Шава, рита и расте януарското дете - тема 6

  • 29 717
  • 737
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 4
Привет от мен, мами Simple SmileSimple SmileSimple Smile   bouquet
Jane Doe  http://www.maichindom.com/bg/laboratories/view/6/ - Контактите са най-долу + винаги можеш да отидеш до там; Според мен нещо се е бъгнал сайта, не се стряскай.
Ще ви пиша повече следобед Simple Smile Досега ви четох Simple Smile Приятен обяд от мен :*:*

# 691
  • Мнения: 4 864
Здравейте,мами!!

Сега като не сме много заети на работа и си запълвам времето с ровене из сайтове за легалца, колички и други екстри. Вчера пуснахме запитване до Бертони за това каква цена ще ни предложат за леглото, което сме харесали, което бях споделила ( http://mal4o.com/product_info.php/products_id/1049 ). Много бързо ни отговориха и ни препоръчаха магазин, от който можем д аго получим на много добра цена. Магазина се оказа точно срещу нашата квартира, което още повече ни улеснява Simple Smile Сега започнахме да гледаме и количките, защото явно с леглото сме готови. Сега се спряхме на http://www.bertoni-eu.com/bg/products/strollers/baby%20strollers … ths%29/130-plasma  Ако някоя мама има мнение п въпроса, ще съм много   bouquet ако сподели Simple Smile

Днес снимах покупчиците, които сме взели на този етап и тези дни ще ги споделя с вас.

Хубав ден на всички ,пълен с положителни емоции !!

# 692
  • Мнения: 4
KaRoLa, количката изглежда симпатична. От моя гледна точка колелетата са хубави, добре е да има поне един чифт големи, изглежда че е сравнително лека и маневрена, освен това с голям кош (което в крайна сметка не е толкова важно, обикновено издържат до 2кг само) а и лятната се слага и в двете посоки. Бих проверила дали зимния кош е достатъчно голям, чела съм рецензии, че е малко малък и зимно бебе с чувалчето трудно се напъхва там. Другия проблем които виждам е че облегалката на лятната няма напълно легнало положение за удобно спинкане. Това е субективното ми мнение, напоследък търся усилено и аз и затова ми направиха впечатление тези неща, дано съм ти била от полза. Общо взето важи правилото, че трябва да я пробваш и наживо.  Peace

# 693
  • Мнения: 18
Здравейте момичета! Аз също не съм писала скоро, но често хвърлям по един поглед. Преди седмица бях на феталната морфология. Всички органи на бебчето са наред и разбрахме, че пак ще е момченце. Дори на снимките от ехографа много ми заприлича на баткото. Ние много покупки като дрехи няма да правим. Имаме си от баткото доста неща. Само една преносима кошара мислим да вземем. Може би ще си ползвам и предишната количка, макар че няма зимен кош, но това ще го решим в последствие. Сега ще правим ремонт на едната стая, където ще се мести баткото и ще сложим едно легло за таткото най - вероятно, защото ми се струва, че двете деца ще си пречат в една стая, особено нощем. А живот и здраве догодина или малко по - нататък ще си им направим обща стая.
В събота кръстихме малкия. И в понеделник го подстригахме нула номер, вече е без голямата къдрева косичка, но не съм качила снимки в албума да ни видите. За името на бъдещото ни второ бебче се колебаем и още не сме се спряли на нито едно. Пък и разногласия имаме малко. Мислехме на майка ми да вземем първата буква, но тя ми каза че си е наша работа как ще си го кръстим, но това име дето сме си го били харесали нямало нищо общо с нейното име и да не казваме в такъв случай, че е кръстено на нея. На мен ми стана обидно и й казах, че както си решим така ще се казва.
За коластрата аз с първата бременност имах от средата на 4 месец, всекидневно до края и постоянно ми се цапаха дрехите. Сега все още нямам. Но от време на време усещам едни такива бодежи все едно ще потече мляко.
Коремчето вече ми личи. Гледам да нося рокли, поли с ластик, панталони нямам, които да ми стават. Имам едни дънки с ластик от първата бременност, но за тях още е топло, постепенно ще добавям по някоя дреха. Вече съм 5 кг. отгоре, като последните два ги качих за три седмици. Имам си и три още от зимата в плюс, което значи 8 кг. в сравнение с миналото лято.
Аз това бебче го усещам доста рядко, много леко и нежно ме подритва и не често през деня, няма нищо общо с първото, което имах чувството, че прави салта в корема. Такъв си е е нергичен и сега.  
Замислям се при кой ще раждам, но с тези мои мечти за естествено раждане още незнам накъде да се ориентирам. Най - вероятно в Пловдив, но точно при кой проучвам, ако някой е чувал за лекар, който поддържа VBAC да свирка  Laughing.

Последна редакция: ср, 24 авг 2011, 13:57 от aiki

# 694
  • София
  • Мнения: 561
Здравейте Simple Smile

Влизам само набързо да се отчета - ввчера бяхме на ФМ при доцент Томова. Всичко с бебо е наред и се оказа, че ще си имаме още едно момиченце Simple Smile. Каката ни е много щастлива Simple Smile

Оказа се, че на мен матката ми била много стегната, та ми предписаха магнезий по-ударна доза и в петък пак при Томова, че се притеснява да не са по-малко околоплодните води.

Това е. Пожелавам ви хубав ден и се пазете от жегите Simple Smile


Колко ударно? Че аз пак пия 3 пъти по 2 магнерот... Корема ми е на камък нон стоп!
Ами и на мен ми каза 3х2 като начало и след няколко дни да го намаля. Но явно не ми е чак така стегнат корема. Това което ти казваш го изпитах с миналата бременност - непрекъснато на камък и до края пиех тези дози магнезий.

# 695
  • Мнения: 4 864
Другия проблем които виждам е че облегалката на лятната няма напълно легнало положение за удобно спинкане. Това е субективното ми мнение, напоследък търся усилено и аз и затова ми направиха впечатление тези неща, дано съм ти била от полза. Общо взето важи правилото, че трябва да я пробваш и наживо.  Peace


Да ти кажа това за легналото положение и аз го забелязах и мен малко ме притеснява, затова не съм категорична,че това е количката. Сега в събота плануваме с мъжут да обиколим магазините из града и да поразгледаме на живо количките. В нашият квартал има 5 магазина, които са добре заредени и мисля,че от там ще има какво да си харесаме Simple Smile.  Засега сме се спрели на тази, която споделих в предният си пост- Bertoni Plasma и на Chippolino Tiana. Тиана ми харесва колко е лека, но пък не знам дали това е добре за зимата...Нямам угодия Simple Smile

# 696
  • София
  • Мнения: 364
Момичета имам едно въпросче за БХС, който е правил в Майчин дом ако може да ми помогне, ще съм ви страшно благодарна!
Като правихме изследването ми казаха, че ще мога да си видя резултатите в интернет като си попълня егн. Сега отивам на impbg.org и там НЯМА такава опция Sad Има само една по име, рд и дата на изследване, но там излиза, че ме няма, сигурно са ми объркали името! Вие как си получихте резултатите? Дадоха ли ви парола? И като съм заявила вече, че искам да си видя резултатите онлайн, мога ли пак да отида до майчин дом и да си ги получа там?

От притеснение ставам неучтива - добро утро Simple Smile Мерси за кафенцето, на мен много ми се пие, но като цяло се лишавам, само за специални случаи си взимам Simple Smile

Това с повръщането е летен вирус, около мен де поразболяха разни хора. Дано мине бързо!

Здравей, аз си правих БХС в МД и си поисках резултатите по интернет. Парола не са ми давали, само си попълних имената, датата на раждане и датата от изследването. Още на следващия ден ми излязоха.
отиваш на опция 3 - алтернативна иденттификация и там попълваш, но ако не ти излиза нищо, по- добре звънни по тел: 02/9172468; 02/9172474; 02/9172254 или 0882436028 и питай как да влезеш.

# 697
  • Мнения: 7
здравейтееее! немога да ми изчета ...много интересни неща сте обсъждали  Laughing

KaRoLa и аз я гледах тази  количка и ми е много симпатична.

за дразнещите шефове ... хам кажете ми как да се справя с 24 часов шеф който ми е на главата  Laughing Laughing Laughing понякога си е направо турмоз  да имаш бизнес и да  рабатиш със свекървата и мъжа си. като снаха винаги ще си изолиран от важните решения  и т.н. ....

за имената -свекърва ми и  моят баща много искат да е  с на свекъра името,но той е покойник и небивало,но въпреки това те продължават да настояват.
кажа име на майка не и харесва,точно това име ли???
свекървата пък оооо апсурд!!!  newsm78 снощи вика спокойно де има време ЩЕ ИЗБЕРЕМ ИМЕ,а не ще си изберете име.
пък няма да ви казвам този пол на бебето колко беше важен! мъж трябвало да е задължително.
е викам ако е момиче- абе ще го обичаме.... newsm78 абе.... исками се на всички да им кажа МАЙНАТА ВИ.все едно е тяхно


малко се разтройх сега.и ако свекара беше жив щеше винаги да е  на моя страна и да ме продкрепя.

# 698
  • Мнения: 513
О, супер, мерси за телефоните! Ще изчакам до утре да видя дали ще се появят и ще звънна. Иначе изследванията са от пеък, казаха ми, че в сряда ще ги имам.

Опитвате се да не се ядосвате толкова за имената - майка ми едно време е похабила много нерви и тя и още й е лош спомен. По добре избягвайте темата и кимайте уклончиво, а като се роди детето сиго кръщавате както искате! После след дъжд качулка, родата ще помрънка, ама много по - малко и на вас няма да ви пука толкова. Добре, че мен никой не ме закача, аздаже ги подпитвам за съвет, че с мъжо нямаме идея...

# 699
  • Мнения: 4
Засега сме се спрели на тази, която споделих в предният си пост- Bertoni Plasma и на Chippolino Tiana. Тиана ми харесва колко е лека, но пък не знам дали това е добре за зимата...Нямам угодия Simple Smile
не мисля, че лекотата би била проблем. Като сложиш вътре и навлечено бебе, закачиш чанта и нещо и в багажника, дори ще се радваш на лекотата и. Тук попаднах на кратко видео с Тиана-та

# 700
  • Мнения: 4 864
 не мисля, че лекотата би била проблем. Като сложиш вътре и навлечено бебе, закачиш чанта и нещо и в багажника, дори ще се радваш на лекотата и. Тук попаднах на кратко видео с Тиана-та
[/quote]

Да, аз това клипче го изгледах. Като я видях в магазина ми се стори много минатюрна количката , малко е нисичка в сравнение с другите колички (поне на мен така ми се стори) ама и аз не съм много висока Simple Smile Всъщност най-много ме грабна това ,че е лека и ми се стори маневрена.Аз нямам опит и затова не знам кое е най-важно, но следя и вие какво споделяте. За мен е важно да е лека, маневрена , да не е натруфена и да се побира в моята количка, че както споменах преди не ми е особено голям багажника.

Надявам се след съботния ни "лов" на колички да имаме повече яснота какво ни харесва и кое ни е удобно Simple Smile

# 701
  • Canada, ON
  • Мнения: 71
Привет момичета! Не съм писала няколко дена та сега ще се включа по някои теми.

За кърменето на открито - аз докато кърмех въобще нямах чувството, че гърдите ми са моите гърди, а по-скоро, че това е храната на бебето. Съответно не му се притеснявах толкова. Има и друго, може би понеже съм далече от роднини... Щото не си представям да кърмя с лекота пред баща ми примерно. Не знам де, не ми се е налагало поне до сега Simple Smile. Та общо взето аз ползвах един тънък шал и с негова помощ кърмех където си искам.

За количките - ще си кажа мнението, щото може да е полезно за някого. Ние имаме две колички - едната с големи гуми, цяла дръжка, малко тежка, а другата лека, с малки гуми и две дръжки. Ползвам и двете в зависимост от ситуацията. Голямата се вози мнооооого по-леко; маневрена; минава през по-трудни терени с лекота; бута се леко с една ръка, НО е тежка ако трябва да се мъкне по стълби, влакове, самолети... Малката - обратно - с една ръка количка с две дръжки не може да се управлява (поне аз не мога), а често се налага... Малките гуми не возят комфортно и правят по-трудно бутането, маневрирането, НО е лека и можеш да я носиш/качваш навсякъде.
Общото на двете ми колички (и важно за мен) е следното:
* Пълно легнало положение - на малките бебета/деца им се приспива по най-различно време и се мъчат според мен, ако не могат да легнат хоризонтално.
* Пълно изправено положение на облегалката - не видях някой да коментира, но особено когато Джулия започна да сяда, пълното изправено положение се оказа важно за нея. Оказа се, че повечето колички, които пробвахме нямат такова положение (странно, но факт) и детето не можеше да се облегне добре в тях, стоеше все някак си полу легнало, което е особено неудобно за едно любопитно хлапе.

Нещата които за мен не са важни: Да се обръща дръжката ми се струва излишно - децата са любопитни и повечето искат да гледат напред. Има едни огледала дето се закрепват с щипка за количката и така можеш да виждаш лицето на бебето/детето по всяко време. Също за мен зимният кош не е необходим (щом имам пълно легнало положение)

Та идеята ми е - идеална количка няма, но гледайте да отговаря на вашите конкретни нужди - ако ще я мъкнете по стълби/ автобуси - преди всичко трябва да е лека; ако ще се возите на неравни терени - ще трябва да е с големи гуми и по-тежка, съответно - по-стабилна и т.н.
Аз лично не харесвам триколки, не съм и ползвала, та за тях нищо не мога да кажа.

За слингове и др. подобни - по мое мнение не трябва да се бърза с тази покупка. Аз взех един хубав слинг (този) преди да се роди Джулия и така и не го ползвах. Тя не искаше да стои вътре. След като вече беше родена, пробвах най-различни модели слингове, кенгура - не и не. Та най-добре тази покупка да се направи след като сте пробвали с вече роденото бебче - да видите дали ще му е комфортно.

И пак ще помоля за паролата на албума Simple Smile
...
Благодаря Ани 82 !!! Отивам да разглеждам.

Последна редакция: ср, 24 авг 2011, 17:13 от Мама Мечка

# 702
  • Мнения: 22
Аз пък "открих" тоя сайт продавалник и много се чудя дали от там да не вземем кошарата. Двойно по-евтино е! Ама пък все едно подценявам момента като взимам втора употреба...
Щото на мен поначало ми се струва, че са много завишени цените на бебешките стоки, използват трепетите на майчинството, за да ни обират.

# 703
  • София
  • Мнения: 364
Аз пък "открих" тоя сайт продавалник и много се чудя дали от там да не вземем кошарата. Двойно по-евтино е! Ама пък все едно подценявам момента като взимам втора употреба...
Щото на мен поначало ми се струва, че са много завишени цените на бебешките стоки, използват трепетите на майчинството, за да ни обират.
има нещо вярно - с бебешките стоки в бг доста се злоупотребява, но затова пък има магазини като ASDA и TESCO. В този ред на мисли благородно завиждам на бъдещите мами, които са на острова....
Моята количка е от продавалника - много съм доволна, май ще си препокрие парите, тъй като ще я ползвам и за второто дете - живот и здраве.
А за споментатие по- горе магазини, аз поръчвам от тях чрез ето този посредник ( една мама беше питала за посредници ): http://www.givetransport.com/ , но предупреждавам, че жената, която стои в българския офис е много дръпната и груба, все едно не изкарва пари от нас! Бях се зарекла, че няма да поръчвам повече чрез тях, но засега ми е сигурно и удобно.

# 704
  • Мнения: 2 980
Честито на всички мами, видели бебчетата  напоследък и научили пола!  Simple Smile

Имената и при нас бяха и са болка. Мъжът ми е руснак, живеем в чужбина, което вече ограничаваше доста избора (хем да звучи приемливо на три езика, хем да се пише сравнително лесно и на трите, хем и на нас да ни харесва). Още преди да забременея бяхме избрали няколко имена, които да отговарят на всички условия, и дъщеря ни просто получи първото женско от списъка - Калина. Малей, каква трагедия беше. Цяла бременност ми опяваха как трябвало друго да избера, четяха ми се списъци с имена по телефона, даваха ми се за пример познати и прочие. Майка ми с месеци след раждането се възмущаваше, как сме могли да дадем такова име на детето. Така и не разбрах какво му е на името, на нас много си ни харесва.

Общи условия

Активация на акаунт