Туба и Джансел, Запленяваща сърцето (Gönülçelen) и след това - Тема 126

  • 44 105
  • 739
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 2 116
Цвети, клипчето е страхотно, ама щом е от Ети и ЗС...няма как да е другояче!!! newsm10

Замислих се за ревността...

Много ми допада една мисъл на М.Лермонтов...

"Да предположим, че ти ме обичаш...но, това е толкова малко, че дори не ме ревнуваш от никого"

Ето намерих и това...мисли на Ларошфуко, които ми допаднаха-също и до някъде очертават моето разбиране за нея...

"Ревнивостта намира подхрана в съмнението; тя се превръща в ярост или изчезва тутакси, когато съмнението се превърне в увереност."

"Ревността винаги се ражда с любовта, но не винаги умира с нея."

"Ревността е в известен смисъл оправдана и разумна, понеже цели да запази едно благо, което ни принадлежи или което вярваме, че ни принадлежи; завистта обаче е бяс, който не понася да добруват другите."



Последна редакция: нд, 24 юли 2011, 01:29 от margita9

# 706
  • София
  • Мнения: 30 209
в този късен час успях да ви изчета.
Клюките около Туба продължават.
Джансел окончателно се е завърнал в Истанбул и започва работа по проекта. Супер  Peace

Иф, много добри постове тази вечер  Peace

# 707
  • Русе
  • Мнения: 6 503
Е, вече стана доста късно и утре е ден, при възможност - пак ще се включа. Hug
ЛЕКА НОЩ  Heart Eyes

# 708
  • Разград
  • Мнения: 8 243


# 709
  • Мнения: 2 116
   За всички, за цялата тема...за нашата приказка...ЛЕКА НОЩ!!!

  И от котето... Hug

# 710
  • Мнения: 10 240
Добро утро!
С пожелания за прекрасен неделен ден!



# 711
  • Мнения: 10 240

Да опитаме закуската докато Шатци приготвя кафето!

# 712
  • Мнения: 10 026


Добро утро!    Hug
Хайде и от мен кафенце!
Да ви е бодър и красив деня!

Попитай сърцето си е спечелил наградата за най добър филм на Dadas Film Festival

The Dadas Film Festival Rewards Found Owners

İn the competition the best director award was given to Semih Kaplanoglu who be succeed with Bal Film and many competitions. Kaplanoglu's reward was given by Eyüp Tavlaşoğlu who be deputy mayor. While Yüregine Sor Film which was written by Yusuf Kurcenli took the best reward, Prof.Dr. Fahrettin Korkmaz who be Atatürk Üniversity deputy of rector presented the reward to Kenan Ece. İn The Best music reward branch The Yuregine Sor Film took starting course. Ayse Önder was taken reward in the name of Aysenur Kolivar by Atilla Dorsay who be Kenan Ece cinema corrector.




http://www.tubabuyukustun.net/forum/the-dadas-film-festival-rewa … ners-t-27202.html
Мерси, Елма!

# 713
  • Русе
  • Мнения: 6 503
Здравейте и от мен, в тази прохладна неделна утрин ! Hug
Линаnewsm51  - добро начало за деня с тази новина, поднесена с кафето ! Heart Eyes
И един музикален поздрав от мен, с пожелание за още хубави новини ! Лек ден !

# 714
  • Пловдив
  • Мнения: 40
Реагирам на малко по- стари постове- извинете!
Надин, помниш „ И да паднем, и да бием – пак ще се напием.”
   И да има сватба и да няма- на линия съм. Ако има- черпя аз от мъка, ако няма- пак черпя аз от радост. А когато дойдат бебетата, черпиш ти – и за едното , и за другото.
   СПАМ. Вчера посетихме манастира „Св. Пантелеймон” преди Смолян. Когато влязохме в църквата, дойде една жена, която преди това в двора се занимаваше със строителство и дрехите й бяха изцапани. Оказа се, че това е известната сестра Христина. Дали й бяхме симпатични или по- скоро разбра, че ни липсват уроци по религия, започна един урок- проповед, в който каза толкова важни и умни неща. Страхотно дар слово. Не е като ония попове, които мрънкат под нос нещо си. Не можах всичко да запомня  / от старческа деменция лек няма!/, но ще ви пиша две неща, казани от нея::”Бог не дава това, което му искаме в молитвите, а това, което заслужаваме.”;
 „ Не забравяйте в молитвите си и душманите- те ни дават сила”.
 Говори и за това, че трябва да се пазим от приятелите си- имаме пример в нашия сериал / нищо не съм казала за Онур и Сами, които сте постнали вчера /.
  Май ще спирам, че природата ме чака- все още съм в Пампорово. Довечера ще ви чета.
  Хубав ден!
  / Себи, Шатци, връщайте се от Париж- момчето е тук!/

# 715
# 716
  • Мнения: 10 240
Лина, благодаря за кафенцето! Новината е приятна- колкото и филма да не се прие радушно от масовата публика е оценяван високо от специалистите! Hug
Цвети, благодаря за мизакалния поздрав.
Ренибо, много истина има в думите на монахинята!  Peace Личи, че пребиваването ти в Пампорово е много приятно! Hug


# 717
  • Мнения: 2 157
Добър ден! Hug  Hug  Hug
Благодаря за кафето, инфото и музикалните предложения!   bouquet   bouquet   bouquet
Ренибо, напълно съм съгласна с мнението ти за мрънкането на поповете.  ooooh! Досега съм попаднала само на един, който говори разбираемо.
Момичета, аз днес съм в очакване на новини. Да видим дали ще се оправдаят надеждите ми или ще си остана само с розите от Алекс.

# 718
  • Мнения: 2 195
Добро утро!

Дали има прилика или си въобразявам newsm78

Това е началната страница на сайт за бълг. поезия. Търсех едно, но открих това - и прохладно за летния ден, и много нежна, зимна версия на нашия филм за ПС:

Валери Петров – Така веднъж във снежната алея

Така веднъж във снежната алея
видях следи: „той“ бе минал с „нея“.
Аз тръгнах по следите и узнах
какво се бе развило между тях:
как тук над нея той бе тръснал клона,
как там си бе изула тя шушона,
за да изтърси влезлия и сняг,
и как я бе придържал той, и как,
използвайки таз полуизмама,
стояли бяха дълго време двама,
трептящи от любов, един до друг,
в гората без движение и звук
освен почукванетто на кълвача.
И продължавайки след тях да карача,
представих си аз нежната игра
на двамата във снежната гора
и видях как на дългата и клепка
звездата на една снежинка трепка
и как разтапя топлия и дъх
скрежеца върху мекичкия мъх
на шала му. А той не е кротувал
а той , разбира се, я е целувал,
мошеникът с мошеник, виж го ти!
Вървях и се ядосвах аз почти
и още с тая ревност във гърдите
в миг гледам: отделиха се следите
и без да спрат, на първия завой,
тя тръгна вляво, а във дясно той.
Какво бе станало? Нима раздяла?
Озадачен, сред тишината бяла
с ръце в джобовете си аз стоях.
И изведнъж засмях се с тъжен смях:
наистина те бяха тук вървели
на таз алея в белите тунели,
но не в прегръдка, както мислех аз,
а поотделно, с разлика от час,
и не любовна двойка бяха, значи,
а двойка най-случайни минувачи,
един за друг незнаещи дори
Как тъжни са тез букови гори!
И аз стоях, обзет от болка тиха
по всички тез неща, които биха
могли да бъдат, но – уви! – не са
подобно тази среща във леса…


(търсех Валс три четвърти на В. Петров ...танцували валс... той й отдал една четвърт, а тя му отдала три четвърти от времето си - получило се бебе... може би и тук има някаква прилика  Wink)

Хубав и изпълнен с усмивки ден!

# 719
  • Мнения: 2 157
Баги, много ми хареса стихчето.   bouquet
И ние сме  в момента така - къде, как и какво ли се е случило? newsm78 newsm78 newsm78 Гадаем, предполагаме, ама само те си знаят.

Общи условия

Активация на акаунт