Парфюмни размисли и страсти - 100

  • 34 026
  • 727
  •   1
Отговори
# 60
  • при морето
  • Мнения: 911
наред с любимите ни аромати предлагам да отделим внимание на самата тема - как се озовахте тук, какво ви носи темата, какво ви отнема, кои неща/потребители/друго ви направи впечатление в началото, какво спечелихте, пишейки тук, както и всичко останало в тази връзка. Опитвате ли се да си налагате ограничения или се отдавате безрезервно на страстта си? Чувствате ли се удовлетворени, постигнали ли сте парфюмна нирвана или сте неспокойна натура, жадна и любопитна за все нови и нови неща?


Благодарна съм, че ви има! Благодарна съм, че и аз съм част от вас!
О,Атти,страхотна,както винаги!  bouquet
А сега и аз да споделя!Не случайно копирах въпросчетата,по-лесно ще ми е като ги гледам.Как се озовах тук наистина вече не помня,но "краставите магарета се надушват",така да се каже.Когато започнах да надничам тук,пишех и в един друг форум,който постепенно  стана еднообразен някак и се улових,че в един момент  ми е много по-интересно тук,отколкото там.Сякаш от само себе си присъствието ми тук се осмисли,стана част от ежедневието ми.Ето един миг на намеса ,на влияние дори от моя страна-колко от вас ще си признаят не знам,но...научих ли ви да пръскате и двете китки с различни парфюми,а?Карен първа си призна,че съм я "покварила" в това отношение.Тази вечер и Бижу подхвърли нещо подобно/прости ми,Бижу,заразно е Laughing/
Какво ми носи темата?Радост,много радост-и от познанията,които получавам,и от общуването,което ,макар и виртуално,е страхотно!Кеф ми е да прочета нещо от Годес,да се включи Бижу,да изчурулика Маринска,компетентно да се изкаже Денси,а какво удоволствие е да се зачетеш в Натали Никол вярвам всеки ще признае.Много приятни са всички момичета,много.Мимс напоследък рядко се включва и ми липсва определено.Ета-Ивета отново поизчезна,дано е добре!Би ми се искало по-честичко да се включват Емия,Пелагия,Приятно ми е Богиня,Яна 63,Ковачева,Тафи...Определено темата повече ми дава,отколкото да ми отнема!Доброволно си давам от времето,интересно ми е да ви чета и...пак ще кажа:
Благодаря ви,че ви има и че ме приемате такава,каквато съм!Благодаря за страхотните приятелства,които изградих,благодарение на общата страст към парфюмите!
Парфюмна нирвана ли?Кой ще каже има ли я?И колко парфюма са нужни за нея?Имах около 80 по едно време,но все едно ,че нищо не бях помирисала.Сега имам два пъти по-малко,но вече съвсем редуцирани,всеки един е сам по себе си вълшебство от аромати.Признавам,че  с годините доста "успокоих топката"-много по-премерени са ми пръстите вече,когато посягам към аромат.Още съм лакома и алчна за нови усещания.Още ми притреперва под лъжичката от очакването на пробичка или нов аромат,който не съм тествала.Но определено вдигнах летвата.Не съм така всеядна.А за това пак вие,момичетата тук,изиграхте роля.Голяма,при това.Ми да спирам вече.Че стана доста дълго.Основната ми мисъл се разбра.Обичам ви!Бъдете все така готини! Heart Eyes

# 61
  • Враца
  • Мнения: 2 706
Айде и госпожата Маринска да каже/изчурулика.
Не че не съм ви я разказвала тази история, ама пак щото много мило ми става. Simple Smile
Значи , аз си направих "оборка" на шкафчето с парфюмите (то винаги си ми е било пълно)
и реших да махна 4 броя.
Разрових се в Гугъл и попаднах в темата с размените. Регистрирах се на часа  Flutter
Първата ми размяна беше с Бижу.  Hug Heart Eyes Леле, какво вълнение беше ...  Blush Blush Blush
Месеци наред незнаех , че има друга тема.
Всъщност аз незнаех как изобщо се работи с форума  Blush , а и нямах желание защото си имах други приоритетни местенца в нета и си посещавах само размените.
После ,  някой ме заведе в темата с размислите първо впечатление ми направи Мимс Hug с един червен аватар и взимаше дейно участие, a аз питах ли питах ... ей бях млада , нямах умора  Joy  ,  Жаки и Тес`незнам си `кво си (те вече не пишат)  , Смарти Hug , Aтти, която ми донесе Бич Може  Laughing Hug
И трябваше да минат още месеци за да открия и другата тема!  Joy Joy
Там вече попаднах на   densi   bouquet Emia  Hug bubanka   bouquet

Моля, неупоменатите и по-късно появилите се , да не се обиждат  Flutter Hug
Казвам само първите си впечатления.
И каквито и теми и места да посещавам , винаги ми е уютно, като си идвам в тази тема. Чувствам я като уютна, топла къщичка, откъсната от света,  със стари приятели и сладки приказки ...
Така се радвам , че ви има !   bouquet

# 62
  • Варна
  • Мнения: 15
Здравейте и честита юбилейна тема   Party Time  И аз съм от "четящите"   newsm56Преди няколко месеца съвсем случайно попаднах тук, търсейки информация за няколко непознати аромата и останах очарована от прекрасните ви описания, приятелската атмосфера и отзивчивостта, които царят тук. Благодарение на вас научих какво е "шлейф" и че съществуват "нишови" парфюми, /е, и още много неща, разбира се/ но и се сдобих с толкова парфюмни желания, които нямам търпение да осъществя, а като си помисля с колко още аромата искам да се запозная  ooooh!
Като се замисля,придобиването на парфюм не ме радва толкова, колкото след някое живописно описание, прочетено тук/често се отбивам и в блога на Натали Никол  Blush   bouquet/, да отида в някоя парфюмерия, да си пръсна на ръката и да го изследвам обстойно. Всъщност това се превърна в мания, в лудост, нооо Stop си налагам търпение, поне доколкото мога и се надявам по-скоро да "улегна"  Mr. Green

# 63
  • USA, Steak State
  • Мнения: 2 480
Напръсках се днес аз с това чудо на чудесата Ми.. блудкаво ми е,една такава плодова водица. Ама за топлото е перфектен, на китките си сложих от оригинала и не мога да спра да си ги душа. Надушвам ванилия.  Shocked

# 64
  • Мнения: 256
честита юбилейна тема ! Hug

# 65
  • виртуално
  • Мнения: 2 865
Във форума съм от 7 години
В темата попаднах случайно преди 2-3 години , имах големи семейни проблеми, бях в депресия и просто ровех в непознати теми.
Тогава имах 2 парфюма - Лагуната и Joop Femme, които редовно подновявах. Стана ми интересно, имах нужда от нещо ново и непознато и така..... за 2-3 месеца ... и вече нямаше назад.
Бях тотално запленена от този нов свят, сънувах шишета, душех хората около мен , в кръвта ми вече течеше парфюм
Благодаря ви, че ви има  Hug

(стискайте палци, дъщерята е днес на първо външно оценяване и треска ме тресе)

# 66
  • София
  • Мнения: 5 658
Я да си призная и аз  Hug

Във форума съм от 2004 година. Тогава имаше доста по-малко теми и по-малко хора, много от които се познаваха и отпреди и някак разговорите вървяха доста лично и свойски, така че аз като един виден темерут не сметнах да нужно да се регистрирам и да се включвам, просто четях като гост, без да пиша  Embarassed 2 години ми трябваха, за да се престраша да се регистрирам и да пиша. През 2008 попаднах на прототемата "Обичате ли парфюми" - семпло и точно казано Simple Smile  Набързо се върнах и изчетох всичко налично. Веднага ми направиха впечатление Монда и Ксения - със страхотните и недостижими (за тогавашния ми поглед) колекции, с огромните познания и отзивчивост. Вярно, не липсваха и мнения от рода на "Какво ще кажете за Лайт Блу (примерно), страхотен е, нали?"  Crazy Но аз четях, четях и попивах всичко. Не пишех, защото преценявах, че нямам ценз да се включа пълноценно  Embarassed Първото ми парфюмно мнение беше в отговор на коментар на Ксения (не кой да е!)  Laughing След това в един прекрасен момент открих пазаруването онлайн и нещата се развиха лавинообразно  Crazy Придобих мъничко смелост да се включвам и по-пълноценно, макар и не много редовно. Много хора от тогава вече не пишат, други са си все още тук, има и такива, които изчезнаха за малко, но се завърнаха, родиха се и няколко парфюмни бебета Simple Smile . "Големият взрив", породил двете "супернови" теми малко ме натъжи, защото не ми беше приятна тази атмосфера на "този не си говори с онзи", на "това име в "другата" тема е забранено", не съм делила територии и не съм се смразявала с никого, пишех и в двете  Blush Създадох много виртуални и реални познанства и приятелства и както каза Бижу, с много хора вече ни свързват далеч не само парфюмни трепети. Помня шеметното появяване на Зимната фея, тя тогава се казваше по друг начин, който много й отиваше на стила  Mr. Green Помня и летящия старт на goddess, тя тогава набързо сложи аватар на Кели Калеш и винаги ще свързвам тази картинка с нея (въпреки че още 2 момичета в различно време го имаха). Много срещи, много парфюмни кафета, много нови запознанства с хора и аромати, най-прясното и екстремно от които е гостуването ми на Натали (честно, не вярвах, че съм способна на тази авантюра, но дъщеря ми има сериозен принос за това - докато Натали ми пишела по скайпа последни уговорки дали ще пътувам или не, малката хлапеса се настанила на скайпа ми и писала - ОК, ОК, ОК - докато не направили резервациите и не купили билетите  Joy ). Винаги ще съм й благодарна за това, защото открих един нов свят там  Hug  Heart Eyes

Сутрин, още преди да мина през банята, първата ми работа е да отворя форума и да видя дали някой е писал в парфюмната  Crazy не че имам време да чета, но поне да знам какво ме очаква след това за компания с кафето  Hug Балансът "губя/печеля" бих определила по-скоро като "влагам/получавам" - влагам немалко време и достатъчно пари, но пък печеля приятели и несравними преживявания. И винаги съм на печалба  Hug

# 67
  • Мнения: 3 641
Благодаря,че Ви има прекрасни, мили, страхотни, великолепни Дами!  bouquet
От 5 години съм във форума, а захласването ми по Адикт беше причина да започна да чета парфюмната темичка. Много интересни ми бяха мненията и коментарите на Монда, Ксения
Особено Ксения, която описваше тогава изключитлено "екзотични"  за мен ароамти. Постепенно започнах да чета и рускините, тотално се зарибих. Чаках момент, в който да седна и ида чета л ичета съставките и мненията за даден парфюм. През ръцете ми минаха доста аромати, но около 10 се затвърдиха като любимци.
Накратко това. С вас мили момичета всичко е по-ароматно, красиво и пикантно  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

# 68
  • Мнения: 1 306
Честита юбилейна тема, скъпи дами
Атти се е справила повече от блестящо, както винаги, де Hug
Във форума съм от: Дата на регистрация:    Вт., 12 Февр. 2008, 23:39
Как попаднах тук  newsm78 И аз, като повечето, търсех някакъв парфюм, с който да заменя омръзналите до немай къде, налични 2бр - комерс Laughing Вече не помня какво си харесах и купих тогава, но бях, меко казано, впечатлена от знанията и най-вече лекотата, с която се описваха неподозирани за мен аромати. От онзи етап ми е останал ярък спомен от постовете на Монда, освен много, много информирана, нейните постове бяха и много позитивни...и се започна  - размени, смели и не дотам удачни покупки/ естествено, на сляпо /, тръпки по форумски любимци, запасяване, свръх запасяване, любови и тотални разочарования, доакто нещата уж, си дойдоха по местата, т.е. вече сме във фаза: "тиха лудост" Laughing  Никога не съм била особено активна, просто нямам дар словото на повечето дами, предпочитам да чета - това ми е перфектният начин за релакс. Благодарение на форума, попаднах на куп прекрасни дами, които за мое най-искрено съжаление, останаха само като виртуални познанства. И въпреки това си спомням с много топлина за моментите, в които просто сме "бъбрили", за трудните такива, когато съм имала нужда от подкрепа И съм я получавала....усещането е страхотно...
Няма да споменвам поименно всички страхотни мацки, които "намерих" тук, мисля, че те знаят кои са...затова само - Момичета, благодаря ви, че ви има Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 69
  • Козлодуй
  • Мнения: 775
И моят ред да се изкажа по темата дойде-изчетох всичко до тук с кафето и с удоволствие Grinning
В края на 2008,дори не помня какво точно търсех,попаднах на козметикса,а от там и в парфюмната тема тук.Регистрирах се заради нея,като първоначално само четях.Изчетох всички стари теми на един дъх-Денси,много благодаря за линковете Heart Eyes С удоволствие се връщам към тях и до ден днешен,забавно е.Имах 2-3 парфюма на кръст,чувствах се невежа и избягвах да се включвам.После открих онлайн шопинга и "нещата се развиха лавинообразно" Mr. Green
Денят ми винаги започва във вашата компания,момичета Hug Доста приятелки намерих тук,доста неща научих,а светът е по-красив и ароматен.Мъничко ви завиждам за парфюмните срещи,знам колко е хубаво,била съм на цветарски Grinning
Мисля,че никога няма да спра да искам да опознавам нови аромати.Но в момента като притежания наистина съм в парфюмна нирвана-с уговорката,че чакам един палав Коромандел,дето за трети път се мъчи да ми се изплъзне Grinning
Благодарна съм, че ви има! Благодарна съм, че и аз съм част от вас!

# 70
  • Мнения: 2 575
Охх, зачетох се в старите ленти и откривам много забавни мои писания.  Joy
И аз съм била от тези, които казват - "новият на еди кой си" " онзи белият - дори не му знам името", а уж много обичах парфюмите от как се помня. Явно сте ме образовали добре и вече не слагам подобни етикети:

Цитат на: ReGe_31 в Пет., 13 Апр. 2007, 09:04
DKNY Be dilicious
Искам да си взема Emporio Armani White, ама ми казаха, че не е траен. Някой има ли впечатления?


аз го свърших преди 2-3 седмици - не мисля,че е нетраен, а по-скоро лек и приятен!
За разлика от новия Емпорио ( той вече не е нов съвсем) - светло лилавия - чудесен аромат, но АДСКИ нетраен!!!!
Добре, че го свършвам вече.
И понеже и PremierJuor-a ми свършва, мисля да си взема един нов на Dupont ( даже не знам как се пише), който вечра помирисах и се впечатлих - истинска момина сълза, прекрасен.....в бяла опаковка


само да вметна, че след време се сдобих с Бланк и го запратих скоропостижно в размените Joy
и как съм написала JUOR  Embarassed

# 71
  • Враца
  • Мнения: 2 706
Аз пък Монда не я помня ...  Rolling Eyes
Но съм дошла доста по-късно.
18 Юни 2009, 15:48
(аз защо ли си спомням, че беше късно вечерта )  newsm78

# 72
  • Мнения: 3 641
Аз пък Монда не я помня ...  Rolling Eyes
Но съм дошла доста по-късно.
18 Юни 2009, 15:48
(аз защо ли си спомням, че беше късно вечерта )  newsm78
Монда има уникална колеция от над 100 парфюма ,ако не се лъжа. И то все отбрани и редки аромати Simple Smile

# 73
  • Мнения: 2 575
Да, като гледам старите теми, направо не знам защо само за Монда се сещам, а не за xenia, като очевидно по-често съм си бъбрила с Xenia, а и доста ме е насочвала и ми е помагала. newsm78
Нея я помня по съвсем други поводи ( доста устата и готина личност) - обикновено в интериорните теми беше май Thinking
Имаше и една мацка Karimma, с която много често ми съвпадаха вкусовете.

# 74
  • Мнения: 4 806
Честита юбилейна!   bouquet

Нямам спомен как се озовах навремето тук. Помня колекцията на Монда (тя
сега пише с нов ник), дълбоко ме впечатли. Имам обаче спомен, че в начало-
то си имах парфюм - фаворит и не разбирах почти никак защо някой ще ис-
ка да има няколко, много ... Интересни времена бяха когато влязох във вто-
ра фаза  Joy То чакане, то ровене, поръчване, душене ... А после и тя мина.
Сега вярно съм с няколко, а не с един, но фаворитът си е все същият Simple Smile Поч-
ти нирвана - спокойно ми е и не търся, само им се радвам. Затова и не пиша
често, само ви чета, колкото да видя какво ново и интересно има. В акция
съм на разделяне с каквото не ползвам, поне някой да им се радва  Hug

Няколко поредни дни съм с един от любимите Aromatics Elixir на Клиник. А
предисторията е следната - минавам през мола у наше село и се разнася
покрай парфюмерията дивно ухание. Те по принцип девойките проявяват
садизъм като пръскат постоянно и обикновено си стои облак около магазина,
ама ароматно-еликсирния нямаше равен. И се сетих, че отдавна не съм му
обръщала внимание, та сега си отвземам за месеците пропуск. И не щеш
ли, взех да не го усещам. Само предполагам, че околните не са много ра-
достни по този повод, щото стигнах до три пшъка от къса дистанция, а
знаем, че този парфюм, особено ако е ЕДП, няма прошка нито като сила,
нито като трайност. Обаче днес мисля да си взема още, малко бутилче, че
да си е с мен постоянно Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт