Бременни и майки от проблемното 2010 - седемнадесета част

  • 41 663
  • 743
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 2 343
Шарки, 6mati, eel, krisi72, kateto_85 да са ви леки бременностите  preggo thumbsup Хайде и още да има след вас.
Ваня, благодаря за пожеланията! Записа ли Бела на ясли в Стара Загора?
Тани, да ти е здрав и умен Борис! Честита 1-ва годинка!
Грация,  newsm51 ЧРД! Бъди много щастлива!
Пламс, Малена те действа вече  Simple Smile, браво на детето, нека има собствено мнение  Heart Eyes
Стеф, радвам се, че Ивайло се адаптира добре в градината!
Хари, страхотни сте на изписването! И двете ти принцеси са прекрасни! Не знам как се справяш с 2 бебета  Crazy
Иглика, и ти си в същото положение с 2 бебока, човек трябва да е много търпелив и със здрави нерви.
Мото, вече сте почти 2 кг. БРАВО!

Ние се прибрахме днес. Случихме на хубаво време, Ния беше все навън. Гостувахме и на леля и за 3 дни. Използвах момента да я заведа до клиниката да я покажа на д-р Стаменов и д-р Сигридов. Много мило преживяване! Бяхме в консултативния кабинет, там, където последно бяхме с рецепта в ръце след пункцията и ЕТ, а вече с бебе на ръце  Heart Eyes
Имаме си и вх. № за ІІ-ри опит по фонда. Наложи се да ходя с Ния да подавам документи. Тя спеше сгушена в слинга, та я показахме и там, как от един входящ номер се ражда живот.
Ния вече седи добре като я сложа, но не може сама да го направи, лази като тюленче- с тласъци, бърбори срички и много се радва някой да и обръща внимание. Натежала е доста, в сряда ще я вода на консултация да видя колко е станала.

Последна редакция: сб, 15 окт 2011, 23:18 от Мира:)

# 721
  • Мнения: 1 313
Здравейте Simple Smile
Тези, които си следят бременността в Щерев, можете ли да ми кажете какво представлява прегледа, който се прави преди взимане на кръв за БХС? Според вас има ли смисъл освен на този преглед да се ходи и на 3д/4д ехограф на друго място, с по-добра техника (по същото време на бременността става въпрос)?

# 722
  • вече Пловдив
  • Мнения: 1 978
Ваня, благодаря за пожеланията! Записа ли Бела на ясли в Стара Загора?
Мира, благодаря, че ни мислиш  Heart Eyes Да, след 3 месеца и 3 класирания  ooooh! записах Бела на ясли. Днес вече взехме резултатите от 3-те изследвания, утре ще ходим да се запознаем със сестрите и лелите от яслата и живот и здраве, в сряда ще тръгне  Peace
Много да нацелуваш Ния от нас!  Heart Eyes Много мило ми стана, като четох как си я носила като живо доказателство как от 1 входящ номер наистина може да се роди живот.  Hug Ти захрани ли я или още е само на сладкото млекце на мама?

Арлина, аз си следях бременността в Щерев. Прегледът ми беше на 2 Д ехограф и д-р Савова внимателно огледа органите на ембриона. После ми взеха кръв, която се изпраща в Майчин дом. Не съм правила другаде фетална морфология. Дано съм ти била полезна  Hug Лека бременност и здраво бебе на финала!   bouquet

# 723
  • Мнения: 9 110
Арлина - здравей и честита ти лентичка Hug
Не съм нито бременна, нито се следя в Щерев, но - по принцип, БХС е първо - ехографски преглед в точен ден от бременността, чрез който се правят измервания на някои кости на "бебето". В кратък срок след това се взима и кръв от теб, като резултатите от изследването на кръвта се съпоставят с измерванията и ако всичко съвпада (по някакви норми), значи всичко се развува нормално, а ако има разминаване - и ако е сериозно - се прави следващо по-сериозно изследване (амниоцентеза). всъщност, ти може би знаеш всичко това, но исках да наблегна на това колко е важно измерването (т.е. ехографският преглед) да се направи от специалист - не е важно какъв е ехографът, важно е задклавиатурното устройство, както се казва Simple Smile Ако отидеш при човек, който си върши работата както трябва - това ти е достатъчно. На 3 и 4 Д се ходи за гевезлък и за да ти се опразни джобчето Grinning
успех с изследването, пожелавам ти прекрасни резултати и лека бременност!
 Hug

Ваня - браво за яслата и успех и безаварийно тръгване ви пожелавам  bouquet

# 724
  • София
  • Мнения: 2 367
Arlina, аз се следя в Щерев, прегледа е както са ти казали на 2Д и се измерва размера на плода и нухалната транслуценция, както и се прави оценка на наличните органи. Аз лично отидох и на фетална морфология след това, тъй като лекарите в Щерев все пак не са тясно специализирани в тази област. Ако сега можех да се върна назад бих отишла само на ФМ и със документа от нея директно в Майчин дом за БХС, защото иначе ти идва по-скъпо 90 лева в Щерев за прегледа и БХС + ФМ отделно.
Има ли някой новини от Шалона?

Последна редакция: пн, 17 окт 2011, 22:16 от Krisita

# 725
  • Мнения: 1 313
Благодаря за мненията и пожеланията.
Krisita, аз със същите съображения си записах час и във Фемина, но после нещо взех да се чудя има ли смисъл от двата прегледа. Ще помисля още малко, че е редно навреме да се обадя ако искам да отменя час.

# 726
  • Мнения: 2 343
Ваня, още е на "реактивно мляко", както казва баща и  Laughing. Ще я захранвам в четвъртък с оризова каша. Добре, че сте се класирали за ясли, явно навсякъде е проблем. Целувки на Бела!
Арлина, в Малинов ехографът е 4 Д на всяка консултация, но огледа на органите се прави в 2Д режим, 4 Д режима го пускат за удовлетворение на родителите. Важното е самият ехограф да е висок клас, тогава и на 2Д режим се вижда всичко перфектно.
Шалона, сигурно е родила вече  Peace. Дано скоро се похвали!

# 727
  • Мнения: 4 589
Привет и от нас. Ние в събота се кръщавахме. Та ето и малко снимки да видите
https://picasaweb.google.com/114269718239867264760/xyFNJH#5664423358109479890

Иначе отново сме със сополи, ама този път само сополки, нищо др. и не знам дали не е от времето или зъбки. Иначе още се кърмим, а и аз не знам до кога вече...но мама сили да има само  Joy

# 728
  • София
  • Мнения: 10 703
Ха,колко е малък света..Ясен виждам на тези снимки....беше приятел на едно мое бившо гадже...

Честити християнчета,да сте живи и здрави!  bouquet

# 729
  • Мнения: 4 589
magnet_for_happiness , хаха. Той ние и кум. На кой? Дали не го познавам. Ние с Яска се знаем от 16 години.

# 730
  • Мнения: 1 167
nikolina-pikolina честити ти християнчета живи и здрави и Господ да ги пази.

magnet_for_happiness колко сте пораснали вече 4 м. и съболезнования за баща ти.

Мира:) и ние се захранихме точно на 6 месеца нали така се пада.Аз се чудех между оризовата каша и картофеното пюре и надделя пюрето.Успех!

Честито на празнуващите през изминалите дни-на патерички.Живи и здрави.

# 731
  • Русе
  • Мнения: 904
nikolina-pikolina честити християнчета да са ви живи и здрави

# 732
  • София
  • Мнения: 10 703
magnet_for_happiness , хаха. Той ние и кум. На кой? Дали не го познавам. Ние с Яска се знаем от 16 години.
Ами имаше един Дидо...

лилка мерси, да времето лети,един се ражда друг си отива...

# 733
  • София
  • Мнения: 2 367
Нинка, честити ви християнчета. Както винаги са прекрасни и двамата  Hug  bouquet
Мира, дано бързо мине времето до обаждането за втори опит по Фонда и да се покажете на док. с още едно бебе след това Simple Smile
Чакам новината на Шалона, наистина трябва да е родила вече
Ние с бебка сме горе-долу добре, имам си контракции , които не се влияят от магнезия и от 5 дни съм на Гинипрал, та следя кръвното, но слава Богу си седи ниско, ЦРП-то ми беше паднало значително миналата седмица, да се надявам,че най-накрая ще влезе в нормални граници. Дребосъчето е много активна тези дни, става все по-силна и ме черпи на богато с ритници и юмручета, което много ме радва Simple Smile

# 734
  • Мнения: 2 343
Ники, честити християнчета!  bouquet Дано само със сополите да останат  Peace

Общи условия

Активация на акаунт