отзиви за "Гъливер травел"

  • 34 747
  • 109
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 4 403
Екскурзоводката Даниела започна с това, а именно, че вече нямала пари . Разбира се по голямата част започнахме да я прекъсваме и да й казваме, че това не ни интересува. Да се обърне към фирма Гъливер. Разбира се това бе част от поредната измислица, защото предният ден по програма в Лондон трябваше да ПОСЕТИМ 3 - 4 от най-интересните места места: Тауър Бридж, Катедралата Сейнт Пол, Уестминстърското абатство, Лондон Ай /окото/ - е посещения = 0 , НИЩО. Само фото сесии пред сградите за по 15 мин. Но Мусолини /екскурзоводката имам в предвид/, намери време след обяда да предложи да води групата в Уиндзор срещи 15 паунда на калпак без това да е дори споменато в програмата, нито някой от Гъливер да ни го е предлагал преди пътуването.
От тези, които отидоха мисля, че събра около 400 паунда /разходи за бензин - Уиндзор е на 30 км от Лондон/, така че няма как да не е имала пари. Просто измислици. Та на въпроса ви, след като се противопоставихме, започна да ни казва колко по бързо ще се предвижим до Темза с Метрото /ама и то е по 8-9 паунда на човек/, че  нямало как да спре автобуса до Темза и прочие. Но ние си знаехме нашето: имаме програма, в която пише, че автобуса ни кара до Темза, качваме се на корабчето, гледаме Гринуич, после свободно време и после автобуса ни взима и ни води към летището. Е тя нямаше как да ни накара на сила да се качим на Метрото. Казахме й, че или автобуса ни кара към Темза или ни кара директно към летището и  не се качваме на никакво Метро.
Е резултата бе, че тя каза, че който искал да тръгне с нея с  Метрото щяла да му направи страхотна програма из Лондон, който не да си върви с автобуса. 25 човека станахме с автобуса. С нас пътуваше един младеж от Гъливер, който бе дошъл да се обучава. Горкият остана с нас, трепереше целият притеснен  от нерви, извини ни се няколко пъти, че сме изоставени и момчето съдейства с какво можеше, а ние го поощрявахме, за да му вдъхнем малко повече увереност.
Е, това е, стигнахме до извода, че или човек трябва да си организира сам пътуванията или да го прави с чужди агенции от други държави и ако знае езици - да е спокоен, че такива идиотии няма да го сполетят. Не зная дали има точни агенции в България, доста добри неща ни разказаха за Руал, но ако някога пак решим да пътуваме с БГ агенция първо ще изчетем всички форуми, после, ще искаме подробно всичко да е описано в договора, както е по Закона за туризма.
Няма друг начин.
Успех на всички любители на пътешествия , желая от сърце.

То щом сте се отделили 25 човека, значи общо сте били 40-50? Такава група няма сила, която да я организира добре, освен при военна дисциплина. Никога не бих се подложил доброволно на такова нещо, че и да си плащам за удоволствието. Гледам добре сте се организирали и без екскурзоводката, значи най-добре е било да си пътувате сами...

# 61
  • София
  • Мнения: 4 714
Цитат на: bestmoda link=topic=601414.msg28885377#msg28885377 date=14089922противопоставих
[/quote

То щом сте се отделили 25 човека, значи общо сте били 40-50? Такава група няма сила, която да я организира добре, освен при военна дисциплина. Никога не бих се подложил доброволно на такова нещо, че и да си плащам за удоволствието. Гледам добре сте се организирали и без екскурзоводката, значи най-добре е било да си пътувате сами...

Е, хайде сега. Ако всички са наясно с организираните екзкурзии?!?
Има си програма. Или трябва да има. Дисциплина винаги трябва, в каквото и да е отношение. Peace
Аз, в повечето пъти пътувам сама( в общия смисъл на думата). Но щом си подписал договор, мисля че трябва да се спазва. Peace

# 62
  • Мнения: 2
Под влияние на впечатленията от току що провелата се екскурзия до БЕНЕЛЮКС организирана от туристическа агенция " Гъливер Травел ", бих искапа да споделя възхищението и удовлетворението от добрата организация,богатата и умело поднесена информация от водещата ни екскурзоводка-
г-жа Тереза Пенева,която се раздаде на МАКС.Изключително стриктна,добре информирана,винаги на разположение-г-жа Пенева се грижеше за доброто ни настроение по време на целият ни път,
откликваше на желанията ни и ни сюрпризираше приятно с разглеждането но допълнителни забележителности към които проявихме интерес извън програмата.Шофьорът и автобуса бяха на перфектно ниво.В заключение бих изказала огромна благодарност на "Гъливер Травел" и специално на водещата ни Тереза Пенева за незабравимите и щастливи дни изкарани заедно!

# 63
  • Мнения: 6 031
Iren Petkova, може би не знаете, но в деня на регистрацията си да хвалите накой тук е ... меко казано съмнително.  Thinking
Даже си прилича на реклама от самата фирма.  newsm78

# 64
  • София
  • Мнения: 8 141
Iren Petkova, може би не знаете, но в деня на регистрацията си да хвалите накой тук е ... меко казано съмнително.  Thinking
Даже си прилича на реклама от самата фирма.  newsm78

 Joy И то супер аматьорска реклама. Ех, тази Тереза Пенева, голям професионалист Outta Joint

# 65
  • Мнения: 2
Написах отзива веднага след като се върнах, тъй като преди да замина бях избрала въпросната екскурзия и съобразих отпуската си с избраната дата, но проявих любопитство какви са отзивите за фирмата Гъливер Травел (С КОЯТО НЕ БЯХ ПЪТУВАЛА ДО МОМЕНТА)и с изненада прочетох пътеписа и останалите негативни коментари.Силно разколебана още преди да се запиша за екскурзията, но вече предварително уговорила отпуската си запчнах да търся друг организатор по вече избраната дестинация. но уви липсваше такава оферта- за посочената от мен дата.Отпуската идваше,аз се бях настроила за това пътуване и въпреки вътрешнте си терзания се записах, надявайки се да съм късметлийка, а не карък и честно бях наистина приятно изненадвана всеки ден от човека и  професионалист Тереза Пенева и умелият шофьор Бранко.За вас може да е евтина реклама- за мен е самата истина, а  се регистрирах и написах отзива,защото екскурзоводското обслужване беше на ниво и заслужава адмирации.Считам, че в пространството не следва да се поощрява и вярва само на негативизма , а когато похвалата е уместна и заслужена да не бъде пренебегвана и поставяна под съмнение.Аз изкарах чудесно,както и останалите в групата.

# 66
  • Мнения: 581
Преди около три години се записахме за автобусна екскурзия до Италия с тази фирма. До последно ни уверяваха, че екскурзията ще се състои. Няколко дни преди отпътуването се обадиха, с едно кратко изречение ни казаха, че екскурзията няма да се състои и ми затвориха телефона. Разбирам, че тези неща се случват, но поне едно " извинявайте, че ви подведохме" да бяха казали,, по-друго щеше да е. Все пак си пренастроихме програмата за цял месец около екскурзията, и всички планове ни се провалиха.

# 67
  • Мнения: 2
Е да и аз бях доволна от една тяхна екскурзия до Париж и Лондон с екскурзовод Тереза. Толкова бях доволна че реших да им се доверя и втори път с екскурзия до Италия, която трябваше да се проведе от 19.09. Има уверенията че ще се организира, планирах си отпуск и така очаквах да видя Рим, но не било писано, на 12.09. ми се обадиха и казала че тази екскурзия няма да се провежда. Предложиха ми друга която беше много по различна от първата, много по кратка и без Рим, но нали се бях настроила приех а пък и тя беше от 20.09, така че съвпадаше с моята отпуска. Трябваше да ми се възстанови сума от първата екскурзия и получих уверението че в следващите 5 работни дни ще ми бъде възстановена. Всеки ден се обаждах по телефона и отговора беше, " ами сега няма как да ви платим, има и други чакащи , ние ще ви се обадим, ако искате в автобуса да ви ги върнат" и така 5 дни едно и също и сумата до днес не ми е възстановена - вече 8 дни. Освен това на 19.09 в 16.00 ч. ми се обаждат и ми казват че екскурзията за която съм се записала от 20.09 няма да се провежда, защото нямали резервация в хотела в Тоскана. Представяте ли си 16 часа преди пътуването да ти сервират това. Е каква е тази туристическа агенция, това е скандално и безобразно поведение от тяхна страна. Когато стигнахме до възстановяването на парите наглостта им беше още по-голяма. Казаха ми че сега не може да изтеглят пари от банката и да ми ги върнат, та да съм отидела на 23.09. Но аз не съм убедена че и тогава ще ми ги върнат. Представяте ли си 2 месеца ми стоят парите при тях и сега не можели да ми ги върнат. Безобразно поведение, скандално. Те не заслужават да бъдат на пазара, съветвам ви да не пътувате с нея.

# 68
  • Враца
  • Мнения: 2 311
Моите родители също са много разочаровани от тази фирма.
Трябваше преди около 10-ина дни да заминат на една екскурзия с крайна цул Португалия.
На предния ден преди заминаването им се обаждат, че няма да пътуват.
Това - след като багажът е оправен, отпуските са пуснати, и добре, че нашите нямат навика да пътуват от предния ден до София за отпътуването, ами пътуват насам същия ден /живеят в провинцията/, защото щяха да са дошли в София.
По договор трябва да ги уведомят, ако екскурзията се отлага, в 7-дневен срок.

Отгоре на всичко, парите още не са им върнати!!!
Говорим за над 3 000 лева!
Вчера майка ми ходи до офиса им да се разправя "на живо", защото по телефона явно не им обръщат много внимание.
Уверили са я, че във вторник ще им върнат парите.
Отново срокът по договора- този, за връщане на сумата, който е 7 дни, също не е спазен.
Вече има около 2 седмици от отмяната на екскурзията.

Ако във вторник не върнат парите, ще предприемем по-сериозни мерки, но жалко, че толкова ядове за нещо, което поначало е трябвало да бъде едно удоволствие и дълго чакано приятно приключение!

Дори да върнат парите още във вторник, горивият вкус от лошото отношение и пренебрежението, ще останат за дълго!
Дори не са се извинили досега за случилото се...
Дано да нямаме по-нататъшни проблеми с тях.


ДО СОБСТВЕНИЦИТЕ НА ГЪЛИВЕР ТРАВЕЛ, АКО ПРОЧЕТАТ ТОВА:

УВАЖАЕМИ, ТАКА ЛИ СЕ ПРАВИ БИЗНЕС В ДНЕШНО ВРЕМЕ?
КОГАТО ХОРАТА СЪС ФИНАНСОВА ВЪЗМОЖНОСТ ЗА ПЪТУВАНЕ НА ДАЛЕЧНИ И СКЪПИ ДЕСТИНАЦИИ СТАВАТ ВСЕ ПО-МАЛКО, И ВЕЧЕ СА ДОШЛИ ПРИ ВАС КАТО КЛИЕНТИ, ТАКА ЛИ ТРЯБВА ДА СЕ ОТНАСЯТЕ С ТЯХ И ДА ГИ ГОНИТЕ?
ДА НЕ СПАЗВАТЕ СРОКА ЗА УВЕДОМЛЕНИЕ,ДА НЕ ВРЪЩАТЕ СУМАТА В СРОК, ДА НЕ ПОДНАСЯТЕ ИЗВИНЕНИЕ ЗА СЛУЧИЛОТО СЕ / ТО НЕ СТРУВА НИЩО, ВПРОЧЕМ, НО Е МНОГО ЦЕННО/.
МОИТЕ  РОДИТЕЛИ, ДА СА ЖИВИ И ЗДРАВИ, ВСЕ НЯКОГА ЩЕ ОТИДАТ НА ТАЗИ ЕКСКУЗИЯ ДО ПОРТУГАЛИЯ, ЗА КОЯТО ОТ 3 ГОДИНИ ЧАКАТ, ЗАЩОТО НЯМАШЕ ДОСТАТЪЧНО ХОРА, И СЕ РАДВАХА, ЧЕ ЧАК СЕГА СА СЕ СЪБРАЛИ 30-ИНА ЧОВЕКА ОТ ЦЯЛА БЪЛГАРИЯ, КОЯТО МОГАТ ДА СИ Я ПОЗВОЛЯТ. НО, УВАЖАЕМИ, УВЕРЯВАМ ВИ, ЧЕ ТЕ НЯМА ДА ОТИДАТ ДО ПОРТУГАЛИЯ И ДА ДАДАТ 3000 ЛЕВА НА ВАС ОТНОВО НИКОГА ПОВЕЧЕ!!!

