Грижи за косата - 84 - място за всякакви въпроси

  • 50 706
  • 745
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 778
Аз пък тази седмица съм принудително у дома и така и така скоро не бях се грижила за косата направих два последователни дни с бабината рецепта против въшки (нямам въшки, но знам, че маската действа добре) - газ, мас и оцет.
Та въпросът ми е - дали не прекалявам?! За сега няма изгледи да действа зле на косата - стана лъскава и мека, и гладка - преди все някак перушинеста ми изглеждаше - сега се е пригладила и е застанала като в прическа.
Жалко, че така ужасно вони от газта - иначе .... по-често ще я правя.

# 16
  • Мнения: 0
Здравейте момичета, имам въпрос относно косата ми. В момента съм с естествения си цвят (кестеняв), а преди време съм била почти руса (на кичури). Въпроса ми е може ли от един път някой фризъор да ме направи руса. Не искам платинено русо а по скоро нещо такова :
http://www.google.bg/imgres?imgurl=http://www.celebrity-styles.n … =1028&bih=425

Благодаря предварително Simple Smile

# 17
  • Мнения: 41
a.l.e.n.a. благодаря ти за вниманието Hug  bouquet,мисля че съм с фин косъм,косата ми е по скоро редичка,мазна в корените със сухи краища,мия я 2,3 пати в седмицата,боядисвам я черна,исправям я с преса 2 пъти в семицата,не исползвам сешуар,за водата несам сигурна дали е твърда,дълга е педя и малко под раменете,изгубила е мекотата и блясака си Cry.продуктите които исползвам в момента са:хининовия шампоан на клоран,маска на денис,балсам на глис за кашмирена мекота(която хич я няма),и коприната на ЧИ,маи е това newsm78,пропуснах да кажа че няма обем,пяна и лак исползвам мноооооого рядко.несе сещам друго,ако има питаи Simple Smile,досега несам ползвала професионални продукти,и нямам опит с тях,така че разчитам на твоите савети,ще чакам отговора ти с нетърпение Hug  bouquet

# 18
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 439
Kriskaaa  Hug невъсможни неща няма, друг е въпросът, в какво състояние ще бъде косата след такава процедура  Peace

красотата изисква търпение  Peaceсъщо е и до майсторлък на колориста  Peace

най-добре за такива питания се ориентирай към блондинската тема Peace

дължините, които са били руси - израстнали ли са и отрязани или са само покрити до твоя естествен цвят с боя  newsm78

Момичета - заминаваме на морски уикенд и ще се включвам по-рядко  Peace

# 19
  • Мнения: 0
Kriskaaa  Hug невъсможни неща няма, друг е въпросът, в какво състояние ще бъде косата след такава процедура  Peace

красотата изисква търпение  Peaceсъщо е и до майсторлък на колориста  Peace

най-добре за такива питания се ориентирай към блондинската тема Peace

дължините, които са били руси - израстнали ли са и отрязани или са само покрити до твоя естествен цвят с боя  newsm78

Момичета - заминаваме на морски уикенд и ще се включвам по-рядко  Peace

a.l.e.n.a благодаря ти за бързия отговор. По косата ми няма капка боя или кичур. Тези кичури за които споменах бяха преди около 5-6 години. Отдавна са отрязани както и всякаквите му там тъмни бои, които съм ползвала след това. В момента косата си ми е чистичка изцяло естествена  Laughing . Знам, че при естествените коси става по-лесно изрусяването ( а и да кажа че ми е доста здрав косъма да чукам на дърво) Една от причините, поради които искам и да се изруся е че много ми се омазнява косата, а имам спомен отпреди, че с русото не беше така, пък и за малко промяна- вече 3 год съм си със собствения цвят и малкооо ми пописна... Embarassed
Питам за русото понеже вече се рових по доста теми, но само се плаша като чета мнения, пък и там доста от девойките искат русо да изкарат върху боя, някои дори върху черна, а при мен момента с боята липсва както казах си ми е естествения цвят. Simple Smile

# 20
  • Мнения: 3 316
a.l.e.n.a    bouquet 

Препоръчайте ми шампоан за честа употреба  Simple Smile 

# 21
  • Мнения: 540
Черен шоколад, бях много доволна от Клоран с пшеничен зародиш и Дюкре хидратиращ, косата ми е мазна в корените и нормална по дължините, връхчетата крепят фронта. Тези двата много ми щадяха дължините. И скалпът ми се чувстваше добре. Всичко това като се има предвид, че косата ми е небоядисвана, не я суша със сешоар и я изправям с преса само около лицето.

# 22
  • Мнения: 0
Здравейте на всички. От доста време ви чета , направо вече се обърках  #Crazy и за това ви моля за съвет Praynig.Аз съм с кестенява коса, вече тук таме с бели косми ,по принцип рядка /а напоследък още повече/.Боядисвам се с бои на Лореал в нюанс около естественият ми цвят. Косъма ми е тънък и косата ми е без обем ако не сложа пяна и не я издухам. Търся си продукти с които да си помгна - косата да седи по "жилава", а не мека и перушинеста, да не се омазнява ,да има обем и .............може би нещо срещу косопад newsm78,. С други думи търся ...чудо май???!!!!В една от темите /за професионалната козметика за коса / четох за протеиновата терапя, нооооо, така и не разбрах тези продукти стават ли за моятя коса/която в никакъв случай не е суха/.
Цената няма значение. Предварително   bouquet

# 23
  • Мнения: 3 675
MERY19, аз съм със суха коса и протеиновите терапии не ми се отразяват добре - правят ми косата още по-суха.
За да разбереш дали ще ти подействат добре тези продукти, ще трябва да ги пробваш.
За съжаление на всеки действат различно. При мен изсушават и втвърдяват косата, но имаше мнения от други дами, които твърдяха, че при тях се наблюдавало омекотяване и бързо омазняване.

# 24
  • Сливен
  • Мнения: 71
е, аз мога да позная кое съм писала аз  Hug и кое си добавила ти

за да стане цитат се ползва бутона в дясно на мнението, което ще цитираш (пише "цитат") или един друг над полето, в което пишеш (на долния ред, третия от дясно на ляво  Peace)

това оредяване по скалпа - имаш ли идея - каква е причината? на колко години си? заради бели коси ли я боядисваш?

колко е дълга косата  newsm78
Аз съм на 33 г.,преди 10 год. вземах хормонални таблетки поради проблеми със щитовидната жлеза.Вземах ги 6 мес.Тогава имах косопад вследствие на таблетките и ми оредя скалапа(андрогенна алопеция).Sad
Имам доста бели косми(по наследство)и затова се боядисвам.Косата ми е средна дължина.Simple Smile

# 25
  • Мнения: 372
MERY19, аз съм със суха коса и протеиновите терапии не ми се отразяват добре - правят ми косата още по-суха.
За да разбереш дали ще ти подействат добре тези продукти, ще трябва да ги пробваш.
За съжаление на всеки действат различно. При мен изсушават и втвърдяват косата, но имаше мнения от други дами, които твърдяха, че при тях се наблюдавало омекотяване и бързо омазняване.


Подкрепям!  Peace  Няма как да разбереш дали са подходящи за косата ти, ако не пробваш.  Peace

# 26
  • През девет планини в десета...
  • Мнения: 1 280
Пльоссс... и аз в новата тема Mr. Green И да не е само записТ да попитам нещо, което ме подсети АЛЕНКА с това, че ще ходи през уикенда на море.
Какво мислите да ползвате за предпазване на косата от морската вода, хлорирания басейн, слънцето и соления вятър?  smile3548  grinning039  Споделете освен за козметиката и за някакви кърпи, шапки...въобще с какво си пазите косата. Heart Eyes

# 27
  • Мнения: 372
Пльоссс... и аз в новата тема Mr. Green И да не е само записТ да попитам нещо, което ме подсети АЛЕНКА с това, че ще ходи през уикенда на море.
Какво мислите да ползвате за предпазване на косата от морската вода, хлорирания басейн, слънцето и соления вятър?  smile3548  grinning039  Споделете освен за козметиката и за някакви кърпи, шапки...въобще с какво си пазите косата. Heart Eyes

Аз ползвам този спрей: http://www.kerastase-usa.com/_en/_us/soleil-huile_celeste.htm  Определено не се отмива само с вода.  Laughing  Доста е мазен.
Иначе на плажа бих предпочела шапка пред кърпа. Пък и гледам да не си мокря много-много косата в солената вода.

# 28
  • Мнения: 3 675
От соления вятър, спасение няма  newsm77  Joy
Аз не използвам никакви специални слънцезащитни продукти. Нося шапки.....най-различни.  Simple Smile
От време на време използвам дълбокопочистваш шампоан на Joico. Специално за хлора, добри отзиви има за Malibu Weekly demineralizer, но аз не съм го ползвала.

# 29
  • Мнения: 372
Специално за хлора, добри отзиви има за Malibu Weekly demineralizer, но аз не съм го ползвала.

И аз не съм го ползвала, но скоро ми предстои пътуване и там, където ще ходя, водата е силно хлорирана. От къде мога да си го набавя? Също и как се ползва? Мисля, че MissNellie беше обяснявала, но не намирам поста.  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт