БЪРЗИ ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ-хранене и захранване-12

  • 21 882
  • 769
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 114
Да, върху ембрионални клетки е разработена. Всеки говори различно. Сигурно за всеки случай и аз ще дам белтък преди ваксината  newsm78.

# 16
  • Мнения: 4 615
Последвах съвета. Много се страхувах от тази ваксина. Нямаше риск да се даде белтък вече, а и предпочетох да знам ако има проблем с яйцата. В детска възраст аз имах проблем с тях.

# 17
  • Мнения: 3 114
Добре си направила  Peace!

# 18
  • Мнения: 1 699
Освен това което е написала  michelangela simoni   за ваксината, съм си запазила следния цитат ...Питам най-вече защото прочетох, че преди да се постави ваксината против морбили (а тя ни предстои след по-малко от месец) е хубаво детето да е захранено вече с белтък... И че в деня на ваксината пък, не трябва да консумира риба, кисело мляко и т.н., защото може да последва реакция. Една мама в нашата отчетна е споделила за такава реакция на детето си и педиатърът (малко след дъжд качулка) й е казал това, което написах по-горе.
 Освен това твърдят че в листовката на ваксината е упоменато въвеждането на цяло яйце.
Аз въведох глутен на 8месеца-незнам може и късно да е било.

# 19
  • Русе
  • Мнения: 904
и аз го въведох 8 месец

# 20
  • Мнения: 3 241
Да се запиша в новата тема. Мeрси Виви Simple Smile
Аз въведох глутена към 6 месеца - сравнително рано, но точно тогава четох за новите изследвания, че не бива и да е късно и дискутирах с педиатърката.

# 21
  • Мнения: 320
Смятам да сготвя малини на пара и после да ги прецедя и добавя към...нещо, не съм решила още какво. Дали е удачно?

# 22
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
По скоро малини НЕ.Аз в предната тема се изказах ЗА сока от череши може би от личен опит.Няма да пиша "нищо не му стана на бебето",защото не съм очаквала да му пораснат рога. Laughing

# 23
  • Мнения: 3 114
Ванси, с йогурт или добави в някакъв дует, но мъничко според мен - една лъжичка.

# 24
  • Мнения: 320
Ми тя е яла малини в дуети или йогурт. С черешите също нямам проблем... ЛЛ вчера ми предложи да и дам ягоди ако искам, след като не проявява реакции към мъхестите  newsm78 не знам, ще помисля.

# 25
  • Мнения: 3 114
Е, тогава дай повече. С йогурт е най-вкусно.

# 26
  • Мнения: 4 615
О, да! Елсинор, това го пропуснах, но ваксината слагахме преди повече от година и спомените ми бледнеят. В деня на ваксината ни предупредиха и за риба, но не помня какво обяснение съм получила. Предупредиха ни, т.к. ваксината педиатъра на детето значе, че ни е "рибен ден". За кисело мляко обаче не съм чувала.

Току-що си прецаках нещо компютъра и не мога да изтегля листовката, но нямам спомен там да има предупреждене за въвеждане на цяло яйце.

# 27
  • Мнения: 3 114
Пак направих грешка да приготвя млечна каша с мляко, а не с вода. Цяла нощ не съм спала, а Гогито не можа да си пие млякото заради запушения нос и аз реших да му направя каша с него. Обаче вместо безмлечната съм взела млечната каша и се усетих чак като я изяде. Ще се запече ли сега?

# 28
  • Мнения: 320
И аз да питам за белтъка.. Кога в крайна сметка се въвежда? Баба и и е дала пандишпан (уж трохички ама знам ли). Мога ли да го считам за въведен?

# 29
  • София
  • Мнения: 15 222
Michael@, едва ли ще се запече. Ако ще си по-спокойна-дай пюре от круша, тиква, сливи....

VansiPansi, белтък се въвежда след навършване на 1г. Не е въведен с тези трошички пандишпан. При захранването се придържах към "правилото на четирите дни"-давах новата храна в продължение на 4 дни, с постепенно увеличаване на количеството. При липса на реакция, новата храна се счита въведена.

Общи условия

Активация на акаунт