Ахтопол - 2011

  • 18 241
  • 46
  •   1
Отговори
# 45
  • Колоколамск
  • Мнения: 11 440
 Три поредни години ходехме  на Котвата, да наистина резервирах през май. Тази тодина решихме да сменим базата, леглата са малко..дървени Laughing , другото ми харесва, изкарвали сме си чудесно там. Тази година в комплекс Силистар, пък ще видим Wink , ще споделя като пристигнем Grinning .

Последна редакция: чт, 19 юли 2012, 20:09 от enze

# 46
  • София
  • Мнения: 1 139
Аз бях в Кайлас и не съветвам никой при това разнообразие от хотели и къщи за гости в Ахтопол да почива на това място. Още с отиването ни там стана проблем за заплащането: нещо, което бяхме уговорили в многократни разговори по телефона се оказа, че не е съвсем вярно - искаха ми допълнително 10 лв на вечер за малкия, ако няма да спи на нашето легло (разбирайте на тръбите между двете единични, събрани едно до друго...).

За телевизията - няма кабелна, само ефирни, които от време на време се губят. Е, това не е чак такъв проблем, човек не е тръгнал да гледа телевизия на почивката си. За интернета също - няма безжичен, а ти връчват флашка при изрична молба и чакане на ред...
Храната беше поносима, разбира се, в компромисни количества. След като изяждахме порциите и на малкия и след малко мезе с бира в кръчмите из града се чувствахме сити Simple Smile Ако очаквате обаче нещо специфично за района, като например морска риба, се откажете. Риба имаше веднъж и това беше паниран пангасиус - нещо, което вкъщи не бих и сложила на масата. Може да се радвате обаче на разнообразни варива: боб, грах, леща... И, разбира се, кафето сутрин не е включено в закуската, а си го заплащаш!

Най-лошото обаче е друго: липса на тераса (наистина, някои стаи имат, но явно трябва предварително да държиш на таква) и на топла вода. От късно вечер почти до обяд на следващия ден топла вода няма! Явно за тези хора не е нормално да си взимаш душ сутрин? След въпроса ми за липсата на топла вода, съвсем спокойно ми бе обяснено: "Ние сме на слънчеви батерии, ей сега като напече и ще се затопли водата"  Shocked 

И накрая нещото, което преля чашата, е липсата на спокойствие. В моята "смяна" имаше разни деца-тийнейджъри по някакви програми, които вечер организираха шумни партита в присъствието на собствениците без да се съобразяват с шума, който вдигат и с какъвто и да е вечерен час... А, което забравих да спомена, е че при поръчката на вратите за стаите са спестили от каквото и да е шумоизолиране и когато някой минава покрай нея (а това е непрекъснато, защото всички стаи са около стълбището) сякаш минава около вас и чувате всяка една дума. Последната ми вечер не издържах, слязох и се развиках на спокойно пийващите си, иначе добри собственици на фона на викащи германчета, румънчета и т.н. в 23.45, че това не е ученически лагер и в "хотела" им има и други почиващи, та успяхме след полунощ все пак да поспим...

Не съветвам никой по никакъв повод да се спира точно на този хотел. В Ахтопол има наистина разкошни места за добра почивка. Не си разваляйте ваканцията с КАЙЛАС!!!
 

Общи условия

Активация на акаунт