Какво мислим за солариум?Kакво трябва да знаем!-4

  • 43 701
  • 206
  •   1
Отговори
# 15
  • Blondeville
  • Мнения: 2 843
Ооо, изкуствените бронзанти не са оферта за мен, а в такива статии винаги ги пишат като алтернатива, защото са безвредни, но за мен ефектът им е ужасен. Наистина всеки си живее живота както иска, то солариумите са като цигарите – всички знаят, че са вредни, всички знаят, че могат да доведат до рак, но няма отказване. Simple Smile  Аз за себе си това решение го взех, след като видях как изглежда кожата на жени на 30 след неколкогодишни посещения в солариум– бръчки, петна, сухота, а винаги са използвали скъпа козметика. И разбира се шубето от рак на кожата си изигра роля – това е най-опасният рак, защото често остава незабелязан и дава разсейки в цялото тяло. Това е, всеки си решава за себе си. Има още нещо – кожата "помни" и нелицеприятните резултати се появяват от веднъж, но всъщност са резултат от дълга "злоупотреба" с UV лъчите във всякаква форма.
Аз си карам на естествен тен, много бързо ставам шоколадова, защото съм по-матова по принцип, а зимата ми е кофти, ама си стоя бледолика Simple Smile
 Hug

# 16
  • Мнения: 17
Здравейте, момичета! Исках да ви помоля за съвет понеже съм доста бяла и никога не съм ходила на солариум, но искам малко да почернея. Има една много добра оферта за 10 мин хоризонтален или 4 минути вертикален, та някой ще ми каже ли каква е разликата и кое би било по-подходящо за мен и евентуално ако ви се занимава да ми препоръчате колко пъти и по колко минути. Благодаря.
[/quote
Здравейте, момичета!
Може ли и аз да се включа в темата?
За начало е добре да започнеш с 5мин.,ако имаш зачервяване правиш интервал от 12-24 часа докато кожата ти се успокои,и пак на 5 мин.,ако нямаш можеш следващото ти посещение да е на другия ден 6 мин. постепенно увеличаваш с по 1 мин.
Примерно:Да постигнеш желаната основа от тен и от там нататък може да ходиш за подържане на тена.
Не зная каква е тази оферта за 10мин. хоризонтален и 4 мин.вертикален newsm78
По-принцип вертикален и хоризонтален е желателно да се редуват.
Вертикалния,ако има лампи за раменете изпича рамене и подмишници.
Хоризонтален изпича по добре крака.
Има много информация още за солариумите,която не е описана тук.
Има и също много по усъвършенствани сол.машини който са безопасни за кожата.

# 17
  • София
  • Мнения: 923
blondie_anna да кожата помни  Peace
ето примерно аз имам слънчева алергия, не мога да постигна хубав естествен тен, за това ходя на солариум и ходя от тази година може да се каже редовно, 1-2 пъти мах седмично по 5 минути, повече ми става лошо...така и така ще изпусна морето поне за сватбата да имам тен  Whistling

# 18
  • Мнения: 72
http://www.bgspraytan.com/
pravila sam si go 3-4 pati minalata godina,tenat e hubav,az vednaga pochernqh , no po pr istinskiqt ten se vijda na sledvashtiq den ,saotvetno sled kato ste si vzeli dush.procedurata e hubava predimno za nqkakvo sabitie , ili predi da pochnete da hodite na solarium.
za solariumite i az sam im fen , no v bg tenat stava dosta bavno,tuk v germaniq plashtash 10 evro za 20 min i na vtoriq den imash ten.
v momenta polzvam bronzanta na Dove s chastichkite,tai kato ne moga v momenta da poseshtavam solarium, oshte sled parvoto namazvane,pridubih chudesen ten(happy)

# 19
  • София
  • Мнения: 5 499
Аз за себе си това решение го взех, след като видях как изглежда кожата на жени на 30 след неколкогодишни посещения в солариум– бръчки, петна, сухота, а винаги са използвали скъпа козметика.

Aз решението да спра със го взех много бързо след няколкомесечни посещения в солариума,кожата ми стана действително суха и ме сърбеше,нетипично за мен.Смея да твърдя че прочуих добре солариума,не съм се пекла къде да е,използвах качествена козметика и пак негативния резултат беше на лице.

