Има ли фенове на Хисаря - 2

  • 193 293
  • 856
  •   1
Отговори
# 825
  • София-Младост
  • Мнения: 23 384
Супер сте, благодаря ви Simple Smile

# 826
  • Мнения: 38
Здравейте, препоръчайте малко хотелче за двама възрастни и едно дете на 6г.да е с чист басейн с минерална вода и да бъде топло в стаите. Не търсим лукс.Между Централ и Галери кой е по-добър?

# 827
  • Мнения: 646
Здравейте, препоръчайте малко хотелче за двама възрастни и едно дете на 6г.да е с чист басейн с минерална вода и да бъде топло в стаите. Не търсим лукс.Между Централ и Галери кой е по-добър?
Галери е точно това, което търсите. Не сме били в Централ, може и там да е така.

# 828
  • Мнения: 4 076
Един може би глупав въпрос, но задължителни ли са плувните шапки за басейните?  За Аугуста спа конкретно.
Пише,че шапката и душът преди басейна са задължителни,но от стотици посетители,едва няколко човека видях да го спазват.Ползваме тоалетна,потим се,падат ни косми,но не искаме да ги отмием под душа,а да си ги внесем в басейна.Рунтава селяния.
Оказа се,че Аугуста е проблемен хотел за зимата.Отоплението по принцип го пускат малко преди пристигането на гостите,което при топло време е ок,но не и при сняг две педи навън.Бяхме в корпус,който не е отопляван от Нова Година.Такъв лед лъхаше от стени и под,че аз спах с дрехи,а в съседната стая искаха радиатор.В банята нямаше топла вода,басейнът беше студен.Коридорите не се отопляват,а са дълги и мръзнеш в халата до и от басейна.Това за мен не е спа хотел,не и през зимата.
На втория ден температурите се вдигнаха,топлата вода дойде и басейнът се затопли.Може би защото хотелът се напълни.
Някои стаи са реновирани,други имат крещяща нужда.Неработещи ключалки,развалени климатици,стаи с парно,но неработещо,най-евтини китайски трошлаци,малко телевизорче от соца.Очаквах черно-бял сигнал,оказа се на снежинки,цветни.
Към децата хотелът е изключително гостоприемен.Имаше ученически групи и деца с родителите си.До малките часове се гонеха по коридорите,крещяха до оглушаване,тичаха из ресторанта,около басейна.Охраната изцяло е абдикирала от задълженията си за ред и контрол,така че хотелът е като хан:кой влиза,защо,къде...Парите се взимат още при пристигането,после се спасявай.Който държи на почивка и спокойствие,да избягва всякакви ваканции и празници.Хотелът побира 560 човека,само един басейн,автобусите пристигат един след друг,коли,лудница.
Иначе в топло време,в делник,в централния корпус, си е приемлив хотел.Обаче да платя 176 лв. за четиричленно семейство на вечер,за да се съобразявам с всичко това,няма как да стане.Дотук с Аугуста.
Иначе съм впечатлена от експедитивността на кухнята.Действат светкавично и организирано при такъв наплив.Също има детски кът,но не е отоплен.В басейна работеше водната пързалка.Чистотата е горе-долу.Бяха ни постелили мръсен чаршаф,веднага го смениха.Доста пари трябва да се налеят в хотела,за да поддържа прилично ниво,но май нещо не им се ще.

# 829
  • София-Младост
  • Мнения: 23 384
 LilaC , пише...аз затова попитах, защото имахме 1 шапка, а сме трима. Така или иначе отидохме..без шапки. Проблем нямаше...имаше и тук-там хора с шапки, но никой не е следил има-няма.
Стаята...за двама+разпънато походно легло за детето. С него става тесничко, но за 2 нощи добре. Топлото...е много беше...климатика беше настроен за 29 градуса когато се настанихме, с цел да затопли предполагам. Намалихме разбира се, пуснаха по-късно и парното...е няма такава жега. Бях грабнала една тениска с къс ракъв, уж за фитнес...спаси ме, с нея спах. Чак си мислех, че ще се подпали главата на детето, защото походното легло беше разпънато до радиатора. Отделно в банята имаше лира и беше топло и там.
Голям хотел, бяхме във второто крило. Чисто беше, на втория ден почукаха за почистване. Бельото чисто, мъж ми се оплака че му била ниска възглавницата, но имаше резервна и спа на две. Басейна...голям, или поне достатъчно...в понеделник следобяд нямаше свободни столове/шезлонги да си метнем хавлийте. То и като гледам масово се слагат халати на 2-3 стола, пък дали се ползват друга работа.  Водата...приятно хладна, но с две три загребвания се затопляш. Джакузито и детския басейн бяха като супа топчета...възрастни лелки и чичковци като се застопоряха в джакузито и нямаше излизане. И явно топлата вода така ги разтапяше, че и да искаш да влезеш никой не помръдва  Mr. Green Вредих се на втория ден де. Пързалката може би привлича семейни с деца.
Има детски кът, но моят е на 9 и изобщо не влезе. Затова пък имаше един надуваем замък и там прекара в скачане час време, дори и без нас. Лесно се запознава с деца, даже по едно време ритаха някаква топка, но каза че са им направили забележка..нормално разбира се.
Бяхме за две нощувки, пон-сряда, имаше хора, които всъщност осъзнаваш че са там по време на закуската...няма да разбера защо се пълнят чиниите и след това виждах как се изхвърля храната. Поне на закуска ресторанта беше препълнен към 9.30-10 часа. Не сме вечеряли там.
Едната вечер опитахме в "Национал", беше пълно и всички с резервации...малкия го заболя корм и не обикаляхме, вечеряхме в ит.ресторант-пицария Тоскана. Много приятно местенце. Малко се забавиха със салатите, но беше много вкусно. На втората вечер решихме да резервираме в Прованс, искаха ни капаро 20лв., казаха че предишната вечер не е имало проблем с настаняване...много приятен ресторант. И като обслужване, обстановка...храната-хубава. И на двете места наливно италианско вино...не знам дали беше италианско, но беше много хубаво  Simple Smile
За единият обяд решихме да хапнем по една супа в бистро Парка...вътре миризливо и запушено, отказахме се.
Градът не можах да преценя, защото повече време в басейна ,уморени в стаята и навън за вечеря.
като цяло съм доволна.
Навръщане спряхме и в турския р-т Зеко на магистрала Тракия...ох и там по една агнешка супа с топла питка...кантара не ми прости  Crazy
Цялото удоволствие ни беше уредено финансово преди това, от туристичека агенция, на място платих само 2*5лв. за два халата за басейна, на малкия му бях взела хавлия, иначе детските са по 3лв.

Последна редакция: пт, 10 фев 2017, 20:45 от Ала-Бала

# 830
  • Мнения: 4 076
  Бяхме за две нощувки, пон-сряда, .
Ние бяхме събота-понеделник.Резервацията я направих по телефона,капаро не са ми искали.
След като платих,прочетох в лобито за промоция с безплатни халати и процедури,но късно.
Главният проблем ни беше студа.В спа хотел е задължително да можеш да ходиш по тениска и чехли във всяко кътче,а това значи има-няма гости,отоплението да не се спира до пролетта.Мислех,че само нашият(втори) корпус е така,но разбрах,че и в централния си позволявли икономии през януари,тъй като имало малко хора.Като не могат да отопляват всички корпуси,да ги затворят и поддържат единствено централния.Не може икономии за сметка на гостите.
Момичета,нищо лично към никой,но смятам,че трябва да свикнем да ползваме шапки и душ преди басейн.То е за нашето здраве,пука им на персонала:те си сипват хлорта и толкова от тях.Една (гумена)шапка в хотела струва 4 лв.Душът до басейна е с минерална вода.
Пицария Тоскана е чудесна,препоръчвам салатите,пиците са страхотни,виното е италианско,също страхотно.Приятна обстановка и обслужване.
В Прованс също е приятна обстановка и обслужване,храната е малко надценена според мен.
Някой с пресни отзиви за Сана?Х.Хисар ми е също опция.Си комфорт е малко,кипро хотелче с добри отзиви.Басейнът е с размери 6 на 20 м,топлата вода в баните не е минерална.Влязох да питам само.
Хисаря е прекрасен,има много къде да се обикаля и с кола наоколо.Ние отскочихме само до Старосел този път,но както обикновено,останахме много доволни.
Приятни почивки на всички!

# 831
  • Мнения: 2 559
Тоскана и Прованс са на едни и същи собственици  Wink И двете местенца са много приятни и виното им наистина е чудесно  Peace

# 832
  • Мнения: 433
Здравейте!
Може ли някой да изкаже мнение,ако скоро е посетил хотел "Аугуста"?
Водата топла ли е?Тази пързалка /витата/ става ли за 3-годишно дете?
В стаите и общите части топло ли е?
Чисто ли е?
И къде можем да се разходим в и около Хисаря?

# 833
  • София-Младост
  • Мнения: 23 384
Здравейте!
Може ли някой да изкаже мнение,ако скоро е посетил хотел "Аугуста"?
Водата топла ли е?Тази пързалка /витата/ става ли за 3-годишно дете?
В стаите и общите части топло ли е?
Чисто ли е?
И къде можем да се разходим в и около Хисаря?
Два поста по-горе съм споделила точно за Аугуста. Водата  в басейна е по-скоро хладка, в детския обаче е топла. Пързалката...мисля, че става, обаче пише че за деца до 10г се ползва под родителски контрол...моят беше на 9 не съм се качвала с него, само го гледах.
Чисто е и в стаята където бяхме и в коридорите.

# 834
  • Мнения: 361
Подкрепям Ала-Бала относно мнението за "Аугуста". Бяхме там преди две седмици. Действително хладка вода, като за плуване, в големия басейн, но не мисля, че водната пързалка е подходяща за малки деца, които не могат да плуват, защото падат в дълбочина на около метър. Като цяло - разочарована съм: лъха на соц отвсякъде.

# 835
  • Мнения: 38
някой посетил ли е хотел Централ скоро да изкаже мнение.....

# 836
  • Мнения: 530
Здравейте , отзиви за Сана или Вила Париж ? Има ли градски минерален закрит басейн , ако хотела няма ?
Благодаря Simple Smile

# 837
  • София-Младост
  • Мнения: 23 384
За Сана Спа само добри отзиви съм чувала от две познати.

# 838
  • Мнения: 530
И аз него избрах , ще го проверя другата седмица Simple Smile

# 839
  • Мнения: 2 053
И аз него избрах , ще го проверя другата седмица Simple Smile
Басейна в Сана не е топъл, не повече от 28 градуса е. Стаите супериор са добре, ресторанта е посредствен.

Общи условия

Активация на акаунт