Как да се покажа на плажа си знам благодарение на Дюкан - 254

  • 40 151
  • 736
  •   1
Отговори
# 720
  • Пловдив
  • Мнения: 14 084
Мира, с тия четири деца и сама направо не знам как се справяш. Това е повече от геройство  Hug Ще свалиш последните 10 кила за нула време Wink

# 721
  • Мнения: 125
Здравейте момичета,
Благодаря за куража,който ми давате,за да продължа напред.Вярвам,че ще успея.Въпреки,че не мога да очаквам чудеса.Калкулатора ми показа 80 кг.много от вас тръгват от там,докъдето аз трябва да стигна.Имам няколко въпроса,засега-в дните ПЗ,задължително ли е да приемам протеини на всяко хранене.За предпочитане сурови или сготвени зеленчуци,не може ли от петте дни ПЗ-да имам поне един само на зеленчуци.Имам само 2 хранения на ден и сега в сезона ми се ядат само салатки.Закуската ми е около 100 гр.кисело мляко с трици ,има дни в които само това са ми млечните продукти,трябва ли да са повече.Прясно мляко още не съм използвала-грешно ли е.Въпросите са само за ПЗ дни.В протеиновите,всичко ми е ясно.Благодаря предварително.Лека вечер.

# 722
  • Испания
  • Мнения: 37 503
Имам няколко въпроса,засега-в дните ПЗ,задължително ли е да приемам протеини на всяко хранене.

От книгата:
...
Не правете понякога допусканата грешка да приемате само зеленчуци и да се откажете от протеините...
...
РАЗРЕШЕНО КОЛИЧЕСТВО ЗЕЛЕНЧУЦИ

   По принцип количеството не е ограничено. Препоръчвам все пак да не се преминават границите на здравия разум само защото няма ограничение. Познавам пациенти, които се настаняват пред чудовищно количество мешана салата и дъвчат, без да са гладни, както се дъвче дъвка. Внимавайте с това изкушение, зеленчуците не са толкова безобидни, яжте, докато задоволите глада си, но не повече. Това предупреждение впрочем не отменя принципа за количествена неограниченост, който лежи в основата на плана Протал.
   Колкото и да погълнете, ще продължите да слабеете, но по-бавно.
...


Зеленчуците в ПЗ дните са гарнитура, не основно ястие. Естествено, като са сготвени пак трябва да се спазва горе-долу тази пропорция, т. е. протеините да имат превес.

За предпочитане сурови или сготвени зеленчуци,не може ли от петте дни ПЗ-да имам поне един само на зеленчуци.

КАК ДА ПРИГОТВЯМЕ ЗЕЛЕНЧУЦИТЕ?

   В сурово състояние
   Стига червата ви да толерират суровите зеленчуци, винаги е за предпочитане да консумирате пресните зеленчуци, без да ги варите, за да запазите витамините им.


Закуската ми е около 100 гр.кисело мляко с трици ,има дни в които само това са ми млечните продукти,трябва ли да са повече.Прясно мляко още не съм използвала-грешно ли е.
...
Осма категория - обезмаслени млечни продукти (кисело мляко, извара и сирене)

   Тези храни са истински млечни продукти, във всяко отношение подобни на традиционните извари, сирена и кисели млека, но без мазнините им. Тъй като при трансформацията на млякото в сирене се отстранява лактозата, която е единствената захар, съдържаща се в млякото, тези обезмаслени млечни продукти практически са съставени само от белтъчини.
...

Дано съм успяла да ти отговоря. Само да добавя: добре е да ядеш млечни продукти: кисело мляко, извара. Освен, че са източник на протенини и помагат на сваляне на теглото, са източник и на калций, което не е без значение.

# 723
  • Мнения: 125
Смайлс,благодаря за бързия отговор,явно трябва да прочета книгата внимателно.

# 724
  • Мнения: 0

От книгата:
...
Не правете понякога допусканата грешка да приемате само зеленчуци и да се откажете от протеините...
...
РАЗРЕШЕНО КОЛИЧЕСТВО ЗЕЛЕНЧУЦИ

   По принцип количеството не е ограничено. Препоръчвам все пак да не се преминават границите на здравия разум само защото няма ограничение. Познавам пациенти, които се настаняват пред чудовищно количество мешана салата и дъвчат, без да са гладни, както се дъвче дъвка. Внимавайте с това изкушение, зеленчуците не са толкова безобидни, яжте, докато задоволите глада си, но не повече. Това предупреждение впрочем не отменя принципа за количествена неограниченост, който лежи в основата на плана Протал.
   Колкото и да погълнете, ще продължите да слабеете, но по-бавно.
...