ПОЖЕЛАВАМ ВИ ДА ИМАТЕ ТОЧНО ТАКИВА КЛИЕНТИ, КАКВИТО ЗАСЛУЖАВАТЕ- НЕКОРЕКТНИ И КЪСАЩИ НЕРВИТЕ!

Последна редакция: сб, 20 сеп 2014, 16:16 от Трън в Очите

# 69
  • Мнения: 3 031
Защо се занимавате да пишете "отворени писма" до фирмата и то тук - във форума? Просто си търсете правата по някакъв официален ред, например, Комисия за защита на потребителите, макар че се съмнявам, че и те имат някакви права. Особено, ако има нещо написано със ситни букви в договора....

Ужасна действителност, но е такава - все още почти никой не ни защитава правата на клиенти, макар че се водим и в ЕС.

# 70
  • Враца
  • Мнения: 2 311
Защо се занимавате да пишете "отворени писма" до фирмата и то тук - във форума? Просто си търсете правата по някакъв официален ред, например, Комисия за защита на потребителите, макар че се съмнявам, че и те имат някакви права. Особено, ако има нещо написано със ситни букви в договора....

Ужасна действителност, но е такава - все още почти никой не ни защитава правата на клиенти, макар че се водим и в ЕС.

Адвокат съм, имам представа какво да правя.
Ще си ги потърсим, няма страшно. Peace
Но нека да четат форумците, да знаят.
На мен форумът много пъти ми е "отварял очите" за някои неща.

Колкото до обръщението, допускам все-пак, че е възможно собствениците да не са съвсем в течение какви проблеми възникват, ако имат наети служители, и не се занимават пряко с клиентите.
Не че проблемът, който вече се е създал,  ще се изпари, но пък може занапред нещо да се промени.
Знам ли...

Хубав уикенд на всички! Hug

# 71
  • Мнения: 2
Моят разказ е много сходен с този на Трън в Очите. Платихме си за екскурзия Антична Гърция за трима, която трябваше да се проведе от 19.09.2014. Бяха много любезни, отговориха на всичките ни въпроси, подписахме договора и ни взеха парите - дотук както си му е редът. Три дни преди екскурзията ни се обадиха да ни съобщят, че се отлага(а подоговор са минимум 5 дни!) и ни предложиха да ни прехвърлят към другата екскурзия за тази дата за Италия - вероятно тази, за която Vergia пише, че също не се е състояла. Нас този вариант не ни устройваше и пожелахме да ни върнат парите, за да можем да си организираме нещо друго - пък макар и в последния момент. Казаха, че имали затруднения, но ще направят всичко възможно да ни върнат парите и че ние сме с приоритет. И така всеки ден до сега - вече втора седмица. Всеки ден ни се извиняват  - управителя го нямало и не им оставил пари, те не можели да теглят от банката, управителя имал лични проблеми и не бил идвал днес и т.н., но от това не ни става по-добре. Последно имаме уговорка за утре, но вече сериозно се притеснявам, че и това няма да е краят Cry
До сега не ни се случвало такова нещо и не знам как точно трябва да реагирам...
Трън в Очите, би ли ни посъветвала какво можем да направим в този случай?

# 72
  • Мнения: 6
Е да и аз бях доволна от една тяхна екскурзия до Париж и Лондон с екскурзовод Тереза. Толкова бях доволна че реших да им се доверя и втори път с екскурзия до Италия, която трябваше да се проведе от 19.09. Има уверенията че ще се организира, планирах си отпуск и така очаквах да видя Рим, но не било писано, на 12.09. ми се обадиха и казала че тази екскурзия няма да се провежда. Предложиха ми друга която беше много по различна от първата, много по кратка и без Рим, но нали се бях настроила приех а пък и тя беше от 20.09, така че съвпадаше с моята отпуска. Трябваше да ми се възстанови сума от първата екскурзия и получих уверението че в следващите 5 работни дни ще ми бъде възстановена. Всеки ден се обаждах по телефона и отговора беше, " ами сега няма как да ви платим, има и други чакащи , ние ще ви се обадим, ако искате в автобуса да ви ги върнат" и така 5 дни едно и също и сумата до днес не ми е възстановена - вече 8 дни. Освен това на 19.09 в 16.00 ч. ми се обаждат и ми казват че екскурзията за която съм се записала от 20.09 няма да се провежда, защото нямали резервация в хотела в Тоскана. Представяте ли си 16 часа преди пътуването да ти сервират това. Е каква е тази туристическа агенция, това е скандално и безобразно поведение от тяхна страна. Когато стигнахме до възстановяването на парите наглостта им беше още по-голяма. Казаха ми че сега не може да изтеглят пари от банката и да ми ги върнат, та да съм отидела на 23.09. Но аз не съм убедена че и тогава ще ми ги върнат. Представяте ли си 2 месеца ми стоят парите при тях и сега не можели да ми ги върнат. Безобразно поведение, скандално. Те не заслужават да бъдат на пазара, съветвам ви да не пътувате с нея.

# 73
  • Мнения: 6
[b[/b][quote author=Баръмова link=topic=601414.msg29124144#msg29124144" и така 5 дни едно и също и сумата до днес не ми е възстановена - вече 8 дни. Освен това на 19.09 в 16.00 ч. ми се обаждат и ми казват че екскурзията за която съм се записала от 20.09 няма да се провежда, защото нямали резервация в хотела в Тоскана. Представяте ли си 16 часа преди пътуването да ти сервират това. Е каква е тази туристическа агенция, това е скандално и безобразно поведение от тяхна страна. Когато стигнахме до възстановяването на парите наглостта им беше още по-голяма. Казаха ми че сега не може да изтеглят пари от банката и да ми ги върнат, та да съм отидела на 23.09. Но аз не съм убедена че и тогава ще ми ги върнат. Представяте ли си 2 месеца ми стоят парите при тях и сега не можели да ми ги върнат. Безобразно поведение, скандално. Те не заслужават да бъдат на пазара, съветвам ви да не пътувате с нея.
[/quote]Бойкотирайте тази лъжлива агенция.Записах се за екскурзия до о-в Тасос на дата 05,06 и 07 .09.2014г. Плащането стана около 2месеца преди датата на заминаване. И когато вече се бях приготвила за екскурзията 3-4 дни преди датата , "милото русо момиче " от офиса съвсем кратко ми се обади и предложи за същите пари -295лв. , екскурзия до и  само на Халкидики.Отказах и се започна една борба за да ми върнат парите , тъй като общата сума беше 870лв за двама възрастни и дете.Лъжеха всеки ден със същите обяснения . И когато отидох в офиса след поредна лъжа по телефона , седнах и не мръднах докато не си взех парите. Какви ли не еквилибристики не приложиха , но  не си тръгнах без парите.Лъжеха , че до нас стигнала чертата като раздаваха, елате сутрин , елате в 16часа , дайте номер на сметка , как ги платихте :на ръка или по банков път при положение , че виждаха касовия бон , свършиха парите защото сте по назад в списъка /при положение , че се записах от първите/, излезе една и каза :"ние връщаме до 7дни след датата ,/ аз имах още 2дни до този срок , който бил по закона за туристическите услуги.НИКОГА С ГЪЛИВЕР!
[/quote]

# 74
  • Мнения: 2
Върнаха ни парите, отново бяха любезни, но някакси си остана горчивият привкус и разочарованието....

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт