Грабо Малдиви ИЗМАМА

  • 60 533
  • 282
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 0
Винаги е така когато търсиш от днес за другата седмица;-)



20-27 .09.11

Cost per passenger (including taxes & fees)  US$ 1,058.00


Uploaded with ImageShack.us


Пускам произволна дата за догодина.
Края на март също  не е лош сезон за Малдивите



Uploaded with ImageShack.us


Доколкото помня обещаните полети бяха с Бритиш и преди два дни гледах , че имаха около 800 евро от София за септември.


Бритиш харесваш ли ги ?
Заповядай : 776.66 евро total cost  per return flight 23.09-01.10.2011



Uploaded with ImageShack.us
Дабре,че ги открехна хората  ooooh!
Още да ядат доматите с коловете Party
Явно си откривател на топлата вода..... Shocked

# 241
  • Мнения: 119
За кое по-точно ?

Беше казано , че билети под "двойно " на взетите от Еврохолидейз 600-700 евро няма.
Това го разбирам като 1200-1400 евро.
После се смали малко , че нямало под 1000 евро.
Както се вижда аз показах , че има и то точно на Бритиш и то за много скорошен период.
Ти с кое точно не си съгласна ?

В крайна сметка именно ти си се подлъгала  , а  хора дето мислят повечко с главата си не са  и са искали разяснения от Грабо още преди да внесат сумата Wink

Последна редакция: пн, 22 авг 2011, 22:52 от mallkata

# 242
  • Мнения: 1
Добре, много ми е чудно защо въобще "разговаряте" с тоя отворко. Върнаха му парите от Грабо и нещо откачи тотално. При това не за Малдивите, а за остров Корфу. Не се занимавайте с него, момчето явно избива комплекси в най-посещавания форум в България или просто иска да стане известен.

Само да ти кажа - видяхме те по телеВИЗОРО цялото семейство. Поне в нашия блок вече си звезда Simple Smile Алелуя  bouquet

# 243
  • Мнения: 4 916
Радвам се , че за някой има щастлив край. Редно беше Грабо да реагира.Но аз друго не разбирам как хора тръгват на почивка на една от най-скъпите дестинации и то през сайт за колективно пазаруване Thinking Thinking Thinking Когато аз пътувах за там не посмях да го направя дори с Българска агенция, какво остава за сайт за колективно пазаруване. ...

Т.е. тези сайтове са ненадеждни?

# 244
  • Мнения: 371
Тоест да! Не бих си купила нищо от такъв сайт,екскурзия най-малко.

# 245
  • Мнения: 2 175
Дъсти, не само си купувам всякакви неща (дори и екскурзии и пакети), но и самата продавам услуги чрез тези сайтове. Досега не съм имала никакви издънки. Naughty

# 246
  • Мнения: 1 289
Аз от Грабо ходих на почвка в Мармарис, обаче с Он Травел - нормална агенция. Всичко беше ок.

# 247
  • Мнения: 4 916
Тоест да! Не бих си купила нищо от такъв сайт,екскурзия най-малко.

Не знам как е във вашето село, но в нашето това са най-нормални контрагенти.
Била съм и от двете страни, досега не са ми откраднали колелото.

# 248
  • Мнения: 21
Но аз друго не разбирам как хора тръгват на почивка на една от най-скъпите дестинации и то през сайт за колективно пазаруване Thinking Thinking Thinking
Т.е. тези сайтове са ненадеждни?
Този сайт е ненадежден по една елементарна причина - условията му. Общо взето в целия цивилизован свят когато купуваш услуга, съдържаща части, които се предоставят от субконтрактор, продавача носи отговорност за всички елементи включени в услугата ( и тези предоставяни от субконтрактора). Тук се оказва ( според условията им цитирани в предишните страници), че сайта не носи никаква отговорност. Този тип текстове, че не се носи отговорност за това и онова са абсолютно неприемливи. Сега ще ви цитирам закона във Великобритания ( съжалявам, но нямам време да превеждам). Който иска може да си го намери и онлайн:
The Package Travel Regulations 1992 / Regulation 15 (1)“The other party to the contract is liable to the consumer for the proper performance of the obligations under the contract, irrespective of whether such obligations are to be performed by the other party or by other suppliers of services.” С две думи на български - който продава, той носи отговорността.

# 249
  • Мнения: 119
За това предполагам е така , но ако познаваш условията на Amazon ( лидера в един огромен онлайн бизнес) в условията им изрично е упоменато , че за  раздела Amazon Mаrket  те се явяват само посредници и не носят отговорност за сделките ммежду купувача и търговеца листван на техния сайт .
Те разбира се не продават пътувания , но пък продават куп неща срещу които би била възможна някаква рекламация.
Та и в цивилизования свят има различни практики.
Разковничето е в наказателната отговорност. Ако тарикатите знаят , че ще гният години в затвора това е истинската превенция.
Ако обаче знаят , че най-много с парите дето са изкарали   да трябва да платят подкупите на полиция и магистрати  това кара все повече мошеници да рискуват .

# 250
  • Мнения: 21
Да - така е... Точно затова съществува много ясно разграничение на правилата за продажби що се касае до услуги, от тези за стоки. Първото правило в туризма е " Продаваме услуги и те са "intangible" - т.е. нещо което не можеш да докоснеш" - съжалявам, че използвам английската дума, но тя ясно дефинира същността на нещата. От тук произтичат и част от проблемите. Амазон са портал за продажби на стоки, а този сайт ни риба - ни рак. Още повече, че вече се коментира момента за лицензите - агентски и туроператорски. За мен дори лицензите са маловажни - важното е, че тук няма ясни правила на играта и никаква отговорност. В предишен пост споменах момента наречен Public Liability - нещо което липсва напълно в цялата схема. Т.е. Грабо на първо място трябва да имат гаранция, че всяка стока или услуга която се продава чрез тях е "защитена" от такава застраховка - т.е. реално предоставящия стоката или услугата ще има възмойност чрез застрахователя си да овъзмезди трети лица пострадали от неговите действия / бездействия. Както и самите Грабо би трябвало да притежават такава застраховка. В туризма в "нормалния" свят, първото нещо което прави една страна при подписване на договор за каквото и да е с друга страна е да се увери, че тази застраховка е налична, валидна и покрива като размер на обещетение рисковете от дейността. Тук даже няма да започвам темата за Risk Assessment, защото тя пък е огромна и непонятна на 99 % от хората.

# 251
  • Мнения: 123
Не бях чувала за тази фирма и тези измами,но днес си платих един ваучер за изучаване на английски.Адреса софийски,а парите заминаха за пловдиски клон.Това беше първото нещо,за което се усъмних.После ,проверявайки дали всичко е наред най-отдолу пишеше,че Грабо медия не е страна по договора.Звъннах.Казаха,че всичко е наред и че ще съм доволна от курса.
Някой от вас ползвал ли е такъв ваучер?
Ще ви пиша пак.

# 252
  • Мнения: 1
Спомняте ли си месец юни, а спомняте ли си стотиците измамени клиенти закупели почивки за Малдивите, щя ви напомня става дума за крупна измама за сума над 200 000 лева. Може би сте забравили или пък може би не се сещате, но фирмата направила това е Еврохолидейз ЕООД - www.euroholidays.info. А сега познайте какво е общото между www.ekvator.bg и Еврохолидейз ЕООД, определено не е само приликата в интернет страниците  на двете фирми, общото е най-вече е едно от трите задържани лица. За повече информация по повод историята от лятото може да прочетете тук http://podtepeto.com/article.php?id=6032, както и тук: http://dnes.dir.bg/news/georgi-hristov-arest-maldivite-evroholid … ov-9278276?nt=10. Прочетете и си припомнете. В момента едно от тези три лица и други свързани с него стоят зад сайта www.ekvator.bg, какти и зад още една фирма, занимаваща се с туризъм - АБАКС. Направете си един експеримент - влезте в страницата на МИЕТ и прегледайте списъка на регистрираните туроператори и турагенти и ще установите, че няма фирма с название ЕКВАТОР, която да има право да се занимава с продажба на туристически услуги. Списъка е на този адрес: http://www.mi.government.bg/files/useruploads/files/registri/tur … .2012_%D0%B3..xls.
Явно това е поредни нов опит за измама ? Пазете се!
ПС:Засегната съм пряко, мои роднини изгоряха със суми и като такава, искам да предпазя други потребители.

# 253
  • Мнения: 2 175
Спомняте ли си месец юни, а спомняте ли си стотиците измамени клиенти закупели почивки за Малдивите, щя ви напомня става дума за крупна измама за сума над 200 000 лева. Може би сте забравили или пък може би не се сещате, но фирмата направила това е Еврохолидейз ЕООД - www.euroholidays.info. А сега познайте какво е общото между www.ekvator.bg и Еврохолидейз ЕООД, определено не е само приликата в интернет страниците  на двете фирми, общото е най-вече е едно от трите задържани лица. За повече информация по повод историята от лятото може да прочетете тук http://podtepeto.com/article.php?id=6032, както и тук: http://dnes.dir.bg/news/georgi-hristov-arest-maldivite-evroholid … ov-9278276?nt=10. Прочетете и си припомнете. В момента едно от тези три лица и други свързани с него стоят зад сайта www.ekvator.bg, какти и зад още една фирма, занимаваща се с туризъм - АБАКС. Направете си един експеримент - влезте в страницата на МИЕТ и прегледайте списъка на регистрираните туроператори и турагенти и ще установите, че няма фирма с название ЕКВАТОР, която да има право да се занимава с продажба на туристически услуги. Списъка е на този адрес: http://www.mi.government.bg/files/useruploads/files/registri/tur … .2012_%D0%B3..xls.
Явно това е поредни нов опит за измама ? Пазете се!
ПС:Засегната съм пряко, мои роднини изгоряха със суми и като такава, искам да предпазя други потребители.

Екватор са част от ПМ груп, Пловдив..
Пътувах с тях с ваучери в чужбина - нямаше проблем, както и когато бяхме - при проблеми с връщането, реагираха веднага, адекеатно и за тяхна сметка.

# 254
  • Мнения: 37
Това, че сте пътувала веднъж с тази фирма и не е имало проблем, не значи, че създателя й не е човека, който беше мозък на измамата на Грабо и не беше арестуван лятото. koki78 абсолютно точно е описал/а връзката между всички тези фирми и потенциалната опастност, която дебне всички, които решат да ползват услугите на нелицензирана фирма като Екватор, която няма и офис и работи само по интернет, точно по начина, който е най-удобен за измами.

Общи условия

Активация на акаунт