Консултации с адвокат/ темата на tais

  • 77 493
  • 748
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 753
Това имах предвид- т.е. след като не дай  Боже се е случило нещо с майката, бащата може да припознае, а легитимация за оспорване ще има детето след 18г.

Ясно... Значи, в момента, в който в родилното се появи мъж-ерген с декларация от нотариус, че той е бащата, детето вече е негово...  Peace 

Какво се прави обаче, ако в родилното отделение се появят двама такива с претенции към едно и също дете? Извинявам се, че ви вкарвам в такива сериали, но най-вероятно се случват такива неща... За нотариална заверка на нероденото бебе си мислех и аз, но дали ще стане, след като няма живо родено бебе, а и никога не е сигурно какъв пол ще е!? newsm78  В нотариалната декларация след раждането, претендентът за баща вписва трите имена на детето... 

# 16
  • Мнения: 2 931
stelt77, няма нужда да чакате жената да влезе в родилното. Двамата могат да отидат при длъжностното лице още в шестия, седмия или който и да е друг месец. Таткото носи нотариално заверена декларация, или подписва заявление на място, а майката заявява, че не оспорва. Ако се появи "втори" татко, той вече няма възможност да припознава, защото дори нероденото дете на тази жена ще бъде припознато.

ПП В такива случаи в заявлението не се посочва име и пол на детето, а само че се припознава нероденото дете на еди-коя си майка.

# 17
  • Мнения: 4 753
Мерси, Хърмаяни...  Peace

# 18
  • Мнения: 9
благодаря ви отново ТАИС.
БЛАГОДАРЯ ВИ!!!
ПОЖЕЛАВАМ НА ВСИчКИ ДА НЯМАТ ПОДОБНИ ПРОБЛЕМИ И ДА СЕ РАДВАТ НАПЪЛНО НА ДЕчИЦАТА СИ...
ТЕ ГО ЗАСЛУЖАВАТ
  bouquet

# 19
  • Мнения: 3
Здравейте,живея на семейни начала с бащата на детето ми.Не съм щастлива и искам да се разделим.Причините са главно в неговото семейство,което е много властно и диктува изцяло начина ни на живот.Мъжът ми е свикнал,но аз не мога повече така.Изтощена съм психически..казва ми се кога да ям,как да се обличам,кога да излизам,не мога да виждам приятелите и близките си..Искам да се махна,но единствено детето ме спира.То е момченце на две годинки.Заплашва ме,че ще ми го вземат на всяка цена.Семейството на мъжа ми има доста връзки и пари.Аз имам собствен апартамент,но нямам работа,тъй като той не ми даваше да работя.Иначе по документ работя в неговата фирма,това беше с цел да мога да взимам мачинство.Липсата на работа(като се разделим той ще ме"уволни")много ме тревожи за изхода ако се насрочи дело за родителски права.Иначе съм съм много добра майка и човек,нямам връзка с друг мъж,не пия,не съм конфликтна личност,уравновесена съм психически.Възможно ли е съдът да му даде детето,само защото нямам работа.Родителите ми живеят в същия апартамент,в който възнамерявам да гледам детето,но той е достатъчно голям.Те ще ми помагат финансово за детето,но и те по документи не се водят на работа,иначе изкарват пари,които не са много,но стигат.Аз възнамерявам да започна работа където и да било,но съм сигурна че на този етап той ще направи всичко възможно да ми поречи,градът ни е малък.Моля,посъветвайте ме какво да правя.Непрекъснато плача..не издържам повече.

# 20
  • Мнения: 912
Здравейте, добре,че ви намерих. Ситуацията е сложна и дълга за обяснение както винаги, но ми трябва спешно съвет- с мъжа ми към момента сме разделени -след поредния скандал за изневяра от негова страна и домашно насилие върху мен пред децата (за 1ви път викнах и полиция), си тръгнах с децата и се прибрах при майка ми в Русе, в началото си говорехме с мъжа ми за развод по взаимно съгласие, но аз отказах да подпиша молбата....след което мина време, в което си мислех,че могат нещата да се подобрят, гласувах му доверие да гледа дъщерята и да я заведе на лагер на море, при което щях да си идвам в София, за да й подготвя багажа, но имах проблеми с колата и се отказах да пътувам с малкия ми син, при което мъжъ тми снощи ми сервира, че са ме търсили с призовка в София, което значи,че е завел дело за вина срещу мен и явно ме е причаквал да се върна, за да ми връчат призовката точно тези дни. Аз му дадох контактите на моя адвокат в Русе, за да ми изпратят призовката тук, той пък ми дава телефона и името на човека с призовките....Сега д аразбирам ли,че съм постъпила глупаво като един вид съм напуснала семейното жилище с децата (а аз го направих,за да си дам почивка и време за размисъл, както и на него да му дам пространство), а след това му оставих едното уж, за да прояви някаква отговорност и да има финансова грижа за едното поне, защото той отказваше да ми дава пари до този момент (а в първоначалното споразумение, на което се бяхме спряли щеше да ми плаща 300 лв. за двете деца, но това предполагам отпада сега като отиваме на съд).
Не знам оттук нататък аз също ли да завеждам насрещен иск за вина, защото всъщност за мен той носи голямата вина да се стигне дотук с постоянните си изневери и липсата на отговорност физическа и финансова към семейството ни...и най-вече да си прибера ли дъщеря ми обратно от него преди да я пусне на лагер....

Последна редакция: чт, 23 юни 2011, 09:55 от Mis-Demeanor

# 21
  • В градината...
  • Мнения: 15 932
Mis-Demeanor,
изчакай първо да получиш въпросната призовка. Ако е заведено дело за развод, би следвало първо да получиш копие от исковата молба, в която ще са изложени исканията на съпруга ти. Законът ти предоставя едномесечен срок, в който ще можеш да дадеш писмен отговор на иска. В него ти ще опишеш всички обстоятелства - така, както ги виждаш ти, ще направиш своите искания - в т.число и по чия вина да бъде прекратен брака. Но тъй като към момента само можем да гадаем за какво става въпрос, конкретен отговор ще можеш да получиш, след като имаш яснота по случая. За твоя сигурност смятам, че е добре след получаване на исковата молба, да се обърнеш към адвокат, който ще ти помогне в изготвянето на писмен отговор, както и  ще ти даде насоки за това какви действия да предприемеш.

# 22
  • Мнения: 29
Здравейте TAIS!Адмирации ва това което правите!Не съм разведена,просто след поредния скандал и бой,бях принудена да напусна семейното жилище,така бях посъветвана и от полицаите които извиках.След това подадох жалба,но не се върнах повече там,вече почти 2 год.Заминах на работа в чужбина,но детето ми на 17 год.остана при него докато завърши училище,не беше добре да я местя,това е последната й година.Аз  изцяло издържам детето си,от него е само подслона.Семейното жилище е къща,но неузаконена поради куп причини...но това е др.история.Фактически тя е ничия....Никой от двама ни не говори за развод,но рано или късно ще е на дневен ред.Имам банкова сметка в БГ на мое име с лично мои спестявания,може ли той да я запорира по някакви причини.Имам ли право на част от това неузаконено семейно жилище....дала съм сума ти пари за него,той все няма....Решението ми не беше спонтанно...тормозът продължи 15 год.доста дълго чаках...пиянство,обиди,простотии...отрази се на здравето ми,сериозно!Искам просто да знам какво би било най добре за мен и за детето ми най вече!Благодаря предварително!

# 23
  • Мнения: 513
Здравейте, водя дело за издръжка.Въпросът ми е да прилагам ли  фактури,касови бележки и т.н. , за  да доказвам  какви разходи имам по детето или това е излишно?

# 24
  • Мнения: 448
Здравейте, водя дело за издръжка.Въпросът ми е да прилагам ли  фактури,касови бележки и т.н. , за  да доказвам  какви разходи имам по детето или това е излишно?

Не е излишно. Приложи всяко доказателство за разходи по детето.

# 25
  • Мнения: 2
Здравейте! От известно време с мъжа ми говорим за развод. При евентуална раздяла той иска да разделим децата (имаме две)- голямото при него, малкото при мен, но аз съм абсолютно против. Искам и двете деца да живеят с мен, освен това децата имат силна връзка по между си и една евентуална раздяла би ги травмирала. Аргумента на мъжа ми е че не мога да се грижа за голямото дете ( на 8години), което е абсолютна лъжа защото изцяло съм поела грижите за децата, него вечно го няма. Имам следните въпроси:
 1. Възможно ли е съда да раздели децата, при положение че съм готова да се грижа и за двете- имам работа и етаж от къща ( до майка ми-в същия град).
 2. В случай че съда раздели децата на двамата родители, или ги присъди изцяло на съпруга ми, възможно ли е да оспорвам това решение.
    Искам да съм подготвена за всички варианти. Благодаря ви предварително  bouquet!
   

# 26
  • Мнения: 448
1. Възможно ли е съда да раздели децата, при положение че съм готова да се грижа и за двете- имам работа и етаж от къща ( до майка ми-в същия град).
 2. В случай че съда раздели децата на двамата родители, или ги присъди изцяло на съпруга ми, възможно ли е да оспорвам това решение.
 

1. Възможно е, макар че както го описваш, ми изглежда малко вероятно.
2. Решението в частта за родителски права подлежи на обжалване в 14-дневен срок пред по-горна инстанция, тоест  районен - градски/окръжен/ съд.

# 27
  • Мнения: 2
1. Възможно ли е съда да раздели децата, при положение че съм готова да се грижа и за двете- имам работа и етаж от къща ( до майка ми-в същия град).
 2. В случай че съда раздели децата на двамата родители, или ги присъди изцяло на съпруга ми, възможно ли е да оспорвам това решение.
 

1. Възможно е, макар че както го описваш, ми изглежда малко вероятно.
2. Решението в частта за родителски права подлежи на обжалване в 14-дневен срок пред по-горна инстанция, тоест  районен - градски/окръжен/ съд.
Благодаря ти много  bouquet!
Не съм спала от дни. Не зная какво да си мисля, мъжа ми е способен на всичко и единствено от страх за децата съм още с него.

# 28
  • Затънтена някъде зад дувара
  • Мнения: 154
Здравей Таис!Имам бракоразводно решение,което все още е в процес на обжалване.На мен са присъдени родителските права и ползването на жилището.Но ще обжалвам в частта относно издръжката.Въпросът ми е ще влезне ли в сила това решение за прекратяване на брака ,въпреки че ще обжалвам за по-висока издръжка.Мисълта ми е след този 14 дневен срок ще си взема ли решението ако да съм го обжалвала в тази част за издръжката.Необходим ми е този документ за да си сменя спешно личната карта.Моля те да ми отговориш.

# 29
  • Мнения: 431
petruwkova, извинявай, не искам да разводнявам темата, но колко време след делото ти излезе решението? Моето дело мина на 23-ти юни (миналата седмица), та се чудя колко време ще чакам за решението.

Общи условия

Активация на акаунт