Ахтопол - 2011

  • 18 243
  • 46
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 297
Този хотел се намира в новата част на Ахтопол след кея. Хотела наистина е много добър. Тази година са направили един нов хотел , даже се води бутиков, май Агата нещо си се казваше и отвън изглежда много добре:). Тази година направо съм отвратена от Ескадата. Направили са една много приятна градина с изглед кум морето.....но храната им е под всякаква критика. Една вечер седнахме там и не повторихме................. просто за парите,които оставихме там получихме порции, печен в гювече лук, плуващ в голямо количество олио. Хотел със закукаска не мога да предложа, понеже за толкова години не сме и търсили такъв вид настаняване там. Мога да ти препоръчам две къщи за гости, много прилични: Каса Бела и Нели. Тази година бяхме във втората за втори път и много ни хареса. За вечеря препоръчвам пицария Каса Бела, Заведението на комплекс Генезис тяхната тропс къща и разбира се Тихата Лагуна. За Лагуната , не се подвеждайте от външният вид....кухнята им е страхотна и можете да хапвате спокойно без да се притеснявате за последствия Sick

# 16
  • Мнения: 2 558
Ние се върнахме в петък от Ескада бийч и съм страшно доволна  Peace
Близо е до плажа, до центъра, наоколо има магазинчета за плажни принадлежности, хранителни продукти, плодове и зеленчуци, вестници.
Определено догодина пак ще прекараме почивката си там.  Grinning
Доволна съм от обслужването, стаите, закуската и цените  Peace. Стаята ни беше към басейна, но не беше изобщо шумно, съвсем спокойно прекарахме 5 дни там.
В ресторанта ядохме няколко пъти - останахме доволни. Хапнахме различни неща - салати, таратор, тиквички, пърленки,..., всичко беше вкусно, единствено пресните пържени картофи не ми харесаха - беше си направо мазен чипс  Rolling Eyes. Особено ми харесаха гондолите, които правят там.  Peace
Другото място, което много харесахме е ресторант Морско око - страхотни сачове правят  newsm22 Всичко, което ядохме там беше вкусно, порциите големи, а цените нормални. Има и детска площадка за децата, а гледката към морето и приятния полъх допълват картинката.  Peace

Плажът на Ахтопол също ми хареса - в началото е доста кофти, има камъни, но към средата /след Най клуб/ е супер.  Peace
Плажът на къмпинг Делфин също ми го похвалиха, но не отидохме до там.

Последна редакция: пн, 15 авг 2011, 23:00 от desex

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 1 365
За да не пускам нова тема ще пиша в тази, дано някой да има отзиви от бунгала Ралица в Ахтопол, моля да споделите, ако сте ходили там.

# 18
  • Мнения: 24
ще напиша в тази тема, нищо че е 2012 сме вече)))

Избирам между няколко хотела в Ахтопол: Ескада, Агатабич, Невен и Кайлас. По принцип, всички хотели са с хубави стаи, добре изглеждат, обаче ме интересува плаж. Къде ще е най-удобно за плажуване? Ние сме с кола, ама ако може да се стигне до плаж пеша - щеше да е супер))))

На мен много ми хареса Агатабич, ама плаж там май няма???

# 19
  • Мнения: 2 558
Агата Бийч е доста далеч от плажа  Peace
По-нагоре съм писала миналогодишните ми впечатления от Ескада, това лято също ще сме там.  Grinning
За другите хотела нямам мнение.  Rolling Eyes

# 20
  • Мнения: 3 993
И аз се включвам в темата. Ние гостуваме на приятели с къща в Ахтопол, не сме спали по хотели, но все пак последните няколко години поопознах градчето и заведенията. Ще споделя моите впечатления за обсъжданите хотели и ресторанти.
 
Значи къщата, в която ние гостуваме, е в т.н. нова част на града, точно над хотел "Невен" (хотелът, за който е питала вилиана по-назад в темата и е показала снимка на басейна му). Хотел "Невен" е най-добрият и най-класният хотел в Ахтопол засега. Собственикът му е един червен депутат, който го е построил за свой и на съмишленици кеф.  Wink
http://www.hotelneven.bg/gallery.html
Хотелът е построен на брега на морето в близост до кея на Ахтопол, както писах в новата част на града, далеч е от плажа, до там може пеша, но по-добре с кола.  Simple Smile 
Ресторантът на хотел "Невен" е един път, готвачът е специално избран и е страхотен, менюто е фино премерено и изпипано без да е претенциозно. Ресторантът е скъп, но си заслужава, всъщност в Ахтопол няма по-добър ресторант - твърдя аз.  Simple Smile

Миналото лято отвориха бутиковия хотел Агата Бийч, който също е с изглед към морето, но в другия край на града. Не е на плажа, но доста по-близо до него като локация в сравнение с "Невен". И пак като пешеходно разстояние идва малко в повече, освен ако не сте любители на здраво ходене пеша.  Simple Smile Този хотел е малък и прилежащите му части също, защото е в старата отдавна застроена част на Ахтопол. http://www.hotelagatabeach.com/
Всъщност е тип семеен хотел, но по-изискан и луксозен, затова и се води "бутиков", предполагам. Ресторантът на Агата Бийч на мен ми хареса като цяло, макар че храната не ни възхити. В Невен е по-вкусно, и храната, и менюто са по-изпипани и на по-високо ниво. Но ресторантът на Агата не отстъпва по цени на този в Невен.  Mr. Green

За хотел Ескада Бийч съм чула положителни отзиви за нивото, което е - 3 звезди - е чудесен. Аз харесвам местоположението на Ескада, от обсъжданите хотели този е най-близо до плажа. Всъщност е близо до всичко в Ахтопол, до центъра, до пешеходната улица, особено до лунапарка и забавленията за децата. И едновременно с това не е на шумна улица или място, т.е. мисля, че вечер е тихо и спокойно там.  Стаите имат хубав изглед към морето. Не съм пробвала ресторанта на Ескада, само сладкарницата. Преди няколко години се случихме в Ахтопол за рождения ми ден в началото на август. Исках да почерпя цялата ни компания в ресторант и като питах нашите приятели кой е най-добрия ресторант в града, ми отговориха - Ескада. Тогава още ги нямаше Невен и Агата Бийч.  Simple Smile

И последно ще споделя за ресторант Морско око, той е на същата улица, където е Агата Бийч, там има още доста заведения ( може би и семейни хотели, не знам). Всички са накацали там на високия бряг над морето и имат чудна панорамна гледка и хубав морски бриз. Морското око много го харесвам заради детската площадка, с деца там е най-добре, хем има достатъчно място да не пречат на вечерящите, хем има съоръжения за игра.
 

# 21
  • Мнения: 2 558
Морското око много го харесвам заради детската площадка
А аз освен заради прекрасната гледка към морето и детската площадка, и заради невероятните пилешки сачове.....  Blush

# 22
  • Мнения: 24
оооо, Little wingels, много Ви благодаря за толкова подробно описание!!!!!!!!

Убедих се, че Ескада за анс е най-доброто за сега, така че ще резервирам))))

# 23
  • Мнения: 21
Момичета бихте ли дали отзиви за тези бунгала  http://www.namore.info/index.php?REQ=view&id=1264&page=0 … 0&subsubcat=0
Ще съм ви много благодарна и ако кажете няколко думи за плажа в Ахтопол.

# 24
  • Мнения: 2 558
Плажът е хубав - чист, спокоен. В началото му има една зона, която е с камънаци, но след нея е пясък и е хубаво. Има си чадъри под наем. Не е пренаселено като по повечето курорти.  Peace

# 25
  • Мнения: 1 292
Моля по запознатите с Ахтопол да дадат мнение за хотел Кайлас, пуснали са изгодна оферта в групово пазаруване.

# 26
  • Мнения: 3 993
Плажът не е пренаселен през септември, но през август - да!  Crazy
Според мен ахтополския плаж не е нещо особено, в България имаме много на брой по-хубави плажове. Но през септември, когато е спокойно и рехаво, ми се вижда доста по-привлекателен, но това май важи за всеки плаж.  Simple Smile

# 27
  • Мнения: 7
И аз се записвам  Peace тук и ние в началото на юли сме в Ахтопол на бунгала "Слънчев ден". Пишете нещичко, който е ходил там, как са вътре бунгалата и храната как е ? Иначе последно бях в Ахтопол през 2009 г. и ми хареса, не е скъпо и плажа е ок.

# 28
  • Мнения: 2 558
Я препоръчайте някои бунгала или евтино хотелче близо до Ескада   Praynig Наши приятели са затруднени финансово и търсят нещо по-евтинко, а ние ще сме в Ескада, та да сме по-близо  Rolling Eyes

# 29
  • Мнения: 21
http://www.masir.hit.bg/
 На 100 метра от Ескада.

Общи условия

Активация на акаунт