Шава, рита и расте януарското дете - тема 6

  • 29 721
  • 737
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: X
Здравейте, мами Simple Smile

Честито на мамите видели бебета, разбрали пола и тези които все по-често усещат ритничета Simple Smile

Драмите покрай майки-свекърви понякога са неизбежни, не се оставяйте да ви засегнат!  Аз затова казвам, че всеки си има деца и всеки е имал възможност да взима решения за своите деца ... Колкото хора, толкова мнения, така че няма как да се угоди на всички  Wink

Не съм писала известно време, защото подготвяхме баткото за детска градина ... Ходихме на пикник в детската градина в неделя, в понеделник аз пак го заведох за 1 час, днес сутринта беше много ентусиазиран, но когато осъзна че ще го оставим там сам, не е бил очарован и започнал да плаче  Sad  Ние това го очаквахме, и знам че ще свикне, но ми стана тъжно за мъничето ... Той и без това не разбира много английски ...  та това ми е "мъката" днес ... Иначе съм много ентусиазирана и знам че много ще му е добре там, но ще отнеме ден-два докато свикне и разбере че не го изоставяме там  Wink


Имената и при нас бяха и са болка. Мъжът ми е руснак, живеем в чужбина, което вече ограничаваше доста избора (хем да звучи приемливо на три езика, хем да се пише сравнително лесно и на трите, хем и на нас да ни харесва).

Това все едно аз съм го писала Simple Smile Майка ми нищо не каза, но ми беше ясно че Борис не и хареса много като име, защото го смята за прекалено странно за САЩ .. все ми предлагаше да е Александър  Simple Smile  Сега още не обсъждаме, ще изчакаме да разберем момиче ли е или момче, за да не трябва да мислим много.  Е, аз си имам няколко имена от предишния път и едва ли ще измисля други ... ianajar, ти Яна ли си казваш?  Интересно ми е дали американците имат проблем с произнасяне на името ти, защото това е име в списъка ми ...

Последна редакция: ср, 24 авг 2011, 19:44 от Анонимен

# 706
  • Across the Multiverse
  • Мнения: 1 104
Честито на всички мами, видели бебчетата  напоследък и научили пола!  Simple Smile

Имената и при нас бяха и са болка. Мъжът ми е руснак, живеем в чужбина, което вече ограничаваше доста избора (хем да звучи приемливо на три езика, хем да се пише сравнително лесно и на трите, хем и на нас да ни харесва). Още преди да забременея бяхме избрали няколко имена, които да отговарят на всички условия, и дъщеря ни просто получи първото женско от списъка - Калина. Малей, каква трагедия беше. Цяла бременност ми опяваха как трябвало друго да избера, четяха ми се списъци с имена по телефона, даваха ми се за пример познати и прочие. Майка ми с месеци след раждането се възмущаваше, как сме могли да дадем такова име на детето. Така и не разбрах какво му е на името, на нас много си ни харесва.
Че какво му е на името?! И как може въобще някой да се възмущава от това другите какво име са избрали за детето си не мога да разбера?! Още повече това са баби и дядовци да речем, какво ще става за в бъдеще, няма да си обичат внучето ли?! Не знам, просто изключително много ме изумяват тези неща!  Shocked

# 707
  • Canada, ON
  • Мнения: 71
И аз качих снимки в албума от преди два дни - ходихме на разходка в едно съседно градче.

На нас никой не ни се меси в имената, пък и в други неща. Може би заради разстоянието, знам ли. Но ние сме затруднени в избора и още се чудим. На 31 август съм на ФМ и се надавам да видим пола, за да ограничим избора на име до един пол само. Преди всичко искаме името да е лесно. Също да е приемливо за Канада и България, ако може да е приемливо по целия свят - най-добре. Също да ни харесва... И става сложно.

ianajar, Mamma Mil , повечето познати българи и руснаци са кръстили поне едно дете Алекс (Александър/Александра). Предполагам, че и около вас е така. Макар, че името е хубаво, май не ми се ще да го използвам заради толкова широката му употреба.

Mamma Mil, когато моята Джулия започна градина дни на ред съм плакала след като я оставя. Ама не просто сълзи, а направо рев. Тя много трудно свикна... Да уточня - не се смятам за някоя лигла и не рева за щяло и нещяло (по време на бременност не се брои!), но наистина ми беше тежко, щото виждах, че на детето ми му е тежко.


Последна редакция: ср, 24 авг 2011, 19:44 от Мама Мечка

# 708
  • Мнения: 2 980
Gigito - ами така е, но бабите кой знае защо решават, че бебето е тяхно. Някак си - ами как, ние сме техни деца, значи и нашите деца са техни.  Laughing Сега с второто вече е по-малък натискът, но за първото беше един малък ад - особено след раждането.

Mamma Mil - не съм Яна, никът ми идва от друго.  Grinning  Не съм сигурна дали е проблемно произношението (около мен си го изписват Yana и се възприема като странно, но все пак читаемо  Wink). Но знам, че се приема като полско име, особено тук в Мидуеста.
Александра беше името, което ни предлагаха непрекъснато. И Виктория. Не че не са хубави имената, ама защо пък всички трябва еднакво да се казват...

# 709
  • Мнения: X
Мама Мечка, аз затова изпратих ММ да го води на детска градина  Wink Знаех, че ще ми е тъжно като го водя да плаче ... И проблемът е, че той самият ще го забележи ... Баща му е по-добър в скриването на емоциите, и затова той ще го води сутрин Simple Smile   За Алекс си напълно права!  На мен ми харесва името, но е прекалено често срещано.  В САЩ е в топ 10 на най-популярните имена и това е обща статистика за всички американци ... По този повод и любимото ми име София ще отпадне от списъка  Sad

# 710
  • гр.София кв.Драгалевци
  • Мнения: 215
Здравейте мамкиии днес бях на ФМ при Марков и съм много щастлива да ви споделя,че първо всичко с бебето е на ред и второ то ще е момиче  newsm44 stork-girl .При нас бабите не си споделят претенциите,не че ще ги слушам и да ги споделят,а пък баща ми даже ми каза да не го кръщавам на никого,а така както на мен ми харесва,аз така и ще направя.И м/у другото Борис е много хубаво име Simple Smile .... Хайде за сега чао от мен и поздрави на всички  Hug

# 711
  • Мнения: 513
Мама Мечка, много ми харесва името на дъщеря ти, даже мислех да го предложа на мъжо, преди да ни изненадат  Whistling

Ние имаме подобни проблеми с имената. Сега още повече, защото за момиче бяхме поне харесали едно две...  newsm78 Ще избираме латински имена, за да вървят с фамилията на мъжо, но аз искам и да не са съвсем странни, защото за сега планът е да си живеем в България. Ще ми се да са с малко по - славянско звучене. Ако имате някакви предложения, ще се радвам да ги чуя Simple Smile

Иначе за момиченце Ана е интернационално, Кристин май също минава метър в България... Аз обмислях Ния, но на мъжо му се видя странно.

# 712
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
ianajar, Калина е едно от любимите ми женски имена и с радост щях да си кръстя евентуалното момиче така, но мой много добър приятел скоро се сдоби с момиче и ми "открадна" името  Crossing Arms.

Аз съм напълно необезпокоявана по отношение на имена за бебето и изобщо по въпросите на бременността и отглеждането на детето. Ни свекъри, ни лели, ни моите родители се месят. Явно съм им взела страха с моята независимост и не смеят  Mr. Green

# 713
  • Западен парк
  • Мнения: 394
Здравейте!
Почти всяка вечер ви чета, но обикновено нямам какво да пиша и затова си трайкам. Сега обаче ми хрумна нещо. Някоя от вас била ли е на 3D? Защото ми се струва, че това, с което ми правиха ФМ, си беше обикновен ехограф, свързан с голям екран. Може и да бъркам...
И за снимките на бебоците ви четох и да споделя за моите снимки. На първата снимка (15г.с.) не успях нищо да различа и понеже акушерката спомена, че е като паразит и си взима всичко необходимо, с мъжа ми се шегувахме, че така изглеждат паразитите, без микроскопско увеличение. А сега на втората снимка (21г.с.) са му хванали точно гръбначния стълб и част от нещо бяло-белезникаво и изглежда като скелет на динозавър в музей! И естествено това вече е и новото "име" на бебока. Вече не е "паразита", а "динозавъра".
За имената - някак си и на двамата ни харесва съкратеното име Влади. Та може да е нещо, което съответства на това галено име - Владимира, Владислава; освен ако не е Владимир... Че някак си аз все още настръхвам вътрешно, когато някой говори за бебето ми в женски род. Ако това продължава, ще трябва мой да потърся специалист или някоя сладкодумна приятелка, да ме пречупят, че и да е момиче ще успея да се справя със себе си. А пък и малкия хич не ми помага - настоява, че е братче и момче и когато някой като му каже "сестричка" и той вика силно "не е сестричка, братче е".
Та такива ми ти работи при мен. Иначе се радвам на хубавите новини при всички вас. Бъдете здрави и вие, и бебчетата, и по-големите ви дечица! И много сили на татковците, да се грижат за увеличаващите се семейства!

# 714
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
г-жа Монк, аз съм ходила на 3Д. Изображението е в жълтеникаво, а не в черно-бяло, както  е при 2Д.
Обикновено ФМ се прави на 2Д и всичко необходимо си се вижда. Мен ме гледа първо на двуизмерния и после ми го показва на 3Д, за да се ориентирам по-добре как изглежда бебето, не защото е необходимо. С първата си бременност не съм минавала на 3Д въобще  Simple Smile  

# 715
  • Across the Multiverse
  • Мнения: 1 104
ФМ си е на 2Д- вижда се всичко необходимо за лекаря и се правят съответните измервания. Образа е "плосък" съответно и черно-бял. После обикновено включват на 3 или 4 Д, в което четвъртото Д е времето- виждат се движенията на бебчето в реално време, образа е жълтеникъв, ефекта "сепия" във фотото все едно, и релефен.

# 716
  • Бургас
  • Мнения: 1 201
Охх, мами, да ви се оплача.Моята мома пак вдигна температура.Водихме я на лекар, но личната й била до 5 часа.Купих й лекарства, иначе не съм спирала да й давам Нурофен, но температурата се увеличава.Одеве бяхме долу под навеса и аз се качих, че пекох нещо във фурната и си мия, та по едно време идва мъжа ми и ми я носи, че цялата се тресяла на температура 38.5.Сложих й свещичка и си легна и заспа.Сега съм до нея и съм в напрежение, дано не вдига през нощта.
Та има ли някакъв вирус с с висока температура и как протича?

# 717
  • Западен парк
  • Мнения: 394
Ами ние видяхме как ни маха с ръчичката си изпод тялото и си отваряше и затваряше устата, но пък образа си беше черно-бял. Не мога обаче да преценя дали е бил обемен, въпреки че лекаря "обикаляше" около главата и тялото, а и бъбречетата със легенчетата в тях ми изглеждаха като бобчета. Цвят се видя едва когато изследваше кръвоносните съдове на матката и пъпната връв. Тогава имаше ярко жълто, червено и бяло, а също и звук. Не ми е важно, де! Просто ми е интересно дали съм гледала "филма" на 3D или не. Иначе ви благодаря за бързите разяснения.

# 718
  • Canada, ON
  • Мнения: 71
2D


3D


Май днес съм доста активна... Както и да е. Та по въпроса - до колкото ми е известно за диагностика се ползва само 2D (първата картинка). Образа изглежда като рентгенова снимка - т.е. могат да се видят органите, костите...
3D (втората картинка) е обемна. До колкото ми е известно 3D/4D не се използва за диагностика, щото нищо не се вижда "отвътре" на бебето, макар че една мама тук беше споменала за някакви неща дето се диагностицирали на 3D/4D, аз лично не съм чела нищо по въпроса.

Шоколадово бонбонче, аз под 38.5-38.6 не давам лекарства. Дано бързо се оправи каката!

# 719
  • Мнения: 19
Да ,но и  мен първо като ме гледаха 3Д(този път)-образа беше черно-бял,ама си ми взе парите за 3 Д-иначе като на г-жа монк като гледа съдовете и разни нещица по бебето-и пусна програмата на 3Д-за определени участъци.Хриси си я гледахме на 4Д.Иначе и този път съм доволна от лекаря и прагледа-гледа ни доста дълго може би 30-40 минути.
 Май и на мен ще ми изпишат желязо-хемоглобина ми е 106(а плевенският д-р ми каза под 115,че трябва да се пие),д-ра от ЖК не изписвал ако не паднел под 100 Shocked(пък аз се чудех защо на 102 хемоглобин с Хриси не ми изписва нищо).И някой ако разбира от изследвания да каже какво значи наличие на плоски епителни клетки и наличие на сърповидни коки(за тези май антибиотик ще ми изпишат от плев.д-р).

Общи условия

Активация на акаунт