Ахтопол - 2011

  • 18 244
  • 46
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 993
desex, според мен е по-добре да си вземат квартира отколкото тия мизерни бунгала, има много къщи и нови сгради с апартаменти в близост до хотел Ескада.

ivantcho, знаеш ли колко струват мизерните бунгала?

# 31
  • Мнения: 21
Бунгалата в никакъв случай не са мизерни. Голяма стая, голяма веранда отпред, санитарен възел, хладилник и телевизор. Юли и август мисля че цената е около 10 или 12 лева на човек, юни и септември е по-малко. Сигурен съм, че не са по-лоши от станциите на Ахтопол, които непрекъснато се въртят из форумите - Котвата, Вестони, Лагуна, Слънчев ден и др.

# 32
  • Мнения: 2 558
И на мен нещо не ми допадат бунгалата, които поразгледах из нета  Confused. Набелязахме няколко семейни хотелчета - Камелия, Зеленика, Генезис и Перла. Някой посещавал ли ги е?  Rolling Eyes

# 33
  • Мнения: 3 993
Е, ако бунгалата струват 10-12 лв. на човек, то по-добре да си вземат квартира за около 35 лв. в някоя хубава къща, тип "семеен хотел", по-ново строителство, по-добри битови условия, по-комфортно. Има квартири с хладилник и кухненски бокс, ако държат на това.
Ето пример за такъв семеен хотел, но тази къща е в новата част на Ахтопол с гледка към кея, т.е. далеч от плажа: http://www.rai-ahtopol.com/

Като казах, че бунгалата са мизерни имах предвид битовите условия, а също и че са стари и разнебитени. Минавали сме покрай такива бунгала в горичката над плажа неведнъж, видяла съм и хубави поддържани бунгала там, но не знам кой ги стопанисва.

desex, не съм посещавала никой от изброените, но ще си кажа мнението. Хотел Камелия не го знам къде е, от снимките ми изглежда отдалечен и изолиран, не знам. Хотел Перла го знам, той е на самата главна търговска улица, много е шумно там, ако това не ви пречи, е окей, но ще има ходене до плажа, не е в непосредствена близост. Къщата Зеленика също ми изглежда добре, макар че е стара къща, но пък пише, че е на тиха улица от пресечките на главната, т.е. локацията й е супер, допадат ми тези тихи улички там, атмосферата е доста домашна и селска. Апартаментите Генезис ги знам и честно казано си мислех да ти ги предложа като най-близо до Ескада, но не знаех името на сградата, като видях снимките се сетих. Погледнах цените им, според мен са доста добри за нови апартаменти, и като се има предвид, че тази сграда е почти съседна на Ескада, аз бих избрала там. Но виж дали ще има места, моите приятели от Ахтопол споменаха, че тези апартаменти са търсени. 
 

Последна редакция: нд, 24 юни 2012, 17:52 от Little wingels

# 34
  • София
  • Мнения: 1 344
Ще почиваме на Ахтопол тази година и искам да питам по-запознатите къде има лекар там,дано не се налага, разбира се...?

# 35
  • Мнения: 145
Ще почиваме на Ахтопол тази година и искам да питам по-запознатите къде има лекар там,дано не се налага, разбира се...?

Има здравна служба на главната улица. Посещавали сме я заради дъщеря ми, защото пипна някакъв летен вирус.

# 36
  • Мнения: 68
Little wingels имаш ли представа колко отдалечени от плажа са тези апартаменти Генезис?? В сайта пише близо до плажа  и кея, по снимките трудно се оринтирам, в Ахтопол не съм била, като че ли е в началото на крада .... действително ме интересува пешеходно разстояние като за млако дете как  е до плажа и как е посока към града?? 

# 37
  • Мнения: 3 993
Апартаментите Генезис са близо до плажа колкото е и хотел Ескада. Не мога да кажа точно колко е разстоянието, то не е проблем, ами факта, че плажа се намира по-ниско от градската част и има едно стръмно спускане към плажа, което е голямо изкачване на връщане, това е проблемът за мен. Ние сме ходили на плаж все с кола, колите се спускат до самия плаж и паркират там из дюните или в горичката (където са бунгалата).

За малко дете бих казала, че си зависи от детето и тренинга му. Наше приятелско дете на 4 г. миналото лято ходеше доста голямо пешеходно разстояние до плажа (от другия край на града) и не му пречеше, но правеха почивки по пътя. Ние с мойта веднъж сме се прибирали пеша от плажа, уморихме се доста, но ние сме базирани в новата част на Ахтопол, т.е. далеч. Освен това, ако е жега, а то е, защото в Ахтопол става голям задух през август и никакъв морски бриз не се усеща, та в такава обстановка аз лично няма да си опъна детето да върви пеш до плажа, голям мор е. 
Но апартамените Генезис действително са близо до плажа и ако преглътнете спускането/изкачването до самия морски бряг, ще бъдете окей. Ахтопол е малък, всичко е наблизо като разстояние. Генезис е на сигурно 5 мин. от главната търговска улица, това с мотаенето включително.  Simple Smile
За разстоянието в метри или минути може да ти каже desex, тя се базира в хотел Ескада, който е в съседство на апартаментите Генезис.

# 38
  • София
  • Мнения: 1 344

[/quote]

Има здравна служба на главната улица. Посещавали сме я заради дъщеря ми, защото пипна някакъв летен вирус.
[/quote]

Благодаря много!А този здравен център денонощен ли е?

# 39
  • Мнения: 2 558
За разстоянието в метри или минути може да ти каже desex, тя се базира в хотел Ескада, който е в съседство на апартаментите Генезис.

Не е далеч, с разстоянията съм скарана, но около 10 -ина минути нормално ходене. Минава се покрай бунгалата и се спускаш надолу към плажа. Не е стръмно в никакъв случай обаче.  Peace Просто пътеката си върви надолу.

Местоположението на Ескада и Генезис е супер - хем близо до плажа, хем до центъра. Според сайта на Ескада е на 150м плажа.  Peace

# 40
  • Мнения: 145

Има здравна служба на главната улица. Посещавали сме я заради дъщеря ми, защото пипна някакъв летен вирус.
[/quote]

Благодаря много!А този здравен център денонощен ли е?
[/quote]
Не съм много сигурна, но мисля, че имаше дежурен лекар.

# 41
  • Мнения: 23
Моля по запознатите с Ахтопол да дадат мнение за хотел Кайлас, пуснали са изгодна оферта в групово пазаруване.
Здравейте може малко късно да се включвам ама сега прочетох за Кайлас.Миналата година го намерих по интернет ,бяхме с куче и търсехме хотел който допуска и кучета.Цялото семейство остана много доволно от почивката в този хотел.Мили отзивчиви собственици ,чисто и храната беше вкусна /както баба готви/.Бих отишла пак там Simple Smile

# 42
  • Cambridge, UK
  • Мнения: 429
хах , имам снимки от бунгала слънчев ден
ако някоя мама желае ще й ги пратя да види за какво чудо става въпрос
само ще вметна, че когато правих снимките (преди 2 години, ми казаха че скоро е имало ремонт, а в кухнята ми живееше гущер-майка, и тя е снимана, която не пожела да напусне бунгалото)

# 43
  • Колоколамск
  • Мнения: 11 440
хах , имам снимки от бунгала слънчев ден
ако някоя мама желае ще й ги пратя да види за какво чудо става въпрос
само ще вметна, че когато правих снимките (преди 2 години, ми казаха че скоро е имало ремонт, а в кухнята ми живееше гущер-майка, и тя е снимана, която не пожела да напусне бунгалото)
Постни ги тук, ако не искаш ми ги прати на лични, искам да видя гущера- майка Laughing . Аз знам какво чудо е, безмалко да се настаним там  Mr. Green . Сигурно има и по- хубави някои, не съм влизала във всичките все пак.

# 44
  • Cambridge, UK
  • Мнения: 429
ние няколко години сме били на бунгала там, все в различни бази
най-хубавите са котвата, но за там резервацията се прави месеци преди почивката
гущерката ще я постна довечера Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт