Шабла, Дуранкулак, Тюленово

  • 27 534
  • 79
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 198
Подводни и въобще  пещери търси в Тюленово.Там това е обичайния  начин на преспиване.
Върнахме се от Джулай морнинг-за пореден път установявам-красиво ,диво, ветровито, рокаджийско, за три дни все едно бяхме две седмици -така  поне си почина  душата ни.Заредени сме с   хубави емоции .

# 46
  • Мнения: 24 467
А лодки могат ли да се наемат?

# 47
  • Мнения: 7
Изчетох ви с интерес, защото от другата седмица ще почиваме, но все още не сме решили къде. Трябва ли предварителна резервация или може и на място да си намерим нещо? 

# 48
  • Мнения: 38
Да пораздвижа темата и да питам: някой ходил ли е скоро на къмпинг Космос? Интересува ме бунгалата колко близо са до плажа? В шабла.бе пише, че са на 50м, ама аз да си питам очевидци, ако има такива.

# 49
  • София
  • Мнения: 7 242
Само съм плажувала на Космос. Бунгалата са близо, според мен не повече от 50 м. - между тях и плажа е ресторанта. Хубаво местенце Simple Smile

# 50
  • Мнения: 16
Не се замисляйте, ами стягайте куфарите и тръгвайте към северното черноморие. Това е най - вълшебното място по цялото ни крайбрежие /разбира се зависи от настройката и това което търсиш/ Последно бяхме отседнали в комплекс Златна рибка до Дуранкулак това е един малък рай, снимките които са из интернет не показват и половината от красотата и спокойствието на това място. Има само един огромен недостатък и това са вечер комарите, наистина е проблем, но въпреки него ние отново и отново ще се връщаме там. Да не говорим, че е на много стратегическо място - плажната ивица на Дуранкулак е много добра, Шабла е близо също морето е добро, но най - обичам плажната ивица на Крапец е там е страхотно. Ако се отиде за повече дни спокойно може да отскочите и до  Румъния на мене лично Ваме Веке не ми допада, но пък Констанца е много приятно място. Ако някой има конкретни въпроси съм насреща, определено за моето семейство това е една от най - любимите ни дестинации  Grinning

# 51
  • Мнения: 617
хххмм и на мен ми е интересен този район както и румънското Черноморие, там ли какво е, писнало ми е от южното Черноморие

# 52
  • Мнения: 1 412
И аз се радвам, че открих Северното Черноморие:)
С нетърпение чакам отпуската, иначе вече в мислите си съм на Крапец...Simple Smile

# 53
  • Мнения: 724
а някой на палатка, с каравана или кемпер, посетил скоро тези места - как е, има ли глоби

# 54
  • Мнения: 89
Само съм плажувала на Космос. Бунгалата са близо, според мен не повече от 50 м. - между тях и плажа е ресторанта. Хубаво местенце Simple Smile

А плитко ли е морето там? Става ли за деца и има ли спасители? От коментарите за "диви плажове" оставам с впечатление, че са неохраняеми.

# 55
  • Мнения: 1 110
а някой на палатка, с каравана или кемпер, посетил скоро тези места - как е, има ли глоби

Не съм виждала глобен. Не съм виждала обаче и такъв, който да почисти старателно след себе си.
Брега между рибарското селище Кария и Тюленово е порядъчно ..ран през август.
Добре дошли, ако не сте от тези кемперисти  Simple Smile.

ПП Да се допълня - плажната ивица на Космос е невероятна за деца - широка и интересна. Брега е друга работа. Не забравяйте, че къмпинга е на нос - теченията в морето се сменят много бързо. Понякога вълните издълбават ями в непосредствена близост до брега. Трябва да си наблюдавате децата внимателно. Ако не искате да губите време за това Космос не е вашият къмпинг. Идете в Кранево Simple Smile.
Не съм сигурна дали плажа има наемател тази година, може и да НЕ Е охраняем.

# 56
  • Мнения: 177
Израснала съм по Северното черноморие. Обожавам тази дива морска красота, спокойствието, чистата морска вода. Там е за хора, които наистина обичат морето- не просто да отидат на плаж, а на които морето е в сърцето им. Тези, които търсят комерсиалното, няма да им хареса там.

# 57
  • Мнения: 140
Напълно подкрепям Sugar.n.Spice. Северното черноморие не е за всеки, което е хубаво де, иначе нямаше да е това, което е.

anne_of_green_gables мисля, че почти никъде на север няма спасители, като изключим масовите плажове като кранево, албена.

Някога, преди 10-15 г. такива диви и екзотични местенца бяха и селистар и резово, а вижте какво става в днешно време там. Дано не се случи и на север това  #2gunfire

# 58
  • София
  • Мнения: 7 242
Само съм плажувала на Космос. Бунгалата са близо, според мен не повече от 50 м. - между тях и плажа е ресторанта. Хубаво местенце Simple Smile

А плитко ли е морето там? Става ли за деца и има ли спасители? От коментарите за "диви плажове" оставам с впечатление, че са неохраняеми.

По-плитко и подходящо е за деца отколкото на Крапец, но не е като гръцките плажове де. По спомени има спасител само в края откъм къмпинга (били сме преди 4 г там). Иначе плажът е много дълъг и съвсем безлюден в далечния край

# 59
  • Мнения: 1 412
Спасители няма, но близо до носа на Шабла ома едно местенце, което местните наричат Малкото море. Там е идеално за деца - водата е топла и е плитко. Иначе на другите места просто трябва да се внимава повече:)

Общи условия

Активация на акаунт