# 20
  • Blondeville
  • Мнения: 2 843
elasmen, слънчевата алергия е много неприятна, аз докато още ходих на солариум я  получих. Бях отишла в 2 последователни дни, за по 10мин. ,  защото исках да съм с тен за РД, и така се изринах, ужассссс. Сега периодично ми се отключва и много ме дразни, поне вече е по-малко. Тогава как бях пъпчасала – деколте, гръб...мн неприятно. Сега като се пека уж много внимавам, винаги започвам поне с 15 фактор, нищо, че съм си по-матова. Късмет, че много бързо ставам черна и то едно такова шоколадово  Simple Smile
А иначе, да, кожата ВИНАГИ се изсушава от солариум, независимо с какво се мажем преди и след, и дали ходим в престижно соларно студио. Пак давам пример с моите познати– просто потресаваща гледка, едната даже имаше на челото пигментно петно, а за бръчките да не говорим. А козметиката, която ползват винаги е била супер качествена. И при мен беше суха кожата докато ходех на солариум и се спрях, защото съм адски суетна, а и по причините, които вече изредих в предните постове.
Гадно е, че с автобронзантите пък ставаш много често като петниста хиена  Grinning
Не знам как е т. нар. спрей-тен, никога не съм си правила такъв

# 21
  • Мнения: 72
Blondie_ anna,Ako probvash tozi na DOve nqma da sajalqvash , ot lichen opit ti kazvam Simple Smile a i mn dr sa go polzvali,taka che moje da prochetesh i tehnite mneniq.ne stavash na petna i tenat e hubav.
a za spray tena , moga da ti kaja che izdarja okolo 10-na dni, prez koito e hubavo vsekidnevno da se majesh s losion ili baby oil za da go zapazish za po-dalgo vreme.no ne sam stavala na petna i ot nego ,cqlata procedura trae okolo 10 min.

# 22
  • Blondeville
  • Мнения: 2 843
lafarfallaPeace може да го пробвам, ама сигурно чак зимата  Simple Smile Сега е сезонът на плажчетата и вече нямам търпение  Simple Smile
 

# 23
  • Мнения: 72
iskam i azzzzzz,ama sam dalech ot plaja:(
blondie_anna - have fun under the sun Simple Smile

# 24
# 25
  • София
  • Мнения: 923
elasmen, слънчевата алергия е много неприятна, аз докато още ходих на солариум я  получих. Бях отишла в 2 последователни дни, за по 10мин. ,  защото исках да съм с тен за РД, и така се изринах, ужассссс. Сега периодично ми се отключва и много ме дразни, поне вече е по-малко. Тогава как бях пъпчасала – деколте, гръб...мн неприятно. Сега като се пека уж много внимавам, винаги започвам поне с 15 фактор, нищо, че съм си по-матова. Късмет, че много бързо ставам черна и то едно такова шоколадово  Simple Smile
аз я получих едно лято на морето, изгорях и цялата станах на мехури, които страшно много сърбят, а като ги почешеш  боли ужасно много  ooooh!
от солариума нямам никакви оплаквания, нито ми се изсушава кожата, нито имам пъпки, даже обратното изчезват ми  Laughing аз по принцип съм с много мазна кожа, явно това ми помага да се боря с този й недостатък  newsm78 Peace но ако забележа че почва да се изсушава я мажа с овлажняващ лосион на Джонсън Peace

# 26
  • Мнения: 17
Здравейте,момичета.
Аз лично ходя на солариум от 7 години и то целогодишно.
Солариума е чудесен въздейства благоприятно върху общото състояние на организма,той не е само за тен, увеличава витамин Д и калция в организма,укрепва костите,имунната система,имат антигрипен и антибактериален ефект.Подобрява кръвообръщението,вида на кожата,премахва козметични дефекти и облекчава над 160 вида кожни заболявания.    Laughing
Винаги съм го предпочитала.

# 27
  • Мнения: 66
Здравейте,момичета.
Аз лично ходя на солариум от 7 години и то целогодишно.
Солариума е чудесен въздейства благоприятно върху общото състояние на организма,той не е само за тен, увеличава витамин Д и калция в организма,укрепва костите,имунната система,имат антигрипен и антибактериален ефект.Подобрява кръвообръщението,вида на кожата,премахва козметични дефекти и облекчава над 160 вида кожни заболявания.    Laughing
Винаги съм го предпочитала.
smile3501

# 28
  • Мнения: 616
Здравейте, момичета! Съжалявам, че ще ви разочровам, но солариумът е вреден дори и в малки количества, защото лъчението му е доста по-различно от естественото, което също е вредно ако се печем "неправилно" Simple Smile Казвам го със съжаление, защото  обожавам слънцето, тена, а преди и солариумите...
Солариумите излъчват по-силни UVB лъчи и от средиземноморското слънце в средата на деня, което е свързано с високи нива на радиация и е изключително вредно за всички нас."
и
"Дори международната агенция за изследване на рака установява, че подлагането на соларни лъчения е канцерогенно. Рискът от меланома за хора, започнали соларни облъчвания преди 30-тата си година, се увеличава до 75%"

Прочети повече: http://www.-spam112-/portal/statii/vreda-solarium-232.html


ПО темата в оригинал:

http://www.who.int/mediacentre/factsheets/fs287/en/

Цитат
"Any excessive exposure to UV, not just from sunbeds, can result in structural damage to human skin"

"Additional exposure to UV from sunbeds is likely to enhance the well-known detrimental consequences of excessive solar UV exposure"

"Sunbeds emit predominantly UVA and some UVB, both of which can damage the DNA in cells of the skin. However, in recent years, lamps of sunbeds have been manufactured that produce higher levels of UVB to mimic the solar spectrum and speed the tanning process. While UVB has well known carcinogenic properties and whose excessive exposure is known to lead to the development of skin cancers, recent scientific studies suggest that high exposures to the longer wavelength UVA could also have an impact on skin cancer occurrence."

Да не превеждам всичко, да солариумите са вредни,  както и лъчите на слънцето. Ако си мислите, че правите добро на кожата си като избягвате солариума но все пак ходите на плажче и под слънцето, са съжаление се лъжете. Начина да се избегне изцяло радиацията е просто да се избягват всякакви лъчения без значение от източника максимално ( дори в облачен ден слънчева радиация достига до кожата, дори и в затворено помещение, слънчева радиация достига до кожата отразена от повърхности. Огромен процент от кремовете и лосиони с фактор НЕ предпазват от пълния спектър на слънчевите лъчи. КОлко от нас се информират от какъв спектър на лъчите предпазва лосиончето, което позлваме?

Тен, придобит дори и с ползване на лосион с фактор = ходене на солариум.

Аргументи с анекдотичен характер са изключително несериозни,моля ви се. Аз пък познавам жена, която обожава слънцето и от тийн си ходи всяко лято с тен, придобит умерено и с фактор, и кожата й изглежда много състарена, и с пигментни петна. Е, и? какво доказва това? Нищо.

Да, солариумите са вредни. Както и всичко друго, използвано неправилно и неразумно, и най-вече в прекалено големи дози.

Вертикалните солариуми не са по-безвредни от хоризонталните, и обратното, абсолютно безпочвено твърдение. Едиствената разлика може да бъде в силата на лампите, което по никакъв начин не се влияе от формата на солариума, а смао от това кога последно са сменени. И не че нови лампи са по-вредни, просто са по-силни и се изгаря по-бързо.

В предната тема бяхме събрали толкова полезна информация, като например отговора на въпроса за противозачатъчните и цикъла, жалко, че не е включена в първия пост и пак ще се пита през 3 стр.

# 29
  • Мнения: 616
Извинявайте, че пускам втори пост но стана дълго и не искам да се изгуби тази инфо между другата Hug


Гадно е, че с автобронзантите пък ставаш много често като петниста хиена  Grinning

Ако не ползваш подходящ продукт и не знаеш как да го ползваш правилно, сигурно. С добър продукт и добра техника се постига прекрасен, естествен тен. Мога да ти препоръчам продукт и да обясня за техниката, ако ще е полезно за някой, или да се потърси темата, имаше доста подробна тема по въпроса преди време.

Алена, ако ходиш на спрей тен, деня преди посещението ексфолирай много добре абсолютно цялото тяло, навсякъде, за да стане тена по-равномерен и да издържи по-дълго. Ако ходиш в кабинка, внимавай тялото ти да е колкото се може по-добре центрирано и максимално неподвижно, за да стане пак по-равномерно напръскването.

mirai с редуване на двата става по-равномерен тена. С колко минути да почнеш е много индивидуално, защото зависи от това коло тъмна е кожата ти и най-вече, колко силни са лампите. В добрите студиа персонала винаги дава добър съвет, защото знаят колко и как се изгаря и си познават силата на машините, когато ходя в ново студио винаги се доверявам на тяхната преценка. Общото правило е почване с 5 мин., ходене макс през ден (никога в последователни дни! абс. забранено!) и ако няма зачервяване на кожата, качване на минутите с 1-2 на сеанс.

Misslili по принцип повечето солариуми имат 2 панела за тяло по цялата дължина, и ако имат отделен панел, той е само за лице, т.н. лампите работят с еднаква сила по цялото тяло. Във вертикалните солариуми по принцип крачетата получват малко по-малко лъчение заради позата на тялото, затова е добре да се редуват. ПОследния вариянт е само краката ти да не са екфолирани толкова добре колкото останалите части на тялото и тен да хвашат мъртвите клетки, които падат скоро, или обратното - да ги ексфолираш повече и затова да пада по-бързо(примерно ако си бръснеш крачетата).

Общи условия

Активация на акаунт