Зеленчуците в ПЗ дните са гарнитура, не основно ястие. Естествено, като са сготвени пак трябва да се спазва горе-долу тази пропорция, т. е. протеините да имат превес.

В такъв случай сигурно утре ще имам + или застой, защото ги ядох като салата, а не като гарнитура..т.е. 2-3 доматчета, малко краставица, 2 сварени яйца, шунка и извара всичкото смесено  Tired ooooh!

veroni76   bouquet благодаря за подкрепата  Simple Smile

# 725
  • София
  • Мнения: 301
Малко късничко, но ми се ще да честитя първият учебен ден на всички ученици, на родителите им и на всички които работят в сферата на образованието!!!   bouquet

Mira 1919,   bouquet  bouquet  bouquet   bouquet
bub.ka,  Hug

ArhMih това, което казваш, че всеки трябва на намери баланка за собственото си тяло, да следи нуждите му, да знае какво може, какво не и кога - ето това е истината. Всичко друго е само рамка и не на всеки пасва  Wink

veroni76 и аз карам 1/1, давай така да я караме поне месец, че и два и тогава да видим резултата. И мен ми се струва малко мудна работата така, но нека си дадем време. Ако след това няма резултат ще се мисли нещо друго  Hug

Аз днес задържам (след плюса от вчера), но май ПМС, МС и такива ми ти  работи са налице.

# 726
  • Мнения: 172
Ох, момичета , добър вечер  Hug Аз днес съм в странно състояние. Не знам на луна ли..на що ли се дължи, все съм била гладна, лакома и какво ли не...ама чудо като това  ooooh! Изобщо утре няма да се тегля...изядох света...ама целия свят  ooooh! Тъпках цял ден...верно режимности, ама все пак  ooooh! По някое време започнах да наливам вода баремр се укротя, но не би ... Корема на пръсване подут...аз още гладна...ох дано утре това вълчото изчезне. Дали не се дължи на лишаването на организма от въглехидрати и в един момент просто се паникьосва  newsm78...защото това си беше като паника. Ще си лягам днес май рано рано, че то това ядене си е уморително  Crazy
  Мале Мира след всеки твой пост все повече се убеждавам, че мъжът не може и на малкото пръстче да стъпи на жената. Четири броя и без помощници ... Един истински герой си   bouquet А освен това успяваш да се грижиш и за външния си вид...просто си невероятна, браво.
 Оставям ви мили дами и явно няма да дочакам козинките на мименситка...но нищо, утре ще ги гушам тях, че днес съм опасен хищник... за тяхно добро е  Joy

# 727
  • Испания
  • Мнения: 37 503

От книгата:
...
Не правете понякога допусканата грешка да приемате само зеленчуци и да се откажете от протеините...
...
РАЗРЕШЕНО КОЛИЧЕСТВО ЗЕЛЕНЧУЦИ

   По принцип количеството не е ограничено. Препоръчвам все пак да не се преминават границите на здравия разум само защото няма ограничение. Познавам пациенти, които се настаняват пред чудовищно количество мешана салата и дъвчат, без да са гладни, както се дъвче дъвка. Внимавайте с това изкушение, зеленчуците не са толкова безобидни, яжте, докато задоволите глада си, но не повече. Това предупреждение впрочем не отменя принципа за количествена неограниченост, който лежи в основата на плана Протал.
   Колкото и да погълнете, ще продължите да слабеете, но по-бавно.
...


Зеленчуците в ПЗ дните са гарнитура, не основно ястие. Естествено, като са сготвени пак трябва да се спазва горе-долу тази пропорция, т. е. протеините да имат превес.

В такъв случай сигурно утре ще имам + или застой, защото ги ядох като салата, а не като гарнитура..т.е. 2-3 доматчета, малко краставица, 2 сварени яйца, шунка и извара всичкото смесено  Tired ooooh!


Става въпрос за гарнитура като пропорция, а не ядене на зеленчуци само като гарнитура.

# 728
  • София :(
  • Мнения: 215
                   Добра ви вечер  Hug
               color=orangered]mamashu[/color],  Hug и да намачкаш на Дани памперса  Peace
               miss sixty, дай Боже всеки ден по -100, пък след 3 - 4 месеца пак ще си говорим  Wink
              ArhMih, искам, ама нямааа - занимавам се с бумащина и ... с гладници. Не съм вярвала, че хора, които прекарват 8 часа 5 дни седмично заедно, могат да се хванат за гушите за храна  ooooh! При това повечето от тях даже нямат право да очакват такава... Ама както и да е...
               kris70, то сега се ядва, ами преди като трябваше да ставам в 5!? А съм сова отвсякъде... И после питам що дебелея, ми те хората са си го казали - като не си доспиваш, компенсираш с ядене, а къде отива то е повече от ясно  ooooh!
               veroni76, ей му и от мен един   341uu на хормонЯ. Ще те тормози той теб...
               Хапя, ще се научиш да закусваш... То и аз така уж не закусвах, пък откакто ткрих тричавите филийки и се събуждам с мисълта за тях  hahaha
                >> Ba®ça_Ģĩ®L <<, я кажи от къде я добара тая извара и колко струва, че това си е много важен въпрос, поне зе мен де  Blush
                ЗлаВещица, успешна нова учебна година - на работа и тук, с нас   bouquet
                Mira 1919, каквото и да кажа няма да изрази възхищението ми   bouquet
                bub.ka, ти самата си чудо, така че повярвай, чудесата са възможни  Peace На другото smileys, както обикновено, е отговорила изчерпателно и обосновано,  Hug
                 poem, що ли ми звучи толкова познато това усещане... И аз цял ден съм преживяща нещо и хич не очаквам награда за това, но какво да се прави - има и такива дни  Sad Подозирам, че при мен този неистов глад се отключва от плодовете преди обяд, но още не съм си го доказала.
              Както и да е де, козинките със сигурност няма да ги изям, защото и тази нощ ще се наложи да спя сама, а никак не ми харесва... Така че...

    

                  Лека, мека, палава, розова и режимна нощ  Hug Hug Hug

Последна редакция: пт, 16 сеп 2011, 00:41 от mimensita

# 729
  • София :(
  • Мнения: 215
                    Добро утро  Hug
              Едва отлепих, а и утре ще трябва да се става  ooooh! Не съм сигурна, че и кафето ще има ефект, но дано във вашата компание е по-въздействащо...

                     

                   Усмихнат, слънчев и режимен ден  Hug Hug Hug

# 730
  • Мнения: 505
Добро утро  Hug
Вчера бях много зле - цял ден гадене и р.....во  Sick Това обаче не ми попречи да си хапна кис. мляко с трици, прясно мляко на фрапе около 0,5л., телешки джолан и дреболии. Явно не съм била толкова болна hahaha
Иначе от кантарчето съм много доволна, но не знам дали не е рано да се хваля.

# 731
  • Мнения: 0
Здравейте момичета! Бих искала да попитам дали някоя от вас е отслабвала повече отколкото калкулатора и е пресметнал. Съжалявам ако се повтарям с въпроса нова съм и нямам възможност да изчета всичко. На мен калкулатора ми показа че трябва да съм 74 но ми се иска да стана 60. От началото на май съм на диета и засега съм свалила 30-40 кг. Не съм на вашия режим карам го на ПЗ, но тук останах възхитена от резултатите ви и мисля и аз да продължа с 3тата фаза, че видях отслабването не е трудно, но да се запазят кг... Ще съм ви благодарна ако някой отговори на въпроса ми.
Поздрави за всички!

# 732
  • Бургас
  • Мнения: 1 470
 rensitoooo, много ме развесели, как така 30-40кг, 10кг ти играят ли?
Иначе да, аз съм сваляла под калкулатора, трябваше да съм 66 кг. по него, аз стигнах 59 и се чувствах много добре!
Мимс, Вещи, Поем, много ви благодаря, разкошни сте!
Забравих да отбележа моите 100гр минус Laughing, ама аз си им се радвам де, нали е минус, доволна съм!

# 733
  • Мнения: 0
Мира в началото на диетата нямах кантар и като цяло бях толкова дебела, че се плашех от кантари и някъде от 25 ден започнах да си следя теглото от тогава до сега на 100% съм -33 кг и затова написах така приблизително. Благодаря ти за бързия отговор

# 734
  • Мнения: 86
Хайде,пак  започнах диетата-от вчера  Grinning ,по-добре отколкото от утре Grinning.Предният път бях много доволна,свалих 20 килца ,но забременях и я спрях  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт