Априлки 2012, тук се съберете и радостта си споделете!

  • 35 677
  • 748
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 1 767
Чакаме сърцето на мъника да затупти, а през АПРИЛ щъркел със здраво бебе да ни посети!

# 736
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
 Здравейте, за новата тема е добре да си направим един профил Априлки2012 и няколко човека да могат да влизат и работят по темата. Аз мога да направя профила, а който иска да се занимава да си казва - ще дам парола и тн на лични.

Аз не съм се разписвала, че при нас нищо ново - Георги се разболя и пак си изпуснах часа, ще ходя днес да ме запишат на консултация, аа и освен това съм гъбясала, да видим ще ми изпишат ли нещо.  Crazy
 

# 737
  • Мнения: 28
Направих си лентичката да е само в седмици, затова при 7 седмици и 1ден показва 8 седмици. Аз смятах моя термин по интернет, защото докторите още не могат с точност да го сметнат. Засега е 03.04.
Относно прокървяването и аз имах известни проблеми с тази бременност, но Утрогестана ми помогна.
Относно кошмарите - от първия ден, когато почнах да повръщам и имам кошмари, предполагам, че ще спрат след като спре да ми е лошо.
Много неща пропускам да прочета, защото ми е трудно да се задържа пред РС-то, затова и мога да се повтарям с въпросите. В момента май съм в периода с най-много повръщания. Вече няма час в денонощието в който да не съм повръщала. Поне има вероятност да отслабна, а това определено ми е необходимо, като знам после колко ще натрупам.
Препоръчайте някой разтоварваща книга за бременни.
Днес мисля да направя подарък на нашия тати, книжка - "Помощ, забремених жена си!"

# 738
  • Мнения: 216
Здравейте и  от мен, много отдавна ви чета, но не смеех до сега да пиша. Терминът ми е по големина на плода - 02.04., а по цикъл ми го изчисляват на 04.04. Първият преглед при мен беше много кошмарен - отидох в началато на 7-ма седмица, с направление по ЗК. След като доктора ме прегледа ми каза има плоден сак и отговаря  по размар на седмицата ми, но не виждаше ембрион. Каза, че е се съмнява че е кухо яйце и другата седмица искаше да ме види и ако не види ембрион да го махнем на следващия ден. Излязох ревейки от кабинета му. След два дни отидах на друг преглед при друг лекар, който видя ембрион. В началото на 9 - та седмица бях отново на преглед - ембиончето си растеше, но лекарят не беше сигурен за сърчицето - каза Вижда се май, но не съм 100% сигурен. В началото на 10 седмица ще отида на нов преглед да видим сърчице. Иначе и на мен ми казаха, че на доплер не е хубаво да се ходи преди 12 седмица - това били най - новите световни тенденции - за това ми отказаха да го чуем сърчицето. Положителното е, че ембриончето се развива. Сега се чудя къде в София да си намеря лекар по Здравна каса, тъй като не ми се връща при първият.

# 739
  • Мнения: 0
 Здравейте, Не съм съм, направих общ профил от който да се пускат темите, който иска да се занимава - да пише на лични на този профил, ще пратя парола и тн.

Аз предлагам С ков, понеже чудесно се е справила със списъка!  Hug

# 740
  • Мнения: 8
Здравейте, за новата тема е добре да си направим един профил Априлки2012 и няколко човека да могат да влизат и работят по темата. Аз мога да направя профила, а който иска да се занимава да си казва - ще дам парола и тн на лични.
аз имам свободно време, като направите профила - прати ми го на лична Simple Smile
и това за щъркела е сладко
Добре дошла, zoritz! Съжалявам, че си се разстроила, но сега вече всичко ще е наред ...  тук има много софиянки - виж на 39стр.., те са споделяли и за доктори Simple Smile
10х, АПРИЛКИ 2012 Simple Smile

# 741
  • Мнения: 25
alida77 горещо ти препоръчвам "Помощ, забремених жена си!". Книжката е много забавна, има моменти, на които съм се смяла с глас!И аз я купих като подарък за мъжа ми и сега го чувам как вечер се подхилква докато я чете!

# 742
  • Мнения: 1 767
На нас ни дадоха вчера "Бебето, ръководство за употреба" и сега я чета  Laughing

# 743
  • Мнения: 0
alida77 горещо ти препоръчвам "Помощ, забремених жена си!". Книжката е много забавна, има моменти, на които съм се смяла с глас!И аз я купих като подарък за мъжа ми и сега го чувам как вечер се подхилква докато я чете!

Аз вчера я поръчах на мъжа ми за рождения ден от бебето Simple Smile
А мисля да си поръчам и другите книги на автора, защото ми се струват интересни.

Мисля да търся и: Бебето. Модел пеленаче. Ръководство за употреба. Инструкции за експлоатация, съвети при неизправност и указания за поддръжка през първата година", д-р Луис Боргенихт и д-р Джо Боргенихт, 2009, София, Вакон

Изчетох Аз чакам дете, Лоранс Перну и Ало, аз съм тук, Вили Брайнхолст.

Последна редакция: чт, 01 сеп 2011, 16:08 от samm

# 744
  • Мнения: X
Аз ще помагам на s_kov и benitabeni Ще се включи. Аз нямам много време, но с кеф ще помагам.S_KOV пиши на лични.

# 745
  • Мнения: 8
ИМАМЕ СИ НОВА ТЕМА .. ПОМАГАЙТЕ С ОПИТ И ИДЕИ ... Simple Smile Щото аз време имам и желание, но до тук Simple Smile
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=606998.new#new

Последна редакция: чт, 01 сеп 2011, 18:11 от s_kov

# 746
  • Мнения: 28
Здравейте мамчета! Аз днес бях на доктор за първи път,видяхме точицата-на правилното място се е настанила.Сърчице засега няма, следващият преглед ще е след две седмици и надявам се тогава да чуя ритъм.Стори ми се, че премълча нещо и се попритесних. Как бавно ще минат тези две седмици. Старая се да не мисля негативно.
Другото за което ме уведоми беше за изследвания, които било хубаво да се направят, от сорта на Тестове за Даун, Биоскрининг, Фетална морфология, но ЗК не ги поемала.
 Въпросът ми е вие мислите ли да ги правите?
Мислех, че тестовете за Даун се правят ако има генетична предразположеност или съм в по-напреднала възраст/сядам да чета из нета кое за какво е/

Честито на всички щастливки, които видяха тупкащите точици, стискайте палци и аз да съм сред вас.
  bouquet

# 747
  • Мнения: 8
nnadiaa, честитооо и заповядай в новата тема - публикувана е от Априлки 2012 ...Чакаме сърцето да затупти, а през АПРИЛ щъркел със здраво бебе да ни връхлети!http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=606998.new#new
Аз лично ще си направя всички изследвания - моята първа ФМ (фетална морфология) трябва да е на 12.09 .. Нямаме генетично предразположение, на 33 съм .., но приятелка на 23 също си прави - не е само за Даун ФМ-изследванията... В Пловдив е излязло всичко - кръвните тестове, разните там такси за манипулации и 2,3Д изследване (+подарък Диск записан със снимки на бебето триизмерно) около 70-80лв.

Последна редакция: чт, 01 сеп 2011, 18:12 от s_kov

# 748
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Мили дами, заповядайте в Новата Тема

Общи условия

Активация на акаунт