раждане със секцио

  • 78 405
  • 756
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 3 736
Аля Иванова, аз родих малко преди да навърша 33 и се възстанових за нула време, затова ми се струва, че не възрастта е основен фактор, а индивидуалните особености и това колко време след операцията са те раздвижили.

# 76
  • Мнения: 284
ИрПуц, още същият ден опитаха да ме раздвижат, но както ти каза, индиивидуално е за всеки. При мен всичко става много бавно. Дори зарастването на малки рани.

# 77
  • Бургас
  • Мнения: 6 613
Аля,32 е идеална възраст за раждане.Според не е от годините,а нещо се е объркало.

Да попитам още нещо.Аз съм в края на 36гс,а бебето е седалищно.Има ли шанс да се завърти до края на другата седмица? Умирам от страх от тази операция.

# 78
  • Мнения: 284
slavka70,

може да ти се обърне. Спокойно. А иначе...самата операция не е никак страшна. Не се страхувай. Мисли си положително само за бебока и как ще го гушнеш.  Simple Smile

# 79
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 142
Аля,много съжелявам за трудностите,които си преживяла със секциото.Ето,че всичко е индивидуално.32год. не е лоша възраст,напротив,идеална е.Казваш,че при теб всичко зараства трудно и може би тук е проблема.Има тема за естествено раждане след секцио,но сега не мога да я намеря.Тук из форума е.  Peace

# 80
  • Мнения: 3 736
Да, особеност на организма. Аз пък трудно разграждам хирургически конци и се притеснявах да не започнат да ми правят възпаления. За щастие, явно са ги усъвършенствали, до момента не се е показал конец.

slavka70, операцията няма и да я усетиш, ще побутат, ще подърпат и ще ревне бебето. Успех!  Hug

# 81
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 142
slavka70, операцията няма и да я усетиш, ще побутат, ще подърпат и ще ревне бебето. Успех!  Hug
Peace Така си е!

# 82
  • Мнения: 2 988
Някоя мама с подобен на моя проблем?

Не знам как стоят нещата с двурогата матка и дали това не е обстоятелство, при което вагинално раждане след секцио да не се препоръчва. Иначе нормално раждане след секцио е възможно, ако са изпълнени определени условия (да е минало достатъчно време до бременността, раждането да започне само, бебето да е с главата надолу и да не е в стрес, причината за първото секцио да не е повтаряща се - примерно лошо разположени миоми, гестационен диабет и пр.)  Ето темата за ВБАК.

Аз също се възстанових много трудно след секциото. Не го отдавам на възрастта, по принцип много бързо възстановявам тъкани - не знам каква беше причината. Преди раждането коремните ми мускули бяха в идеална форма, след секциото седем месеца не можех да си повдигна краката на повече от сантиметър от земята - стълби, наклони, обличане, мъка беше. Отне ми година, за да си върна нормалната активност.

# 83
  • Мнения: 3 736
ianajar, сега като казваш за коремните мускули, се замислих - струва ми се вероятно и степента на разпъване на въпросните мускули по време на бременността да играе немаловажна роля за възстановяването после.  newsm78

# 84
  • Мнения: 2 988
ИрПуц, възможно е, просто аз до деня преди секциото правех йога без проблем, а след това изведнъж просто с месеци нямах мускули изобщо. Не знам как са ги срязали и как са зараствали, но беше много мъчително - едни гащи да сложа си беше изтощителна гимнастика.  Laughing

# 85
  • Мнения: 3 736
Гадна работа.  Confused

# 86
  • София
  • Мнения: 10 704
Аля Иванова, аз родих малко преди да навърша 33 и се възстанових за нула време, затова ми се струва, че не възрастта е основен фактор, а индивидуалните особености и това колко време след операцията са те раздвижили.
PeaceАз родих на 36 почти и ме раздвижиха на следващата сутрин- еми нямам никакви проблеми.....

# 87
  • Мнения: 2 988
Аз родих на 36 почти и ме раздвижиха на следващата сутрин- еми нямам никакви проблеми.....

То и мен ме вдигнаха от леглото на 6тия час след операцията, ама имах проблеми. Възстановяването е индивидуална работа, няма един-единствен фактор, който да определи как ще протече процесът.

# 88
  • Мнения: 284
Някоя мама с подобен на моя проблем?

Не знам как стоят нещата с двурогата матка и дали това не е обстоятелство, при което вагинално раждане след секцио да не се препоръчва. Иначе нормално раждане след секцио е възможно, ако са изпълнени определени условия (да е минало достатъчно време до бременността, раждането да започне само, бебето да е с главата надолу и да не е в стрес, причината за първото секцио да не е повтаряща се - примерно лошо разположени миоми, гестационен диабет и пр.)  Ето темата за ВБАК.

Аз също се възстанових много трудно след секциото. Не го отдавам на възрастта, по принцип много бързо възстановявам тъкани - не знам каква беше причината. Преди раждането коремните ми мускули бяха в идеална форма, след секциото седем месеца не можех да си повдигна краката на повече от сантиметър от земята - стълби, наклони, обличане, мъка беше. Отне ми година, за да си върна нормалната активност.

Все едно разказваш за моя случай...Аз съм спортен тип натура, освен това съм мъжко момиче и не си падам по глезотии. Просто 1 година нямах коремни мускули буквално. Усещах изтръпнала областта около операцията много дълго време. Сексът беше също мираж. Родих ноември и помня, че гинеколожката ми при един преглед ми каза "Защо не направиш един новогодишен подарък на мъжа си?" подсмихвайки се. Аз изпаднах в шумен ужас само при мисълта за ТОВА.  Grinning Сега е смешно, ама тогава не ми беше никак смешно. И...заклевам се, най-любимото ми бельо от секциото насам са едни бабешки гащи (ама  буквално ГАЩИ), стигащи до над пъпа. Огромни, памучни и незакачащи белега.  Laughing Та ми трябваше много много време да се възстановя.
Сега се замислих...качих доста килограми по време на бременността. Дали пък това не е свързано с възстановяването?

# 89
  • Мнения: 2 988
Аля, при мен със секса нямаше проблеми, но изтръпване и болки имах цели две години. Вече си мислех, че никога няма да се възстановя напълно. По принцип теглото има връзка с възстановяването, специално със зарастването на шевовете. Колкото е по-дебела кожата, толкова е по-дебел шевът и по-голяма опасността да се отвори. Но пък според моята лекарка теглото ми не е било такова, че да е свързано с по-трудно възстановяване - за нея просто си беше индивидуален ритъм на огранизма, който никой не може да предвиди или контролира.

Така или иначе, и аз този път планирам нормално раждане, ако не ми мине котка път. Не ми се изживява още една такава година.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт