Въпрос за Хийтроу

  • 7 953
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 274
А всъщност не е ли от значение компанията, с която летиш?  Thinking
Защото това, което пише на сайта на БА е:


Hand baggage allowance
You are allowed one piece of hand baggage plus a laptop or handbag.


И се чудя няма ли пък вече да е безкрайно тъпо, ако от тук тръгна с дамска чанта + лаптоп, а на Хийтроу ме карат да ги завирам в обща чанта?  Tired

# 16
  • София
  • Мнения: 1 274
...Сетих се да питам още нещо - знам, че железни джунджурии пищят, а златото пищи ли?  Rolling Eyes
Щото ако трябва да свалям всички обеци по проверките, направо ще задръстим опашката![/b]  ooooh!
Никога не се е налагало да си свалям обеци, или пръстени - не "пищят". Включително и на Хийтроу не ми се случи. Grinning

# 17
  • Мнения: 6 274
...Сетих се да питам още нещо - знам, че железни джунджурии пищят, а златото пищи ли?  Rolling Eyes
Щото ако трябва да свалям всички обеци по проверките, направо ще задръстим опашката![/b]  ooooh!
Никога не се е налагало да си свалям обеци, или пръстени - не "пищят". Включително и на Хийтроу не ми се случи. Grinning

Еее, най- накрая и една хубава новина.  Party
Благодаря ти!
  Hug

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 2 518
Моите пък "пищяха", но бяха само 2 и се сваляха лесно. Човек никога не знае, така че ако са много, ти ще си прецениш. Може и обици да нямаш и пак да "пищиш", поради което щателно да те претърсват лично.
Наистина пише, че на UK летища е разрешен само 1 ръчен багаж. Ние за проба бяхме с ръчна чанта + единият с фотоапарат (доста голям, в калъф), а другият с малка чантичка за документи (както пише да са позволени на сайта на авиокомпанията). Проблеми не сме имали.

# 19
  • Мнения: 6 274
Да, обеците ми са много, за това може и да ги сваля, ще видим.
За багажа - според вас става ли да си нося един голям, найлонов плик и ако се заядат, че лаптопа и дамската чанта са 2бр., а е разрешен само 1бр., да пъхна и двете неща в найлоновия плик?
 newsm78

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 2 518
Става  Peace Що народ пътува с торби Била (например) Laughing

# 21
  • Мнения: 6 274
Става  Peace Що народ пътува с торби Била (например) Laughing

Хахахаха...  Joy
Не знам дали ще е точно Билла, ама нещо подобно имах предвид, да.
Идеално, значи и това го решихме, супер!
  Party

# 22
  • Мнения: 11 112
Хо-хо, ще си типичен бг пасажер Simple Smile

Джуличка, на твое място не бих се притеснявала за нищо, щом говориш английски! На летищата си е много ясно обяснено всичко, всички сме се прекачвали някога за пръв път (даже си спомням една моя приятелка, която не говори бъкел английски, а първият й полет в живота ever беше с прекачване за Щатите, еми не се загуби)!

# 23
  • Мнения: 6 274
Хо-хо, ще си типичен бг пасажер Simple Smile

Бай Ганьо, викаш.   Joy

Цитат
Джуличка, на твое място не бих се притеснявала за нищо, щом говориш английски! На летищата си е много ясно обяснено всичко, всички сме се прекачвали някога за пръв път (даже си спомням една моя приятелка, която не говори бъкел английски, а първият й полет в живота ever беше с прекачване за Щатите, еми не се загуби)!

Да, това ме притеснява - че ми е за пръв път.
Сигурно с всички ви е било така, за това съм ви много благодарна, че ме разбирате и напътствате.
Дано всичко мине безпроблемно и да мога после да се смея над притесненията си.
А вие ще ми стискате палци, нали?!
  Wink

# 24
  • Мнения: 6 274
Така, момичета, аз вече съм тук (демек полетът мина успешно  Wink) и минавам през темичката, за да споделя впечатления, защото може да съм полезна на някой, който нищо не знае, като мен.
Значи - абсолютно никакви проблеми с багажите - нито с чекирания, нито с ръчния.
Летях с Бритиш Еъруейз, изискванията за чекиран багаж са до 23кг., за ръчен - дамска чанта + лаптоп или една раница.
За скенерите - обиците (златните) не пищят.  Mr. Green
След тях една мацка те опипва, но лично мен не ме караха да се събувам боса, а някои ги караха.
На Хийтроу беше суперлесно.
Като излезеш от Терминал 5, следиш за флайт канекшън (табели има навсякъде) и съвсем на близо са ескалаторите за на долу.
Долу са рейсчетата, на всяко едно си пише ОТ Терминал еди кой си ДО Терминал еди кой си.
Абсолютно нищо сложно.
Аз даже успях да се измъкна от летището, да пуша 2 цигари, да се върна, да се чекирам още веднъж  Mr. Green и чак тогава да се насоча към гейта за втория ми полет.  Wink
Никой нищо не ми каза за ръчния багаж.
Бях си така, както тръгнах от София, макар да имах пликче (на Билла не намерих Laughing, друго беше, ама все пак Mr. Green), скрито в джобчето на чантата и готово за употреба.  Wink
Демек - няма такова нещо като само 1бр. ръчен багаж.
Дамска чанта + лаптоп + връхна дреха (не си длъжен да я обличаш).
С две думи, при мен всичко е наред.
Много благодаря на всички, които се отзоваха и ми помагаха.
  Hug  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт