Най-нетърпеливо чакаме ритниче от НОЕМВРИйското мъниче

  • 26 249
  • 728
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 50
сладурки,на мен плановете за близкото бъдеще тотално ми се объркаха.след ремонта на стаята и чисто новите мебели сега ще се местим да живеем в бургас,защото се изпокарах с баща ми много сериозно.та мисълта ми е че трчбва да си намерч лекар там.племенницата на мъжа ми ми препоръча доктордрагнева от клиника дева мария във ветрен.ще ви помоля за мнения по темата,защото ми е много напрегнато.
 Weary


уу деси лоша работа ... значи викаш оставяте новата къща и отивате в бургас??

Сигурна съм че ще намериш добър лекар там ... всичко най добро

# 676
  • Мнения: 50
...

Т–е–а: Cambria  е в Канада ама май западната част защото каза че зимите са меки... може би Ванкувар? Simple Smile...
Защото казва тук при нас, ама някак си звучи не за БГ за това попитах.  purplethorn, а ти къде си във Флорида.  Съпругата на брат ми е от Флорида на 80 мили от Маями, та понеже съм живяла в САЩ ми стана интересно.  Ако не ти се казва ще разбера.

Някой да ме просвети ако може какво е фетална морфолия.  Това скана ли е където гледат бебето колко е голямо и дали си има ръчички, крачета и дупе  Wink newsm78 Cry

Аз съм във Fort Lauderdale тя сигурно е от West Palm ili Jupiter  щом на 80 мили...

Иначе тука не се казва нащо фетална морфология ... казват му просто скан , но почти същото правят лато в БГ феталната моргология... само може би не гледат бебето на 3Д или 4Д ... измерват глави, раце, мозък , гледат камерите на сърцето ей така

# 677
  • Мнения: 14
Ох и аз хич не мисля още за покупки , не от суеверие а защото другата седмица съм на амниоцентеза и ми е "малко" притеснено . Моля се всичко да е наред ! Само да излезнат резултатите и дай боже да се добри , смело се впускам в избора на име , количка ,креватче .... абе всичко .

Chain опитай се да мислиш за хубави неща и си почивай . Те май тепърва роднините ще се вживяват все повече и повече .

T_e_A  Феталната Морфология = Скрининг за хромозомни аномалии. В зависимост от седмицата  внимателно оглеждат всички органи  на плода . До колкото знам е желателно да се прави 3-пъти през бремеността - Феталната морфология между 11-14 г.с , между 18-23 г.с. ,между 28-32 г.с.

adorable За подуването съм чевала че трябва повече да лежиш , но все пак ако има някой който го е изпитал да ти каже  newsm78
Май много писах ,а ?!

# 678
  • Мнения: 2 719


T_e_A  Феталната Морфология = Скрининг за хромозомни аномалии. В зависимост от седмицата  внимателно оглеждат всички органи  на плода . До колкото знам е желателно да се прави 3-пъти през бремеността - Феталната морфология между 11-14 г.с , между 18-23 г.с. ,между 28-32 г.с.



Не е така. Феталната морфология няма нищо общо със скрининга на хромозомните заболявания. Хубаво е да се направи около 20 г.с. и евентуално  по-късно, около 30 г.с.
Д-тата на апарата също нямат никакво съществено значение, освен за кеф на родителите.

Биохимичния скрининг е друго изследване, за което са нужни и ехографски параметри, но не е задължително да са снети на фетална морфология. Може и на обикновен ехографски преглед.

# 679
  • Мнения: 72
сладурки,на мен плановете за близкото бъдеще тотално ми се объркаха.след ремонта на стаята и чисто новите мебели сега ще се местим да живеем в бургас,защото се изпокарах с баща ми много сериозно.та мисълта ми е че трчбва да си намерч лекар там.племенницата на мъжа ми ми препоръча доктордрагнева от клиника дева мария във ветрен.ще ви помоля за мнения по темата,защото ми е много напрегнато.
 Weary


уу деси лоша работа ... значи викаш оставяте новата къща и отивате в бургас??

Сигурна съм че ще намериш добър лекар там ... всичко най добро
абе,мила,какво да ти кажа,то е като в сапунен сериал нашата работа-не знам да се смея ли или да плача.все пак ще се погрижа бебо да е добре въпреки всичко.само дето много,много не ми се напуска софия...

# 680
  • Мнения: 14


T_e_A  Феталната Морфология = Скрининг за хромозомни аномалии. В зависимост от седмицата  внимателно оглеждат всички органи  на плода . До колкото знам е желателно да се прави 3-пъти през бремеността - Феталната морфология между 11-14 г.с , между 18-23 г.с. ,между 28-32 г.с.



Не е така. Феталната морфология няма нищо общо със скрининга на хромозомните заболявания. Хубаво е да се направи около 20 г.с. и евентуално  по-късно, около 30 г.с.
Д-тата на апарата също нямат никакво съществено значение, освен за кеф на родителите.

Биохимичния скрининг е друго изследване, за което са нужни и ехографски параметри, но не е задължително да са снети на фетална морфология. Може и на обикновен ехографски преглед.



Може би скрининга няма нищо общо , на моят документ така пише най отгоре . Може да е просто готова бланка която използват . Мисля че тук има повече информация и по-точна . http://www.mc-markovs.com/index.php?option=com_content&task= … 45&Itemid=100

# 681
  • Пловдив
  • Мнения: 392
desislava_iv , много неприятно, но от личен опит / след 7 години ърпяне на всякакви щуротии от роднини / се га живееем самостоятелно, доста ни дойде нагорно, но се справихме и гледам да не допускам вредители до нас тримата; късмет - няма по - хубаво нещо от спокойствието Hug
момичета, това, че бебето не се усеща всеки ден малко ме успокои, то и майка ми днес това ми викаше по телефона, да не се стресирам;

За ПОЛИЖИНАКСА предната бременност го ползвах в осмия месец за почистване; мисля, че няма проблем - масово го изписваха в болницата като лежах за задържане

Количка - имам Маг ингланд от Росен- комбинирана е, 9 кг. отлична е

# 682
  • На село
  • Мнения: 873
Утре може и да има нова темичка, като гледам с какъв темп се изписват последните странички  Simple Smile.
Аз още не усещам бебчо - днес съм точно на 18 седмици. Миналата седмица споделих това притеснение с доки и той каза, че е нормално да се усети в 19-20 г.с. , така че съм спокойна. Бебчо си отговаря точно на седмиците и изглежда ще е момче. Бях съвсем сигурна, че ще е момиче и си мислех вече как ще връзвам панделки отново, че ми е залипсвало, ама нищо, може да опитаме с таткото още веднъж Wink.
Ще трябва да купуваме почти всичко за бебо, нищо, че ще ни е №4 - дрешките (а те наистина бяха много) и кошницата за кола (0-6м.) дадох на най-близката си приятелка - върна ми само малка част от дрешките и то в много лошо състояние. Първото и второто дете отгледахме с взети назаем колички, купихме нова количка чак за третото (всъщност за третото и второто, защото беше двойна за породени) - та, от опита ми с всякакви колички, сега определено ще търся висок клас - ориентирала съм се към Quinny, Chicco, Maxi-cosi или Jane. С Куинито, което си купих за двете бебета, ги возих без забележки около 3 и 1/2 г. - уникална количка се оказа. 
Мисля да си купя слинг, даже два - един за вкъщи и един за вън, за да си разнасям бебо навсякъде, определено не съм привърженичка на мнението, че ако бебето се носи на ръце, щяло да свикне и после да ме разиграва.
Живот и здраве, при нас ще спи - не че има къде другаде, ние с таткото спим в хола, на хлапетиите сме предоставили двете спални - досега никога не ние било тясно. Къщата, където мислим да се местим (ако не целогодишно, поне 6 -7 месеца в годината), пак е само с две спални, освен лятно време да си опъваме с мъжо палатка на двора  Joy.
Споделете, моля, какво ви включва прегледът при частните доктори - аз ходя на консултация и по здравна каса, и на частно. По ЗК доста по-обстойно ме прглеждат - кръвно, килограми, УЗ, сърдечни тонове, измерване на обиколката и височината на корема. Частният ми док ме гледа само на ехограф и с него следи тоновете на бебето...
Няма да мога да се присъединя към групата ви във Фейсбук - нямам профил и не ми се иска особено да имам.

# 683
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 175
А ФМ-то във Фемина на какъв видеозон го правят -2,3 или 4Д. Трябваше ли да уточня като си записвах час? И ако е на 4Д по-скъпо ли ще бъде от 100лв?

# 684
  • Мнения: 320
Олеле аз докато се разпиша вие изписахте една тема аз да ви се пооплача малко от няколко дни съм с контракции кръвното ми ту е ниско ту високо а пулса ми стига до 150 постоянно лежа и вече ми писна искам да е ноември а още не съм усетила бебетата и малко се притеснявам утре съм при лекаря и ще видя какво ще каже за всичките болежки надявам се вие поне да сте добре  Hugза всички пратих покана за приятелство на Камелка  във Фейса  утре ще пиша пак връщам се да ви чета

# 685
  • Мнения: 10
Аз се връщам от преглед-ами моето дете не иска да си отвори крачетата за да видим какво има между тях  Grinning Иначе съм доволна,че си е добре,шавурка си,усещам го,а и д-ра каза,че вече било нормално да го усещам ясно.
desislava iv и аз малко като теб все още се настройвам за преместване и ми е криво,че отивам в друг град,но се надявам,че ще сме щастливи там тримата,същото желая и на вас-все пак спокойствието наистина е най-важно  Hug

# 686
  • Мнения: 4
Здравейте мами,

наистина мнооого сте изписали и е време да обмислим заглавие за нова тема май.
За количките аз почвам полека лека да гледам, 4е има едни срокове за доставка... ужас! Иначе съм се насочила към 3 в 1 , ама искам да е триколка, че наистина както някои от вас пишат, триколките са по-маневрени.
Иначе днес бях на контролен преглед след амниоцентезата, всичко си е ок, резултати след 2 седмици. Бебока го чувствам рядко най-вече привечер. Доки вика това е ок.
Притеснявам се, че по кантара на лекаря нещо хич не наддавам (за последните 3 седмици само 500 гр.), той казва да се радвам, важното е детето да е в нормите. А тя душата малка 13,6 см от глава до дупе или обящо към 22 см. Направо се чудя, къде се е скатала Wink

Последно хвърлете един поглед тук - това е едно легълце което става за всичко и може да се мести от спалня в детска и дневна, така 4е бебо да си е до мен през деня. Аз го намирам за много практично.

http://www.baby-walz.de/Wohnen/Babybettchen/Stubenwagen/group/38 … fsack.a833.0.html

Поздрави!!!!

# 687
  • Мнения: 490
Здравейте мамита Simple Smile
desislava_iv, дано пък е за добро и всичко ви се нареди, така както трябва  Hug
Днес ходих при докторката да ме гледа с ехографа, за да опише мерките на бебо и да ми даде направление ли е , документ ли е за БХС. Обааче, незнам защо, тя ми смята седмиците по-различно. По мои изчисления и по изчисл. от интернет калкулаторите съм 17г.с. и 0дни, а по нейни съм 17 г.с. + 5дни  newsm78  Има си някакво картонче-шайба, с което смята и по него й излиза така. Плода от ехогр. преглед отговаря на 17г.с. + 4дни. Това, което ме притеснява, е че нали трябва да е написано точно седм., в която си, за да е точен и резултата, ама не посмях нищо да й кажа, че нали тя е уж разбиращата. А и друго - на листа дето ми даде, там дето са данните на бебето не са описани всички неща. В смисъл тя е описала само BPD (диаметър на главичката) и FL (дължина на крачетата) , а там има за описване и HC(обиколка на глава) и NT(нухална транслуценция).... и не знам дали това, че не са описани е в - за изследванията. Извинете ме, ама ме е обхванала някаква паника  и не съм на себе си май smile3527 И ще спирам да пиша, за да не ви отегча тотално. Лека и хубава вечер на всички  Hug

# 688
  • на Дъждовен остров
  • Мнения: 148
...Аз съм във Fort Lauderdale тя сигурно е от West Palm ili Jupiter  щом на 80 мили...Иначе тука не се казва нащо фетална морфология ... ...

Ооо била съм там.  Снахата е при алигаторите Everglades.


А иначе днешния ми скан се казва Фетално благосъстояние.  Сега следващия е назначен за 20 седмица.  Показа ми главата, лицето, носа, крачетата и ръцете, сърцето. 
Сега превеждайки си ето какво пише на изследването :
диаметър на темето 37.3мм
обиколка на главата 126.9мм
обиколка на коремчето 110.9мм
бедрена кост 22.3мм
EFW -136г (това сигурно е тежеста)

# 689
  • Мнения: 2 719
Здравейте мамита Simple Smile
desislava_iv, дано пък е за добро и всичко ви се нареди, така както трябва  Hug
Днес ходих при докторката да ме гледа с ехографа, за да опише мерките на бебо и да ми даде направление ли е , документ ли е за БХС. Обааче, незнам защо, тя ми смята седмиците по-различно. По мои изчисления и по изчисл. от интернет калкулаторите съм 17г.с. и 0дни, а по нейни съм 17 г.с. + 5дни  newsm78  Има си някакво картонче-шайба, с което смята и по него й излиза така. Плода от ехогр. преглед отговаря на 17г.с. + 4дни. Това, което ме притеснява, е че нали трябва да е написано точно седм., в която си, за да е точен и резултата, ама не посмях нищо да й кажа, че нали тя е уж разбиращата. А и друго - на листа дето ми даде, там дето са данните на бебето не са описани всички неща. В смисъл тя е описала само BPD (диаметър на главичката) и FL (дължина на крачетата) , а там има за описване и HC(обиколка на глава) и NT(нухална транслуценция).... и не знам дали това, че не са описани е в - за изследванията. Извинете ме, ама ме е обхванала някаква паника  и не съм на себе си май smile3527 И ще спирам да пиша, за да не ви отегча тотално. Лека и хубава вечер на всички  Hug

Нухалната транслуценция е важен параметър. Сега си погледнах моя протокол и аз нямам измерени BPD и FL, но нямаше проблем с БХС. Но за NT не съм сигурна, защо не се обадиш в лабораторията? Аз утре ще ходя до майчин дом, мога да попитам Simple Smile.

Иначе за г.с не се притеснявай, нормално е да са различни календарите.

Общи условия

Активация на акаунт