Какво мислим за солариум?Kакво трябва да знаем!-4

  • 43 702
  • 206
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 55
Здравей! Аз за съжаление не мога да ти дам инфо, за6тото съм от Пловдив...

При мен пък стана така, 4е за моя изненада разбрах, 4е съм бременна и спрях да ходя на  солариум, про4етох 4е малки дози са позволени, дори и полезни, но незнам какво да правя, при положение 4е след 3 седмици ми предстои сватба и много искам да имам тен..  Thinking

# 196
  • Мнения: 3 419
Здравейте! Отидох за пръв път на солариум, но по корема ми излязоха бели малки петна. Пия противозачатъчни хапчета възможно ли е да е от тях?

Благодаря ви предварително! Simple Smile
Мисля,че има връзка  Peace Чела съм, че не се препоръчва солариум ако се вземат противозачатъчни.

# 197
  • България <3
  • Мнения: 327
Здравейте, каква схема бихте препоръчали за солариум?
Ходила съм 3 пъти до сега - почнах с 5 минути, после 6 и накрая 7 през ден, но нещо ми се зачерви кожата. Не знам дали е нормално...

# 198
  • Мнения: 55
Здравей Стелияна! Аз съм пробвала следната схема, която е по-безопасна и се избягват изгаряния: Запо4ва се примерно с 5 мин., при което първите три посе6тения си остават на 5 мин., след това (4етвъртия път) се увели4ава с една минута и пак се продължава три пъти по 6 мин, след това 7 мин. и т. н. Целта е да се адаптира кожата като постепенно се увели4ава облъ4ването. И въпреки вси4ко, аз сама си усе6там по кожата дали е време да увели4а, или не. Зависи и колко е силен солариума, а и от типа кожа. Аз, въпреки 4е съм по-мургава и не изгарям много лесно, в някои солариуми не мога да запо4на с пове4е от 5 мин. Според мен много бързо си увели4ила минутите и затова се е полу4ило изгаряне. Пробвай горната схема като ходи6 през ден или през 2 дни и 6те има добър резултат  Peace

# 199
  • Мнения: 9
Много е вреден този солариум. Добре, че масово по салоните премахват уредите и все по - малко хора ходят. Имам една позната, която ходи от много години и кожата и е на петна, пъпки и като изгорена хартия... По - грозна гледна не съм виждала. Рано или късно с всички, които ходят на солариум става така.

# 200
  • Мнения: 90
Много е вреден този солариум. Добре, че масово по салоните премахват уредите и все по - малко хора ходят. Имам една позната, която ходи от много години и кожата и е на петна, пъпки и като изгорена хартия... По - грозна гледна не съм виждала. Рано или късно с всички, които ходят на солариум става така.
Чак пък толкова.....аз от 5 години си ходя всяка зима,и нямам проблеми,е само кожата става по-суха,но това е поправимо с подходяща козметика

# 201
  • Мнения: 9
Много е вреден този солариум. Добре, че масово по салоните премахват уредите и все по - малко хора ходят. Имам една позната, която ходи от много години и кожата и е на петна, пъпки и като изгорена хартия... По - грозна гледна не съм виждала. Рано или късно с всички, които ходят на солариум става така.
Чак пък толкова.....аз от 5 години си ходя всяка зима,и нямам проблеми,е само кожата става по-суха,но това е поправимо с подходяща козметика

Не искам да ставам лош пророк, но има време за проблеми. Точно там е проблема, че не идват веднага. Но кожата все пак си е твоя. Дано не ти се случва. Пази се.

Последна редакция: ср, 17 авг 2016, 15:58 от LustreLux

# 202
  • Мнения: 711
Здравейте и от мен  Peace

Имам кошмарен опит с посещение на солариум. Всичко беше супер докато ходих (близо 2 месеца), пъпките, които имах, позагоряха, петната станаха по-незабележими и много се харесвах. Два месеца след като спрях, кожата ми се превърна в нещо ужасно. Имах огромни пъпки, дълбоки, болезнени, червени, лилави - абсолютен ад. Не минаваха със седмици, оставаха ми белези и единственото спасение, което намерих на постоянно влошаващото се положение, беше Roaccutane.

Кожата загрубява след солариум и затова се получава така. Дано поне някой размисли относно подлагането на солариум, защото е адски вредно. За мен няма друго мнение по въпроса. Крайна съм, но при всички предупреждения за избягване на слънцето, не виждам причина защо някой би си причинил подобно нещо...

# 203
  • Бургас / София
  • Мнения: 1 206
Аз не знам как може да ходите на солариум, направих грешката и аз да отида няколко пъти и си патих върху косата ми 1 година, толкова ли няма басейни и море? Даже видях едно момиче вчера да отива, а тук на морето е 29 градуса 1 час ви е достатъчен за да отделите за плаж, а не да станете като маймуни с извинение и със загрубели кожи. Казвам от личен опит и аз съм си патила, поне не станах маймуна или кожата ми да загрубее, но върху косата ми последиците бяха себореен дерматит, а забележете само, че съм носила и кърпа, но явно лъчите си знаят работата.

# 204
  • България <3
  • Мнения: 327
здравейте, да попитам нещо - достигнах тена, който искам да имам - на колко време трябва да се ходи за поддържане на тена?

# 205
  • Бургас
  • Мнения: 9 403
Аз също избягвам солариумите,предпочитам си естествен тен. PeaceНяма нищо по-хубаво от това,има ужасно изглеждащи момичета от тези солариуми.

# 206
  • Мнения: 55
здравейте, да попитам нещо - достигнах тена, който искам да имам - на колко време трябва да се ходи за поддържане на тена?


Здравей Стелияна, много зависи от типа кожа, може би веднъж седмично или веднъж на 5 дни... Може да питаш в соларното студио. За съжаление тена от солариум не издържа дълго време. Аз лично ходя само в началото на лятото преди да отида на басейн и на море, за да не изгарям после.
П.С. Не е препоръчително да се ходи дълго време и задължително ползвай козметика за солариум  Peace

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт