За феновете на тениса - тема 2

  • 25 174
  • 736
  •   1
Отговори
# 690
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
Това, че съм жена, не значи, че съм сляпа. Еманципацията е хубаво нещо, но не трябва да се прекалява с нея. Женският тенис не предлага качеството, което има мъжкият, и колкото и да не ти се иска да го признаеш и се опитваш да вадиш сухи статистики, не се радва на толкова голямо количество фенове. Следователно парите от наградните фондове не са разпределени правилно, това е проста логика.

А да сравниш Пашек с Надал е толкова смехотворно, колкото въпроса на малоумния американец към Бердих дали се чувства в позицията на Росол Peace

# 691
  • Мнения: 3 826
жените сега нямат добро поколение - здрави кобили и блъскачки , нищо интересно ,
печели един голям турнир , после пада със 6-0 ,
просто няма голяма класа ...

=========
Новак си е върнал формата , страхотно играе ,
имал е някакъв проблем, личен , по времето на Уимби и Олимпидатата , та затова така не се представи убедително ...

# 692
  • Мнения: 9 144
Женският тенис не предлага качеството, което има мъжкият, и колкото и да не ти се иска да го признаеш и се опитваш да вадиш сухи статистики, не се радва на толкова голямо количество фенове. Следователно парите от наградните фондове не са разпределени правилно, това е проста логика.

Дай по тази проста логика да даваме по няколко милиона на 4-ката при мъжете, както и на последните 7 жени спечелили Голям шлем, а на останалите по един геврек!!!

След като ти харесва да гледаш мъжки тенис в който я има, я няма едно свестно разиграване за гейм в 80% от мачовете, не бих те спирала  Peace
Аз не бих гледала цял мач на Изнър или Гаске 3 от 5 дори пари да ми плащат!
Суха или не статистиката е показателна за играта.
Виж ако гледаш мъжете от по-друг ъгъл тогава няма да споря,
но когато имаш тенисисти на корта, които до резултат 40-30 в гейм не са влезли в разиграване - това не е тенис!!!


жените сега нямат добро поколение - здрави кобили и блъскачки , нищо интересно ,
печели един голям турнир , после пада със 6-0 ,
просто няма голяма класа ...

Глупости!!!

Мачът Азаренка и Стосър беше пример за точно обратното. Петрова - Шарапова също.
Колкото да не ми харесва Серена нейните мачове за образец за класа,
като на този турнир единствено Ноле е толкова безапелационен.

За Ерани както и за Серена се изказвах неведнъж по-горе да ми го даваш за аргумент е смешно.
Все едно Томашек не прави същото,
бие Фед, защото е много добър, но пък пада от Гришко,
сигурно защото нашето момче е Великан  Mr. Green


Моля да не коментирате женски тенис при положение, че не сте гледали и един мач,
аз не коментирах доста дълго време мъжкия, защото не го гледах.

За ЮСО се прежалих и мога да кажа, че в повечето случаи съжалявам за това  Tired

# 693
  • Мнения: 3 826
и при мъжете е същото - сега чак се появява някаква конкуренция ,
допреди година -две бяха само двама състезатели , в продължение на години ,
само двама , които правеха всичко интересно ...

женският тенис си е слаб , нямам предвид кой колко да получава , това не ме интересува ни най-малко ,
просто си е слабо поколение , това Вожнячки , който беше номер едно , а не може да спечели титла от ГШ , или връщането на Ким , след раждане , който ги би без проблеми и ако имаше амбиция още щеше да играе и да побеждава , но тя не се напъваше много ,
сестрите Уилямс , които са над 30 и се върнаха и едната мачка ,
даже и Цвети , която е далеч от Малееви , има полуфинал на ГШ  ...

дори самият интерес към тенис не е същият и поспадна ...

# 694
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
Бум, повечето ти аргументи са смешни, затова ще ти отговоря само на едно- гледам достатъчно женски тенис, така че това
Моля да не коментирате женски тенис при положение, че не сте гледали и един мач,
аз не коментирах доста дълго време мъжкия, защото не го гледах.
си го запази за себе си Peace
И не ми говори за класа, щом тенисистка с над 65% първи сервис взема три гейма в сет. Защо- защото е кифла!

# 695
  • Мнения: 640
Аз също съм от тези ,на които ще се смеете. В момента женския тенис ми е по-интересен.

# 696
  • Мнения: 3 826
Аз също съм от тези ,на които ще се смеете. В момента женския тенис ми е по-интересен.

сравнено с кога ?
==== 
а и нещо може да ти е интересно , но просто да няма класа ....

сега се сещам - направиха тия мачове за ветераните , защото на хората им липсват тия големи имена от миналото , които сега нямат еквивалент

# 697
  • Мнения: 640
Аз също съм от тези ,на които ще се смеете. В момента женския тенис ми е по-интересен.

сравнено с кога ?
==== 
а и нещо може да ти е интересно , но просто да няма класа ....

сега се сещам - направиха тия мачове за ветераните , защото на хората им липсват тия големи имена от миналото , които сега нямат еквивалент

Никога не съм се мислила за жена с класа. Не мога да се сравнявам с вас.  bowuu
Мога да направя
сравнения с игрите на мъже и жени от 1979г.
 

# 698
  • Мнения: 9 144
И не ми говори за класа, щом тенисистка с над 65% първи сервис взема три гейма в сет. Защо- защото е кифла!

Не защото е кифла, а защото е жена!
А това, че ги сравняваш е жалко и смешно!

Жените нито имат силата, нито височината, нито атлетичността на мъжете, но компенсират с доста повече тактика и стратегия, типичен пример беше онзи ден играта на Бартоли срещу Шарапова, наистина ми се искаше пружинката да бие защото го заслужаваше!!!

Ти искаш ли да гледаш мъжки мачове на ГШ 2 от 3 сета???

А ако ножа опре до кокала, ще ми е интересно мнението на всеки тенисист обърнал от 0-2 до 3-2 какво мислят по въпроса


ana_karenina
Цвети е уникална в играта на трева, всички спецове вече я слагат в сметките на Уимбълдън.
Препоръчвам ти догодина да я гледаш не само от патриотизъм

# 699
  • Мнения: 640
Времето беше с Шарапова в мача срещу Бартоли.
Нищо няма да й помогне с Азаренка. Тези двойни грешки ,които допуска са прекалено
много .

# 700
  • Мнения: 9 144
Времето беше с Шарапова в мача срещу Бартоли.
Нищо няма да й помогне с Азаренка. Тези двойни грешки ,които допуска са прекалено
много .
Абе то времето я спаси и с Петрова, явно оня горе я харесва  Twisted Evil

# 701
  • Мнения: 640
Аз също я харесвам ,но не мога да си обясня тези нейни спадове
в играта. Някак си не може и да променя тактиката в хода на мача.

# 702
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
И не ми говори за класа, щом тенисистка с над 65% първи сервис взема три гейма в сет. Защо- защото е кифла!
Не защото е кифла, а защото е жена!
А това, че ги сравняваш е жалко и смешно!
Жалки и смешни са напъните да се вкарва елемент на междуполова борба във всичко, че и да ми се натяква "как като жена можеш да кажеш такова нещо". Ами да, мога! Като не могат да играят петсетови мачове, ако ще не физиологична, а междугалактическа да им е причината, не заслужават хонорарите на мъжете. Това е, и точка.
А за тактика и стратегия да ми говориш как липсвали при мъжете, е поредното доказателство, че  не гледаш мъжки тенис (не, няма нужда да го пишеш и подчертаваш, то си личи във всеки пост Grinning) и въпреки това раздаваш компетентни мнения, нещо, което призоваваш нас, горките  "негледащи" женски тенис, да не правим. Хайде не мери с двоен аршин, моля.

И само да подчертая, жената с 65% първи сервис, игра също срещу ЖЕНА, та как точно полът и е причина за конкретния феномен, не знам Mr. Green. Или всъщност... знам Laughing Laughing Laughing

# 703
  • Мнения: 9 144
Жалки и смешни са напъните да се вкарва елемент на междуполова борба във всичко, че и да ми се натяква "как като жена можеш да кажеш такова нещо". Ами да, мога! Като не могат да играят петсетови мачове, ако ще не физиологична, а междугалактическа да им е причината, не заслужават хонорарите на мъжете. Това е, и точка.

По тази логика мъжете просто нямат право да получават по-големи хонорари на останалите турнири, защото там и мъжете и жените играят 2 от 3, а надявам се няма да спориш за структура, височина, мускулна маса и т.н.  Mr. Green


И не ми говори за класа, щом тенисистка с над 65% първи сервис взема три гейма в сет. Защо- защото е кифла!
Не защото е кифла, а защото е жена!
А това, че ги сравняваш е жалко и смешно!
И само да подчертая, жената с 65% първи сервис, игра също срещу ЖЕНА, та как точно полът и е причина за конкретния феномен, не знам Mr. Green. Или всъщност... знам Laughing Laughing Laughing
Абсолютно безсмислено твърдение, защото именно заради физическите особености, мъжките сервиси са от много по-голямо значение при играта.  Wink

Що се отнася до тактиката, пак ще повторя, при 3 аса или почти аса и поне по 2 двойни грешки на доста блъскачи в гейм за каква тактика може да има въобще разговор?! А най любимата ми част са по 100 и повече UE-та в 5-сетови мачове, които ти така добре описа като "безсмислено търчане и блъскане"  Crazy

# 704
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
Жалки и смешни са напъните да се вкарва елемент на междуполова борба във всичко, че и да ми се натяква "как като жена можеш да кажеш такова нещо". Ами да, мога! Като не могат да играят петсетови мачове, ако ще не физиологична, а междугалактическа да им е причината, не заслужават хонорарите на мъжете. Това е, и точка.
По тази логика мъжете просто нямат право да получават по-големи хонорари на останалите турнири, защото там и мъжете и жените играят 2 от 3, а надявам се няма да спориш за структура, височина, мускулна маса и т.н.  Mr. Green
Имат право, защото техните турнири имат масово по-голяма гледаемост, и съответно носят повече приходи. Задай си въпроса защо вечерните мачове за деня почти във всички случаи са мъжки, и защо ако по едно и също време играят номер едно в мъжката и женската ранкилиста, на централния корт ще бъде мъжкият мач.

Абсолютно безсмислено твърдение, защото именно заради физическите особености, мъжките сервиси са от много по-голямо значение при играта.  Wink
Тук само едно-  rotfImao rotfImao rotfImao rotfImao rotfImao

Общи условия

Активация на акаунт