"Системата минус 60" - тема №24

  • 32 653
  • 741
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 2 208
Здравейте момичета, аз днес след снощното прегрешение с бира и цаца днес съм минус и почти махнах третия кг., за  който се оплаках че съм качила и не съм си на линията. Сега за днес много съм се ядосала, варих си тортелини и какво четох уж не бяха с месо , а се оказаха с месо, та обяда не ми е системен #Cussing out. Ядох от тях нямах друго приготвено, но здраве да е, само се надявам утре да не стане фал с кантара Mr. Green. За днес:
З-кашкавалка, 3 бисквити мираж, кафе
О-тортелини с доматен сос и малко кашкавал, една краставичка ( малка )
В- май ще е кисело мляко с плод ами не ми се яде беше 14, 30 като се наядох Joy
лек ден на всички Hug

Последна редакция: пн, 06 юни 2011, 19:29 от sisitons

# 691
  • Варна
  • Мнения: 1 879
не е добре - че цял ден само готвени храни. По-добре нещо сурово - салати, плодове, всичко има сега, вкарай примерно малко салатка към тия сърмички.  Simple Smile

Благодаря за забележката Simple Smile
С удоволствие ще добавя и домат Simple Smile Или направо ще вечерям една хубава салата.
(този "дълъг"пост го пиша от поне 1 час и все не успявам да го допиша...хи-хи-хи)

# 692
  • Мнения: 8
Здравейте момичета кокичета  Mr. Green!

Да се отчета за днес:

З: Овесена каша
---тренировка---
О: Таратор (краставица, зелен чесън, копър, овче кисело мляко, 2 яйца), 2 тиквички
В: Овче кисело мляко, 2 ябълки, 6 сушени сини сливи, канела

Добре дошли на новите момичета. Успех на всички в постигането на резултатите, които желаят  Grinning!

Последна редакция: пн, 06 юни 2011, 17:52 от Elileni

# 693
  • Мнения: 75
нали ще се старая да съм по-стриктна в сисемата, та да почна с всекидневното отчитане Simple Smile
З- две филийки с масло и кашкавал, малко череши, 2 вафлички.
о -  шопска салата/ доволно количество/ Simple Smile
в - най-вероятно 2 ябълки и кисело мляко или по-скоро кефир
Май за момента малко прекалявам със закуската, но често се събуждам гладна Embarassed

Аз също смятам ,че малко захар в кафето следобед не е проблем , ако като цяло се спазват принципите . Прекаления светец и Богу не е драг, ако не се лъжа имаше такава мисъл. Определено също съм против подсладителите. За съжеление има много продукти, в които ги има като дъвки или някои лекарства, няма как да се избегнат , но пък там са в малки количества. Не е нужно допълнително да се товари организма с отрови. Аз лично добре се бях "наяла" с тях по врме на 3 месечното ми Дюкянство. Сега ги избягвам.

# 694
  • Мнения: 173
Момичета, помагайте - май не може за вечеря зелена салата и яйца  Rolling Eyes

# 695
  • Мнения: 3 453
Момичета, помагайте - май не може за вечеря зелена салата и яйца  Rolling Eyes

  Яйцата самостоятелно или с месо се комбинират  на вечеря Peace

# 696
  • Мнения: 173
Мерси Кашарел, прочетох и аз  Peace
Сложих си малко сиренце  Laughing

# 697
  • Мнения: X
Момичета, помагайте - май не може за вечеря зелена салата и яйца  Rolling Eyes

  Яйцата самостоятелно или с месо се комбинират  на вечеря Peace


По принцип е така, но в книгата с рецепи на Мириманова е позволено 1 яйце да се ползва навсякъде като "свързващо" като се готви, така че спокойно можеш да си сложиш няколко парченца варено яйце в зелената салата. Аз все още не откривам логика да не могат да се ядат салати в комбинация с месо или  яйца, като всички диетолози го препоръчват като добра комбинация, но тук така са го измислили. Странно ми е да ядеш сухари със сирене вечер, а да не може зелена салата с яйца, или зелена салата с месо на скара, или маруля с риба тон или скариди. За мен сухарите със сиренето ще се налепят 100 пъти по-ефикасно като тлъстини от зелената салата с риба или яйце, просто ми е необяснимо и странно...

# 698
  • Мнения: 173
Наистина е странно - на мене ми е по-странна повече комбинацията между плодове и зеленчуци вечер, особено плодовете  Thinking
По-правилно е салата с месо и яйца, ама...... newsm78

# 699
  • Мнения: 131
Здравейте!
Днес пак ме боли главата цял ден.Понякого ми идва да я махна...и без това не ми върши особено добра работа... Tired Май ще изпия още една доза чай за днес ....
Меню за днес:
З- 1 голяма Морена
О- бяло пилешко месо със зеленчуци
В- 1 кисело мляко
Днеска съм със скромно меню- от такова главоболие не ми беше до ядене.
Браво на Жасмин за минуса!  smile3501
Това е от мен!Приятна и системна вечер на всички !  Hug

# 700
  • Мнения: 0
Здравейте пак от мен,

Така за вчерашното меню си знам, че не е много системно ( то май и днешното), но още се уча и нямах и нищо за ядене в офиса...
Така, че закуска : Мюсли и мляко
Обяд : Малко картофена салата и снежанка
Вечеря - късна, малко сирене, домат и 2 сухара...
Така сега съм се заела с готвене и утре ще си занеса в офиса - храна за обяд и за вечеря.
Днес бях много изнервена нещо и много гладна, по едно време така се загледах в Мюслито с мед, че едвам се удържах..  Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Ама се удържах де, за съжаление от младост 4 до центъра имам един час път така хапнах в 19.10...
Тази вечер съм направила варен кафяв ориз със зеленчуци, сега варя картофи и ще ги запеча на фурна със сирене и яйце и това ще е за утре хапването .

# 701
  • Мнения: 4
Здравейте,момичета включвам се отново при вас.От утре сутрин стартирам пак със Системата,че последно време малко е по изоставих.Но тези прословути 5кг.,така са се заинатили,че нямат сваляне.Поздравления на всички момичета за хубавите резултати  bouquet

# 702
  • София
  • Мнения: 4 903
Кратък отчет, че днес пак пропуснах едно хранене  Confused :

З: Форнети и кафе (10:00ч.)
В: Таратор (17:30ч.)

# 703
  • Варна
  • Мнения: 1 879
Момичета, откак се е започнало да се говори за захар+кафе все ще казвам нещо и все забравям.
Аз до преди 7-8 години си пиех кафето с 1-2 пакетчета захар. Тогава реших да започна безвъглехидратна диета (не помня вече дали беше Аткинс или Дюкан - и двете съм ги правила) и бях много стриктна... т.е. реших да се откажа от захарта в кафето, докато трае диетата. Беше отвратително. Толкова гадно, че не успявах да си прикрия чак физиономията на отвращение. Като изтече срока на диетата си казах "Ей сега ще изпия едно хубаво кафе със захар"... и какво мислите - Отврат!!! Чак се изплаших, че никога няма да изпитам повече удоволствието от кафето... все още не ми харесваше без захар, но сладко беше още по-зле... В крайна сметка свикнах да пия кафето без захар и сега обожавам едно хубаво, горчиво кафе...

# 704
  • Мнения: 75
Simple Smile Аз също обожавам чистото, силно кафе.Винаги съм го пила така. Захар слагам само, ако пия кафе с мляко, даже и там не винаги. Всякакви комбинации с подсладител или мед са ми гадни. Нещо обаче покрай неприятносттите, които имах и прекарания хепатит от доста време не съм пила, не броя млякото с нес преди 2 дни. На моменти много ми липсва, най-вече заради вкуса и мириса, но честно казано не мисля, че ще стана пак запалена кафеманка, след 6 месечно прекъсване.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт