Събирам забравени спомени/3

  • 46 444
  • 484
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 910
О, за хляба помня че при нас от понеделник до четвъртък продаваха Добружа по 30 стотинки, а в петък и събота  беше бял-40 стотинки. Имах една съседка скъперница-тя в четвъртък си купуваше хляб и за дните от петък до неделя. И хляба беше подреден в едни големи палета на колела. 

# 61
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Пролетната Фея да същата кооперация с вече разбитата фурна.

# 62
  • Мнения: 1 127
Малко спомени от училите през миналия век: Wink



# 63
  • Мнения: 608
  Сурела, не сме учили на едно място, а колко някак близки и познати ми се струват лицата Simple Smile Може би наистина не бяхме толкова различни едно време. Я колко еднакви спомени имаме Crazy

# 64
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Малко спомени от училите през миналия век: Wink





Не мога да ги видя хубаво , иска ми регистрация  Sick -

ПП оправих се, влиза се като гост и се затваря прозореца.

# 65
  • Мнения: 3 997
Виждат ви се познати, защото толкова еднакво е било всичко. На мен ми направи впечатление самата идея на снимката - пионерчета, застанали пред някакъв паметник. И аз имам много, много подобна снимка. Само че отзад е паметник на една партизанка Вела Пеева. Grinning

Сега малките деца дали си правят такива снимки? Едва ли. Сега се снимат с онова човече пред Макдоналдс, дето стои на пейка.  hahaha Нямам против новите времена, живея в тях ама и какви смешни неща навлязоха от зад океана...

# 66
  • Мнения: 465
Здравей,Стефче,от през океана! Laughing
Споделям спомен,американски-почти се изравняват при мен годините живяни там и тук.
Колко бях изненадана,когато видях  в първата американска компания,където работех-почетна дъска на успеха.Да.Със снимка,дебело  изрисувано име на първенеца.И паркинг мястото му беше ..най-близо до офиса.Да не се преумори от ходене.Първенец е,хей:))
Аз имам снимка от България до паметника на Ястребинчетата,приеха ме пионерче там.
Американските скаути преминават през много по-сериозни изпитания докато..възмъжеят.Учат ги да оцеляват.
Нашите бяха.."духовно ориентирани".Завързват ти червената връзка на гроба на деца-връстници.Някой ,който никога няма да остарее. Cry

# 67
  • Мнения: 1 127
Виждат ви се познати, защото толкова еднакво е било всичко. На мен ми направи впечатление самата идея на снимката - пионерчета, застанали пред някакъв паметник.
Ами първата снимка е точно, когато ни приемат пионерчета в с.Ястребино.
Спомени са, но малко се натъжавам, т.к. от първата снимка вече 2 момчета не са между живите, а от втората- едно момиче. Sad
  Сурела, не сме учили на едно място, а колко някак близки и познати ми се струват лицата Simple Smile Може би наистина не бяхме толкова различни едно време. Я колко еднакви спомени имаме Crazy
Така е! Peace
Правим си срещи на випуска на всеки 5 год. задължително, а по желание може и междинни.

# 68
  • Бургас
  • Мнения: 261
Аз помня ,че едно време в моя град ,където живеех тогава продаваха наливна лимонада. Имаше виолетка и още няколко вида мисля ,една чаша струваше май около 30 - 40 ст. аз много обичах лятото да ходя там и да си купувам от сладката напитка. А знаете ли някой път как ми се е пиело точно от същата лимонада ,която съм пиела преди години ,но вече никъде не я продават. Когато гледам старите български детски филми си спомням тези неща.

# 69
  • Мнения: 910
Аз помня ,че едно време в моя град ,където живеех тогава продаваха наливна лимонада. Имаше виолетка и още няколко вида мисля ,една чаша струваше май около 30 - 40 ст. аз много обичах лятото да ходя там и да си купувам от сладката напитка. А знаете ли някой път как ми се е пиело точно от същата лимонада ,която съм пиела преди години ,но вече никъде не я продават. Когато гледам старите български детски филми си спомням тези неща.
Такава лимонада имаше и в нашия град. Прословутият сайдер, малее как го обичахме само

# 70
  • Мнения: 3 326
Аз помня едни сиропчета - ментово и още някакви, ама бяха май 4-6 ст. С едно малко черпаче сипваха в обща чашка. Също в Русия видях - автомати за сода. Както са сега кафемашините- те си имаха содени, но през 76-та ми изглеждаха като космическа придобивка. Струваше 3 копейки - имаха такава монета нацяло.

# 71
  • всеки тежи на мястото си, та и аз ...
  • Мнения: 726
Сокчетата бяха стотинки, "скъпо" беше само "голямо мешано": човекът гребваше с една лъжичка от различните видове концентрат и разреждаше със сода. Леле колко вкусно ми е било. В София нямаше такива сокчета, само за кратко се бяха появили около пл. "Ленин" (сега Св. Неделя) и затова много обичах като пътуваме към морето да спираме по пътя да пием "голямо мешано". Имам студентски спомени от бригади в Ямбол, колкото бира, толкова и сироп съм изпила в този град.  Joy

# 72
  • Мнения: 608
  Голямото мешано се казваше "Бомба"  Grinning И допреди година някъде имаше на едно място във Варна останало.
Имате много поздрави от Гуди, другото презокеанско  Grinning

# 73
  • Мнения: 3 326
Друг любим спомен от морето ми е фунийките от вестник с топли малки скаридки - ядяхме ги като семки в откритите кина.

# 74
  • Несебър
  • Мнения: 195
Сокчетата бяха стотинки, "скъпо" беше само "голямо мешано": човекът гребваше с една лъжичка от различните видове концентрат и разреждаше със сода. Леле колко вкусно ми е било. В София нямаше такива сокчета, само за кратко се бяха появили около пл. "Ленин" (сега Св. Неделя) и затова много обичах като пътуваме към морето да спираме по пътя да пием "голямо мешано". Имам студентски спомени от бригади в Ямбол, колкото бира, толкова и сироп съм изпила в този град.  Joy
Моя мъж все за това "мешано''ми говори.

Общи условия

Активация на акаунт