Парфюмни размисли и страсти - 100

  • 34 015
  • 727
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 326
 Честита юбилейна тема!
 Записвам се и в нея, и макар да не съм най-редовната съфорумка в темата, се радвам, че я открих, и че съм малка част от нея.
 Пожелавам ви много радост и задоволство с вашите любими парфюми.
 Днес съм с Том Форд, и се чувствам прекрасно с него.
 

# 46
  • Мнения: 2 004

ами застреляна съм си напоследък,да не се впечатляваш   bouquet с това недоспиване  Tired може и друг да съм пропуснала,ако е така- да не ми се сърди  Praynig

# 47
  • Варна
  • Мнения: 1 919
Честита ви юбилейна тема
Попаднах още на първата страница, но тъйкато не съм активна, изчаках малко. Чета ви от самото начало, но понякога през 10 теми.
Попаднах тук отдавна, защото никой от моите познати, колеги, приятели не споделя дори малко моята страст към парфюмите и даже ме имат за малко маниак. А в сравнение с вас, направо не съм подушвала парфюм Mr. Green . Чета не толкова често, защото нито искам нито мога да имам повече от 7-9 парфюма, а и ми харесват по-често масови  парфюми. Някой от най-обожаваните от вас аромати за мен са меко казано непоносими, но чета с интерес описанията и обсъжданията. Най-малкото научавам много в област, която ми е интересна, но и се радвам на красивите ви думи, описания и въобще интелект. Благодарение на вас открих Коко Мадмоазел!
Често някой от вас подминават въпросите на нас лаиците, но пък някои винаги намират време да посъветват, за което им благодаря. В началото имам топли спомени от Тес и тъй като не вярвам да отсъства предполагам, че си сменила ник-а.

# 48
  • Мнения: 2 439
Сержа става все по-пепелников и няма особено развитие. Не ме кефи силно идеята да смърдя на пепелник. Хората се чудят как да не смърдят, а аз зорлем да го правя, няма нужда. Mr. Green

Повярва ли ми Hug
Щом аз като страстен пушач не го понесох Wink

# 49
  • Мнения: 31 238
Сержа става все по-пепелников и няма особено развитие. Не ме кефи силно идеята да смърдя на пепелник. Хората се чудят как да не смърдят, а аз зорлем да го правя, няма нужда. Mr. Green

Повярва ли ми Hug
Щом аз като страстен пушач не го понесох Wink
О вярвам ти, на нас усещанията често доста ни съвпадат, така че ти повярвах още тогава.  Hug  bouquet
Странно е да миришеш на пепелник, но не мога да кажа, че парфюма е кофти, лош и неприятен. Направо си е интересен. Peace

Блик е верига магазини в София.

# 50
  • Мнения: 74
съжалявам, но какво е "Блик"  Embarassed Някой да е попадал на това http://www.fragrantica.com/perfume/Emanuel-Ungaro/Apparition-Pink-10213.html? Имала съм Apparition и Apparition Sun, а също съм пробвала Apparition sky - този ме разочарова. Дали пинка има нещо общо с някой от предишните разновидности на парфюма. Благодаря, че ми отговаряте   bouquet
Знаете ли къде мога да ги видя е помириша тези http://www.fragrantica.com/perfume/Bill-Blass/Couture-1-4627.html

# 51
  • Мнения: 326

Странно е да миришеш на пепелник, но не мога да кажа, че парфюма е кофти, лош и неприятен. Направо си е интересен. Peace

Блик е верига магазини в София.


 За кой парфюм става въпрос? Серж Лутеновите ли?

# 52
  • Мнения: 31 238

Странно е да миришеш на пепелник, но не мога да кажа, че парфюма е кофти, лош и неприятен. Направо си е интересен. Peace

Блик е верига магазини в София.


 За кой парфюм става въпрос? Серж Лутеновите ли?
Да. Fumerie Turque Serge Lutens.

# 53
  • Germany
  • Мнения: 1 581
Честита юбилейна тема!
И аз попаднах случайно тук. След поредната кражба в нас ми бяха отмъкнали любимите парфюми и аз търсех неистово For Her на НР, защото не се издържаше вече Wink. Тогава обаче се срещаше доста рядко, и попаднах в тази тема. Доста време ми трябваше да се включа, рядко пиша, но пък ми е супер приятно да чета. За себе си съм определила с кои потребители ми съвпадат възприятията, кои са моите антиподи, кои пишат красиво, но няма грам истина в моя нос, кои различават съставките и т.н. Благодарение на темата имам няколко нови любови, които едва ли бих открила, защото не са толкова масови. Имам и едно много ценно приятелство  Hug, на което много държа. Научих какво е отливка  Mr. Green, научих и че не могат всички парфюми да бъдат мои. Уютно е тук, благодаря ви Hug
Днес пробвах паралелно
http://www.fragrantica.com/perfume/Laura-Mercier/Eau-Gourmande-Violette-3435.html
http://www.fragrantica.com/perfume/Cristobal-Balenciaga/Balencia … a-Paris-7247.html
http://www.fragrantica.com/perfume/DSQUARED-/She-Wood-3552.html
Доскорошното ми мнение беше, че са почти еднакви, но днес вече е различно. Ши ууд започва много химично, все едно, че съм си напълнила устата с бонбони теменужки, точно бонбонено ми стои, а зеленината някак не я усещам при хубаво пръскане, а само на китката.
Лаура Мерсие и Баленсиага са ми много близки, и много ми допада виолетката, усещам я като листа, а не бонбонена и в двата. За съжаление трайността на Лаура Мерсие е около половин-един час. Изкъпах се и нанесох Баленсиага, наистина красива виолетка, сочна, искряща и силно осезаема. Нанесох преди два часа, усещам я още, идеален е за пролетта. Обаче продължавам за себе си да смятам, че виолетовия Ангел ми носи най-хубавото лилаво усещане.
П.п. Внимание, докато пишехте, в темата бяха публикувани 14 нови отговора. Shocked Връщам се да чета.

# 54
  • Мнения: 17 546
Някой да е попадал на това http://www.fragrantica.com/perfume/Emanuel-Ungaro/Apparition-Pink-10213.html? Имала съм Apparition и Apparition Sun, а също съм пробвала Apparition sky - този ме разочарова. Дали пинка има нещо общо с някой от предишните разновидности на парфюма. Благодаря, че ми отговаряте   bouquet

Кратко описание на парфюма от една друга тема.

Аз да споделя за Апаришън Пинк. Страхотна смесица между любими парфюми  Grinning С Hot Couture не намирам никаква прилика, за съжаление. В началото ароматът ми е доста сходен със Summer Mania на Армани, а след разгръщането му - намирам абсолютна прилика с Happy Spirit Magical Nights на Chopard, само че ароматът е по-ефирен. С две думи - един страхотен пролетно-летен аромат; доволна  Grinning Благодаря за препоръките   bouquet

# 55
  • Мнения: 74
Благодаря, Бижу   bouquet

# 56
  • Мнения: 326

Странно е да миришеш на пепелник, но не мога да кажа, че парфюма е кофти, лош и неприятен. Направо си е интересен. Peace

Блик е верига магазини в София.


 За кой парфюм става въпрос? Серж Лутеновите ли?
Да. Fumerie Turque Serge Lutens.

 Личното ми мнение за серж лутеновите парфюми е, че не си струват парите. Харесва ми само Fleurs d'Oranger , а си спомням, че Arabie и Bas de Soie ми се видяха много неприятни. Като цяло съм на мнение, че парфюмите му са скъпи и груби, и аз лично не бих ги носила. Горчиви, остри, силни, шумни и лично за мен неприятни.

# 57
  • Мнения: 2 439
Сержа става все по-пепелников и няма особено развитие. Не ме кефи силно идеята да смърдя на пепелник. Хората се чудят как да не смърдят, а аз зорлем да го правя, няма нужда. Mr. Green

Повярва ли ми Hug
Щом аз като страстен пушач не го понесох Wink
О вярвам ти, на нас усещанията често доста ни съвпадат, така че ти повярвах още тогава.  Hug  bouquet
Странно е да миришеш на пепелник, но не мога да кажа, че парфюма е кофти, лош и неприятен. Направо си е интересен. Peace

Блик е верига магазини в София.

Денси,имаме съвпадения,но съм забелязала,че са асамо за определени групи аромати.
Колкото до Серж заслужава си наистина човек да го познава този аромат,пък макар и да не може да го носи Wink

# 58
  • Козлодуй
  • Мнения: 765
Атти,благодаря за прекрасната юбилейна тема  bouquet
Смятам да я изчета утре с кафето,за малко да ви остави човек и навъртяхте цели 4 страници Grinning Минах да споделя от предишната-отивам да спя с Лейди Отмъщение.Средно траен ми е,и средно мощен,а толкова ужасно много ми харесва,че ми се щеше да е повече и от двете.Подозирам,че в най-скоро време ще ми се наложи закупуване на още един флакон,защото щерката днес го подпука.И нали сме от врачанската парфюмна школа,чак котарачко ухаеше на Лейди днес Mr. Green

# 59
  • Варна
  • Мнения: 1 423
Атти,благодаря за прекрасната юбилейна тема  bouquet
Смятам да я изчета утре с кафето,за малко да ви остави човек и навъртяхте цели 4 страници Grinning Минах да споделя от предишната-отивам да спя с Лейди Отмъщение.Средно траен ми е,и средно мощен,а толкова ужасно много ми харесва,че ми се щеше да е повече и от двете.Подозирам,че в най-скоро време ще ми се наложи закупуване на още един флакон,защото щерката днес го подпука.И нали сме от врачанската парфюмна школа,чак котарачко ухаеше на Лейди днес Mr. Green

Ох, Лунен сън, чак сега ми се изясниха някои неща за собствената ми особа. Щом обаче става въпрос за "врачанска парфюмна школа", време е да се обявя официално, да проумея, че се пръскам почти "а ла Маринска" (щот` тя няма стигане  Crazy). Половината ми семка по майчина линия всъщност е от тази колоритен северозападен вилает  bowuu, затова била такава работата с поливането  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт