раждане със секцио

  • 78 318
  • 756
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 3 736
Тук си много права.  Confused Да се надяваме, че сме помогнали.

# 61
  • Мнения: 3 932
Темата,както и много други теми,не само в този форум,се превърна в "За и против секциото".За мен нещата  стоят по следния начин-момичето поиска информация за операцията и тогава се появява култувия въпрос "Ама защо секцио" и се започва..   #Crazy Laughing
Мисля,че успяхме да й разясним горе-долу как стоят нещата   bouquet

Mисля, че някои потребители даже надmинаха очакванията и  Mr. Green

# 62
  • Мнения: 702
Здравейте и аз ще раждам със секцио по мед.причини и ми се иска да следя темата Simple Smile
Не ме е страх.
По повод причините: операции на очите и Хашимото. И искам да подчертая, че бг лекарите не смятат Хашимото за опасно, повечето гинеколозидори не се сещат, че може да има такъвпроблем, да неговорим, че ако им споменеш ти казват, че това не е проблем, нокактои да е.
И честно да си кажа, дори и да нямах проблеми пак бих предпочела да раждам така. Не виждам никакъв смисъл след 9те тежки месеца да се подлагам и на естествено раждане. Не го смятам за геройство и понякога е много по-трудно да се възстановиш дори и психически от такова раждане.

# 63
  • Мнения: 3 736
Така е, vagabond, всичко е относително, а геройството е субективно усещане.  Laughing Желая ти лека операция и бързо възстановяване.

# 64
  • Мнения: 702
Тенк ю Wink

На всички останали желая същото Simple Smile   bouquet

Един път гледах секцио във Vbox и не е кой знае колко страшно, поне за мен, но аз съм дете на медицински работник, така че съм свикнала с болници, кръв и манипулации, не испадам в ужас.
А и знам къде ще бъда, в чии ръце...Същите преди две години ми спасиха живота и не само моя, а и на много други осакатени момичета.
Естествено, по законите на Мърфи, ако нещо може да се обърка, то то се обърква, така че съдба. Да сме живи и здрави и да имаме късмет.
Пък това, че на някой му се струва, че сме в третия свят .. На мен пък, като бях в Англия ми се струваше, че те са в третия свят. А относно клизмите- правят се в случай, че нещо се случи с родилката, за да не се получи инфекция при усложнение. Ако примерно при един кръвоизлив или едно секцио или някоя друга спешна манипулация, се перфорира или нарани някое черво, а недай си боже да се разкъса, няма изчистване организма. Така, че предпочитам да съм в третия свят и да ми направят две клизми, отколкото да си умра в лайна  Mr. Green пу-пу..
Определено не съм очарована от медицината в Англия и въобще не знам как се оправят с по-сложните случаи, за леките ясно.
Макар, че нашите доктори правят търговия, смятам, че са много по-кадърни специалисти, пък и всичко си е до късмет.

# 65
  • Мнения: 3 736
И аз се бях подготвила с видео и никак не ме уплаши. Ама аз не съм плашлива от такива работи.  Grinning

С останалото съм съгласна, ама няма да навлизам в подробности.  Mr. Green

# 66
  • Бургас
  • Мнения: 6 593
Здравейте,момичета! Не знам дали е за тази тема,но искам да попитам има ли майка,която е родила без секцио,по естествен път НЕпървото си дете след 40год.възраст.Пишете ми на лични,че не съм сигурна за това дали тук е правилно да питам,а не знам как да обявя нова тема.

# 67
  • София
  • Мнения: 3 291
Какъв е проблема да родиш нормално след 40?

# 68
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 101
И аз не виждам такъв проблем  Peace  Hug

# 69
  • Бургас
  • Мнения: 6 593
Не искат да рискуват заради възрастта ми.Казват,че може и нормално,но всеки лекар ще се притеснява с мен и в крайна сметка оставят решението на мен.Обиколих не един лекари,но никой не поема отговорност,казват сама да си решавам и да си я поемам.Иначе всеки е съгласен да ме оперира.Не искам повече да натоварвам излишно темата,мислех ако има майка ,минала по моя път ,да ми пише.Иначе сърцето и очите са ми добре,но както се изразяват гинеколозите "на твоят възраст винаги нещата може да се обърнат и да ни сервираш някоя неприятна изненада."Аз вече почти съм решила стига да не се променят нещата.Утре пак съм на лекар и ще видим и той какво ще каже.

# 70
  • София
  • Мнения: 3 291
slavka70, познавам жени на и над 40, родили нормално.  Европейките си раждат след 40 без никакви проблеми.

Ти самата чувстваш ли се по-стара от преди 5 години?

# 71
  • Мнения: 180
Момичета аз родих с планово секцио поради седалишно предлежание на бебето и честно казано бях много уплашена, а няма нищо страшно. Не съм усетила никаква болка, нито по време, нито след  след раждането. Когато поставят упойката също не боли Wink Само имах проблем с упойката- не ме хвана (докторите се опитаха да ме убедят, че съм била много притеснена и съм си въобразила), в крайна сметка ми сложиха пълна упойка. Не са ми правили клизми и т.н. само катетър ми сложиха след първата упойката. На излизане от операционната се събудих, мъжът ми и синът ми ме чакаха. Дадоха ми малкото съкровище  Heart Eyes  Веднага ми сложиха бебето на гърда и то започна да суче  newsm76 Родих в Англия и тук така се практикува  Wink Имам само хубави спомени от раждането и пак бих родила така Peace Успех на всички мами

# 72
  • Мнения: 303
Аз треперих като лист преди секциото ми, да е жив и здрав доктора, който ме изражда и анестезиолога - положиха максимални усилия да ме успокоят, предразположиха ме и... не усетих кога съм заспала. Събудих се, мъжа ми беше при мен в стаята, след малко ми донесоха и синът ни. Кърмата ми си слезе нормално, даже ми се налагаше да изцеждам... След секциото не ме е боляло, по-скоро ми беше трудно ставането и то не заради болка, ами коремчето като висне и не ми стигаше въздуха при първоначалното изправяне. Иначе от 2-ри ден си се грижех за бебчо, кърмехме се, преобличахме се и се гушкахме. Седмица след секциото си щъках сама насам натам, излизах си и въобще се чувствах все едно не са ме оперирали. Да не говорим, че доктора ми ме заши с козметичен шев и въобще нямам белег.
За сравнение - етърва ми роди преди мен нормално, ами наистина я съжалих милата, остави, че не и се разминаха външните и вътрешни шевове, ами и месец и половина имаше страхотни болки, не можеше да излиза. Лично аз пак бих избрала да родя секцио, да не говорим, че е по-безопасно за бебето, защото родовия травматизъм при новородените никак не е за подценяване.

# 73
  • София
  • Мнения: 10 700
Аз нямах време да се страхувам, уж бях планово -поради една торба причини.:седалищно предлежание, възраст, чупен гръбначен прешлен, високо рискова бременност...в последствие и прееклампсия..сигурно пропускам нещо ....но както и да е,а шийката ми беше над 4см..така и не разбрах какво е това контракция и има ли почва у нас,както и какво е това тапа.....,та се наложи по спешност да ме резнат и всичко мина чудесно,бебчо изплака веднага,после го цунках Heart Eyes
Коластрата ми тръгна някъде на 3-ти ден..

# 74
  • Мнения: 284
Аз родих също секцио, макар да исках много да родя естествено. Оказа се, че имам двурога матка и в общи линии съм забременяла на магия. Оттам произтичат куп усложнения и...просто нямаше как.
Възстанових се много трудно. Трябваха ми около два месеца почти. Голям кошмар преживях.
Все си мисля, че и възрастта ми имаше общо с бавното ми и трудно възстановяване (родих на 32г.)
Не искам да плаша никого. Явно съм изключение и дай Боже по-малко изключения.
п.с. Мисля си, ако имам второ дали няма да мога да родя естествено? Някоя мама с подобен на моя проблем?

Общи условия

Активация на акаунт