само Среднощната отрова, но сега като каза - наистина има нещо общо с някоя от другите - май с Чистата newsm78
Да, в Чистата също има тубероза, но аз имах предвид класическия Пойзън, препратката към него е доста по-директна.

# 670
  • Германия
  • Мнения: 71
Вместо в събота, както писах, се озовах вчера в Дюселдорф за втория полуфинал на Евровизия. Освен, че Поли Генова не класира България за финала, въпреки чудесните отзиви за изпълнението ѝ, не успях да купя Коромандел 75 мл. за феята, която ме помоли. Оказа се, че руската федерация и бившите ѝ сателити са изкупили наличните количества от малките флакони.  Whistling Малкият бутик на най-скъпата улица в Германия беше за пръв път пълен. Гавазинът на вратата не смогваше да отваря и затваря. Нещо, което не съм виждала никога в този бутик. ХН се облегна на една витрина с часовници от 6 000 евро и на кристален немски направи продавачката малка. Без да повиши тон, само си намести очилата и ѝ обясни, че щом на Königsallee се случва това, Chanel трябва да се конформира. Жената се изля в гипс, а аз се изпритесних. И Беж не можах да си купя в малка бутилка - и той свършил. Пробвах всички до един ексклузиви и не знам как спах. Не спах.

Попитах за № 5 Pure Perfume, за да докладвам цената на другата фея, която ме помоли. Изгледаха ме сякаш съм попитала за трофей от Луната. Не се предлага изобщо. Което ми напомни как бдителната Кръстница чете интервюто на Джоузеф Гарсес и се чуди откъде идва толкова Шанел № 5. Здравата се сконфузих, но понеже и те бяха виновни, сега ще чакам да ми се обадят за Коромандел и Беж от 75 мл.

Някой милостив да ми пише като се оттече ТУБЕРОЗАТА в темата   Whistling   Hug Hug Дотогава се занулявам защитно. Whistling

# 671
  • виртуално
  • Мнения: 2 873
Нат, а каква е цената на Бежа?

# 672
  • Мнения: 3
 Здравейте, момичета! Отдавна чета вашата тема и може да се каже се регистрирам тук, заради нея. Моите комплименти и благодарности за естетиката и света на ароматите, които откривам благодарение на вас.
 Самата аз не притежавам много аромати, но има такива, които гледам да не свършат и възобновявам периодично и такива, които просто минават през мен, заради моментната ситуация. Винаги имам Алюр ЕДП, Долче вита, Златото на Торенте, Воала на Том Форд, Киното на Ив сен Лоран. Силни, магнетични аромати, изключително неподходящи за лятото или за разходка в парка, но аз си ги обичам такива. Лятото е сезонът на смените при мен, тогава купувам нещо ново, с надеждата и следващото лято да искам него, но уви всяко лято се лутам. Цветната бомба на Виктор и Ролф за мен е лятна, смешно е сигурно, но нея ползвах миналото и по-миналото лято. Сега обаче съм отегчена. И се чудя дали класическият Черути 1881 става за поръчка на сляпо, или да не рискувам? Има ли изявена ретро нотка, прашно /пудрена в него? Ще се радвам да ми отговорите, ако не ви отегчавам или да ме посъветвате за едновременно сладък и свеж парфюм, ако има такова животно въобще  Simple Smile
 

# 673
  • Мнения: 36 138
изобщо не е толкова представителен и впечатляващ като другите изброени
Има ли изявена ретро нотка, прашно /пудрена в него?  - няма
лесен е за на сляпо, но точно заради това може да те разочарова
по едно време беше доста модерен, за това, ако си около 30 г. и повече, може да ти е адски познат; става за лятото - цветенца и цитруси, свежеещи
лесен за откриване за проба

# 674
  • виртуално
  • Мнения: 2 873
Sofi - Cinema има и летен вариант, можеш да пробваш и Tresor In Love Lancome или Loud for Her Tommy Hilfiger - и двата са леко сладникави, непретенциозни, лесни за носене и стават за парк  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт