"Ей,мамчета,не се плашете!- Юнчетата са големи вече.'' тема 24

  • 25 137
  • 744
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 837
Добро утро!
Деси, благодаря за закуската! Аз пускам кафето Simple Smile



Току-що беб ви проздрави с едно яко ритниче Simple Smile
Благодаря ви за успокояващите думи  Hug
Аз тази нощ съм спала и ще се опитам да посвърша нещо, че имам да правя справки - имах доста административни задължения в университета и някои от тях не мога да зарежа просто ей-така...

Теди, чудесни новини за момата, а за контракциите - дано са просто подготовка, нека бебка си постои, има още време Simple Smile
Чин, хубави новини днес! И благодаря за темичката!  bouquet
Бубулина, успех в борбата с едминистрацията!
Кити, не се отказвай така лесно от късите поли Simple Smile

Хубав майски ден ви пожелавам въпреки мартенските температури Simple Smile

# 31
  • Мнения: 74
 Ейй ,много пишете , няма изчитане . Направо се втрещих като видях , че си имаме 2 бебчета вече Simple Smile Честито на щастливите родители   bouquet
При нас консултацията вчера мина много набързо , казаха само , че бебето е добре , развива се нормално , заело е позиция с главата надолу и нищо повече Sad Нито размери , нито килограми - нищо. Поне хемоглобина ми изследваха - сега е 116 , преди 3 седмици го бях смъкнала на 87 и едва не ме вкараха в болница за преливане на кръв. За капак доктора при когото ходя на консултация и при когото исках да раждам излиза в отпуск до 30-ти май и ако бебето реши да излиза по-рано незнам какаво да правя .. нямам нито обменна карта , нито направление . На вас издадоха ли ви такива вече ?

# 32
  • София
  • Мнения: 13 206
Бубулина, ужас, дано се оправиш с тая лудост!

Ваче, заповядай! Hug - http://DMCA-removal-from-Google/details.php?id=209995&hit=1
А от Книгомания купих  наскоро "Малкият Никола тръгва пак на училище" и "Ваканциите на малкия Никола" - ако случааайно ги нямаш Wink

Благодаря, Шунче... Hug Hug Аз имам старата книга на Смехурко. После имам едно по-ново издание, не помня как се казва, ама ман не съм виждала нови разкази вътре в сравнение със Смехуркото. Мисля, че е "Ваканциите на Малкия Никола". Лошото е, че старата книжка не мога да си я намеря и ще купувам. Имаш ли идея на кои издателства са да ги търся?

Бюти, това са разкази за едно момче Никола и живота му. Страшно хубаво написани, много смешни. Страхотна книжка. Ето малко разказчета да придобиеш представа
http://detstvoto.stage.bg/index.php?newsid=202
и тук скролни долу на страницата има разказче
http://chitanka.info/text/2816-malkijat_nikola


За драмата у нас. Признавам си, че адски се разсторих. Ревах като магаре и снощи и днес  Rolling Eyes А на мен рядко ми се случва, дори и сега може би за първи път рева с тази бременност  Embarassed Не скриш от Сашата, обаче. Ники го отчете като грешка, обаче аз смятам, че както не искам тя да крие чувствата си, така и аз няма да крия своите. Това е.. честността трябва да бъде двупосочна.

Чинче, как си? Стискам палци за днес! Hug Ще се вършнеш, няма да те оставят там  Grinning

За болките.. на някой случва ли му се да има болки само при движение? Rolling Eyes Ниско долу около пубисната кост. Ама вече почвам да си мисля, че не е самата кост. Нищо друго ми няма, но ме боли там самата тъкан.  newsm78

Деска, чудесна закуска  Hug Как папка малката? На гърда ли е вече? Може да си казвала, ама да съм пропуснала. Аз сънувах тази нощ, че кърмя бебето си. Съвсем реално си го сънувах  Wink

Кити, аз също имам само едно ПКК от началото на бременността  Wink По каса май се полагат 2 броя. Сега ще пускам пак. ПКК и микробиология. Аз подозирам, че ще послагам Полижинакс и затова искам да е сега, че да има време до около 25-27 май да ги сложа таблетките, за да е чисто после всичко.

Цвети, в какъв смисъл да са се влошили заради цитонамазката? Аз съм пропуснала точните параметри на цитонамазката ти. Я ми кажи какви са. По ПАП ли нещо е по-висока групата, или?




# 33
  • Мнения: 819
                                                   Привет коремчета.

Ваче, напълно ти влизам в положението със Саша.Моята щерка е 18 годишна и ми спретна почти същата сцена.Изпращам я на летището в Женева след нова година.Седим на една пейка и си бърборим.В един момент–сълзи.Какво има–питам.И тя–мамо, аз знам, че сега не съм вече толкова важна за теб.Вече съм голяма, ти ще си имаш друго момиченце, ще си го обичаш, така че не мисли много за мен.Аз ще се оправя.Ще напусна училище ако трябва, и ще отида да работя, за да може да те освободя от ангажиментите за мен...Говори най–спокойно и си плаче...Аз се втрещих...Казвам и–Ирена, ти имаш брат и сестра, когато те се родиха аз изоставила ли съм те?Не.Защо си мислиш, че сега ще го направя?Ами защото вече съм на 18 години казва тя...И обяснявам, че майките дори и десет деца да имат, винаги се грижат еднакво за тях.И ги обичат еднакво, независимо от възрастта им...Абе много ме разстрои...После такъв рев му ударих...Една седмица ходих с горчилка в сърцето.Сега ми казва, че нямала търпение да дойде лятото, че да идва тук при бебето.Изживяват си явно някакви техни страхове, и имат нужда да бъдат убедени, че статута им ще си остане такъв, какъвто е бил и преди бебето.

 Чин
, благодаря за труда, който влагаш в темите.Винаги са прекрасни.А на теб изпращам сила, да се справиш чудесно днес.Не се поддавай на монстъра, действай по свое убеждение и това на лекаря.

  На вас ви е топло, а на мен студено.То и си е студ тука де.Вечер и сутрин е около нулата.Вечер пускам радиатора в спалнята преди лягане, че инак ми е студено.

 Ани2
, не се тревожи за теглото на бебето.Според мен е нормално, като се има предвид, че в последния месец наддават по около 200–250 гр. на седмица.До термин ще е перфектно.А те си растат, независимо дали ние се тревожим за нещо или не.Природата си знае работата. Hug

 Вчера мъжО ми натикал страхотен вирус в служебния компютър.Отивам да го преинсталирам след малко.

 Хубав ден ви пожелавам.

# 34
  • Мнения: 36
Добро утро и от мен в новата тема!
Деска благодаря за плодовата закуска,Ана 2 а на теб за кафето.
Ана2 между другото на мен също ми казаха така за размерите на бебо при предишният преглед,докторката каза че няма да е много едро бебе въпреки че предишните 2 пъти просто казаваше обратното.При мен също доплера беше добър и тя каза че при такъв доплер няма нужда за притеснение.
Днес съм пак на преглед и дано да е надал малкият юнак и всичко да е наред,че всеки път като ходя хем се вълувам от срещата хем съм със свито сърце.
Чинче и на теб много стиснати палци днес и да се връщаш при нас.
Сега отивам да се къпя и приготвям за прегледа въпреки че вече ми е много трудно,ама ще видя да се оправя някак си.

# 35
  • Мнения: 43
добро утро ,момичета!
Деска ,мерси за прекрасната закуска и много се радвам за беба ,че папка и расте. Hug
Чин, Peace и от мен стиснати палци!
Аз да ви кажа за вчера,отивам при счетоводителката ни и тя като ме видя "ООО момче ,ще е !" Който ме види ,така реагира,аз на всеки обяснявам ,че на 4Д се видя момя ясно с всичките й атрибути ,купила съм розов комплект -само да не стане да го сменям ,ама всеки така ме посреща и ми е понякога кривичко-в смисъл да е живо и здраво бебето ,пък каквото ще да е ,ама все това ми говорят и ме дразнят вече.
И ввсяка скорошна майка само ме плаши -ооохооо ти сега ти тежи ,ми после ,ако знаеш какво е,майчинство ,затъпяваш ииии така .Не си мисля ,че все ще е забавно ,ама пък и се настройвам ,че искам да се насладя на майчинството си и че ще ми е спокойно и хубаво ....а и не мисля,че на бременни жени е добре всяка майка да казва колко тежко ще й е ....така де.

# 36
  • Мнения: 38
Здравейте, куклички. Само да ви поздравя с новичката тема. Браво на теб, Чин. Хвърлям се отново в кухнята, че е малката лудница-пълнени чучки, агнешко лучена яхния. #Crazy..Ще си ви чета на спокойствие малко по-късничко. Спокоен и усмихнат ден. Wink

# 37
  • софия
  • Мнения: 1 305
Ваче ,последната цито ми е от юли месец, на която бяха изолирани в цервикалния канал койлоцити с умерена дискариоза, не знам какво е точно, но пишеше нова цито след 3 м., но аз забременях и докторката беше против да ми взема  цито, три път и я показвах, но тя казваше че ако има нещо ще реагираме при секциото, не беше притеснена от резултата, но мен си ме е страх да не стане късно Confused Общо взето докато съм бременна няма какво да се направи.

# 38
  • Мнения: 21
Добро утро и от мен мацки,

И закуската и кафето са много по моя вкус, но аз хапнах доста по-обилно днес  hahaha
Стискам палци на всички днес с прегледи, аз самата сега отивам пак, имам среща с Николов, при когото ще раждам, ще уточним датата за секциото...
Целувам ви по тумбачетата и да слушкат им кажете  Naughty Party

# 39
  • Мнения: 28
Ваче аз имам такива болки и на мен ми казаха че на това място се намирали някакви стави,които се разширявали и затова ме боли и е съвсем нормално.
Момичета аз да ви кажа онзи ден ходих на ехограф и ми казаха че бебо е 1800 кг,а пък аз си мислех че е по-голям,докторката ми каза че ще стане 2500-2600,и малко се притеснявам ами ако поиска да излиза по-рано и няма време да си наддава килца Rolling Eyes

# 40
  • софия
  • Мнения: 1 305
Ваче, сложни са тези отношения със Сашата, ще види моя син какво ще ми спретне,  но каквото и да е с любов и много говорене ще се справим Hug
rosi919 , много си е добре бебето за седмиците в който си и си сметни по около 200 гр на седмица до края колко ще стане , нещо сметките на докторката ти не излизат, освен ако нямаш проблем някакъв за който трябва да ти е казала.

# 41
  • Мнения: 19
Здравейте момичета,

много дълго време не съм писала и да си призная нямах време да чета.Вече не съм на работа, но продължавам да работя, чак ме е яд на мен самата.
Съвсем малко остана и толкова ми е приятно всичко, което се случва и ни очаква.

Не пренебрегвайте последната микробиология, аз до сега бях без проблем, но последната проба показа поява на стрептококи и сега накрая пия антибиотик и се моля да изтребе гадините.

 Hug много на всички и вече нямам търпение да започва бебевалежа Heart Eyes

# 42
  • Мнения: 984
Ох, момичета, моля ви не се вживявайте толкова в грамажите.
Има големи отклонения! При мен с малчо беше повече от половин кг - гледаха ме същия ден в патологията. И добре, че се получи така де, иначе щяха да ме засилят за секцио, а мен ме е страх  Rolling Eyes
Конкретните цифри - казаха около 3 200 беше 3 800
Ето защо понякога е по-добре да знаем по-малко, за да не се чудим за какво да се притесняваме  Hug
Дори наистина да е по-дребничко бебчето няма какво да се направи. Нито преяждане ще помогне, нито да стискаме колената ако тръгне да излиза.  Peace
Спокойно само, радвайте се на движенията на бебчо сега. Няма друго такова усещане  Heart Eyes
Аз след обяд съм на преглед за 45 дневния болничен. После пак ще пиша.
Стиснати палци на всички, които имат нужда  Hug

# 43
  • София
  • Мнения: 169
За болките.. на някой случва ли му се да има болки само при движение? Rolling Eyes Ниско долу около пубисната кост. Ама вече почвам да си мисля, че не е самата кост. Нищо друго ми няма, но ме боли там самата тъкан.  newsm78

Аз вчера каква глупост направих, тичах...направо ми иде да се  #2gunfire 2 часа след това, така ме заболя отдолу, точно там където Ваче ти пишеш (то и преди си ме болеше, ама беше търпимо), докато сега не мога да мръдна, едвам дойдох на работа. Не мога да стана от леглото, не мога да се завъртя, стълби едвам качвам (а живея в къща и се налага), в момента си стоя на стола на работа и ме е страх да стана да отида до WC, защото ме боли и като ходя, както ти пишеш Cry Даже си поревах сутринта, като осъзнах, че едвам ставам...наистина болката е само при движение обаче, дали ще ходя или ще се въртя в леглото - много боли, като си седя на стол, или си лежа съм ок Thinking Както Шунка беше писала онзи ден, все едно някой ме е ритал отдолу Cry Cry Cry

И да ви се оплача, защо се наложи да тичам, дигнаха ми колата от уличката до Мол София..там където си паркирам почти всяка седмица през последните 3 години #Cussing out И то точно под носа ми, видях ги как ми я вдигат и тръгнах да тичам след тях без изобщо да се замисля #Crazy Разбира се, никъде наоколо нямаше табелка с телефон, на който да се обадя да питам къде ще ми я закарат...добре че, едната приятелка с която се видях там, не си беше тръгнала, та с нейната кола се помотахме, намерихме телефон и ме закара да си взема колата...полицая искаше и акт да ми издава и да ходя да си диря талона след 1 месец, добре че видя все пак, че съм бременна, съжали ме и ми написа само фиш за 20лв + 30лв за вдигането...

Охх оплаках се,бая дълго оплакване стана, съжалявам Confused
Чин-че ще те чакаме, никакви болници Naughty мерси за темичката, прекрасна както винаги  bouquet
Кити, ако още не си намерила къде да дадеш дрешките кажи, ще попитам една позната, която се занимава с такива неща Hug, аз преди година й дадох около 5-6 чувала, без бележки от химическо и т.н. Само ги изпрах в пералнята преди това  и така Simple Smile
Ичка, и аз много мразя като започнат да ме заплашват, ще видиш ти после, лесно ти е сега, все едно някой е казал, че е лесно, а и какво мрънкат, то не е задължително да имаш бебе, като смяташ че ще е гадно, нямаш и така, много мразя такива приказки Naughty

Ваче, много кофти ситуация, но ще се справиш, Сашата като види бебето и ще забрави да ревнува. А пък ти ще й обръщаш внимание. Все пак и ти имаш двама братя, знаеш как е било Hug Провери все пак да не й говори някой наистина някакви глупости  Thinking

И последно, че направо по-дълъг пост не знам дали съм писала, ама да напиша и нещо хубаво (за мен) все пак - днес ми е ПОСЛЕДНИЯ ДЕН НА РАБОТА, НАЙ-СЕТНЕ  newsm44

# 44
  • Мнения: 1
добро утро мамчета:)
Деската и Ана2 благодаря за закуската и кафенцето Hug
аз изпих кафето и сега се ровя из сайта на НЗОК-няма такъв ужас еййййй newsm78
ичката 83-и на мен всеки като ме види казва,че корема ми е като че съм бременна с момче,но на всички сканове се видя мома-даже и клипче имам Crazyне се притеснявай-аз имам цяллллл куфар с роклички и розови дрешки Party
успех на всички с прегледите и чинче чакаме те с новини тук(никакви болници) Stop

Общи условия

Активация на акаунт