Консултации с адвокат/ темата на tais

  • 77 495
  • 748
  •   1
Отговори
# 30
  • Затънтена някъде зад дувара
  • Мнения: 154
Няма проблем ще ти отговоря-на 01-06 ми беше последното дело.На 13.06 съдът излезна с решение после се чака още към 5-7 дена призовкаря да ти го връчи.После си чакаш 14 дневния срок на обжалване....Всичко зависи от датата на която ти го връчат.От там нататъка броиш 14 дена да не би господинът да се сети да направи мръсотия и да обжалва нещо.Абе все чакаш... Sad

# 31
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
1. Възможно ли е съда да раздели децата, при положение че съм готова да се грижа и за двете- имам работа и етаж от къща ( до майка ми-в същия град).
 2. В случай че съда раздели децата на двамата родители, или ги присъди изцяло на съпруга ми, възможно ли е да оспорвам това решение.
 

1. Възможно е, макар че както го описваш, ми изглежда малко вероятно.
2. Решението в частта за родителски права подлежи на обжалване в 14-дневен срок пред по-горна инстанция, тоест  районен - градски/окръжен/ съд.
Благодаря ти много  bouquet!
Не съм спала от дни. Не зная какво да си мисля, мъжа ми е способен на всичко и единствено от страх за децата съм още с него.
А щом сте толкова притеснена, защо не отидете при адвокат от Вашият град за подробна консултация?

# 32
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Здравей Таис!Имам бракоразводно решение,което все още е в процес на обжалване.На мен са присъдени родителските права и ползването на жилището.Но ще обжалвам в частта относно издръжката.Въпросът ми е ще влезне ли в сила това решение за прекратяване на брака ,въпреки че ще обжалвам за по-висока издръжка.Мисълта ми е след този 14 дневен срок ще си взема ли решението ако да съм го обжалвала в тази част за издръжката.Необходим ми е този документ за да си сменя спешно личната карта.Моля те да ми отговориш.
Да.

# 33
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
petruwkova, извинявай, не искам да разводнявам темата, но колко време след делото ти излезе решението? Моето дело мина на 23-ти юни (миналата седмица), та се чудя колко време ще чакам за решението.
Зависи от натовареността на съда.

# 34
  • Мнения: 431
petruwkova, tais, благодаря! То край няма ...

# 35
  • Мнения: 892
Здравей Таис!Имам бракоразводно решение,което все още е в процес на обжалване.На мен са присъдени родителските права и ползването на жилището.Но ще обжалвам в частта относно издръжката.Въпросът ми е ще влезне ли в сила това решение за прекратяване на брака ,въпреки че ще обжалвам за по-висока издръжка.Мисълта ми е след този 14 дневен срок ще си взема ли решението ако да съм го обжалвала в тази част за издръжката.Необходим ми е този документ за да си сменя спешно личната карта.Моля те да ми отговориш.
ти гледай мъжът ти наем да не ти поиска дето ползваш неговата част от жилището Wink

# 36
  • Затънтена някъде зад дувара
  • Мнения: 154
Sunman,мисля че не е редно в такъв момент да проявяваш сарказъм.На никой не му е нужен точно сега и по този повод.Така,че по-кротко..... Naughty

# 37
  • Мнения: 448
В интерес на истината, чл.57 СК действително постановява, че между съпрузите при ползване на семейното жилище възниква наемно правоотношение. Така че, редно е да си информирана от адвоката си, че ще плащаш наем, ако жилището е собственост на съпруга ти.

# 38
  • Мнения: 431
mandarinka, а ако жилището е собственост на родителите, на тях ли ще плаща наем? А как стои въпросът с режийните - ток, отопление, вода?

# 39
  • Мнения: 448
Ако е собственост на близки на другия съпруг-може да го ползва до 1 година.
И ще плаща наем.
Режийните, както при всеки наем, се заплащат от наемателя.

# 40
  • Мнения: 431
mandarinka, благодаря!  bouquet

# 41
  • Затънтена някъде зад дувара
  • Мнения: 154
а ако жилището е придобито по време на брака т.е е СИО ще плащам ли наем?

# 42
# 43
  • Мнения: 513
Здравейте! При отнемане на родителски права, отпада ли издръжката или остава до 18 годишнината на детето?

# 44
  • Мнения: 448
При отнемане на родителски права, отпада ли издръжката или остава до 18 годишнината на детето?

Остава.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт