БЪРЗИ ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ-хранене и захранване-12

  • 21 883
  • 769
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 320
Много благодаря, Виви Simple Smile

# 31
  • Варна
  • Мнения: 82
Аз се каня днес за първи път да дам риба - готово пюре на Плазмон, обаче малкият никога не изяжда цяло пюре и после го дохранвам с кърма. Дали ще е проблем съчетанието риба + кърма, че с търсачката ми излязоха доста противоречиви отговори.

# 32
  • Мнения: 15 379
Рано е за риба според мен.
Няма проблем след рибата да кърмиш.

# 33
  • Мнения: 1 874
незнам дали въпросът ми е за тук, но ще си го задам - Мога ли да стерилизирам бурканчета с готвена храна от детска кухня или от мен ? И дали ще издържи без да се развали 7 дни без хладилник? Ще ходим на море и малкия не ще пюрета, та така мисля да направя ако става де ??

# 34
  • софия
  • Мнения: 1 201
Трябва да приготвя домашни бисквити на малката, защото е с АБКМ и купешките са и забранени-намерих доста рецепти, но в част от тях има сода за хляб-мога ли да сложа в тестото или не?

# 35
  • Мнения: 3 114
незнам дали въпросът ми е за тук, но ще си го задам - Мога ли да стерилизирам бурканчета с готвена храна от детска кухня или от мен ? И дали ще издържи без да се развали 7 дни без хладилник? Ще ходим на море и малкия не ще пюрета, та така мисля да направя ако става де ??

Според мен не!

# 36
  • Мнения: 4 615
Защо? Компотите се стерилизират и не се държат в хладилник. Защо при тях да няма проблем, а с пюрето да има?
Относно храната от детската кухня аз не бих се опитвала да я стерилизирам.

Мози, содата би трябвало да е опасна при АБКМ или? Аз съм давала парченце от содена питка, когато моето дете е било на възрастта на твоите близначета. Не е имало проблем, а и всъщност през ум не ми е минавало, че може да е проблем. newsm78

# 37
  • софия
  • Мнения: 1 201
Цитат на: michelangela simoni link=topic=593291.msg19118382#msg19118382 date=1309437411

[b
Мози,[/b] содата би трябвало да е опасна при АБКМ или? Аз съм давала парченце от содена питка, когато моето дете е било на възрастта на твоите близначета. Не е имало проблем, а и всъщност през ум не ми е минавало, че може да е проблем. newsm78


Ами не знам, в темичката за АБКМ бяха пуснали рецепта за такива бисквити, но от майка на по-голямо детенце-около годинка и половина и аз се чудех дали стават и за по-малки дечица да не би да има някакво ограничение във възрастта за даване на сода за хляб.А защо да е опасна при АБКМ newsm78

# 38
  • Мнения: 4 615
Попитах свързано ли е. Реших, че това може да е опасението ти, че не се препоръчва за деца с този проблем. Не съм срещала содата за хляб да е противопоказна за деца иначе, но не съм срещала и обратното. Ще се радвам да прочета обаче ако някоя майка ма информация по въпрос.

# 39
  • софия
  • Мнения: 1 201
Попитах свързано ли е. Реших, че това може да е опасението ти, че не се препоръчва за деца с този проблем. Не съм срещала содата за хляб да е противопоказна за деца иначе, но не съм срещала и обратното. Ще се радвам да прочета обаче ако някоя майка ма информация по въпрос.


Да, това ми е въпроса-от какава възраст може да се приготвят печива със сода за хляб

# 40
  • Мнения: 4 615
При млечница със средна степен на тежест дават дори за новородени обтриване на устата с хлебна сода, разтворен във вода. Не би трябвало в такъв случай да е проблем употребата й в сладкиши.



Момичета, моето дете пие Хипп 3 и от вчера издирвам, но няма. Казаха ми, че ще го предлагат (предлагали са го) до изчерпване на количествата и ще го заменят с Хипп 4. Имаха го в магазина, но ме достраша да купя, т.к. имах една кутия Хипп 1 и детет ми я отказа, а и повърна млякото. Та въпроса ми е някоя от вас купувала ли го е и вкуса съществено ли се различава от този на Хипп 3 (розов)? Благодаря!

Последна редакция: чт, 30 юни 2011, 17:48 от michelangela simoni

# 41
  • Варна
  • Мнения: 82
Рано е за риба според мен.
Няма проблем след рибата да кърмиш.


Благодаря за отговора, добре че се колебаех за кърменето и не я дадох  Simple Smile

# 42
  • София
  • Мнения: 15 222
незнам дали въпросът ми е за тук, но ще си го задам - Мога ли да стерилизирам бурканчета с готвена храна от детска кухня или от мен ? И дали ще издържи без да се развали 7 дни без хладилник? Ще ходим на море и малкия не ще пюрета, та така мисля да направя ако става де ??

Аз стерилизирах бурканчета с храна от ДК. С такива изкарахме 2 почивки на море. Имах хладилник подръка, обаче. Но пък съм държала храна в бурканчета и извън хладилник. Само веднъж няколко не издържаха-но ги бях сложила в шкаф, на остъклена тераса, в едно горещо пловдивско лято-терасата беше като фурна.
Не би трябвало да имаш проблем. В магазините пюретата не ги държат в хладилни витрини.

# 43
  • Мнения: 3 114
Аз реших, че липсата на хладилник е проблем, но не се сетих, че бебешките пюрета са правени по същия начин и не са в хладилни витрини  Peace. И все пак не знам дали бих предприела това. Но ако детето не приема готовите, човек няма избор.

# 44
  • Мнения: 320
Да знаете дали продават сьомга в консерви и дали е подходящо да давам така като добавка на малката? Днес и дадох за първи път и много и хареса, а ми се иска да яде повече готвено от мама от колкото готовите пюрета Simple Smile Ние не сме много рибоядни и няма смисъл да купувам големи количества  Confused

Общи условия

Активация на акаунт