"Ей,мамчета,не се плашете!- Юнчетата са големи вече.'' тема 24

  • 25 144
  • 744
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 28
Цвети нямам проблем каза че всички ми е наред,плацентата е добре околоплодните води са в нормата не ми е казала за някакъв проблем.А пък ако наддава по 200 грама на седмица това е много добре и сигурно ще има време да си наддаде и над тези 2500-2600,за които тя ми каза,мен ме притеснява единствено това ако се роди малко да не лежи в кувиоз Praynig

# 46
  • Мнения: 74
Роси , не се впрягай толкова , всичко е индивидуално. На нас с брат ми разликата в годините ни е огромна и добре си спомням деня на неговото раждане - роди се 2600гр. и всичко си беше нормално , единствено жълтеницата го държа по-дълго.
Момичета , аз пак да попитам , издадоха ли ви вече обменни карти и направления за раждане ?

# 47
  • Мнения: 2
Здравейте бъдещи майчета! Много се радвам, че и аз съм достойна да се присъединя към вас с моя очакван през юни кикбоксьор  Laughing Пожелавам на всички безпроблемно раждане ии леко доизкарване на оставащите дни (поне доколкото е възможно)  Hug Hug Hug

# 48
  • Мнения: 4 415
Кити, на малката й викаме Йо, Йони или директно Йоана. Виж можем вече и Оагня да й казваме и Цветич да идва да я кръщава  Hug
Ваче, храня я с изцедена кърма. Още не може да засуче. Каня ссе да пробвам със силиконово зърно да видим дали ще има успех.
Роси, не се вкарвай във филми. Ако бебето е над 2500 и диша само няма да лежи в кувьоз. Ако пък се наложи заради теглото да седи в кувьоз ще е само на топло и ще е за малко. Peace
Зверчето, имаш време за тичане, но определено не е сега   bouquet

Иначе Йоана я почнаха коликите. Не плаче от тях, но червата й така пукат, че чак ми е жал за нея. Почнахме едни капки от днес дано помогнат, та да не се мъчи милото.

# 49
  • софия
  • Мнения: 1 305
Деска, Дани нямаше колики, давах му преди хранене Саб симплекс капки, не знам дали е от тях, дано намерите начин да я облекчите Praynig

# 50
  • Мнения: 984
Кувиозите също не са толкова страшни. Както писах малчо беше 3800 и стоя първата вечер в кувиоз на топличко. Обяснението беше, че имал "травмиращо раждане", защото е бил едър.
deskatta в повечето случаи капките не помагат  Confused Пробвайте да и затоплите коремчето - със сушоар или затоплена кърпа. Дано нещо помогне. Също да я сложиш да легне по корем на твоя корем  Heart Eyes Стискам палци да мине бързичко този период.
За болките долу ниско - аз ако се застоя по-дълго седнала после не мога да стана. Като разглобена съм  ooooh!
Искам да спре да вали, за да отида да си харесам дрешки за изписването  Crossing Arms

# 51
  • София
  • Мнения: 13 206
Пепрудке, благодаря ти!!! Особено полезно за мен беше да прочета, че и големите реагират по този начин...  Wink

Цвети... това, което ще ти кажа за цитонамазката е, че трябва да ти се н аправи колпоскопия, което не е възможно в момента. Така като чета из нета за дискариозата и тия койлоцити може да се касае за съвсем безобидна инфекция. Така че не се шашкай сега. На мен са ми правили 3 биопсии и затова ти казвам да не се шашкаш. След като родиш отиваш на колпоскопа. Ако не са ти правили не е болезнено. Шийката се намазва с някакво вещество, после с още едно. Не е болезнено. Идеята е като на филмова лента да се откроят атипични клетки. Второто вещество действа като проявител един вид  Wink А самия колпоскоп е микроскоп. Лекарят оглежда от близо самата шийка и тия участъци. Всяка раничка например е добре да се гледа на колпоскоп. Всичко е напълно безболезнено. При мен имаха съмнение за атипични клетки, въпреки, че цитонамазките ми никога не са били повече от 2-ра група. Направиха и биопсия и се оказа, че имам дисплазия. Изгориха раничката и после ме наблюдаваха през 6 месеца. Цялата работа е, че проблемите се получават на границата на двата епитела. Където започва маточния и където свършва на шийката. При мен е ималко леко разкъсване на шийката при раждането. Трябвало е да ми сложат един конец, за да я приберат, но не са го направили. И така този граничен слой е изложен на всички въздействия на влагалищната среда. Това по принцип предразполага за "ранички". Няма нищо страшно, не го мисли сега изобщо. Като родиш и приключи кръвотечението ще идеш и ще направиш всички изследвания!  Hug

Зверче, хубава работа си я свършила... да тичаш.. И мен така ме боли. Като седя не, и като лежа пак не.. ама мръдна ли... като натъртено.
Ти хубаво спомена братята ми, ама ние сме породени та не си спомням аз тия моменти. За мен са били даденост братята  Crazy Crazy Crazy
Айде приключвай се работата и отивай да почиваш!


Да кажа, че Шунка ми оправи деня с "Малкият Никола". Който няма работа свалете си го! Субтитри, обаче търсете в UNACS, в торента са руски и френски. Долу в коментарите има линк и там се търси по име на филма оригиналното. Умрях от смях. Много добре е направен филма  Laughing

А, и да ви кажа... Вчера купи прах за пране на Персил. Седях в кауфланд и гледах Тео и Персил. Напрая взех персила. Дано да е хубав. Мирише ми на Нивеа сапунчето, затова го предпочетох  Wink

Момичета пак апелирам да не се шашкате с тия килограми. Ако имате свестен лекар дето като пипне бебето през корема може да каже ОК, ама ако нямате не се предоверявайте на ехограда. Той изчислява тегло по няколко показателя. Мери се дължината на бердото например. Обаче колко месце и подкожна мазнинка има на това краче как може да се каже. А реалното тегло се определя от тези тъкани. Моята лекарка ме пипна и предния път и сега... Но тя е от старото поколение лекари дето са работили без таз техника и имат усет на пипане да кажат колко е голям плода Wink

Деска, ще засуче, бъди спокойна и упорита. Сигурна съм, че ще си такава де.. ама аз да кажа като свекървище  Mr. Green Mr. Green Mr. Green
За коликите.. облекчават капки, пий чайчета има с анасон например. Имаше на ХИПП, а може и да си вариш анасон ако може сега да се намери. Той отива в кърмата и успокоява. Другото което помага е да затоплиш коремчето. С термофорче или да легне срещу теб бебнцето, на твоето коремче. С ръка да затопляш корема също става, но да лежи по корем на ръката ти. Коликите ще отминат от само себе си. Ти можеш само да облекчаваш  Hug
Капките помагат стига да се спазва съвсем точно дозировката. Саша имаше зверски колики 4 месеца, заради пустата лактаза. като й се разбърка корема и край.. тогав моята педиатърка държеше на дозировката. Каза, че са им правили демонстрация в чаша бира.. капят капките, точно на 20-тата примерно пяната изчезва. Капките това правят, отпенват. Аз давах Саб Симплекс, те са с еспумизан, но сега сигурно има и по-добри. Но като казвам помагат имам предвид точно това, облекчават, а не лекуват. Коликите минават от последното, което ще дадеш  Crazy Crazy Crazy просто сами изчезват и това е.

# 52
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Здрасти! Аз преди малко се върнах от Горна баня, бяхме на изпита, после детето искаше да остане при баба си, така че съм сама и днес. Слава богу, не е стресирана, излезе весела и доволна, че всичко е решила без грешка Wink Колко е така, е друг въпрос, важното е да си вярва.

Ваче, сори, мислех, че в торента са и бг субтитрите, сигурно и аз съм ги търсила повече, щото нито руски, нито френски вдявам.
Книжките са на Колибри, ето едната - http://www.colibri.bg/resultsb.php?book=570
Другата за Ваканциите е зелена.

Панти, заедно с 45-дневния болничен ми дадоха и обменна карта и направление за хоспитализация.

Деска, за коликите, ако нямаш друго затоплящо, може и най-проста плоска бутилка (примерно от веро) да напълниш с топла вода и да сложиш Йоанка да лежи върху нея по коремче.

Роси, дъщеря ми се роди малко под 2500 и не е била в кувьоз. И по-странното е, че в болницата само е наддавала, нали обикновено бебетата свалят малко след раждане, при нас нямаше такова нещо.

И една смешка - http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/224654_1793485955 … 324_6928780_n.jpg
 Mr. Green

# 53
  • Мнения: 28
Благодаря ви момичета,така се успокоих и разбрах че няма за какво да се тревожа,важно е че бебчо е добре и изглежда че тези ехографи не са най-сигурният начин да разбереш килорамите на бебето.

# 54
  • Мнения: 2 456
Здравейте, тук съм  Party

На записа се видя само една контракция, но според мен джаджата за контракции се беше разместила малко. Пак ни скачаха тоновете при движение, но и аз съм с много висок пулс и казаха, че му влияя...
Гледам се шашкате за грамажи... и аз така. Последния път ехографа показа 3000гр точно, днес 2600гр на някакъв друг ехограф. Казаха, че всеки смята различно. Ако не смятам последния преглед, в който го измериха около 3000гр, то преди 3 седмици го измериха 2380, за 3 седмици само 200грама?  newsm78 Надявам се до секциото да наддаде и да стигне поне 3000гр. Всеки път ме гледа различен доктор, аман! Не знам на кой да вярвам и понеже се стреснах от това, че показва по-малко ми пускаха доплер, всичко е наред...

Благодаря за стиснатите палци.

Последна редакция: чт, 05 май 2011, 13:07 от chin

# 55
  • Мнения: 4 415
Момичета благодаря за съветите за коликите. Сега ще пробвам някои от тях. Дано я облекчи малката. Както ви писах тя не плаче, но виждам, че я мъчат. Мрънка и се мръщи и напъва. Дано поне не продължават дълго.
Ваче, и аз бях чела, че минават от последното нещо, което дадеш, ама ми се иска при нея да мине от първото  Peace
Чин, не се притеснявай за килограми. Ехографите знаеш че лъжат.

# 56
  • Мнения: 2 456
Деси, слагаш ли и топло компресче на корема? Затоплена кърпа примерно..  newsm78

Зверченце, ти не тичай много!!! Хайде, от утре и ти айляк. Simple Smile  Hug

Ваче, пуснали на Саша да гледа за Никола? Отказа се от Тео бебе, а ? Щото онази мама те скастри, нали?

# 57
  • София
  • Мнения: 3 071
Привет  Simple Smile
Деска, дано бързо да й минат коликите на сладуранката.
Шунка, ти ме разби с тази декларация  Joy
Чин, нали знаеш за отклоненията в ехографа. Дори и 2400 да е, за 2-3 седмици има време да качи достатъчно.
Ичка, супер много се дразня на разни такива компетентни майки. Това, че на тях им тежи не означава, че и на мен ще ми тежи първо и второ може ли да нямат грам чувство за такт  Close Или пък на мен няколко пъти ми се случва като ми вземат кръв лаборантките да ми викат: Ти ако от това се притесняваш и ти е неприяно, какво ще правиш като раждеш, ехеее  Crazy Знаеш ли какво те чака... Много успокояващо ми действат  Tired

Кой беше питал за болките в костта между краката  Twisted Evil Мен от 2 месеца ме боли зверски, главно през нощта, но не всяка нощ. Често ми се случва да не мога да се изправя, да си вдигна крака, за да се обуя и да не мога да ходя (разбира се). Но не всяка бъдеща мама я боли там, до този извод стигнах.

Момичета, аз няма да пия арника един месец преди раждането. Насметоха ме в другия подфорум, че така не се правело. Ще пия само шуслеровата сол.


# 58
  • София
  • Мнения: 13 206
Ваче, пуснали на Саша да гледа за Никола? Отказа се от Тео бебе, а ? Щото онази мама те скастри, нали?

Ааа, Саша е на училище. Аз го изгледах Никола  Laughing Свали си го та гледай, много е хубав, ще те развесели  Wink Тя няма да може да чете субтитрите, но ще видим как да го гледа

От Тео-то се отказах, че Персила ми замириса по-хубаво..  Crazy Crazy Crazy иначе ако беше заради скастрянето трябваше са купя не прах за 4,50,  а за 10,50  Crazy

Как изглежда линията с контракции, когато има такава? На мен вчера ми вървяха 2 линии, ама приемната глава беше само една. Явно е комбинирана. Обаче Цанкова се скара, че записа е 20 минути. Вика, от следващия път - 30. Не че тоновете не са ОК, ама иска 30 минути запис.

На теб само запис ли правиха? Или те гледаха и докторя? Свеки не свика ли консилиум?

Шунче, аз зелената книжка имам, ще потърся тази на Колибри.  Hug
Maidenly, кажи за арниката пак, че нищо не разбрах.. защо да не я пиеш?

# 59
  • Мнения: 984
И аз ходих тези дни при хомеопат и той каза, че лекарство се взема само при проблем. Тоест нямало смисъл да се пие арника предварително. Арника се пиело при травма - значи след самото раждане.

Общи условия

Активация на акаунт