Прием Детски Градини Варна - 2011 тема №2

  • 39 241
  • 777
  •   1
Отговори
# 45
  • гр. Варна
  • Мнения: 124
newsm44 newsm44 newsm44
Наредба 26 е обнародвана днес...децата ще се изписват от детските ясли след 01.09 в годината в която навършват 3 години или по-рано по желание на родителите...
Най - накрая нещо разумно в нашата държава

Мерси за информацията.На нас директорката ни беше казала,че ще ни държи в яслата до 31 .05.
Поне да имаме вариант ако не приемат сина ми на градина,

# 46
  • Варна
  • Мнения: 3 245
newsm44 newsm44 newsm44
Наредба 26 е обнародвана днес...децата ще се изписват от детските ясли след 01.09 в годината в която навършват 3 години или по-рано по желание на родителите...
Най - накрая нещо разумно в нашата държава

Браво, доживяхме.  smile3501

Някой знае ли дали детето тръгва на градина веднага след като е записано? Става въпрос за "Звездичка". Трябва ли да се правят изследвания, след като до края на май детето е било на ясла и тръгне, живот и здраве, началото на юни?

# 47
  • Варна
  • Мнения: 245
Запис.....

# 48
  • Мнения: 60
Изпринтирах си аз веднага 68 стр. на брой 36 на ДВ, че от нашата ясла вече започнали "да го учат да си обува чорапите", защото месец преди изписването ги учели да се обличат. Та да им кажа, че може да позабавят тоя процес. Пък и лято идва - ще ходи без чорапи  Sunglasses

Ясмина, ако не се лъжа, щом детето няма прекъсване от яслата до градината не се пускат нови изследвания. Ама така беше преди време.

# 49
  • Мнения: 533
Да, така беше преди време, но ако яслата е към ОДЗ-то в което се прехвърля детето. В останалите случаи се правят нови изследвания Peace
Това вместо запис в новата темичка на чакащите 31 май  Laughing

# 50
  • Мнения: 39
 smile3508 smile3501 smile3501 тази новина е чудесна, само не ми е ясно трябва ли да заявиш желание детето да остане в яслата до септември, защото има и второ класиране за градините или се заявява месец за месец, нас трябваше да ни изпишат на 31.05. от яслата

# 51
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Ако детето ще тръгва на градина , а не се е научило да пишка на гърне, ще ни отпишат ли?Какво следва?

# 52
  • Варна
  • Мнения: 3 245
Ако детето ще тръгва на градина , а не се е научило да пишка на гърне, ще ни отпишат ли?Какво следва?
Сериозно ли питаш? Разбира се, че няма да го отпишат.

# 53
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Ако детето ще тръгва на градина , а не се е научило да пишка на гърне, ще ни отпишат ли?Какво следва?
Сериозно ли питаш? Разбира се, че няма да го отпишат.

Ами да, съвсем сериозно питам, защото навсякъде се казва, че искат детето да е научено, но никъде не се казва ако не е научено какво следва.

# 54
  • Варна
  • Мнения: 3 245
Ако детето ще тръгва на градина , а не се е научило да пишка на гърне, ще ни отпишат ли?Какво следва?
Сериозно ли питаш? Разбира се, че няма да го отпишат.

Ами да, съвсем сериозно питам, защото навсякъде се казва, че искат детето да е научено, но никъде не се казва ако не е научено какво следва.
"...се казва..", т.е. никъде не е записано като правило  Grinning
Една позната учителка ми сподели, че в нейната първа група има три деца с памперс. Добре е детето да е самостоятелно, за да са облекчени госпожите, но имайте предвид, че в детските градини няма гърнета, а тоалетни седалки и така или иначе госпожите ще трябва да помагат в началото. Въпрос на време е децата да свикнат. Peace

# 55
  • Варна
  • Мнения: 467
Направете всичко възможно лятото да се справите,  защото в градината меко казано няма да са очаровани от този факт. На две градински групи е една лелка, представете си детето ви кога ще бъде преоблечено и ще отнася подигравки от другите деца. Никой няма право да го отпише, но заради неговия комфорт се постарайте. Успех!

# 56
  • Мнения: X
И моят синковец е в процес на приучаване към гърне, направо съм в шок и ужас, защото той не дава никакви индикации, че ще се научи  Rolling Eyes. С дрехите....някои може да облича и съблича, други-не. Затов асъщо ми е чудно какво ще стане. Гол ли ще се мандахерца из групата? И за храненето не може сам ако е нещо течно-демек с лъжица. Направо сме си жив зян. Разбирам персонала, че не им се занимава с "такива" деца, но те пък са малцинство, поне малко от малко да им помагат за някои неща. А и децата няма до последната група да са така, ще се научат за месец или два и толкова. Май си търся успокоение, А?
 Ох, чакам го това класиране, както не съм чакала резултатите от кандидатстудентските си изпити  Rolling Eyes

# 57
  • Мнения: 747
И на мен ми е голяма мъка гърнето. Дребосъчка изостава с развитието си и не иска нищо да прави на него, камо ли в тоалетна. Дали ще ни пуснат с памперс гащички, докато има някакво развитие?
Поне може сама да се храни.  Rolling Eyes

# 58
  • Мнения: 252
На нас още декември месец ни казаха да занесем резервни пликчета, долнища, пантофи, чорапи. Щели да ги учат без памперс. Ами познайте дали това се случи. Децата първоначално бяха три. После станаха 25. Дори да си поискат гърне, не ги чуват в суматохата. Камо ли да ги учат целенасочено да ползват гърне. Защото видяла от друго дете, нашата девойка сега поне върши голямата работа в гърнето. Но опикава всичко при опит да я оставим без памперс. Така че Пуканка, не сте сами  Mr. Green

# 59
  • Варна
  • Мнения: 389
Имаме ново инфо на страницата - така чаканите допълнения.

Най-радостното е това изречение:
Заявления с наличие на задължение по неплатени данъци, без поне един родител с адрес по лична карта във Варна или с непълен комплект документи се подреждат под всички останали.

Общи условия

Активация на акаунт