"Системата минус 60" - тема №24

  • 32 654
  • 741
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 240
Аз също спрях да пия кафето със захар заради диета - сега обожавам чистото кафе със захар не мога да го пия.

# 706
  • Мнения: 3
Здравейте.  Peace  Въпрос относно масажите с мумийо и скраб.

От колко време го правите и има ли ефект наистина. Само за стрии ли се прилага или има ефект върху целулита? Живо се интересувам от това и моля за изчерпателен отговор.
Лека вечер.  Hug

# 707
  • Благоевград
  • Мнения: 142
Добър вечер момичета?
Имам един въпрос:
за обяд може ли супа (супа топчета - с ориз и застройка яйце и кисело мляко),
плюс лозови сърмички с ориз и кайма и салата домат?
Благодаря ви за отговора!
Трудно смогвам напоследък с форума, даже в момента ми се готвят сърмичките
а как ми се спи вече.... Хайде до утре и се надявам да се включат опитните системки!
  bouquet

# 708
  • Варна
  • Мнения: 1 879
Добро утро, момичета!!!

Менюто ми за днес:
З: мюсли с прясно мляко и ягоди (Жаси, взех си бележка и включих плод)
О: пак постни сърмички (последните са, че ми писна да ги ям...)
В: е тук идва сложния момент - мама идва за няколко дни и ще ми готви  newsm53 така че ще видим как ще ме изненада!!! Обичам мама да ми готви!

Хубаво настроение през целия ден ви желая!!!

# 709
  • UK
  • Мнения: 727
 Добро утро!
 Днес съм 65кг  Mr. Green, поне съм на минус от вчера.
 Може да не отслабвам, но поне се чувствам страхотно, заредена с енергия и спокойна, че всичко ми е позволено, ако само почакам до закуската  Joy
 Днес съм в неочакван почивен ден, но пък ми плащат за него, така че настроението е на 6  Grinning
  З - купа с боровинки и 1 пъпеш, много плод е това, но толкова много накупих в събота, че трябва да се изяжда  Embarassed
  О- свински пържоли със салата
  В - козе кис. мляко

# 710
  • Мнения: 493
Добро утро! Благодаря за топлото посрещане  Hug

За днес:
з: 4 филии със сирене и чай от лайка + 2 блокчета черен шоколад
о: Печени пресни картофи в йенско стакло
в: таратор и десерт плод

Смятам вечерята да ми е в 16-16:30, защото тогава излизаме с децата и се прибираме чак в 19:30.

# 711
  • Мнения: 0
Здравейте, СИСТЕМКИ!
Аз днес навършвам 1 месец от старта на системата минус 60!
За съжаление обаче нямам никакви резултати! На втората седмица свалих два, после кога и как съм ги качила-незнам....но сега съм килограмите, с които стартирах!
Стрикна съм....даже прекалено много!Ям в определените часове! Не съм прегрешила със нищо абсолютно!
Жалко е, че късно се сетих да се измеря със метъра, защото някак си се усещам, че имам подобрение в тялото...но кантара е заковал тези килограми и това си е !
Гледайки снимките ви, се окуражавам и няма да се предам толкова лесно!
Желая хубав, слънчев и минусов ден на всички!

# 712
  • Мнения: X
Добро утро!  Simple Smile

Монограм, запиши си всичко, което изяждаш за 3-4 дни, часовете, в които ядеш, количествата също и ги пусни тук, да видим дали не бъркаш в нещо. Струва ми се странно да не се свали нищо за цял месец при стриктно системстване. Може би ядеш мнгого тестено и сладко за закуска, може би прекалено мазно, кой знае...

Ако все пак изпълняваш на 100% системата и не ти действа, опитай да ядеш по-често, виж режимите на Касабие и доц. Байкова - те съветват освен 3-те основни хранения, да има 2 междинни леки закуски с плод или мляко в 10 и 16 ч., защото така се задвижвал метаболизмът. Биологичният ритъм на тялото бил такъв, че да се отделят храносмилателни сокове в 8, 10, 12, 16 и 19 ч. и ако няма какво да смели стомахът, се подавал сигнал за глад и тялото започвало да трупа в депата всяка поета калория.
То и Мириманова разрешава при глад да се похапват междинни закуски от разрешените плодове и зеленчуци, така че може би това ще ти помогне.

Ето, тук намерих интервю с Байкова: http://dieti.rozali.com/dieti-lubopitno/p7499.html
"Честота на хранене препоръчвате ли?
Д.Б.: Като специалист, който превръща теорията в практика, ежедневно казвам какви са физиологичните особености на човешкия организъм, а именно: той петкратно излива храносмилателни сокове като фонтан в лумена (пространството) на стомашно-чревния тракт:  в 8, 10, 12, 16 и в 19 часа. Затова е като един биологичен часовник. Ако не му подаваме храна в тези часове, в соковете има ензими, които биха “атакували” лигавицата на празния стомашно-чревен тракт, и биха предизвикали поява на гастрит, колит. Ако още сме устойчиви и нямаме такива заболявания, първата приета хапка след дълго неприемане на храна, каквато е основната ни грешка, се насочва към депата. Организмът се чуди кога неговият “глупав стопанин/или стопанка” пак ще го подложи на глад и си казва – “дай да си усвоя всичко, което ми се подава и да го трансформирам в депа”. Складираните енергийни  хранителни вещества и  трансформирани в мазнини, много тромаво се разграждат до енергия."

# 713
  • Мнения: 42
Добро утро аз днес съм на малък + а уж съм системна дори вчера почти нищо не съм яля /смисъл повече плодове и снощи домат със сиренце/  но това не е фатално защото на мен времето много ми влияе във кантара тъй, че това не ме плаши. Иначе за днес
з- мюсли със кисело мляко и черешки
о- тиквички със ориз /манджа/
в- Постен ориз със доматки и салата
Ако има нещо не системно моля поправете ме. Лек ден на всички

# 714
  • Мнения: X
з- мюсли със кисело мляко и черешки
о- тиквички със ориз /манджа/
в- Постен ориз със доматки и салата
Ако има нещо не системно моля поправете ме. Лек ден на всички


Хубаво ти е менюто, няма несистемни неща.
Аз днес съм пак на минус, но малък - само 200 грама, а за тази почи година системстване се убедих, че минусът трябва да се мери седмично. 200 грама в плюс или минус нищо не показват, може да е задържана вода, или обезводняване, или промяна в чревното съдържимо. Показателно е седмичното измерване, не ежедневното.
А, и да си отчета едно нарушение за вчера - в 16 ч. ядох малко череши, иначе другите неща и като часове, и като комбинации ги спазих. Не мисля точно лятото да се лишавам от плодове, те са нещото, което винаги ще ми е в нарушение на Системата през топлите месеци. Ягоди и череши, пъпеш, кайсии и праскови само сутрин - е няма как да стане просто.  Naughty Ще ме извинява Мириманова, но лятото не мисля да ям портокали и ябълки за обяд и вечеря. А и без изследвания, да се изключват след 12 ч. черешите, като  вредни за отслабването, ми се струва смехотворно - всички диетолози ги препоръчват, дори има черешова диета. Така че, мисля да системствам с някои мои си корекции, които пасват на нуждите на моето тяло (нали трябва да се вслушваме в него, така пише Мириманова  Mr. Green ). Ето миналия юли на морето (целия месец бяхме там) - ядох плодове в нарушение на системата, вечерях по-късно, но с риба и салата, пих бира и бяло вино вечер и пак свалих 4 килограма за месеца. Но не ядях нищо тестено и сладко, дори и ръжени сухари на закуска, само плодове, салати, яйца, млечни, месо и риба. Но пък нарушавах часове и комбинации, както и разрешените продукти (алкохолът предимно, и плодовете следобяд). И пак имах резултат. А съм имала месеци стриктно системстване и с нулев резултат. Така че, за мен пътища има и то различни, важна е настройката и желаниието. Затова тук много рядко осъждам някого - яло му се е точно това, хапнал го е. Много важно, че е нарушил, като е отслабнал за месеца цели 5-6 кила. А и друго - човек трябва да е максимално близо до реалния живот - нали не мислите, че цял живот можете да вечеряте кисело мляко с ябълка?  Wink В момента, в който отслабнете и започнете да ядете "нормално", какво ще стане?  Mr. Green  
Така че, за мен най-верният път е умерено хранене, по-ранна вечеря (е това е най-ценното на системата!), спорт и позитивно отношение - другото всичкото е ден до пладне. Е вижте дюканките - свалят по 20-30 кила и пак си ги връщат после. Е от какъв зор са се мъчили тогава?



Последна редакция: вт, 07 юни 2011, 10:56 от Анонимен

# 715
  • Мнения: 2 208
Здравейте момичета! Днес съм си в къщи преди обяд и затова ви пиша  Hug.
Монограм, и аз свалих първите 10 дни 3 кг и после върнах един почти веднага, така че случва се. Но при мене започна малко по-малко да пада този един кг. Нещото за което се сещам е пиеш ли вода, и също идваш ли от друга диета ( тогава може в началото да не сваляш, докато се пренастрои организма или е бил на твърде строг режим и в момента трупа заради йо йо ефект). Не мисля , че трябва да се притесняваш явно системата действа, но трябва време , а  можеш да опиташ упражненията описани в книжката, може да се раздвижят нещата, пожелавам успех Hug. За днес :
З- ягоди и един кроасан с ванилов крем ( абе толкова ги обичах, нещо изобщо не ми хареса днес newsm78, изяждам ги и повече няма да си купувам )
О-пълнени чушки с извара и малко сухари
В- сигурно салата или плод с мляко
Успешен ден на всички  bouquet
П.П. Палавник, аз мисля, че е системно, но нека и Жаси да каже Peace

Последна редакция: вт, 07 юни 2011, 10:25 от sisitons

# 716
  • Мнения: 173
Жасмин, много си права  Hug

# 717
  • Мнения: X
Имам един въпрос:
за обяд може ли супа (супа топчета - с ориз и застройка яйце и кисело мляко),
плюс лозови сърмички с ориз и кайма и салата домат?


Да, може.  Peace

# 718
  • Мнения: 4
Бебешондел , мисля че вечерята не ти  е много системна Simple Smile

# 719
  • Мнения: 7 187
Аз съм много стриктна в системата, но последния месец /от общо 3 месеца системване/ нищо не съм свалила на кг. - 65 бях на 7 май, 65 съм и днес. В обиколките обаче имам свалени почти 2 см. А сега съм и след цикъл  и би трябвало да имам минус и на кг. ,но не. Първият месец свалих 3-3.5 кг., вторият 2-2.5, третият 0 кг. А едва сега всички започнаха да ми казват, че съм видимо по-слаба Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт